Môj muž sľúbil švagrine kočík

20. dec 2021

ahoj, švagriná je tehotna a moj muz, jej nasluboval kociar bez toho aby sa somnou o tom porozpraval.. problem je v tom, ze my sme boli obe tehotne tento rok, obe sme potratili cca s rozdielom 2 tyzdne, ona ani nevedela ako otehotnela, nam s muzom sa podarilo po 2 rokoch snazenia, preto to bolo pre mna hrozne tazke a stale je.. medzitym ona otehotnela zas a uz coskoro rodi... my sa stale snazime o babo a verim, ze čoskoro sa nam podari a nie som zmierena s tym, ze jej mam dat kociar, pretoze ja este jedno dieta chcem, ine by to bolo, keby som uz deti nechcela, tak jej posuniem kociar v pohode...my sme si ho kúpili sami, bol kupovany uplne novy a nikto nam s nicim nepomohol, co sa tyka vybavy, tak mi to pride nefer... som divna, ze jej nechcem dat nase veci, ktoré ešte chcem pre nase dalsie dieta??

ivangeline
20. dec 2021

Kupte jej iny kpciar ako dar...ak nechces prist o tento a hotovo.

autor
20. dec 2021

@ivangeline :D nemame peniaze nazvys... preto jej nechcme dat ani tento, aby nam ho neznicila... videla som, ako kocikuje svokra , ktora byva v jednom meste s nou... takze ten kocik nedojde v podobnom stave ako im ho dame...

evkamotka
20. dec 2021

Tak povec muzovi, ze ho akosi este potrebujete a nedomyslel to. Nech to odvola on, ty si nelam hlavu

syslik81
20. dec 2021

tak ako si to napisala tu posli spravu svagrinej .. ospravedln sa za muza,ze zial sa s tebou neporadil ,ale zial kociar jej nedas kedze sama dufas ze este dieta budes mat a preto vybavicku si ponechaas do buducnosti .. viac neries

kittykat22
20. dec 2021

zavolaj normalne svagrinej, ze tuzis po dietati a kocik si chces nechat. Tvoj muz to urcite nemyslel zle a svagrina ta pochopi.

katarinka2290
20. dec 2021

Povedzte to muzovi ze nechcete ho posuvat dalej ani poziciavat.ja som tiez na veci alergicka,ja si na ne davam pozor a akonahle ich niekomu poziciam tak uz sa nevratia bud vobec alebo v zachovalom stave.kocik som si kupovala sama a nie je to najlacnejsia polozka aj ked bol uz po 1 dietati tak vyzera ako novy,akurat cakame kym sa nam narodi prve babo a urcite planujem aj druhe a kocik si ponechat.posunula by som max.tak oblecenie toho sa nazbiera dost.neplanujem zas dalsiu vybavu kupovat druhemu aj keby pride za 3 roky.

akbara77
20. dec 2021

Skus toto povedať manželovi.

baboobchod
20. dec 2021

Je to len vec. Ja by som jej ho v rámci dobrých vzťahov v rodine požičala s upozornením, že ho ešte určite využiješ, nech naň dávajú pozor. Neverím, že sa kočík dá nejako extra zničiť. Taká hlúposť vám však vie zničiť vzťahy - a poriadne 🤷🏼‍♀️

autor
20. dec 2021

@evkamotka muz o tom vie, ze ho potrebujeme, ved vie, ze chceme este jedno dieta... len je to muz, nerozmysla zrejme a trepol somarinu a svagrina s tym rata, ja som jej to aj vysvetlovala, pri veciach, ktore som jej tiez davala nasilu, lebo vsetci na mna tlacia, aby som jej dala veci a ja nechcem byt za tu skupanu, co jej nic neda... nikto totiz nevie, ze mame problem a nedari sa nam dalsie dieta... tak je to tazke to niekomu z rodiny takto vysvetlovat... muzovi som to 1000x hovorila, ze jej nic nemal slubovat a nech to odvola, ale tiez nechce byt za blba, ked jej ho uz slubil...
@kittykat22

salima66
20. dec 2021

Skús to slušne vysvetliť švagrinej, čš ten kočík si zatiaľ chceš nechať.

autor
20. dec 2021

@baboobchod ved to, ze je to len vec, ktoa znici vztahy, ale ide o to, ze my sme do toho dali nase peniaze a dalsie nazvys nemame, aby sme si kupovali nove zas a znova, ked tento kocik je v podstate novy... a to neide len o kocik, ide o hrube overaly, fusak, co nie su najlecnejsie veci, ked si to tak vcelku vezmeme... nie je to body za 3eura...

