Môj manžel nechce druhé dieťa

melanie2009
20. mar 2015

Ahojte baby mám taký malý problém (Pre mňa je v skutočnosti veľký) .
Začalo to takto.Náš malý synček má už 5 rokov v apríli bude mať.Už rok kladiem otázku manželovi že kedy budeme mať druhé dieťa a on na to máme čas.
Lenže ja by som už strašne chcela a cítim že som nato pripravená aj som mu o tom rozprávala sadli sme si za stôl a hovorila som mu o mojich pocitoch.
Hlavne nechcem to aby bol veľký vekový rozdiel medzi deťmi a potom sa vracať zase speť k prebalovaniu.
Som sa ho opýtala že či chce mať druhé keď malý bude mať 10 rokov?a on nato určite nie ale ešte máme čas.
Nechápem prečo má taký odstup,alebo čo sa v jeho hlave deje?
On má Hobby Futbal asi sa bojí že sním bude musieť seknúť alebo čo.ja to nechápem vôbec už ma to nebaví sa ho nato pýtať proste som stoho nešťastná.

Čo vy nato?

majulino
20. mar 2015

@melanie2009 nech ti povie nejaky rozumny dovod preco este nechce. Ani moj nechcel ale po 2r a dovod ze vraj syn sa s tym nevysporiada. ale nakoniec mi jeden vecer povedal ze uz sa s tym on vysporiadal a ze sa najviac bal ako to zvladne

melanie2009
autor
20. mar 2015

@majulino Veď práve o toto ide ja to tiež nechapem.Keď sa ho aj opítam alebo volačo tak vždy tá veta ktorú keď počujem je mi znej až zle.Máme ešte čas.Skúsim si sním večer sadnúť a porozzprávať sa.Niekedy mi nato zvykne povedať On sa nato ešte necíty

majulino
20. mar 2015

@melanie2009 a kolko mate rokov? Ako je to s peniazmi.... to tiez mozu byt dovofy preco nechce

melanie2009
autor
20. mar 2015

@majulino Ja mám 24 a on má 27 a speniazmi je to v poriadku celý rok zaraba dosť len cez zi,u je horšie nakoľko je tesár

majulino
20. mar 2015

@melanie2009 a ty? Robis alebo robila si niekde? Myslin ze toto bude hlavny dovod.moj kvoli tomu nechce zobrat hypo ze ju bude musiet tahat sam a nebude nijako poistena druhym platom a to robi manazera lna vychode takze kocky klud ak by ste sa do neho chceli obut 😀 )

mamulienka30
20. mar 2015

@melanie2009 velky vekovy rozdiel budete mat tak ci tak, to uz je uplne jedno, ci to bude 5-6 rokov alebo 10-12 rokov... uz to budu aj tak dvaja jedinacikovia. Stale ste mlady. Mate sa financne fajn, syn v "pouzitelnom" veku na vsetky akcie, dovolenky, je s nim urcite kopa srandy. Netlacila by som na to. Viem, ze zena ma svoje vnutorne hodiny inak dane a vie, kedy je na dieta pripravena, chlapi toto beru uplne racionalne... On ma 27 rokov a proste 90% chlapov v tom veku este ani otcom nie je ani nad tym neuvazuje... v dnesnej dobe je to tak... on sa stal otcom velmi skoro, mozno si teraz chce uzit situaciu, ze zodpovednost za malickeho cloveka uz nema... toto chce sa poriadne porozpravat... ako si predstavuje buducnost a to bez vycitiek...

elizita
20. mar 2015

@melanie2009 ked nema on ziadny dovod len, ze "mame cas", tak mu ty predostri viac dovodov, preco nemate.. myslim nejake prakticke.. nie, ze mam potrebu (aj ked je to pre nas zeny velky dovod 🙂 ) u mna ide sice o prve dieta a nemali sme problem zhodnut sa, ale mala som aj prakticke dovody - v okoli kopa potratov a problemov s otehotnenim po 30tke takze do 30tky treba aspon prve stihnut, v praci nic moc a keby menim pracu, tak sa tam dlho nezohrejem kedze do 30tky sme sa zhodli, ze kvoli bio hodinam by to bolo vhodne... a ratali sme aj s tym, ze sa nemusi hned zadarit alebo ak aj hej, tak co ked to nedopadne dobre... mozno sa vam zda, ze sme privolavali certa, ale z okolia mame dost takych pripadov...

