Moje dieťa nedostáva darčeky na žiadny sviatok

27. jan 2024

Musím vás poprosiť o názor, lebo už naozaj neviem, čo si myslieť. Začnem tým, že som neobľúbene vnúča mojich starých rodičov. Nikto nevie prečo, pretože ako jediná som šikovná, niečo som v živote dosiahla, ostatné vnúčatá (nie moji súrodenci) majú problémy s drogami, zle známky… neodsudzujem, ale babka pri mojich úspechoch, keď som vyhrala nejakú súťaž alebo podobne, šplechla: o dôvod viac ju znenávidieť, ako sa jej dari… ako som rástla, vnímala som to čoraz menej a menej mi na tom záležalo, ako dieťa ma to veľmi trápilo.
Teraz sa nám ale s manželom narodilo vlastne dieťa, sme usporiadaná rodina, dari sa nám, obaja sme vrcholoví manažéri v zahraničných firmách, máme niekoľko nehnuteľnosti, s ľuďmi dobre vychádzame, pomáhame, kde sa dá… na dieťatko sme dlho čakali a cesta bola strastiplná.
Už keď sme im oznámili, že budeme traja, nedočkali sme sa žiadne reakcie, tvárili sa kyslo, akoby som otehotnela neplánovane ako ternagerka… prišlo mi to strašne luto, aj som im to povedala, vzťahy sa trocha utriasli.
Ide ale o to, že naše dieťa už oslavovalo pár prvých sviatkov - narodeniny, meniny, prvé Vianoce a nikdy od nich noc nedostalo. Dostali pozvanie na oslavu, prišli, ale nikdy nič nepriniesli. Je mi to strašne luto, vôbec neviem, ako sa k tomu postaviť.
Nepotrebujeme od nich žiadne dary ani finančne obnosy, ide mi skôr o symboliku. Ja som ešte nikdy neprišla na žiadnu oslavu bez darčeka. Nehovoriac o tom, že ja ako jedine vnúča nedostávam nič ani na narodeniny, ani na meniny. Ani čokoládu, ani kvety. Ostatné vnúčatá dostávajú.. teraz sa to zrazu začalo týkať mojho dieťaťa a vynorili sa mi všetky tie bolestivé spomienky.
Ako by ste reagovali vy, čo by ste robili?

pipistrel13
27. jan 2024

prerusila by som vsetky kontakty
co ti davaju ti ludia okrem trapenia?..

babulkomale
27. jan 2024

To je absurdne. Aj ujovi z dvadsiateho kolena prinesieme nieco, ked ideme na oslavu.
Tesim sa z kazdeho babatka v okoli a nakupim mu darceky.
Ja by som ich prestala pozyvat. Pozvala by som ludi, ktori sa tesili ked sa dozvedeli ze vasa cesta za dieťaťom bola uspesna a tesili sa ked sa narodilo.
Takychto ludi co by mi ublizovali v detstve, by som uplne vynechala zo zivota.

januelik
27. jan 2024

ukončiť veškerý kontakt a máš pokoj ma duši.

slovakboy
27. jan 2024

Až sa mi to zle číta. Závisť ešte aj v rodine. Mám pocit ako by si ich sklamala tým, že sa ti nakoniec podarilo otehotnieť. Možno by to bolo dobré im niekedy povedať na plné ústa čo si myslíš. Bez emocii len to vysloviť podobne ako si to tu napísala. Reakcie môžu byt všelijaké, ale tebe sa uľaví a všetky tvoje ďalšie reakcie a konania dostanú dôvod. Už nebudeš musieť nič vysvetľovať.

ciernysokol
27. jan 2024

Ach boze.takato zloba je nepochopitelna.zavist.jej sa dari,je sikovna,vyhrava.teraz mas dobru pracu,peniaze.kym si nemala deti,tesili sa,ze aspon nieco nemas.potom ti uz zavideli aj to.cele roky sa tocia v svojej zavisti a ty v tom,ze ta neprijimaju.ako dieta sa to nedalo,lebo si tomu nerozumela,ale teraz vies pochopit,ze to je o nich,o ich povahe,chataktere.nesnaz sa o ich priazen.prijmi,ze su taki,nedokazes ich zmenit.a zi stastne dalej.

autor
27. jan 2024

@pipistrel13
@babulkomale ďakujem vám zienky za odpoved, ani neviete, ako som teraz potrebovala počuť niekoho nestranný názor, my sa s mužom nad tým reálne trápime a nevieme, či my nie sme zaslepení.najsmutnejsie je, že my potom nemáme koho ani zavolať k synovi z rodiny okrem mojich rodičov. Ja iných starých rodičov nemám už, manžel tiež nie a jeho rodičia od nás len ťahali peniaze, robili zlo, kým som bola tehotna a teraz sa odmlčali. Čiže máme síce kamarátov, ale z rodiny už nikoho. A strašne mi je to luto. My sme jedinacikovia. Príde mi, že naše dieťa si to nezaslúži, keď vidím, aké oslavy majú iné deti, vysmiate šťastne rodiny a my mu ju nebudeme vedieť dopriat

