Môj snúbenec a jeho jednorázovka

miriam198503
26. máj 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Ahojte potrebujem poradit. Mam priatela už viac ako 5 rokov. Klape nam to - poziadal ma o ruku. Ma svoju partiu kamaratov a medzi nimi aj jedno dievca s ktorym pred cca 6 rokmi riesil nejaky romanik. Nikdy mi nedal najavo ze spolu nieco mali, ani som nemala pocit ze by k nej stale nieco citil. Jednoducho to je dievca z jeho partie. Az teraz po rokoch som prisla na to ze spolu mali nejaku tu avanturu. On tvrdi, ze je to davna minulost, zabudnuta, nic to neznamenalo ale napriek tomu, ze som mu povedala, ze podla mna nie je normalne aby jeho "epizodka" bola sucastou nasho zivota - on sa ohradil, ze je to dlhorocna kamaratka, ci som male dieta aby som riesila taketo veci a ze on sa svojich kamaratov nevzda. Mne je to hlupe - aby zena s ktoru nieco mal bola sucastou nasho zivota. Co mam podla vas robit?

zuzankasm
26. máj 2015

A ty si nemala frajerov pred nim?

tomaas
26. máj 2015

@miriam198503 ahoj mne sa zda ze nevies vsetko zaobalil svoju minulost do par viet a ty nevies kto skutocne bola a kto skutocne pre neho je
na druhej strane ste spolu 5 rokov ako dlho vies o jeho partii? asi cely cas ttakze az teraz to vyplavalo na povrch? tu je tazka kazda rada ale verim v komunikaciu, ziadny hnev, normalny rozhovor kde mu povedz ze ho mas rada a zalezi ti na nom a ze pre fungujuce priateltsvo a neskor manzelstvo je dovera rozhodujuca.... zatial tolko

miriam198503
autor
26. máj 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Mala. Ale so ziadnym nie som v kontakte tak, aby som sa s nim stretvala...chodil k nam na oslavy, grilovacky. Jednoducho aby bol aktivnou sucastou mojho zivota aj teraz.

festina479
26. máj 2015

Podla mna mas dospiet - co ti na tom vlastne prekaza? neveris si, alebo neveris jemu?

stanislavao
26. máj 2015

@miriam198503 ale prosim vas, co vyvolavate konflikty, kde ani nie su. chodil s nou pred tym, ako zacal s vami. co je na tom? a co ze patri do partie. rozumeju si, tak co? vy nemate nikoho s kym si rozumiete? presne, ako pise festina479. treba dospiet. a ked mate taketo myslienky, tak vo vztahu vasom nieco neklape. a mozete sa kludne presviedcat, ze klape. zakladom a tym najdolezitejsim v manzelstve je dovera a tolerancia. obojstranna a vyvazena.

veronika1402
26. máj 2015

Tak toto by som neriešila vôbec.Aj jA mám kamaráta z mladosti,na ktorého môj priateľ veľmi žiarlil,ale musel si zvyknúť,nikdy nepochopím ľudí,ktorí sa vykaslu na kamarátov,keď si nájdu vzťah.Teraz môj kamarát príde kedykoľvek k nám napivo a sedíme spolu a žiadna nervozita nehrozí🙂

zuzankasm
26. máj 2015

@miriam198503 Tak sa nevydavaj. Si ziarliva.

lovelly26
26. máj 2015

Sama si povedala ze nikdy nic nedal najavo ani ty si pocit nemala ze by medzi nimi nieco bolo, tak by som to neriesila. Ver mu a nejak sa cez to prenes - je zbytocne kazit pekny vztah len preto lebo nevies zniest ze tvoj priatel mal pred tebou niekoho. Stalo sa nieco podobne aj mne, manzel stravil jednu noc so sestrou jeho naj kamosa a ona stale je v nasom kruhu. Tiez som o tom ani netusila ani neriesila len ked sa mi po rokoch priznal. Mala som z toho divny pocit dlho ale bolo to predomnou tak to som nikdy neriesila. Nakoniec raz sa mi priznal ze sa nato ani nepamata lebo bol pod parou a je mu zle ked si pomysli co urobil (a to len kvoli tomu ze nie je prave jeho typ a nikdy nebola). Mozno aj jemu to je neprijemne ale ako kamosi si rozumia a preto kym sa nic nedeje vobec by som mu to nepripominala ani neriesila 🙂

sonkab
26. máj 2015

@miriam198503 môj muž chodil s najlepšou kamarátkou svojej sestry. Do dnešného dňa sa spolu stretávame na rôznych oslavách, u svokrovcov v záhrade (maju spoločnú so svagrinou) a ja to vobec neriešim. Dokonca si k nej chodím dávať robiť zuby (je zubárka) 🙂 Bolo to predtým ako poznal teba, tak na co to riešiť ? Keby chcel ju, nie je s tebou a nežiada ta o ruku.

