Moja mama nám narúša súkromie.

moony99
8. júl 2019

Ahojte ,rada by som si prečítala Vase názory,prípadne rady týkajúce sa môjho dlhoročného problému.Takze bývam sama s dospievajúcimi dcérou v byte.Nedaleko nas býva moja mama,ktorá nás neustále navštevuje,každý deň 3-4 hodiny.Nie nepride pomôcť,ani sa normálne porozprávať,hneď skritizuje čo varím,robím.Neberie ohľad či ráno spíme,alebo som po nočnej ,keď neotvárame zvoní aj pol hodinu ,a potom výčitky, že sme jej neotvorili,aké sme nevdacne atď.Je to podľa Vás normálne také správanie,alebo ja som naozaj zlá dcéra?S ničím ju nezatazujem, sa všetko si viem urobiť sama.Uz som slušne povedala,že chceme byť aj samé,mat súkromie,ale zbytočne.Neskutocne ma to unavuje,vyčerpáva,nemám kľudný domov ,už som aj uvažovala nad tým ,že by sme sa kvôli nej odsťahovali.

bubalea
8. júl 2019

Tak niekto by možno bol rád, že k nemu chodí mama tak často na návštevu ale chápem, že to môže trochu aj narušovať súkromie, plus keby k nám niekto prišiel zvoniť keď je polovička po nočnej tak to by nedopadlo dobre :D To by nebolo slušné vysvetlenie :D Keď sa jej to nedá vysvetliť a je to v tvojich možnostiach tak sa presťahujte

zankapetro
8. júl 2019

@moony99 nie je to normalne, je to len asi nejaka chorobna potreba kontroly, treba jej povedat ako to vnimas ako si to napisala tu a bohuzial bud aj trosku zla, musi respektovat tvoje sukromie a nemoze prist v podstate k tebe na navstevu a hundrat na to co varis a robis alebo proste povedz, ze mate program, nie ste doma nech nechodi alebo proste neotvor, nech vyzvana aj dve hodiny,odpoj zloz zvonec :D

tosomja
8. júl 2019

Ved vypni zvonček a vyspite sa. A áno, unavovalo by ma to, hoci mama je len jedna, ale každý deň je už moc. Chodím k mame vždy na kavu, ked mam voľno, lebo je sama, ale ona ku mne nechodí, nemiesa sa nám do života, nediriguje, nie to aby prišla pozerať do hrncov. Odkedy som odisla z domu, stala som sa samostatnou sebestacnou osobou, ktorej pomôže, keď treba, aj ja pomôžem, ale nenútime nikdy nikoho....

korunka1
8. júl 2019

@moony99 Matka už nepracuje, že má toľko času? Sú len dve možnosti... rázne povedať dosť a máš vystarané lebo sa urazí alebo to trpieť, evidentne niečo medzi tým neexistuje. Mňa by to otravovalo tiež.

moony99
autor
8. júl 2019

@zankapetro Už som jej toX krát povedala,ale nepochopila to,ako keby to ani nepočula.A vždy to obrátila proti mne.Uz som aj to skúsila s tým zvoncom,ale ona príde zas neskôr,aj viac krát,a mňa nebaví už byť stále v strede,kedy zas príde.😣

moony99
autor
8. júl 2019

@tosomja To Ti v dobrom zavidim takú mamu ,ja k nej už ani nechodím mám dosť tých návštev.

moony99
autor
8. júl 2019

@korunka1 Ona sa neurazí,už som jej to X krát povedala,a na druhý deň ráno už znonila,je to k porazený.

0silvia0
8. júl 2019

@moony99 keď príde, nemôžeš ju ignorovať? Raz povedz, že ťa bolí hlava a ideš si ľahnúť, druhý krát ta bude bolieť brucho, tretí krát práve odchádzaš do obchodu. Toto poznám, mala som takú švagrinu, nedalo sa jej vysvetliť, že chodí nevhod...

moony99
autor
8. júl 2019

@0silvia0 Aj to som skúšala,sedí ďalej ani ju nenapadne ísť domov,ešte si zapne v telke program aký sa jej páči a pozerá.

tosomja
8. júl 2019

A necíti sa ona sama? Možno keby si ty šla k nej, tak by nechodila ona. Alebo nech si najde kamarátku, s ktorou môže klebetit, susedu...

0silvia0
8. júl 2019

@moony99 no tak ju ignoruj, s týmto sa asi nedá nič robiť alebo ju nejako zamestnať, nájsť jej krúžok, kamošku, frajera😁

moony99
autor
8. júl 2019

@tosomja Veď ma okolo seba veľa kamarátok,sestra s ňou býva v dome.Ale keď ju niekto niekam volá vyhovára sa že musí ísť ku mne,pritom jej už máme plné zuby.

zankapetro
8. júl 2019

@moony99 tak sa odstahujte niekam dalej alebo jej to proste povedz tak ako to je, mami dost nie, kazdy den nie, nie na 4 hod, nie tu vysedavat

hettinka
8. júl 2019

@moony99 odporúčam poraziť ju “vlastnými zbraňami”. Nasackujte sa k nej na cele popoludnia, prepnite si telku, vyjedzte chladničku a keď pridete domov, ešte jej do vecera tak zo 10x zavolajte. Ideálne o 22:00 a hneď o 5:00 ráno s nejakými blbostami, bulvarnymi informáciami napríklad.

