Môj muž rád kritizuje moje jedlo

27. sep 2023

Môj muž rád kritizuje moje jedlo. Uvarím mu večeru, keď príde domov hladný, zje ju, ale často sa to nezaobíde s poznámkami, že na to nemá chuť, alebo že je to málo slané, prečo som mäso robila na pretlaku a nie s horčicou... atď. Keď sa mi niečo podarí, tak to prejde bez slov, no keď nie, vždy má nejakú blbú poznámku. Dnes som varila arborio rizoto. Hneď poznamenal, že je nejaké kyslé. Vravela som mu, že je také, aké kúpil víno. Vždy si niečo nájde. Ľudia, čo u mňa jedli, vraveli, že varím chutne (dôkazom boli aj prázdne taniere). Aj môj muž zje všetko, v konečnom dôsledku povie, že mu to veľmi chutí, len stále má nejaké blbé poznámky. Je to demotivujúce.

ninusa221
27. sep 2023

By som ho odpalkovala keby mal daku blbu poznámku že nemusíš varit vôbec😊 aj mne povie niekedy že veľa soli malo bla bla ale väčšinou si to fakt aj priznám 😀 alebo vždy poviem tak nejec😀

akiana
27. sep 2023

Riesila som podobnu vec, priamo umerne tomu, aky nasraty moj nervak dosiel z firmy. Tak som raz povedala, ze toto bolo naposledy (a inak jedlo bolo vynikajuce, robila som zelene curry) co som varila, odteraz moze varit on. Odvtedy mu nejak chuti. Odporucam.

jenny224
27. sep 2023

Nech si navarí sám 🙂

marcellka32
27. sep 2023

Ma ruky, nevar denne, nech skúsi aj on variť dnes s video receptami navarí už hádam každý

akiana
27. sep 2023

To je jak moj, jemu ani tak nevadi jedlo, skor si na tebe ventiluje nejaku frustraciu, ktoru zazil pocas dna. S mojim som sa raz tak pohadala, nasrali ho chlapi na stavbe, konkretne teda jeho dodavatel, ze robotnikom nieco nedoviezol, a odskakala si to brigadnicka v pekarni. Tak som sa zanho hanbila, no pod ciernu zem som sa mohla prepadnut, on tam stoji a ziape na nejaku vystresovanu babu za to, ze nema sacky a on nebude jak debil nosit chleby v rukach…

viestta
27. sep 2023

Moj otec bol taky mudra. Az do chvile, ked mu mama bez slova vzala tanier spred nosa a obsah vykydla do smetnika, s kludom Anglicana sadla k stolu a dojedla veceru. Nikdy nezabudnem na jeho vyraz.
(zabralo, uz nam nikdy nekazil kazde jedlo blbymi poznamkami)

galioska
27. sep 2023

boze mne moj pochvalil aj presolenu sackovu polievku na intraku a od vtedy sme spolu vyse 20 rokov a vsetko vychvaluje😀

akiana
27. sep 2023

@viestta Aj tak sa da 🤣

yoxinka
27. sep 2023

@viestta
Toto si už niekde písala, pamätám si to, ale vždy ma to pobaví 🤪

tenerifka
27. sep 2023

tak pokial bude najvacsi zmysel tvojho zivota blaho manzelovych chutovych buniek, tak ta budu taketo komentare stvat....zarucujem ti, ze ak by si ho poslala parkrat k nam,prinajlepsom by skoncil hladny, prinajhorsom by varil pre celu rodinu on.

ckocka
27. sep 2023

Šla by som variť pre charitu, jemu nakašlať.

yanni
27. sep 2023

Ja sa nestacim cudovat, kde vy na takych chlapov chodite? To ti takto kritizoval aj pred manzelstvom? Moj muz ma tiez chyby ale keby mi takto kazdy den jedlo kritizoval, tak by som nevarila vobec. Detom ano a on nech si hlada. Ved mu zober tanier a povedz mu, ked sa mu nieco nepaci, nech ide jest do restiky, k mamicke, sestre, tete, susede, frajerke atd. Alebo nech si navari sam A bodka.