sissy27
26. máj 2015

@miriam198503 ak to bolo pred tým, ako sa dal dokopy s tebou, tak si choď dať studenú sprchu a zváž ospravedlnenie nastávajúcemu... a teda nepreháňaj, že ona je súčasťou vášho života - spí s vami v jednej posteli? prispieva na účty za domácnosť? jedáva s vami pri stole? a nenapadlo ťa nikdy, že keď s ňou normálne komunikuje v tvojej prítomnosti a nie tebe za chrbtom, tak asi nemá čo skrývať? či "podľa seba súdim teba" ? ty nevieš mať kamarátov "bez benefitov"? prehnaná žiarlivosť a majetnícke sklony by pre mňa osobne boli varovným signálom ...

moni244
26. máj 2015

@miriam198503 dobre ti povedal, si ako pubertiacka, naco sa ides vydavat, ked mu neveris? To teraz treba vsetkych odstrihnut, ak tam bola nejaja aferka? Boze, sa zobud a preber a nevyvolavaj problemy, kde nie su, lebo zacnu byt

sashenocka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karollka21
26. máj 2015

moja sestra za mladi chodila s mojim terajsim manzelom (nikto nikomu nikoho neprebral, jednoducho pubertalne lasky, co pominuli). A zijeme. Vsetci. Bez problemov. A nehladam niekde nieco, co nie je. Aspon ja to tak citim 🙂

womankc
26. máj 2015

@miriam198503 Váš priateľ má pravdu , o nič nejde a tak by ste to mala aj chápať. Ja mám priateľa s ktorým som chodila pred mojim manželom , oni dvaja aj boli blízky kamaráti. S tým priateľom som síce chodila len platonicky, ale aj napriek tomu môj muž na neho žiarli trošku, lebo vie, že mi je kamarát intelektuálne blízko a nie je mi ľahostajný v tomto ohľade. Proste mám na neho slabosť a myslím, že je to aj zo strany toho kamaráta rovnako . Priateľ , keď sa so mnou sám od seba rozišiel / ja som to bez slova akceptovala - boli to také tie prvé lásky / až rok na to som sa dala dokopy s mojím manželom a tento priateľ sa na môjho muža hneval - aj si to dokonca vykonzultovali ......... no proste celé to bolo také zamotané . Matka toho môjho priateľa si myslím, že ma nemala moc v láske , teda jeho rodičia ... robili všetko pre to, aby sám pochopil, že nie som vhodná a hlavne , že nie je vhodná na vzťah doba , tak táto jeho dlhoročnej priateľke , teraz už manželke, veľmi krátko pred svadbou dokonca šplechla, že si myslí, že som jeho celoživotná láska ............... 😲 😝 , a aj napriek tomuto všetkému sa aktívne navštevujeme, to čo sme si mali sme si vysvetlili a sme dovolím si povedať , že veľmi dobrí priatelia všetci štyria..........a môj muž stále sem tam dá tu žiarlivosť najavo ........
S tým sa musíte v partnerstve naučiť spolunažívať , tomu sa hovorí dôvera a súdržnosť vo vzťahu

nedielka
26. máj 2015

@sonkab fúhaaa... teda zuby by som jej neverila do rúk 🙂

jadelka
26. máj 2015

ja by som ti poradila ho nezavalovat vycitkami a netrvat na tom, aby sa jej vzdal, vyhodil ju z partie, alebo sam do tej partie prestal chodit, pretoze tymto len v nom vzbudis odpor sama voci sebe. Skus mu dat pocit, ze mu ako muzovi veris, ze on sam najlepsie vie, kto prenho co znamena a sam sa zodpovedne rozhodne s kym bude mat aky vztah. Tym, ze mu das na vyber, alebo mu nieco zakazes mozes dosiahnut uplny opak toho, co vlastne chces.

