Moja mama sa mi priznala, že bola znásilnená

17. feb 2024

Nechcem písať detaily, lebo sa tu ešte od polovice dozviem, že si ta za to môže sama. Len sa chcem opýtať, ako sa k tej situacii postaviť. Mám sa tváriť, že som to nepočula, lebo to spomenula len tak medzi rečou po pohári vína alebo jej povedať, že som tu pre ňu? Teraz keď si to tak všetko spojím, to, ako sa stavia k sexu, ako o tom hovorí s nechuťou a len ako o povinnosti. Úplne to všetko dáva zmysel a moje vnímanie je tým tiež mierne poznačené. Tiež som bola v situacii, kedy som nedokázala povedať nie, nechcem to, ale proste som to urobila aj keď som nechcela.

pribinak
17. feb 2024

Tváriť sa, že si to nepočula? 😳😳😳 asi by som skôr mamu podporila že mami ďakujem že si mi to povedala ( aj keď s vínom v ruke)

Teraz vieš prečo má mama take názory a postoje ale má
Ja by som šla možno k psychologické, lebo môže byt ťažké sa s niečom takým sa vysporiadať

autor
17. feb 2024

@pribinak lenže ja neviem, či to chce rozoberať. Nie ze by som to nechcela riešiť, ale na by som sa na jej mieste k tomu asi tiež nechcela vracať

pribinak
17. feb 2024

Nemusí to chcieť rozoberať, jasne, možno jej úplne stačí že to niekomu povedala.
Ty chod k psychologické, je to ťažké na spracovanie

vyrovnanaosoba
17. feb 2024

Keď o Tom povie ešte raz, tak jej to povedz, teraz si to možno ani neuvedomila. Tak to nerieš, ale cháp ju už viac. A áno, je správne povedať a nesúhlasiť so všetkým čo od nás druhý chce.

marseillefan
17. feb 2024

Naozaj ľudia na také niečo reagujú "môže si za to sama"?

autor
17. feb 2024

@pribinak nad terapiou uvažujem

autor
17. feb 2024

@marseillefan by si sa divil. Vieš, nie každé znásilnenie sa udeje niekde v temnej uličke a je sprevádzané krikom a aktívnym bránením sa. Jej sa napríklad jeden chlap vyhrážal a ona sa proste bála, že sa jej stane nieco horšie. Keby sem napíšem ako to presne bolo, ver, že by sa tu zosypali komentáre o tom, ako sa tomu dalo zabrániť keby….. ako keby každú chvíľu svojho života premýšľame len o tom ako zabrániť potenciálnym sexuálnym predátorom v útoku

kornelies
17. feb 2024

@pribinak To naozaj budeme chodit so vsetkym psychologicke? Stalo sa to matke, nie dcere. Predstav si, ze ku mne chodila psychologicka riesit svoju situaciu s manzelom, peniaze, jeho zavislost od gamblenia. Ani som netusila, co robi, v tom case bola na MD.
Nezlahcujem znasilnenie, ale celkovo naozaj potrebujeme az tak psychologov?

pribinak
17. feb 2024

@marseillefan áno, znásilnené ženy si často vypočujú, že si za to môžu samé ….kruta realita 🥺🥺🥺

autor
17. feb 2024

@marseillefan už len tie komentáre všade, kde sa nerieši nič iné, len to, čo maju ženy oblečené, že si to pýtajú, že sa nebránili tak to vlastne chceli. Veď je to humus. A toto píšu otcovia dcér, matky.

pribinak
17. feb 2024

@kornelies sorry, tvoj názor má nezáujima

Ja som to piradila autorke témy, možno jej to urobí dobre a pomôže a možno usúdi, že netreba

veronikavaneska
17. feb 2024

Ahoj ja by som jej len povedala niečo ako som tu pre teba ak si budes chcieť pokecať o tom. A je aj dôležité kedy sa to stalo pred týždňom či pred rokmi?

autor
17. feb 2024

@veronikavaneska to nepovedala, ale myslím si, že to bolo keď bola mladá, teenage vek.

kataka10
17. feb 2024

Tvoja mama nabrala odvahu, konecne ti to povedat a aj ked to znelo len ako jednorazova informacia pri vine, myslim si, ze to bol prvykrok k rozhovoru na tuto temu a mozno aj naznak toho, ze by sa ti chcela zdoverit viac. Je to pre nu zrejme dost takze, takze uz len to spomenutie jej dalo zabrat, ale vyrozpravanie sa dovernej osobe, by jej mohlo pomoct trochu odlahcit toto bremeno z duse, ktore si tam tajne nosi. Ono to totiz cloveka pomaly ale isto poziera, ked tie veci v sebe musi dusit. Prejavuje sa to potom aj na telesnom zdravi.

autor
17. feb 2024

@kataka10 ja ju vypočujem veľmi rada, budem tu pre ňu 24/7 keď to bude potrebovať. Ale nechcem sa v to. Teraz hned pitvať aby to nevyzeralo, že na ňu tlačim.

