Môj rozvedený partner sa stretáva iba s jednou z 3 dcér

msjanka
4. nov 2012

moj rozvedeny partner, s ktorym zijem 7 rokov, ma 3 dospele dcery a len s najmladsou , ktora sa pred rokom pohadala s mamkou a ta ju vyhodila z bytu, udrziava dennodenny telefonicky kontakt. Maximalne ju zacal financne podporovat. Ostatnym dvom vydatym, samostatnym a sebestacnym dceram zavola len prilezitostne a velmi neosobne, ze vraj si s nimi nerozumie tak ako s najmladsou dcerou. Nestretava sa s nimi, nedava im darceky, ani sa o nich nezaujima. Vadi mi jeho uprednostnovanie tej najmladsej na ukor ostatnych dcer. Je to podla mna nespravodlive. Mysli len na najmladsiu, vsetko co robi, robi len pre nu, hovori jej co vsetko po nom zdedi, su to len malickosti co on ma rad , ale .. vadi mi to , napiste mi, prosim svoj nazor

maminuska
4. nov 2012

@msjanka osobne si myslím že je to určitá pomsta bývalej manželke cez dcéru , ktorá zasa nekomunikuje s matkou . - teda predpokladám .

dada1212
4. nov 2012

@msjanka ťažko napísať názor, ked o ňom a jeho živote vieme ešte menej ako ty...
no každopádne, ak s tými staršími neboli žiadne extrémne problémy , tak nie je správne, že až tak uprednostňuje len tú najmladšiu.
neviem či chceš mať aj ty s ním deti, ak áno, tak by som sa obávala, že ak budete mať viac detí, bude uprednostňovať jedno, či už kvôli poradiu v ktorom sa narodí, pohlaviu a podobne. a to pre výchovu toho druhého dieťaťa alebo druhých detí nie je dobré.

hradnapani
4. nov 2012

@msjanka podla mna s tym nic nenarobis, nech sa ti to zda akokolvek nespravodlive voci ostatnym dceram. Je to jeho rozhodnutie, aj ked kratkozrake, ale zbytocne to neries, len so zbytocne mozes priniest napatie do vztahu. Kazdy vidime len to co chceme, ucime sa na vlastnych chybach a aj on sa zrejme pouci, lebo toto nepovedie k nicomu dobremu...
Riesila by som to len vtedy, ak by to zavazne zasahovalo do rodinneho rozpoctu alebo nejako inak... Proste si mysli, ze aspon tu najmladsiu si moze takto "kupit", ked si nevybudoval dobry vztah so starsimi dcerami. Ale je to jeho skusenost, on si ponesie dosledky.

anjelicek26
4. nov 2012

@msjanka - je to jeho dcera a asi aj jeho veci, co chce, aby po nom zdedila... sama pises, ze dve starsie su samostane, vydate a zabezpecene, najmladsia vyuziva jeho podporu... Podla mna by si sa do toho nemala miesat, narobis len zle - sebe - lebo v podstate ta do toho nic.

msjanka
autor
4. nov 2012

maminuska, mas pravdu, dcera prestala komunikovat s matkou a zacala si to nahradzat komunikaciou s otcom a otec sa ,,neda ani za co,, a na exmanzelku spolu s dcerou len nadavaju

msjanka
autor
4. nov 2012

dada, nechceme mat uz deti - sme obaja po rozvode a mame dospele deti z predosleho manzelstva, nechceme sa ani v buducnosti viazat manzelstvom, prave kôli dedicstvu vo vztahu k detom

msjanka
autor
4. nov 2012

hradnapani, moj partner ma aj po rokoch naruseny vztah s dcerami, nemal zaujem to zmenit a ani ony. Najmladsia si ho kupuje slzickami a nestastnym osudom,.. snazim sa eliminovat dopad na nas spolocny rozpocet, ale ked on je prajny k mojej dcere, nemozem inac ani ja k jeho, aj ked s tym nesuhlasim

maminuska
4. nov 2012

@msjanka no tak ako som napísala ja to vidím ako také tajné spojenectvo otec + dcéra verzus matka a exmanželka v jednej osobe.
Existoval oprávnený dôvod prečo ju vypráskala z jej bytu ?

msjanka
autor
4. nov 2012

anjelicek, kedze uz urcitu dobu byvame a aj hospodarime spolocne, tak si myslim, ze je to aj moja vec, lebo co si nasetri, tak to je aj s urcitym mojim podielom, ale nechcem mu zatial do toho zasahovat, ale nepovazujem to za spravodlive a preto som vas chcela poprosit o nezaujaty nazor alebo skusenost, dakujem 🙂

msjanka
autor
4. nov 2012

maminuska, ja si myslim ze ano, otec to popiera, neboli sme pri tom ... tazko povedat Je panovacna a najmudrejsia.. Mama si nasla po rozvode priatela a prilezitostne odchadzala k nemu, dcera(dospela a zamestnana) z toho bola flustrovana lebo nemala ful servis a dozadovala sa od matky hlasenia Dcera jej dala ultimatum, ze ak sa to nezmeni tak sa odstahuje Nezabralo to a tak sa musela dcera od matky z bytu odstahovat