mike_bassett
26. máj 2015

Nerieš sprostosti dievča, ako chlap sa mu nedivím, že ho takéto zbytočné výčitky otravujú.

krissy1
26. máj 2015

@miriam198503 Co riesis?????

xevulax
26. máj 2015

Neries minulost ale pritomnost a buducnost. Tiez sa obcas stretnem s clovekom, s ktorym sme nieco riesili, dokonca pride obcas aj k nam na navstevu aj muz si jo oblubil a vobec neziarli ani mu to nevadi, lebo dobre vie ze to je minulost a on (manzel) je moja pritomnost a buducnost. Naco hladat problemy tam kde nie su?

ancovicka21a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caoli
26. máj 2015

Nerobte priatelovi a mozno buducemu manzelovi peklo zo zivota, lebo tym najvacsim si v konecnom dosledku budete prechadzat Vy.
Treba sa sustredit na pracu na sebe, dozriet a naucit sa brat nevyznamne veci s nadhladom a odstupom. Lebo tu nejde o kamaratku Vasho partnera, v nej problem nie je. Ten je vo Vas.

sama83
26. máj 2015

keď chceš snim žiť, byť jeho žena, musíš akceptovať jeho kamarátov, partiu. musíš mu dôverovať, teba požiadal o ruku nie ju. hlavu hore veď on je s tebou, vyspi sa na to a nerieš lebo môžeš ešte o neho prísť.

peneloppe
26. máj 2015

keby ti to nepovedal ze spolu mali romanik, prisla by si na to podla toho ako sa k sebe spravaju atd? ak nie tak nemas co riesit 😎

chmurkaxy
26. máj 2015

@miriam198503 každá z nás je viac či menej žiarlivá, tiež mi už už všelico preletelo hlavou. ALE. Je s tebou,požiadal o ruku teba, chce s tebou stráviť život a mať rodinu. Keby chce byť s ňou,tak je s ňou. Tým skôr,že je súčasťou partie, už by mal milión šancí. Žiadny chlap sa neozeni, ak naozaj nechce. Môj muž mi raz povedal,že nikdy predtým mu ani nenapadlo pri žiadnej žene,že by s ňou chcel stráviť celý život. Tak verím,že tvoj to ma tiež tak. Chlapi nemajú radi žiarlivosť žien, ak ta to aj zoziera, povedz to kamoske, ale jemu už nikdy viac.

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maly_konik
26. máj 2015

minulost sa zmenit neda, pritomnost ano. @miriam198503 nekaz si manzelstvo este pred tym, nez vobec bude. kamarati vzdy boli, su a navzdy budu sucastou nasich zivotov, bez nich sa zit neda. a ze pred 6 rokmi (???!!!!) nieco medzi nimi bolo? :D :D Vy ste este v tom case spolu neboli, tak kde je problem?

romanovic
26. máj 2015

Ja chodim s ex bezne na drink, sme spolu v partii a takisto sa kamaratim s muzovou ex, dokonca sa moj muz tak skamaratil s jej nastavajucim, ze sme im boli na svadbe....
Podla mna si extremne ziarliva a riesis hovadiny.

barnica
26. máj 2015

Kašli na ňu veď sama tvrdíš že si si nevšimla že by teraz spolu flirtovali alebo sa k sebe mali tak načo byť za hysterku a žiarlivku... Zbytočne si budeš kaziť vzťah nestavaj ho zbytočne do pozície aby si vyberal medzi kamošmi tou kamoškou a tebou. Radšej mu ukáž že si správna baba s ktorou bude chcieť žiť

sibalka21
26. máj 2015

@miriam198503 ja ta chapem mne ti tiez vadilo keby sa moj priatel stale stretaval s byvalou, resp. s dievcatom s ktorym mal nejaku aferku... Ale myslim si ze pokial to bolo predtym ako ste sa dali dokopy a nemal s nou nic odkedy ste spolu myslim ze nieje dovod to riesit.. POziadal ta o ruku takze ta miluje, nechaj to tak a pozeraj sa radsej do vasej spolocnej buducnosti... Vela stastia 🙂

sheila72
26. máj 2015

@miriam198503 mňa by to tiež naštvalo...lenže keď mu takúto vec z minulosti budeš vyhadzovať na oči, ostanes za najväčšiu onú....a to asi nechceš. Budeš sa s tým musieť zmieriť a brať to tak, že ona je minulosť a tysi bbudúcnosť 🙂