Môjho brata opantala priateľka krásou

11. máj 2024

Ide o môjho brata a jeho priateľku. Opantala ho krásou no až po čase sa ukázala aká je v skutočnosti, že za zlatou pozlatkou není nič. Je namyslená piplena a brata len využíva. Majú spolu 5rocneho chlapca. Bývali v podnájme no panička chcela velice dom, tak postavili si dom novostavbu. Rok tam bývajú, keďže brat má už vyše 40rokov platia vysoku hypotéku 900 eur mesačne. Ledva to zvládajú platiť lebo ona si neodpustí z komfortu. Kaderníčka manikúra pedikúra masáže a wellness musia byť každý mesiac. Variť poriadne nevie upratovať tiež. Len o módu sa zaujíma. O chlapca sa nestará, často naňho kričí a nadáva. Takisto aj na brata nadáva že je k.k.t, brat je doma pod papučou nemôže si povedať ani svoj názor všetko musí byť podľa nej. On sa stará sám o chlapca brava ho von, učí sa s ním, kúpe ho uspava odmalička proste všetko. Ona nič nezáujem.
Strašne ma to hnevá no brat si nevie pomôcť, dohovarame mu celá rodina nech sa s ňou rozíde. No nechce o tom ani počuť, že keď majú spolu dieťa a dom to sa nedá ani rozísť sa. Lenže takto sa pri nej len trápi a hlavne aj synovcek, zaslúžili by normálnu ženu ktorá by ich lubila.
Poraďte ako by sa dalo vyriešiť túto situáciu?

doriiis
11. máj 2024

Ty si tu už písala nie raz.A čo ti bolo poradene? Že tvoj brat je dospelý a keď tak žiť chce tak ho treba nechat

stellarstar
11. máj 2024

A je to tvoj život alebo jeho? Nechaj to pekne na nich

h2
11. máj 2024

"...a hlavne aj synovcek, zaslúžili by normálnu ženu ktorá by ich lubila." 😦 To myslíš vážne? Akože brat sa rozvedie, vysúdi dieťa a nájde mu "lepšiu mamičku", ktorá ho bude ľúbiť viac, ako jeho vlastná mama?!

pralinka25
11. máj 2024

🙈

teki1
11. máj 2024

@h2 Možno autorka bude lepšia náhradná mama.Švagriná predsa okrem krásy nemá nič.

danyelia
11. máj 2024

Nepríjemné, ale túto situáciu si musí vyriešiť len Tvoj brat s priateľkou, Ty ani rodina by ste sa do toho montovať nemali, lebo budete aj tak tí najhorší...chápem ale, že Ťa to mrzí, no ostáva Ti len veriť, že sa mu časom otvoria oči a rozhodne sa správne 🤷‍♀️ Možno poradiť bratovi, aby sa s ňou vážne porozprával a požiadal ju o nápravu, zmenu v jej prioritách, životných hodnotách...

pribinak
11. máj 2024

Brat má vyše 40? Ja že píšeš o nejakom mladom chlapovi ktorý sa vykašľal na školu kvôli priateľke

Pozri, dohovárať nemá zmysel. Má vlastnú hlavu. Ty ho môžeš podporiť, ale to je asi tak všetko. Keď ho dotlačite k rozchodu, tak šťastný asi nebude a bude vám to celé dávať za vinu
On sám musí dozrieť do takéhoto rozhodnutia

janulka1802
11. máj 2024

Bratovi to asi vyhovuje.
Je predsa dospelý, svojprávny.

autor
11. máj 2024

@h2 Áno prajem im aby mali ženy ktorá ich bude ľúbiť, nechápem čo je na tom zlé.? Či je lepšie podľa teba že sú spolu a priateľka nanho aj na malého nadáva? Synovec už aj u nás pár krát povedal nadávky, vždy mu vysvetlíme že tak škaredo sa nerozpráva. Ale není to normálne žiť v takom prostredí.
@pribinak Má 42 a jeho priateľka o má 28

majlo1234
11. máj 2024

Ked je brat debil, nech trpi. Co ti na to povedat, je dospely a svojoravny, nech riesi svoju situaciu ako taky