brankovamama
27. jan 2024

Je na tebe, či dovolíš, aby sa toto dialo aj tvojmu dieťaťu. Sama vieš, že okrem krivdy si si nič neodniesla, nič ti nedali. Žiadne objatie, láska.
Seba týraj, ak už to inak nevieš, ale máš zodpovednosť za svoje dieťa. Malo by mať aspoň možnosť prežiť detstvo v láskavej rodine.
Ak tvoji starí rodičia toho nie sú schopní, odstrihni sa.
Ja som sa odstrihla. Nikdy za mnou neprišiel syn, prečo ma prababka nemá rada, prečo mi dedo nadáva.
Dala som mu možnosť, aby toto nezažil.
Debilov v živote ešte stretne dosť, treba to regulovať, keď sa dá

ciernysokol
27. jan 2024

A to by si chcela taku oslavu,kde by ju zneprijemnovali detom aj tebe svojimi poznamkami a negativitou,zavistou?detom pozvi kamaratov,potesia sa este viac.svoje kamaratky,kolegyne,partiu.

autor
27. jan 2024

Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za to, že ste si prečítali moji dlhu správu a za odpovede. A máte pravdu, nechcem, aby to moje dieťa zažívalo. Len naozaj mi je luto, že budeme oslavovať v 5ks… ale radšej menšia oslava s tými, ktorí ho milujú ako s takýmito toxickými ľuďmi.

selena_luna
27. jan 2024

Pre moje psychicke zdravie a tiez mojho dietata by som sa od takejto rodiny uplne odstrihla a prestala komunikovat. A netrapila sa tym, zila dalej bez nich.
Moja babka tiez nemala zdravy vztah ku mne a mojim surodencom, vzdy sme boli na okraji zaujmu. Az ako dospela chapem, ze je to vyhradne len jej chyba, my sme boli len deti. Tak isto aj ty, nie je to tvoja chyba, a nie si povinna nechat ich vo svojom zivote aby ta dalej nicili.

sissy27
27. jan 2024

Ja by som hlavne neudrziavala kontakty s niekym, kto ma nema rad 🤷‍♀️ a potom neviem z coho si prekvapena - cely zivot ta neznasaju, preco by mali mat radi tvoje dieta?
Mne to fakt hlava neberie, ze sa s nimi kontaktujes, pozyvas ich a mas od nich nejake ocakavania 🙈

estelle10
27. jan 2024

Niektorí ľudia nie sú celkom v poriadku, závidia aj vlastným deťom, robia medzi nimi rozdiely. Tých čo sú úspešní neuznávajú a povalacov a prizivnikov obranuju. Ja by som s nimi prerušila kontakt. Len ta oberajú o energiu. A tvoji rodičia im na to správanie nikdy nič nepovedali?

babulkomale
27. jan 2024

Tymi vysmiatymi rodinami sa netrap, vsade je nieco. Socialne siete nie su spolahlivy zdroj informacii.
Dobru priatelia su viac ako falosna závistliva rodina.
Buduj vztahy, ktore maju zmysel. Krv je len voda,keby si stretla svojho surodenca o ktorom nevies ze je tvoj, niekde nahodne, mozno si vobec nesadnete, mozno je to blbec na entu, proste uplne neprijatelny clovek.
A priatel prevereny casom moze byt tou najvacsou oporou.

trema
27. jan 2024

Preco by mali mat radi tvoje dieta, ked nemaju radi teba? Uz davno by som s nimi prerusila kontakt

mabenn
27. jan 2024

suhlasim s @pipistrel13 ....a mam podobne skusenosti dokonca s blizsou rodinou...bohuzial...musis sa na to vykaslat, je to ich volba/charakter, niektori ludia proste su zavistlivi, neprajni, zamerani na seba a budu podporovat slabe clanky v rodine, lebo im to lesti ego...to je dovod, preco si ty ten trn v oku...sustred sa na svoju rodinu a toto pust, lebo to nema zmysel...ani co sa tyka myslienok ze preco...

domkakvet
27. jan 2024

Neusporiadavaj s nimi ziadne oslavy a minimalizuj s nimi kontakt a prist na oslavu s prazdnou rukou je vyslovene trapne.

mabenn
27. jan 2024

dokonca sa na to pozri opacne: nie ze dieta nedostava darceky od nich...ale tvoje dieta nepotrebuje vobec interakciu s takymi ludmi

dskjhfdlkdjhl
27. jan 2024

Zivot nie je taky dlhy, aby si si ho mohla zapratat ludmi, ktori o Teba nestoja. Treba sa stretavat s ludmi, ktorych mas rada a oni maju radi teba.

janinah
27. jan 2024

Verím.ze ste si vybudovali alebo vybudujete " rodinu" z ľudí.ktori vás majú radi.kamarati atď a nemusia to byť pokrvni príbuzní.Ma dieťa krstnych rodičov?

