Môj partner a jeho ex. Mám dôvod na obavy?

d198815
16. máj 2015

ahoj mam dlhorocny vztah s partnerom, mame dve deti vsetko by bolo ok keby som minuli rok nenatrafila na spravy s jeho byvalou ako si dohaduju tajne stretnutie ze aby si pozreli dvd z akcie ked este spolu chodili, ako pojdu spolu na huby lebo ten jej na nu nema cas, ako mala prist za nim ked bol s kamaratom na rybavh v nici a tak ale samozrejme ja som sa o tom nemala dozvediet. v tych spravach vo velkom spominali na to ako im bolo dobre ked spolu chodili ako by sa mali keby teraz spolu boli. hned som to partnerovi vykricala a ziadala aby prestal s nou komunikovat nakolko mi to vadilo. on tvrdil ze k dohadovanym stretnutiam nikdy nedoslo a ze sa nemam bat, zahesloval si telefon, a komunikuje s nou dalej uz rok dokonca vcera sedel na gauci vedla mna a pisal si s nou ked som mu to vykricala zacal klamat ze to nebola ona a neviem co ale vieme kde je pravda oci a ciny ho vzdy prezradia. .co mam robit ja uz nevladzem.najviac mi vadi to ze ona sama zije s partnerom ktoremu znicila rodinu

macka334
16. máj 2015

Samozrejme, že máš dôvod na obavy. Len nechápem, prečo Ti najviac vadí,že ona žije s niekým komu zničila rodinu. Malo by Ti vadiť najviac niečo čo sa týka Teba.

bonaqa2013
16. máj 2015

@d198815 ste manželia? Nie? Aspoň to budeš mať jednoduchšie - nebudeš musieť vypisovať rozv. papiere. Takže začni myslieť na zadné vrátka, začni šetriť jemu nehovor nič. Už by som mu neverila nič, ani že ten nos čo má medzi očami je jeho. nevedela by som mu už odpustiť. Vzťah je o dôvere, ktorú on zničil.
Zdá sa, že jeho ex nemá žiadne zábrany a nič dobré čakať asi nemôžeš.

d198815
autor
16. máj 2015

@macka334 no ved ako ze kvoli tomu mam najvacsie obavy bo viem ze jej nerobi problem znicit vztah

bzdocha
16. máj 2015

@d198815 zbal mu veci a nech si ide nech vie co vsetko je v hre! ...nemusi to byt na trvalo, ale aby vedel ze ak v tom bude pokracovat si odhodlana a strati ta. Ak si bude aj nadalej pisat s byvalou tak sprav ako vravi
@bonaqa2013 a zacni si sporit na samostatny zivot bez neho.
a ak nechces byt taka radikalna tak manzelsky poradaca (aj ked je malo pravdepodobne ze manzel bude suhlasit )

macka334
16. máj 2015

@d198815 Rozumiem,ale na zničení vzťahu by sa podieľal aj Tvoj partner. Nezariadi si to ona sama. No tak zostáva otázka či chceš ostať s ním,alebo by si zostala aj sama s deťmi.

d198815
autor
16. máj 2015

ked ja nemam zatial ten pocit ze by sa fakt stretli stale je v robote nema ani na nas cas ale uz len ten pocit ze za nou chcel potajomky ist a ze si s nou pise a do oci sa mi smeje ze nie ide ma rozdrapit on je dost ziarlivy keby som ja toto robila tak s posklada uz davno ale mne sa len smeje ze aka som ziarliva a ze to znaci ze ho lubim a neviem co ale mne fakt nie je do smiechu co ked fakt sa raz stretnu

d198815
autor
16. máj 2015
bonaqa2013
16. máj 2015

@d198815 stále je v práci. kto chce oklamať - oklame ťa keď budeš mu aj stále v patách.... Nato sa moc nespoliehaj, že je v práci. horšie je s tým klamaním do očí. Začni si aj ty vypisovať na internete s kadekým a zahesluj to. Nech vie čo to je.....

ynda
16. máj 2015

@bonaqa2013 ja som názoru nepoužívať rovnaké "taktiky" 😅 viac sa mi páči, ako píše @bzdocha 😀 😀

otázka je @d198815 ste zobratý, koho je byt? na základe toho by som mu alebo pobalila caky-paky a vyložila pred dvere, alebo zbalila seba a deti, a išla aspoň na týždeň preč... ak nič, tak vieš, že je to chuj a treba to ukončiť. 😉

mimi1237
16. máj 2015

@d198815 jasne ze mas mat dovod na obavy !A dava ti dovod ziarlit a jemu sa to este paci a posmieva sa ti,no pekne.A neverim ze je to len o pisani...komunikuje s nou uz rok a nestretli sa ?Udri mu po prstoch.

sissy27
16. máj 2015

@d198815 ona ti vzťah nezničí...to tvoj partner k tomu nemá ďaleko... ona s tebou deti nemá, ona ti nehovorila, že ťa miluje, ona nemá žiadnu zodpovednosť za tvoj vzťah... ale tvoj priateľ áno, takže s ním si to vybav, lebo nebude to ona, bude to iná...