kornelies
17. feb 2024

@pribinak Dakujem za slusnu odpoved. 🙂 Ci ty nebudes z tych jednoduchsis...a neodpobedaj!!! lebo moj nazor ta nezaujima🤣

pribinak
17. feb 2024

@kornelies ty si jednoduchá cela jak si a už mi ani nepis

barborachors
17. feb 2024

aj ja som bola znásilnena a viackrat a sex si uzivam, takisto aj moje kamosky boli znasilnene alebo obtazovane a sex si užívajú. Potom su zeny co ani znasilnene neboli a su asexualne alebo maju vaginizmus. Su potom ešte ženy, co nechali apetit v porodnici pri porode svojho potomka, lebo prežili traumu a su zeny, co rodili zvonom a boli doslova pri pôrode mucene (privazovane, bite a vselijako ponizovane) a sex si užívajú.... A su zeny, co ani nerodili, ani nevyrastali v zlom prostredí ani neveria v Boha a nechcú sex atd. Cize je to individuálne.

erikavesela
17. feb 2024

@veronikavaneska zena takuto vec v sebe spracuvava roky...v zmysle cinu je pre zenu jedno, ci sa to stalo vcera, ci pred 20 rokmi...stale je to v nej...

janewithane
17. feb 2024

Ked jej povies ze si tu pre nu kedykolvek sa bude chciet o tom este rozpravat tak si myslim ze to nie je tlacenie ale zaroven ani take odignorovanie.

veronikavaneska
17. feb 2024

@erikavesela to určite áno. Ale pocitovo je rozdiel keď to bolo včera a keď sa to stalo pred desiatimi rokmi. Aj inak by som sa ku tomu stavala keby prišla a povedala mi včera sa mi stalo.... A inak pred rokmi sa mi stalo... Osobne skôr nepoznám ženy ktoré by niekto neobťažoval alebo neprinútil... Myslím že každá si do určitej miery prešla niečím...

katuskamala1
17. feb 2024

"Mami dakujem,ze si mi povedala o tej zlej veci,co sa ti udiala. Som tu kedykolvek pre teba, milujem ta z celeho srdca."

beataxxx
17. feb 2024

Zazila som dva razy, prve znasilnenie bolo doobeda chalanom z partie z gympla, sla som mu vratit knihy a jeho mama bola doma…..vybehla do obchodu, v zivote by ma nenapadlo,ze on sa o nieco pokusi….branila som sa, nepomohlo, bola som cela dobita, dost dlho mi trvalo, kym som sa z toho spamatala, nastastie som vtedy mala velmi pekny vztah a s nim sme to spolu zvladli, ten, co mi to urobil, uz nezije, ale tu nenavist k nemu citim stale.
Druhy raz to dopadlo lepsie, bolo to na zahranicmej sluzobke a bol to obchodny partner, pochopila som, ze branit sa nema zmysel, ale som sa rozplakala a on prestal a dal pokoj- k nicomu nedoslo….
Ani jeden z tych pripadov som nikdy nenahlasila, ale rodina a kamosky to vedia

pe_mi
17. feb 2024

Stuhneš ako skala a nemôžeš sa ani pohnúť, málokedy je to sprevádzané krikom a aktívnym bránením.a to sa ani nemusí násilník vyhrážať.telo to urobí ,akoby samo.keď to človek nezažije,mnohí povedia ,no ja by som kričala z plných pľúc a dala prsty do očí a kopala, realita je však iná.
Samozrejme to platí aj v opačnom prípade,netreba zabúdať ,že sa to nedeje len ženám.

mmoni89
17. feb 2024

@veronikavaneska roky nehraju nejaku rolu si myslim.bola som zneuzivana mojim ujom a nesla som dlhe roky to niekomu povedat a stale je to ako cerstve

hugger
17. feb 2024

@kornelies autorka bola vychovávaná mamou ktora ma v dôsledku traumy pokrivený vztah k intimite. Ano, na toto je odporúčanie ist k psychológovia namieste.

hugger
17. feb 2024

@beataxxx @barborachors

Bolo to davno? Ako to ovplyvnilo vas intímny a emocionálny zivot? Doverujete muzom? Co ste robili aby ste sa s tym vyrovnali? Ako vam okolie pomohlo a aku pomoc ste potrebovali a nedostali ste ju?

beataxxx
17. feb 2024

@hugger Bolo to davno, vyrovnala som sa s tym pomerne rychlo, pretoze som mala velmi pekny vztah , ale par mesiacov som trpela tzv vaginizmom- pred sexom sa mi to tak stiahlo, ze to proste neslo, ale nastastie to casom preslo. Pomoc som nepotrebovala, zila som tak hekticky(skola, treningy, randenie, kazdy vecer sme niekde boli a pod.), ze som ani nemala cas nad tym rozmyslat-a to bolo dobre, cas to vyliecil🙂🙂🙂

megg1
17. feb 2024

Tvoja mama je dospela zena. Nepises, ci je zadana, ci nie, ci sa to stalo davno, ci nedavno, ale asi ti to nehovorila preto, aby si to ty riesila dalej, ako vravis, povedala to pri pohare vina. Ak sa s nou chces o tom pobavit, kludne mozes, ale rozoberat to s kadekym nie.