kittykat22
20. dec 2021

je to velmi neprijemna situacia. Ale som si ista, ze ked to svagrine povies, tak ta pochopi. Ako pravda je, ze ti ani nic ine nezostava.

perthes
20. dec 2021

No ja by som pri svojej povahe muža prekusla a ďalšia vec ja by som jej ten kočiar nedala. A ako sa poznam vy som jej to ak jasné vysvetlila..som toľkokrát bola ticho len pre pokoj v rodine že veľa veci má potom zozieralo a stále sú veci ktoré som nepretravila a som si sľúbila že už nebudem ticho. Slušne si stále poviem svoj názor..lebo byť ticho je najhoršie. Rozhodne by som kočík nedala a povedal prečo. Máš na salame čo si ďalej budú myslieť

klip0
20. dec 2021

Podávala by som jej pár tých body za 3€ ako píšeš a zvyšok by som si nechala s tým, že by som povedala mužovi nech to vysvetlí ako to je. Určite to pochopia. Iné by bolo keby máte toľko peňazí že vám to je jedno, ale neexist dať jej teraz kocik a o pár mesiacov nemať zaco kúpiť ďalší ktorý bude potrebovať vaše dieťa.

enoula
20. dec 2021

Ktosi to musi povedať, ked sa chlap toho nevie chytit, tak jedine ty. Ak je normalna, tak musi pochopit situaciu a kupi si novy/bazarovy jaky len chce ... Sak to je vec, co sa dva roky bude pouzivat denne a o chvíľu sa vam moze zist...nie nieco, co dieta vynosi mesiac dva a hotovo
A ked nepochopí, tak bohužiaľ smola. Ide sa dalej a ona nech tu informaciu spracuje ako chce

anne_mary2
20. dec 2021

Ahoj, tak asi normalne zavolam napisem svagrine a poviem na rovinu. vybavene. Nevidim dovod sa urazat, je to normalna vec! Cim skor tym lepsie, nech sa na to zbytocne nespolieha.
Aj keby sa urazila, a mate normal vztahy, po par dnoch to prehrmi a bude dobre. A ked dobre vztahy nemate tak to je jedno 🤷🏼‍♀️🙈

enoula
20. dec 2021

A normálne, cim skor vysvetliť, nech si pozerá nejaky novy a v klude vyberie

julka188
20. dec 2021

A keby slo o tvoju sestru, nie svagrinu, pozicala by si?

kacena4
20. dec 2021

skus sa na to pozriet z muzovej strany, mozno nechce aby mu kocik pripominal dieta o ktore ste prisli a nechce sa drzat toho sak raz... chlapom sa o tom tazko rozprava, sama pises ze si stale zranena, mozno aj on a takto sa s tym snazi vyrovnat

rora
20. dec 2021

Nie si divna, ja by som tiez nedala ziadne veci, nie je to ani lacna zalezitost vybava pre dieta.... to si mala zabezpecit sama s otcom dietata... navyse dostane prispevok po narodeni co je myslim cca okolo 800€ a z toho si moze kupit co len chce. Ak by sa ale situacia nejak hrotila, prekopala by som bazar, starsie modely kocikov sa daju v 3 kombinacii kupit do 100€, pripadne len hlboke som videla aj za 50€.... slub sa splní, kocik bude funkcny a ked sa to nebude madam pozdávat, nech si kupi.
Chlap tomu nerozumie, ze ty mas k tym veciam mozno uz citovu vazbu a upinas k tomu nadej ze v tom coskoro uvidis vase dieta. Vela stastia

vandica
20. dec 2021

Aj švagrinej aj mužovi by som povedala, že keďže si prišla o vytúžené bábo, tak ten kočík by ti ho pripomínal a že v tom kočíku si mala predsa kocikovat ty. A teraz keď ho budeš vidieť a nebude v ňom tvoje bábo, tak je to pre teba ťažké. Ešte o to viac, že to zostane v rodine. Myslím ale že švagriná to pochopí skôr ako muž, keďže tiež o bábo prišla. Ak je to teda ,,normálna" žena a nie, že bude chabrat všetko čo jej ponúknete.

cajomila
20. dec 2021

Úplne ťa chápem.
Tiež som používala v dobrej viere detské vecičky, niektoré väčšina sa nevrátila vôbec ( lebo kamoške zavádzala), a nie o sa dokonca vrátilo neopraté.
Takže keď nechceš, nedávaj.
Vsak to nieje tvoja povinnosť zaobstarať švagrinej kočík a výbavičku.
Kľudne jej povedz, že si to odklad ešte pre druhé dieťa.

alexandra2468
20. dec 2021

Mrzi ma, ze sa vam zatial nedari.