anjelicek26
27. jan 2024

Podla mna je tam nieco,co ty nevies.. nieco zavazne.. a stále sa to ešte pred tvojim narodenim.. je tvoj otec skutocne tvoj Bio otec? Nepodobás sa a nie si ako súrodenci,sú na teba cudni od mala...

ullala
27. jan 2024

Radsej oslava o pocte 5 ludi, ako velka oslava s ludmi, ktorych nemusis, lebo su voci tebe neprijemni. Ked bude dieta starsie, mozes pozyvat jeho kamaratov. Do vtedy by som pozyvala iba ludi, ktori vas maju radi.

jozeffezoj
27. jan 2024

Trápilo by to asi každého alw sama vidíš ze s tým veľa nenarobis. Podla mňa je dôvod niekde inde a v niečom o com sama netušís. Kľudne tam mohol byt nejaký problém medzi tvojim otcom a babkou alebo mamou a babkou. Možno nechceli aby sa vaši brali, možno sa tam niečo vykricalo a tak to aj ostalo. Ale to nedáva starým rodičom právo sa tak správať voči tebe a ani voči tvojmu dieťaťu. Mňa by to mrzelo tiež. Vlastne asi každého. Stačí obyčajná hračka za 5e, netreba lego za 70. Ale žiaľ ak už nezobrali rozum doteraz tak ho dostanú až ostanú úplne sami alebo neovdoveju. Ja by som asi ani nešiel k nim. Neviem si kredstavit oslavu ze prídu z holými rukami sadnú m, deti bielo čakajú a nič, ja čakám nejaké milé slová a nič, na čo to je dobré? Na nič. Možno to nieje kresťanské ale aby som sa ja trápil a ešte mal v omati ze mi povedia ze "o dôvod viac ta neznasat"... ako....
Asi by som sa s mužom porozprával, vysvetlili si to a pomaly sa odstránili od toxických ľudí aj keď je to vlastná rodina. Bude ta to mrzieť áno aké to ta bude ďalších x rokov keď sa tak budú správať voči tvojmu dieťaťu ktoré sa teraz nepýta ale bude. Neviem si predstaviť co by som mu odpovedal v 5,6 rokoch ze nedostal nič... smutné ale stáva sa

slovakboy
27. jan 2024

Dieťa viac bude trpieť skrývanym konfliktom vo vašej rodine ako keby ste sa odstrihli od nich. Prababka mu chýbať nebude, akurát sa na ňu bude pýtať.

dharmasanata
27. jan 2024

Pozri vezmi to tak že ty, muž a dieťatko ste rodina, máte jeden druhého, ste sebestační a to vám stačí. Dieťatko je malinké ešte si z toho nerobí nič. Ja som mala starých rodičov, dokonca jednu starkú ešte mám od tej som tiež nikdy nič nedostala ani ju nestretávam, bolo mi to tiež niekedy ľúto keď som videla iné deti akych máji super starkých a dajú im aj to posledné. Nevadí, za to mám super rodičov ktorí mi dali viac a máme stále super vzťah aj keď sú na dôchodku. Sme len my, iná rodina je pre nás akoby cudzia, tiež kadejako skončili zatiaľ čo naši žili oproti nim lepší život a možno ich to štvalo..

minutka
27. jan 2024

Tiez mi napadlo ze asi nebudu tvoji bio stari rodicia. Nieco vazne sa muselo stat. Rodicov si sa na to nepytala? A ich netrapilo aki boli (su) k tebe? Nic im nepovedali? Dieta bude rast, bude mat okruh kamosov, oslavujte s nimi. Od toxickych ludi by som sa odstrihla

lizatko1009
27. jan 2024

Prerušila by som také kontakty, trvá to roky a ty nie si povinná toto trpieť ani znášať, raz ra budú prosiť a potom im pripomeň, smutne a veľmi smutné, prajem ti nech si šťastná, milovaná aj bez nich.

januska12323
27. jan 2024

Nechápem načo ich vôbec pozývaš na oslavy. Nemajú ťa radi, nikdy ani nemali a ty sa im potrebuješ pchať do riti? Je úplne jedno ako to vzniklo, tvojmu dieťaťu chýbať nebudú. Má predsa rodičov a starých rodičov. Neskôr bude mať na oslave kamarátov.

tamvtme
27. jan 2024

Uz si dospela, uspesna, mas vlastnu rodinu...preco stale este cakas na uznanie od nich?preco to potrebujes? Preco si myslis, ze sa zmenia? Netrap sa uz tym, naozaj ku stastiu nepotrebujes, aby ta pochvalili alebo tvoje dieta....

petamich
27. jan 2024

myslim, ze takychto toxickych ludi v zivote svojho dietata nepotrebujes 🤷‍♀️ aj ked to je rodina

autor
27. jan 2024

@anjelicek26
@minutka
Sú to moji bio rodičia, len na otcovi jeho mamička lipla a ťažko znášala, že už nebola preňho žena c 1 v živote… takze moja mama bola ta, ktorá jej hi “ukradla” a ďalej si viete domyslieť, ako to bolo