yanni
27. sep 2023

@tenerifka Ona by ho poslala k vam do restiky😂

tenerifka
27. sep 2023

mne moj muz ruky nohy bozkava, ked navarim, jemu chuti uplne vsetko. Dnes som robila bolognesa s cestovinami (mame volno), a skoro od radosti spieval, ze cestoviny nejedol pol roka😂

tenerifka
27. sep 2023

@yanni jojo, ved nech pride😝

tramtada31
27. sep 2023

Veď mu povedz, že Ok, odteraz budete chodit do reštaurácie a keď dalsi deň príde, proste nenavar

luccija
27. sep 2023

Môj je ticho, lebo vie, že by to skončilo zle🙂roky nevarí a vie ako mi to vadí, tak nech ani nebrble.Minule tak nesmelo povedal, že bez urážky, ale ty nevieš uvariť ryžu, tak budem k mäsu jesť chlieb...ryža je preňho tá klasická z jedálne gulatozrnna mastná s cibuľou...my s dcérou máme radi basmati, jasminovu, dlhozrnnu sypku...
A to už som kúpil aj ryzovar.Normalne by som mu povedala, že toto som už pocula nech zmení repertoar.To môj otec vždy povie mame, že polievka sa varí hodiny a nie hodí do tlakového hrnca a všetko zbuchane za 30 minút🙂)

januska12323
27. sep 2023

Keď sa tak vyzná do varenia od zajtra preberá štafetu on. A je mi úplne jedno ako a kde jedlo zoženie.

malasandrika
27. sep 2023

Juuuj toto bolo aj u nas, prestala som mu variť. Naozaj. Nech si objedná jedlo z donášky podľa svojej chuti. Vygradovalo to do štádia, že som varila iba mne a dcére. Jemu nič, veď jemu nechutilo. Špagety presne iba pre nás dve, detto mäso atď … Autorka neuveríš, po pol roku trucovania ma vychvaľuje ako perfektne varím. Podotýkam varila som tak aj pred tým, bez hanby tvrdím, že navarím dobre hocičo.

yanni
27. sep 2023

@tenerifka Len mu prosim nedavaj to vase fajnove ovocie. To posli radsej mne 😉

yanni
27. sep 2023

@tenerifka to fakt? Ja saze bolognese robim casto. Rychly obed deckam, ked nestiham. Ja by som si radsej dala u vas nejaku rybku.

la_dolce_vita
27. sep 2023

Ten moj je zasa priebercivy a ma mega dlhy zoznam, co nezje. Ako prve je cibula. Nesmie byt nikde. Mamicka mu tak varila, ale pre mna je to problem napr.gulas bez cibule?! Tak neviem, co je horsie :( ale tiez ma to riadne se... Synovia zasa zjedia vsetko a vychvalia do nebies..

mikadooo
27. sep 2023

Nerada varím. Čo môj chlap veľmi dobre vie. Párkrát by mal blbé poznámky a môže si natierať chleba s masťou každý večer. Nerozumiem prečo mu ešte varíš. Ak mu nechutí, nech varí on...🤷.

onedaynick
27. sep 2023

@galioska super, aj moj, ale to nijako autorke nepomohlo.

yanni
27. sep 2023

@luccija Ako moj muz zje takmer vsetko ale to s tou ryzou, to je asi fakt ala slovenska kuchyna. Nasi to tiez tak robia a ja som taku ryzu (akurat lepiacu azijsku na sushi) ani nikde inde ako na slovensku nejedla. Moje deti to nechcu jest a to nie su nejake priebercive. Zjedia zo slusnosti trosku, kura, salat, kompot atd. si vypytaju aj viac ale ta lepevna ryza ostava na tanieri.

galioska
27. sep 2023

@onedaynick super a co jej ma pomoct? ze budeme na jej muza nadavat? pise ze pochvali aj ofrfle, ved to je normalne, kazdy sme nejaky ci co? preco riesis mna? kazdy tu napisal nieco, prepac ked ti prave moj koment vadil😜😀, snad to prezijes.

luccija
27. sep 2023

@la_dolce_vita aj môj viac veci a surovín nezje ako zje cez týždeň sa stravuje v práci podľa chuti a cez víkend varím čo zje.Inak cibuľu mu svokra, pokým býval doma strúhala na strúhaku, aby nevedel, že tam je😂ešte sa tým aj pochválila.
Cez týždeň varím pre dcéru a mňa to by 80%, nezjedol

onedaynick
27. sep 2023

@galioska neviem..to je ako ked niekto napise, hmm.. moje dieta reve cely den, co s tym? A ja jej odpisem, moje spalo nonstop a ked nespalo, usmievalo sa. Odveci.

galioska
27. sep 2023

@onedaynick presne ako tvoj koment uz druhy odveci😄 daj ci cokoladu a bude ti lepsie😉

moon321
27. sep 2023

Moj tez a vzdy mu povim var si sam.potom je ticho 🤣