Sice vsetky baby ti tu davaju za pravdu, ale ja si myslim, ze by si jej ten kocik aj ostatne veci mohla pozicat. Ja som to tiez tak spravila s vedomim, ze chcem dalsie dieta a zaroven neviem, kedy to pride. Ci sa to podari hned, alebo za rok, za dva, nikdy nevies… Tie veci mozu teraz padnut na uzitok inemu babatku miesto toho, aby boli v skrini.

irusa
20. dec 2021

nie si povinná nič dávať....takže sa toho drž.. a tu niekto píše požičať ??? presne viem ako budú vyzerať tie veci...ja som požičala a ked sa mi to vrátilo späť všetko skončilo v kontajnery na zberný textil...ešte mi aj robotu narobili

oliva276
20. dec 2021

Keď ste boli obe súčasne tehotné, ona si na rozdiel od teba nezaobstarala ani výbavičku, ani kočík?

elementissa
20. dec 2021

Ale veď hovoríš, že ona onedlho rodí a ty ešte nie si ani tehotná. Kým otehotnies a porodis, to môže kľudne prejsť rok a ona bude kočiar ako dlho potrebovať? Tak 7 mesiacov Max vaničku a ak je to dvojkombi, tak športová časť je ťažká, neohrabana... Možno do roka dieťaťa. Potom buď kúpi ľahučku buginku alebo dieťa už bude chodiť, tak ho bude mať v trojkolke, na odrazadle. Ty jej proste závidíš, že je tehotná. Nie je možné, aby bol niekto naviazaný na kočiar, ktorý "potrebuje", ešte ani tehotny nie je. Prepáč, to je taká blbosť, že dovi. Nebud mrcha, požicaj 🙂 keď bude treba pre tvoje dieťa, vypytas ho naspäť a švagriná si zoženie niečo malé skladne alebo používať už vôbec nebude. To sú mi problémy :D

sissy27
20. dec 2021

je to trošku blbá situácia, ale ja by som jej ten kočík prenechala a takisto by som sa odosobnila od všetkých ostatných materiálnych vecí... načo to budeš skladovať, utierať z toho prach a pripomínať si, že sa nedarí? Vyčisti si priestor aj hlavu a keď sa zadarí, tak na drzovku požiadaš švagrinú, že je čas revanšovať sa a očakávaš od nej nový kočík aj komplet výbavu tak, ako si ty zabezpečila jej.

loginexistuje
20. dec 2021

normalne jej napis ze kocik si chces nechat pre svoje a hotovo neries ty mas pravo na taketo pocity a myslim zeby bolo pre teba utrpenim viviet v nom kocikovat jej dieta ked si este neni vysporiadana so stratou svojho
nie si povinna nic davat a muza upozorni nech nerozdava bez tvojho vedomia

pleja
20. dec 2021

Ako tu povedali dievčatá, nemusíš jej dávať nič, stačí povedať že muž sa s tebou neporadil. Na druhej strane sú to LEN veci, ktoré sa majú využívať. Pravdu povediac nikto si za pár rokov nespomenie aké bodyčko amli alebo nemali Tvoje deti, abi an to v akom kočiari si ich vozila. Navyše stačí, že sa Toi narodí dieťa iného pohlavia a v inej dobe a veci na oblečenie tak či tak nevyužiješ. U nás napr. čiapka čo vyzerala perfektne na prvom sa druhému vôbec nehodila, lebo mali iný tvar hlavy. A to boli obaja chalani.

lula313
20. dec 2021

@elementissa ja mám stokke kocik, ktorý stal veľa penazi, tiež by som ho nepožičala. Nemá sa napríklad “perovat”, aby sa nevyheglal a to keď pôjdu kocikovat svokry, sa zaručiť nedá. Ja tomu rozumiem. Určite je na mieste debata so švagrinou a hlavne povedat jej to čím skôr, aby si vedela zohnat nový.

autor
20. dec 2021

@elementissa ovsem, ze jej zavidim, ze je tehotna, keby si prisla o dieta, vytuzene dieta, vedela by si ma pochopit, je to jedna vec, ze ma trapi to, ze ani nevie ako a podarilo sa im... a dalsia vec, ze peniaze nesadime na zahrade, ze si ich pôjdem pozbierat... je to take, ze vaham, je to len vec, nie som na kocik naviazana, ide o ten princip, maju inu situáciu, peniaze tiez, svokra im pomoze, predsa je to jej dcera, ja som len nevesta, nasi mi tiez na kocik nedali, starali sme sa len my s muzom..ide o ten princip a o to, ze my este chceme dalsie, keby sme o dalsom neuvazovali, veci idu z domu hned prec...