pribinak
11. máj 2024

14 rokov rozdiel……Nebavi ju byt žienka domáca. Chce si užívať. On je už zrelý muž.
Asi má každý inú predstavu o živote a fungovaní v partnerstve, žiaľ

karolinakr
11. máj 2024

fígeľ je v tom, že ked chce niekto vyzerať ako Andrea Verešova, musi do seba investovať--že na to nema, je druha vec..Brat asi dal prednosť krase ako vlastnostiam, to sa vela krat v takychto pripadoch stava, ..musí si vyžrať, čo si zvolil..je to jeho voľba.. problém vidím v tom, že je pod papučou, je o 15 rokov starší a plni ulohu otroka v domacnosti a to ako chlap ani ako starši, nie je v poriadku,.problem je , že takyto typ muža sa malokedy vzburi..je možne, že sam precitne, alebo ona sa zahladi do bohatšieho .alebo je to tak, ako si povedala, i za tu cenu chce mať vedla seba ženu, ktora ho reprezentuje, ktora je mladšia a dviha mu ego
toto je klasicky pripad dobrak a potvora

deti95060810
11. máj 2024

lepšie bude sa do brata nestarať...
chce byť s manž. - priateľkou a deckom tak nech je...
však tak to ma byť.
Asi to nie je až také zlé ako to vidíš ty.

svetlonos
11. máj 2024

Prosím ta, aký prišiel taku našiel. On si zrejme netrúfol na staršiu zenu. A ty zabudas na jeden dôležitý fakt! Ak je ona skutočne taka mrcha ako ju tu vykresľuje, tak môže prísť o dieta. Ona mu bude robyt nadschaly a par hodín týždenne mu stačiť nebude.
Ci ako si to predstavujes, ze ona sa zriekne dietata, a on si nájde dokonalú zenu, matku ??
Co chcel to má. Ty môžeš urobiť jedinú vec al chceš pomôcť. Zaloz dietatu sporenie a šetrí mi na psychologa, bude ho potrebovať.
Tealne si za zo môže sám tvoj brat.

ivik4
11. máj 2024

Prosim Ta, nestaraj sa do nich a nezavid .
Aka piplena ? Preco si mnoho ludi mysli ze zena ktora sa o seba stara ,musi byt automaticka leniva lemra a horsia zena a matka ? Co su toto za staromodne nazory ?
Kolko x je prave Tatako mama lepsia ako tie ktore navonok vyzeraju špatne lebo sa vraj venuju len detom,domacnosti ,muzovi a neostava im cas na seba ...
Velmi dobre tieto sproste nazory poznam .. ach 😄

maranco
11. máj 2024

Keď ťa brat nežiada o rady tak sa im do života nemontuj.
Synovca si požičaj na výlet, alebo vymysli mu nejaký program, aspoň bude mať brat viac času na seba a na vzťah.

lakebabe
11. máj 2024

Chcela by som počuť jeho názor 😄 skôr mam pocit ze závidís jej aký má pri nom život a tebe nikto nič takého nezabezpeci.
Staraj sa hlavne sama o seba a to ako žijú oni je ich vec.

h2
11. máj 2024

Pre malého je celkom určite lepšia vlastná mama, ktorá ho určite ľúbi, hoci podľa teba nie, pretože ju nenávidíš a úplne všetko, čo urobí, je podľa teba zlé. Ako napríklad, že "Bývali v podnájme no panička chcela velice dom, tak postavili si dom novostavbu." V každom jednom príspevku tu na koníku, kde sa rieši bývanie, všetci radia ísť do svojho, lebo prenájom sú peniaze, vyhodené do vzruchu. Takže by si mala byť rada, že tvojho neschopného brata dokopala k tomu, aby tie peniaze do toho vzduchu prestali vyhadzovať. A nie, že "panička velice chce"! Keď tvoj brat chcel exkluzívne vyzerajúcu o 14 rokov mladšiu ženu, s ktorou ani nie sú manželia, tak má, čo chcel. Ty prehltni svoju nenávistnú slinu a staraj sa o seba.

mamina7070
11. máj 2024

a ona nepracuje?

