Moja mama je hrozná babka

lily456
16. apr 2022

Dobrý deň, ženy,

žijeme s mužom u svokrovcov.
A k mojim rodičom chodíme pravidelne každý týždeň alebo každý druhý týždeň.
Mlji rodičia majú vnučku veľmi radi, ale moja mama sa správa neadekvátne.
Dcérka má 9 mesiacov a obaja moji rodičia namiesto toho, aby ju niečo učili tak ju len stále volaju menom. Povedzme Katka, tak stále aj 1000x za deň Katka, bez toho, aby jej ďalej niečo povedali, ukázali, ako keby volali na psa. Ďalej moja mama jej robi stále iba rôzne pazvuky, samozrejme dcérke sa to páči, ale už je čas aj na iné veci ako len pazvuky, ktoré sú fakt strašné a musíme to počúvať aj ostatni a bolí z toho hlava. Dcérke dokáže povedať, že je dilino, bosorka a pod. Minule ju učila, že nám má ukázať prostredník alebo, ze ma povedať tatino neser ma.
Keď som ju s tým konfrontovala, tak to ona obratila všetko proti mne, samozrejme moj otec si zastane moju mama a každý krát môj otec povie, že sa mám polepšiť. Alebo, ze mam byť ticho, lebo sme u nich.

Som z nich na prášky.

jenisjenis
16. apr 2022

@lily456 fuuha tak to sa teda divne spravaju..ale pravdepodobne taki su cely zivot ,lebo urcite sa nezmenili zo dna na den.No v kazdom pripade ich treba stale upozornit ked sa ti nieco nepaci a ak budu v tom pokračovať tak budes chodit raz za cas...

nikolka1986
16. apr 2022

Vulgárne slová a ukazovať prostredník - to treba riešiť rázne, toto naozaj nie. Iné veci čo si popísala by som neriešila.

anomois
16. apr 2022

Prepac ale toto znie cele divne....Tvoji rodicia sa podla tohto pribehu chovaju ako dementi a to si zistila len teraz? ved ked su to tvoji rodicia hadma ich poznas...Bud je toto vytrhnute z kontextu alebo si nevidela kto ta vychovava....Cokolvek ta ale pohorsuje povedz im to.....Typu prosim ta neuc moje dieta taketo kraviny.....Prosim ta nie je to opica bav sa s nim normalne......Upozornovat dokola....Ked to nepojde navstevy sa zredukuju....Bud pochopia alebo sa uvidite raz za cas...

whatever1
16. apr 2022

@lily456 Neprehanas trošku? Čo by mohli tvoji rodičia učiť tvoje 9 mesacne babo? Abecedu? Ohľadom nevhodných poznamok-tvoja mama si asi myslí že je vtipna, tak jej to slušne vysvetli že si take správanie voči svojej dcére neprajes. Ak ta nebude respektovat tak ju nenavstevuj.

miadi
17. apr 2022

Tak ucia ju aspon jej meno ked ho povedia 1000x ale 9m babo nema sancu povedat “ tatino neser ma.” Ani motoriku na takej urovni aby umyselne stredny prst vystrcili, ste zvlastna rodinka. Neviem ci tejto story verim. Polku prispevku riesis nepodstatne veci a potom bum ze ju ucia Taketo nevhodne veci.

mabenn
17. apr 2022

@lily456 pokial nerespektuju tvoje vyzvy, nerespektuju ani teba...ale to uz asi vies, kedze ich poznas...obmedzila by som kontakt

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
17. apr 2022

@lily456 no až taká hrozná tvoja mama nebude keďže vychovala aj teba.....či vychovala ťa zle? Dieťa volá menom, lebo má predsa meno a teší sa jej, tak ju oslovuje.....ostatné čo si popísala sú podľa mňa výnimočné situácie a nedramatizovala by som to, pravdepodobne to bolo myslené žartom a tvoje dieťa má 9mesiacov, takže si je určite vedomá z čoho už má rozum a z čoho nie.....na učenie a výchovu sú rodičia, starí rodičia vnúčatá skôr rozmaznávajú, tak to proste je....a nechápem čo chceš učiť 9mesačné dieťa, ty mi skôr pripadáš ako jedna z tých premotivovaných mamičiek....