kaktusik007
16. máj 2015

@d198815 no akoze ak by takto vyvadzala priatelka mojho byvaleho manzela, len preto, ze si s nim dohadujem stretnutia a raz za cas s nim idem na kavu? A jasne ze sme spominali ako bolo, sentiment je normalna vec... Zila som s nim niekolko rokov, poznam celu jeho rodinu, zajima ma kam sa jeho zivot a zivot jeho sirsej rodiny posunul v tom case, co sme od seba....

ale to neznamena predsa, ze ho balim a chcem spat preboha!!!!

miadi
16. máj 2015

@kaktusik007 no a ty si to snim tiez dohadujes tajne ?
lebo v tom je velky rozdiel ak jeho priatelka nema problem s tym ze sa stretava so svojou ex..ak by jej to vadilo..tak by sa stebou nemal stretavat -lebo snou zije jej je viac ako tebe koho to zaujima ze ste spolu mali minulost?Ak spolu nemate deti tak nemate nic co by vas mohlo spajat. Dolezita je pritomnost a vztah ktory ma teraz s kym zije cize sa musi prisposobovat tej zene s ktorou je nie na ktoru ma krasne spomienky a ktora si snim rada zaspomyna pri kavicke 🙂 a s ktorou vztah uz davno "ukoncil"
a ako ta exka pise ze jej nema na nu cas tak si chce urobit z exa nahrazku?to je dost ubohe 😀

miadi
16. máj 2015

@d198815 co ti mam povedat spomyna na to ako mu bolo dobre s ex a ako by sa spolu mali...cize si nevazi co ma doma s tebou inak by si taketo debilne sms s ex nepisal a nezahesloval si mobil..
ked ti do oci klame to vies vidis citis sprosta nie si..
uz je len otazka ci je pre teba podstatny rozdiel vediet detajl ci ta podvadza len psychicky alebo aj fyzicky?
Ak ta lubi komunikaciu s ex by mal ukoncit.To co si pisu je vrcholne nevhodne ked zije s matkou svojich deti.
Nech si ide zit sam a potom nech si robi co chce nech si pise spomyna ozivuje minulost..ja by som taketo chovanie netolerovala.Ked im spolu bolo tak super preco sa rozisli? Nech si laskavo spomenie aj na to.

jeennyv
17. máj 2015

@d198815 ja by som jeho ex na tvojom mieste neriesila, ale poriesila by som si priatela, to on je ten kto ma zavazky k vam ako k rodine....ale aj tu plati stare zname, ze keby nechcel nerobi to, bud mu ocividne nieco vo vasom vztahu chyba alebo jednoducho kazdy ma v zivote cloveka, ktory bol pre neho vo veciach vztahu top...aj ked nie su spolu, maju pocit, ze su si tito ludia stale blizki...niekto to dokaze prekonat a byt stastny s inymi, niekto nie...tazko je cloveka donutit milovat ci byt vo vztahu alebo nieco podobne...jedine co mozes urobit je konfrontovat tvojho partnera ako vidi vasu buducnost dalej, vies ze toto pisanie pretrvava, tak co s tym mieni urobit...ak nic, tak vies ze to u vas nema buducnost....

Nie v zlom, ale z mojho pohladu je toto aj dosledok dnesneho zivota na divoko, v manzelstve si casto clovek dvakrat rozmysli co a ako a aj ked sa uz nieco zomelie ci nastrbi, snazi sa to riesit konstruktivnejsie a nie hned rozvodom ci rozchodom...takto ked ide len partnerstvo, hold deti, rodina....odchadza sa ovela lahsie....

kaktusik007
17. máj 2015

@miadi a ja mam odkial vediet, ze ci ex svojej akutalnej priatelke hovori, ze ide na kafe so mnou a ma sa so mnou stretnut??? mna jeho priatelka a to ako to vnima absolutne nezaujima - toto si maju vydiskutovat oni dvaja. Ak sa ex chce so mnou stretnut a rozhodne sa to svojej priatelke nehovorit - je to jeho vec, ja to neriesim.

mimi1237
17. máj 2015

@kaktusik007 ale to ze u teba neznamna ze by si ho chcela spät,este u tej jeho ex nemusi znamenat ze to tak nie je.

mimi1237
17. máj 2015

@d198815 Mna zarazila jedna vec ze taha,,tvojho partnera priatela ci manzela (u mna je to fuk)mate spolu deti ,zdielate spolocnu domacnost,na akési huby ,citujem :lebo ten jej na nu nema cas ??to uz co za sposoby.tak nech si ide sama alebo s kamaratkou,preco prave s tvojim manzelom?

Nepacilo by sa mi ani to ,ze spominaju ako im bolo dobre spolu?A co im je odrazu za tym vsetkym smutno?tak preco sa rozisli?
A este nadalej s nou vypisuje aj ked vie ze tebe sa to nepaci.No,ani mne by sa to teda nepacilo.Skus sa snim este porozpravat bud s tym prestane alebo potom nech si ide za byvalou ked im bolo spolu tak dobre.Vobec nezdielam nazor ze expartneri by mali ostat v kontakte ,ze ved co je natom.Ak by spolu mali deti pochopila by som kontaktovanie koli detom,ale takto?A este k tomu nejake tajne dohadovanie sa ,pisanie ...Nepaci sa mi to.Ja by som to urobila tak,bud s tym prestane alebo teda nech naklusa k Ex