Ak nezaberie, jedine sa musíte odsťahovať aspoň 200km daleko.

moony99
autor
8. júl 2019

@zankapetro o Tom už aj uvažujem,nevladzem stále takto žiť,vôbec sa neteším keď sa vraciam domov,keď viem čo má tu zas čaká.

0silvia0
8. júl 2019

@hettinka dobrý nápad, hlavne to vyjedenie chladnicky👍😁

hettinka
8. júl 2019

@0silvia0 mne môj otec aj 4x za deň telefonoval, niezeby má to vyslovene otravovalo, ale veľakrát zo bolo fakt nevhod a ja mu neviem len tak položiť telefón. Ni tak som to takto riesila. Volala som ja jemu, aby som ho “predbehla” a už sa to zredukovalo.

0silvia0
8. júl 2019

@moony99 nemôžeš osloviť nejakú jej kamošku, vysvetliť jej situáciu, nech jej dohovorí že 4 hodiny u dcéry denne je príliš? Keďže to nechce zobrať od teba?

sapetka
8. júl 2019

Vypni si zvoncek😊no porazilo by ma veru a este ked povies a aj napriek tomu to robi.bud jej to nedochadza a musis byt viac priama alebo ta len dost nerespektuje🤷‍♀️

moony99
autor
8. júl 2019

@0silvia0 Už aj to som skúsila,a hneď to proti mne obrátila,že čo si to dovoľujem iným rozprávať,že každý deň ku mne chodí.

zankapetro
8. júl 2019

@moony99 a zvysok rodiny sa to s nou nesnazil riesit?

moony99
autor
8. júl 2019

@zankapetro Snažil,ale to je hádzanie hrachu o stenu,ide si svoje

0silvia0
8. júl 2019

@moony99 no ja by som jej napísala návštevné hodiny a oznámila, že mimo návštevy h hodín neotvaras. Ak sa urazí a nepríde, aspoň si od nej oddychnes

moony99
autor
8. júl 2019

Ďakujem Vám krásne všetkým za Vás názor,rady,lebo som si niekedy už začala myslieť že som naozaj ja ta zlá,ale vidím že máte na to podobný pohľad.

slavuska1506
8. júl 2019

Ja by som jej to presne takto skusila vysvetlit. Teda naposledy, lebo urcite si to uz nie raz skusala. No a potom by som si vypojila zvoncek (navsteva ked tak zaklope a cez kukatko uvidis, kto tam stoji alebo nech ti volaju na mobil). To klopanie ju za chvilku prestane bavit a pojde prec. Ked to bude takto tyzden-dva, tak snad ju to prestane bavit uplne. Ak nepomoze, povyhrazaj sa jej zakazom priblizenia alebo odstahovanim. S niektorymi ludmi to skratka po dobrom nejde... Drzim palce.

eva_eva
8. júl 2019

Neviem, no ja by som sa jej nejako snažila už asi postaviť. Po zlom jej povedať a požiadať aj rodinu nech jej povedia.

korunka1
8. júl 2019

@moony99 a cez sestru sa nedá nejako poúradovať? Nech jej ona povie niečo. Či blbé vzťahy?

matejko18
8. júl 2019

Trošku to aj ja poznám 😏 moja mama je súper ako mala ma mladá tak nemáme ďaleko od seba ...ale tiež to hento tamto...kým som robila tak nebolo veľa času ale terazky som na materskej tak je to často...ale už keď bolo toho veľa nemyslím návštev ale toho ako vychovávať detí (16,14) a polej kvety a prečo toto takto atď tak som jej povedala že dosť. Moja domácnosť moje pravidlá a ak sa jej nepáči hmmm tak bohužiaľ! ale už to bolo cez čiaru a trvalo kým pochopila ale pochopila. Každý deň sme v kontakte. Neviem si predstaviť že by som jej nezaavolala jeden deň dokonca ideme spolu na dofcu...máme dobrý vzťah ale prešiel si všeličím. Sadli sme si porozprávali?dohodli sa a urobili kompromis...skús si aj ty s ňou sadnúť a porozprávať až sa neodsúdite lebo mama je len jedná. Hlavne rozprávať priamo a k vecí
Žiadne okolky a strach. Potrebuješ súkromie,svoj život. Napríklad keď je u mňa mama a príde muž tak ešte je chvíľku ale potom sa zodvihne a ide preč až nevyrusuje...pritom majú dobrý vzťah ale hovorím musíš jej to povedať narovinu sadnúť za jeden stôl a zoči voči. Držím palce

moony99
autor
8. júl 2019

@korunka1 Ona jej to stále hovorí,ale nikoho názor ju nezaujíma,robí si svoje.

korunka1
8. júl 2019

@moony99 a nemá ona problemy so sluchom? 😅😃
Ak nie je urážlivá, jasne a jednoznačne stanovit pravidlá, postraš ju stahovaním