lulubu14
20. mar 2015

Po prečítaní som mala pocit akoby som bola u nás doma 🙂 Tiež by som chcela druhé babatko no manžel nie. Mame krásnu 5 ročnu dcerku, finančne sme na tom dobre, postavený domček a druhé bábatko by sme si mohli konečne vychutnať a užiť... Tiež nechápem prečo ma odmietavý postoj... Ale aspon vidím že nie som sama s takýmto problemom... mám 28 a do tej 30 sa druhé dieťa dá ale po 30 som si povedala že detičky nie - nakolko by som si nevedela predstaviť zasa začínať s plienkami, takže som dosť na vážkach či vytvrvalo bojovať s manželom aby zmenil názor alebo sa vzdať a zmieriť sa s tým že ostaneme pri jednom
Nepomáhajú žiadne logicke argumenty prečo ano

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
20. mar 2015

@melanie2009 mne to nepripadá, že nechce dieťa, iba že ho nechce práve teraz ešte. Fakt ste ešte mladí, jedno dieťa už máte, takže treba hlbší rozhovor a nájsť nejaký kompromis. Možno by si od neho mohla dostať nejaký časový horizont - napr. o 2 roky sa určite budeme snažiť, aby si vedela na čom si a on by mal dosť času zvyknúť si na túto skutočnosť a stotožniť sa s ňou. Vekový rozdiel aj tak budete mať veľký, už pri 5-ročnom vekovom rozdiele väčšinou deti nevedia byť parťáci na hru, je to pri deťoch veľký rozdiel.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulubu14
20. mar 2015

@fidka79 to maš pravdu 🙂 lenže my sme začínali ako mladí - domček sme dostavali ked mala mala 2 roky, ja pracujem od 20, takže všetky tie moje hranice su akesi posunuté 🙂 finančne zabezpečená som už teraz a nikdy som nebola na manželovi finančne závislá - takže to beriem inak 🙂

velkacica
20. mar 2015

skôr sa ti nechce robiť (ak vôbec niekde), len rodiť. Treba len chápať postoj tvojho manžela.

zdena12345
20. mar 2015

my sme na tom teraz opacne🙂 na manzela prisla jar 😀 chcel by dalsie a syncek bude mat este len 8 mesiacov. Stastie ze nemam este cyklus...
Ale uprimne sa mi do toho znova nechce. Cele tehotenstvo rozne problemy. S kopou veci si musim porait sama... Jednoducho je to kopa starosti, roboty, obetovania sa (samozrejme ze aj radosti...)Viem pochpopiť chlapa, ktory mal v 22 dieta, ze si chce trosku polavit nez znova skoci do toho kolotoca a ozaj este mate cas. Aj ked tu vetu nerada pocujes🙂 Netlac nanho, nepovedie to k nicomu. Ako ja teraz. Manzel len s tym zacal a chytam averziu. Dalsie dieta chcem ale este sa na to necitim a natlakom sa tomu nepomoze

moniciak
20. mar 2015

Normálne mu to vysvetli, že prečo chceš, uveď rozumné dôvody... My sme sa na tom, že máme čas dohodli spoločne, keďže končím školu a rada by som od septembra začala učiť a nabrala prax, ale potom by sme už radi mali aj súrodenca pre Moniku 🙂 Ja radím otvoriť vínko, naladiť atmosféru a pekne pokecať 🙂
@fidka79 Môj mal 18 keď sa narodila Monika 😀 A je skvelý tatík 🙂 Ale prvé tri a pól roka sme sa o druhom ani nezmieňovali 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
horana
20. mar 2015