januska12323
11. máj 2024

Tvoj malý braček je dospelý a môže si vybrať život aký chce. Keď chce trpieť treba ho nechať, nikto mu zbraň pri hlave nedrží.

mamina7070
11. máj 2024

a preco brat nemal vlastne byvanie v tom veku a muselinbyt v podnajme?

domkakvet
11. máj 2024

Toto je z tvojej strany cisto zavist, tak miesto riesenia tvojho brata popracuj aj ty na takom dome, aby si nemusela zavidiet a najst dietatu lepsiu mamicku, nemam slov.

jankalukasova
11. máj 2024

A čo sa učí s tým 5 ročným? 🤔

autor
11. máj 2024

@svetlonos To aj nás už napadlo v prípade rozchodu aby mu nerobila zle cez dieťa, ale zas ona by nevedela starať sa o malého sama, veď teraz sa oňho nestará.
@karolinakr Presne tak vybral si ju podľa krásy a teraz vidí že ona není žena na normálny život.
@ivik4 Prečo piplena nie kvôli tomu ako vyzerá ale kvôli tomu že sa nestará o dieťa ani o manžela ani o domácnosť
@maranco Malého berieme s nami na výlet aj brata nech si trochu oddýchne a dôjde na iné myšlienky.
@lakebabe Prosím ťa a čo jej mám akože závidieť? Ja len mám starosti o brata a jeho dieťa lebo vidím ako sa trápia v tom vzťahu.
@h2 Lenže keby doteraz žili v podnájme bolo by jednoduchsie sa rozísť. Teraz ich okrem syna spája aj dom a hypotéka.
@mamina7070 Pracuje no zarába len minimálku. Brať nemal vlastné bývanie lebo býval u našich rodičov mal na to dôvod ale to tu nebudem rozoberať.
@domkakvet Nechápem čo by som jej mala závidieť. Ja mám svoje bývanie dom s mojím manzelom a hypo už máme splatené chvalabohu.
@jankalukasova Čo sa s ním učí veď pripravuje ho do školy pomaly. Robí si s ním pracovné zošity pre predškolákov, strihaju vytvárajú všetko možné, hrajú pexeso karty, učí ho rátať písmenká a tak.

h2
11. máj 2024

@jankalukasova Žeby všeličo, čo by 5 ročné deti normálne mali vedieť?

h2
11. máj 2024

Ale to je chyba tvojho brata, že sa "nechal opantať". Pretože je povrchný. Ináč by si našiel ženu do života. Ale takú si zrejme ani nevšimol, lebo nebola dostatočne atraktívna. Má, čo chcel. Ešte raz a naposledy: nestaraj sa do nich!

jankalukasova
11. máj 2024

@h2 ok, mne to vyznelo ako keby s ním robil domáce úlohy.. mám tri deti a tomto veku som vôbec nevnímala, že sa s nimi niečo učím.

h2
11. máj 2024

Okrem iného, autorka, uvedomuješ si, že ak sa tvoj brat so svojou priateľkou a matkou svojho dieťaťa rozíde, dieťa bude na 99% s matkou a on ho uvidí možno tak každý druhý víkend? Lebo nevidím nikde v tvojom príspevku, že by ona bola alkoholička, feťáčka, kriminálnička, alebo duševne chorá. To, že tvoj brat chce, je jedna vec. To, ako to naozaj v skutočnosti bude, zase druhá.

domkakvet
11. máj 2024

Nech je ako chce, ty sa do toho nemas co starat, okrem ineho tvoje riesenia smereju skor k horsiemu.

lakebabe
11. máj 2024

Tvoj brat je svojpravny dospelý muž, pokiaľ so svojou ženou žiť nechce nech sa rozvedie.
Tvoj brat mi tiež nepríde až také terno pre nejakú zlatokopku, keď v 40 tke býval u rodičov a v najme.
Neviem si predstaviť, ze môj muž by v takom veku býval po podnajmoch alebo u rodičov. A co sa týka vzhľadu žiaľ takéto udržiavanie sa čosi stoji. Oni sú dospelí a musia vedieť kde chcú dávať peniaze