elizabet173
17. apr 2022

@lily456 na čo tam chodíš každý týždeň? Choď raz za mesiac a zatrhni to, aby dieťaťu babka ukazovala vulgárne gestá, ostatné nerieš. Starí rodičia sú na jašenie a mojkanie, neviem, prečo by ju mali niečo učiť

dada0902
17. apr 2022

To ze ju vola menom je podľa mňa v pohode ale zas neviem co čakáš ze 9m budú učiť však keď si na návšteve nech popestujú postrážia to ze na ňu robí pazvuky tak vidi ze sa s toho raduje tak preto to robí vulgárne slová a gestá to si môže odpustiť však ty si s malou celé dni na učenie ma prvorade teba my keď ideme na návštevu tak svokrovci alebo rodiča ju bud popestujú poprechádzajú sa s ňou niečo jej povedia tiež ju menom oslovujú chytia za rúčku ma 8m a nečakám ze ju budú niečo učiť na to bude ešte kopa času keď ju budú veci zaujímať a rozkeca sa však v tedy jej barz co porozprávajú

zorkahorka
17. apr 2022

Nie si trosku citliva? Tvoji svokrovci su s malou kazdy den, uz vedua,ako a co s nou. Tvoji rodicia na tak male babo zvyknuti asi nie su. Ak chces, trosku ich nasmeruj. Nech jej nieco ukazuju v knizke, daj mame do ruky hrkalku. Ukaz im, ako sa mala rada hra. Tie slová, co ju akoze ucia, to je zo srandy. Ved este nerozprava.

kacena4
17. apr 2022

necitala som prispevky ale... je to babka ta nie je na vychovavanie ale rozmaznavanie vnucenec. bud rada ze mas babku moja zomrela skor ako sa deti narodili a nemal ich kto rozmaznavat...

bluka2
17. apr 2022

Ak je to pravda, nechodila by som tam

jaroe
17. apr 2022

@lily456 mňa by takéto správanie/komunikácia s dieťaťom tiež iritovalo. Veď nemusia ju učiť abecedu, ako tu niektoré zvláštne pochopili tvoj výlev, ale stále dokola len osloviť menom a nič ďalej? Veď takto by sa ani dieťa nenaučilo rozprávať. Nemusia ju predsa cielene nieco učiť, ale tak prirodzene s ňou komunikovať, niečo jej ukázať, zarecitovat a tak....

sashabb
17. apr 2022

@lily456 obmedzila by som návštevy. Je choré aby malé dieťa nazývala bosorkou, dilinom a neviem čo. O pazvukoch pomlčím, tie z duše neznášam.
Tie ktoré tu píšu o abecede ... nenapadlo vás, že 9mesačné dieťa si môže prezerať knižky a učiť sa zvieratá? kvety, veci? veď takto deti napredujú. Určite je lepšie dookola pozerať knižku a hrať sa s jednou hračkou ako učiť dieťa ukazovať fuckera 👎

edien
17. apr 2022

@lily456 normálne povedz že také hlášky nie. Pazvuky a rôzne skomoleniny neznášam aj ja..a ešte povedz babka 20x po sebe. A tebe ide z toho hlava je...😂

evitka83
17. apr 2022

@lily456 ucit veci mas svohe dieta ty, nie babka. To je jej dobra vola, nie povinnost. Na druhej strane, keby moja matka ucila moje deti vystrcit prostrednik tak jej ho zacnem ukazovat ja, ze ci je s tym v komforte, ze jej to ukazuje jej dieta. A pouzila by som to gesto prave v momente, keby mi povedala, ze mam byt ticho lebo som u nej. Su veci, ktore sa mi nepacia, ale tolerujem, lebo je to babka. A potom su veci, ktore su v mojom hodnotovom rebricku uplne cez ciaru a tiez som musela pouzit vetu, ze obmedzim kontakt pokial v urcitom spravani voci mojim detom bude pokracovat. Dovtedy jej nedoplo, aky velky problem to pre mna je.

veronikazuko
17. apr 2022

No tak to je fakt hrozne správanie😃 už len to non-stop volanie menom bez odozvy musí byť psychiatria,to ostatné ani nevravím 🤣že ukáž prostredník 🤣

luccija
17. apr 2022

@lily456 ty si mama ty ju uč podstatne veci.Stari rodičia sú takí aj môj svokor išiel ako gramofonova platna🙂ale ucit dieťa také sprostosti to mi rozum stojí.Ukazat prostredník?veď to je ako z krčmy.
Povedala by som jej svoje a, keď nepomôže tak tam chodievam menej