Podla mna je rozdiel 5-6 r stale lepsi nez 10-12r. Potom este tazsie sa bude nabiaht naspat na plienky, to uz clovek z toho uplne vyjde. A 10 rocny s miminom, to vam zablokuje spolocne aktivity spolahlivejsie nez teraz este uz asi na dlhe dlhe roky, teraz s odretymi usami, ale este da sa. Mate najvyssi cas, ked teda vobec druhe chcete.
Ved nech sa na to muz pozrie s nadhladu, ked sa mu teraz nechce, co bude o par rokov ine? Akurat budete obaja starsi, pohodlnejsi a starsiemu vezmete partaka nie na par rokov kym by teraz dorastlo mimco ale asi az do dospelosti, tieto 10-12 rozdiely su uz take rizikove. A nikdy neviete ako dlho budete na druhe cakat, vobec to nemusi byt hned. Ked len trochu pripusta moznost druheho v buducnosti, mal by sa vazne zamysliet a konat podla toho.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
20. mar 2015

@melanie2009 takto sa spýtam - pracuješ? teda si zamestnaná, máš príjem? alebo je on jediným živiteľom rodiny? ako máte poriešené bývanie - ste vo svojom, alebo u rodičov?

mima4
20. mar 2015

@melanie2009
podla mna ste obaja este mladucki, v mojom okoli s detmi zacinaju zeny 30+. Ked som mala 24 a kebyze stretnem 24 rocnu s 5 rocnym..asi sa mi nohy podlomia 😉 ale tu nejde o mna, takze:

1. spytaj sa manzela ci vobec chce druhe dieta, nie odpoved, ze neskor, ale ci do buducnosti "ano"
2. ak áno, dohodnite sa na nejakom casovom horizonte, napr. ze o 4 roky zacnete na tom pracovat. Budes vediet na com si, on taky 😉 a zmiernite napatie medzi sebou.

Tiez to vnimam tak, ze ked mal prve dieta v 22, asi si chce aj troch odpocinut.... treba ho v tomto respektovat... hlavne ked mas este taky nizky vek

ivkadracova
20. mar 2015

@melanie2009 Daj mu argument ze dve sa lepsie zabavia aj same a budete mat cas na seba viacej 🙂 Dve deti v detskej, vy sami v spalni...

moniciak
20. mar 2015

@fidka79 Ja si to neviem ani predstaviť že by som neštudovala, mám skončené gymnázium (zas vždy odkedy mala malá 2 a pól roka som pracovala, ale robiť v hotelierstve cez Vianoce, nedele, sviatky) nebýva med lízať a najmä v Tatrách), ja by som druhé chcela mať v takej pohodičke, aj pri Monike som bola šťastná, rada spomínam na materskú, ale s pracovnou zmluvou vo vyštudovanom odbore musí byť materská oveľa pohodovejšia (samozrejme za okolností- zdravé dieťa, pracujúci, milujúci muž) 😀

horana
20. mar 2015

@fidka79 Svoj konicek? To je akoze zmysel zivota? Hra nejak vrcholovo alebo si obcas ide zakopat na miestne ihro a kamosmi a potom na pivko? Skor je za tym maskovana pohodlnost. Ked sa raz dal na deti, snad ich nechcel len ako imidzovku, jedno odskrtnute, mam, a teraz hura naspat JA JA JA a moje zaluby, mat konecne SVOJ POKOJ. 😠 Je dospely chlap preboha. Mozno zacal trochu skor ako je to v dnesnej dobe bezne, pravda len poslednu generaciu, je tento manier. Okolo mna su bezne rodiny s 2-3 detmi a v pohode rozvijaju konicky, a aj s detmi. Len kapku vacsia obeta, co sa mnohym lemriakom egoistom tazi. Tak si postavia hlavu ze predsa futbal preboha, co tam nejaky druhy kus ziveho tvora, to pocka, ale moj konicek, zalubicka to nepocka, to by mohlo utiect ako zajacik 😠
Ono hlavne uz jendo ma, uz zacal, tak lepsie spojit ako rozdelit. Pravda ked to druhe vobec chce, ked len tymi slovami nemaskuje ze este vobec nie je rozhodnuty, na to ma samozrejme pravo. Len to nie je o tom ze zena si postavi hlavu, tak isto on si postavil hlavu, a treba najist kompromis dvoch rovnocennych poziadaviek. Skoda ze sa ludia o tychto aspektoch nebavia na zaciatku vztahu, o prioritach a tak...vela trapenia z toho vzijde. Kopa muzov sa citi byt tlacena az tak ze zbalia svestky a o par rokov s dalsou nadejnou opat plienkuju, poznam takych x, statsi extra nie su. Len sa neskor uvedomili ze v povodnej rodine uz by mali za tym zatazovym obdobim, len nevydrzali.
Ono aj ked ide o pohodlnost, len si nespravne spocitaju, v pripade ked potencipnalne neskor chce, lepsie ked si odkruti teraz (jeho optikou) a potom v 50 tke deti odrastene a kus zivota pred nim. Ked bude cakat, rozliezie sa mu to na dlhe obdobie a pokoj nebude mat v podstate nikdy. V 50tke moze sa tesit akurat vnucatmi resp. cakanim na ne, a nie pomahat menit plienky, mne sa tento trend posuvania otcovstva do dedkovskeho veku prilis nepaci.
Nejaky taky Gott si moze dolit pri svojej financnej situacii sa hrat na otecka, pravda casto tam byvaju tie skorsie deti odstrcene na druhu kolaj, uz su nezaujimave, ten spolocny cas sa venuje benjamikovi/kom a tie prve pokusy z mladosti nech sa pretlkaju ako vedia, minimlane psychicky tam to odstrcenie a ich vytesnenie nastane.

lulubu14
20. mar 2015

@fidka79 paris je paris 🙂 makala som v bankovníctve takže som bola adekvatne odmenovana a teraz pracujem v telekomunikáciach čo je finančne tiež super - asi toľko 🙂

sense
20. mar 2015

v prvom rade na neho netlac, cim viac budes tlacit tym to bude horsie ....podla mna ste este mlady...pises ze zaraba dost tak predpokladam ze ty nepracujes....co takto sa zamestnat prist na ine myslienky....ved on ti nepovedal ze nechce uz ziadne dieta len ze mate cas...

a takisto neviem kt. to tu spomenula nechapem preco by mal muz a nielen muz uplne zanevriet na hobby v jeho pripade futbal (clovek napriek tomu ze ma rodinu a zavazky mal by mat priestor aj na svoje hobby resp cas pre seba)...co teraz za to ze ma dieta tak musim len nosit domov peniaze a vzdat sa vsetkych konickov?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
20. mar 2015

@horana ja si zas myslim, ze to nie je len o tej pohodlnosti, ale o zodpovednosti z jeho strany. Vela muzov nema problem zene spravit aj tie tri deti a fugnovat ako slobodny muz, uzivat si konicky, pivecko... a s prepacenim kaslu na starostlivost o rodinu. Toto je podla mna ovela horsie, ako ked chlap uprimne prizna, ze na to sa momentalne neciti a chce dieta neskor..toboz ked ide o takeho mladeho muza. Ja som osobne stretla v zivote iba jedneho tak mladeho ocka... Je pravda, ze je to dospely clovek, ale je zodpvoednejsie zvazit svoje moznosti, schopnosti, ... ako ist do niecoho co v danom obdobi nepocituje ako dobru a zdopvoednu volbu.

horana
20. mar 2015

@fidka79 Dve deti absolutne nepokladam za "len plodit" (btw keby chcela len plodit retazovo by ho nahanala uz davno). Ano bars sa aj prve smyklo, je tu, a je na nich ako si chcu postavit zivotnu strategiu, ci si rozbadurkat vacsi usek zivota mensimi detmi alebo to zlucit ako to len ide, zatat a sa a zamakat, co sa lahsie robi cim je clovek mladsi (27 nie je 18). A lahsie ked uz su do vlaku naskoceni ako ked z neho vystupia (teda odvyknu si od narokov mensieho dietata), tam skor nastupi az ta pohodlnost. Teraz by boli na hranici 2 jedinackov, ale deti by sa mohli dat este pekne dokopy, aj keby par rockov museli cakat. Ked budu cakat dalej, deticky sa im daju dokopy az niekedy v dospelosti.
Nie je to o nahanani ale o premysleni strategie, niektore sance sa daju vyuzit len do istej doby, potom je ich potencial premrhnany.