Môj druhý manžel a jeho ex manželka

deana100
21. jan 2022

Dobrý deň ženušky-nejdem tu nič riešiť. Som druhý krát vydatá mám manžela je to veľmi dobrý chlap muž. Teraz Septembri sme malý svadbu dá sa povedať že po 4 r známosti sme splodil naše spoločné dieťa na ktoré sme sa po roku snaženia dočkali.Manžel ma s prvého vstahu 16syna docela fajn si teraz sním vychádzam. Neriešim vôbec deti. Len ma za mrzelo že minule keď mu otec volal cez telefón povedal ocovi že môžem osrat tvoju celú rodinu ja som to počula tak som mu písala že ako myslel že či som mu nejak ja ublížila keď som si toho vôbec není vedomá. Chlapec sa ospravedlnil a povedala som mu že to beriem. Ale teraz mám ini problém jeho ex sa dozvedela ze čakáme dieťa furt mu vyvoláva a nedá mu pokoj mne samotnej to nevadí ale niekedy mi to príde ako by žiarli la na nás a niekedy mám pocit že ich spoločného syna hucka proti mne.Neviem čo si mám o tom myslieť myslíte že banuje za mužom alebo ho ešte ľúbi lebo ona sama ma z druhým mužom dieťa ona odišla od neho a teraz takto furt volá za každú hlúposť ako keby mi chcela robiť na nervy ale ja to neriešim. Ďakujem pekný deň

zmrzlinka2021
21. jan 2022

@deana100 Co sa jej deje v hlave, je tazke povedat. Urcite o tom komunikujte s manzelom spolocne. Manzel sa musi naucit asertivne reagovat, bez emocii, v klude.

Alebo vnimas to aj tak, ze ty sama mas obavy, ze co ak manzel este k nej nieco citi?

martinkatinka
21. jan 2022

Riesis to. A mala by si to riesit s manzelom, nie tu.

anjelicek26
21. jan 2022

Si si ista, ze to nie su len tehotenske hormony? 16 rocny chlapec obcas povie nieco, co tak vobec nemysli a rovnako si nemyslim, ze ex musi (jasne moze) zavidiet vase stastie, ale proste sa zaujima. A ze vola synovi pravidelne je predsa fajn... Ono sa to casom zrovna akekolvek konflikty, zbytocne to eskalovat.

zmrzlinka2021
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
21. jan 2022

@deana100 Ked ti vlastne nic nevadi a nic neriesis, tak naco diskusia? Ved su vlastne spokojna... 🤷‍♀️

modry1985
21. jan 2022

@deana100 Nikdy nemôžeš zmeniť život druhých , ich pohľad alebo konanie. Ak si s manželom spokojná a veríš mu užívaj si dieťa ktoré máš s ním a nezaťažuj sa vecami ktoré zmeniť nemôžeš. Ak však ženu po svojom boku milujem , v živote nedovolím aby nám EX zasahovala akokoľvek do súčasného života. Ale to , už je otázka na muža prečo to dovolí , a myslím že aj preto si napísala túto tému.

sima338
21. jan 2022

Tak ti poviem, tiež to riešim, kedže som s mužom, ktorý už rodinu mal a samozrejme má deti, tie deti mamu a tak nejako stále niečo. Nevyvoláva, ale cítim, že stále je istou prekážkou v našom vzťahu a som z toho úprimne smutná, hoci ešte sa držím. Viem, že ju zo života nevymažem, beriem ju ako mamu detí svojho partnera, ale podvedome cítim, že tam niečo nie je ok. A nie, nie som tehotná, nie sú to len moje hormóny.

monka105
21. jan 2022

@deana100 skôr sa bojí o výživné :D

number19
21. jan 2022

@sima338 Tvoja reakcia sa mi paci. Totalne otvorena.
Nemam taku skusenost, ale viem sa vzit do tvojich pocitov. Neviem ci by som ale taky vztah dala.

janinah
21. jan 2022

Vedela si.ze jedna jeho rodina už existuje a bez problémov to nebude.A to ešte tie problémy sú maličké oproti iným éxkam.Chlapca nerieš počkaj až tvoje dieťa bude v puberte.uzijes si to.Je v citlivom veku a otec mu chýba.ci sa ti to páči alebo nie.Vyrabas si zbytočne problémy.

sima338
21. jan 2022

@number19 Aj ja si niekedy vravím, že či mi to za to stojí, hoci partnera milujem, ale zakaždým, keď majú deti oslavu s oboma rodičmi, zakaždým, keď si píšu ohľadom detí, posiela mu pozdravy z dovoleniek s deťmi, tak viem, že scašti ma to žerie, hoci má moju dôveru, ale...Hovorím to otvorene, lebo som k sebe úprimná. Minule sme mali mať program a ona mala prísť po deti v nedeľu, lebo sa tak dohodli a ona milosť pane nedošla po deti, lebo jej sa večer z lyžovačky už nechcelo ísť do BA. Proste musela som sa krotiť od nervov a samozrejme bolo po programe.

smuhyta
21. jan 2022

@deana100 ano presne takto to bolo u nas ,syn mal tiez 16r ked sa nam narodili dvojky .Len u nas ex dosiahla to ,ze syn ma rad otca len ked potrebuje eura😀a to uz ma 25.Doteraz nepovedal nasim detom ahoj aj ked mu zaplatime spolocnu dovolenku s nami ,cestu vsetko byva vtedy s nami v jednom byte a detom nepovie ani buuu.Takze mamicky co maju manzela co nema exmanzelku a deti maju nato iny nazor a hlavne by vsetko prijali s usmevom a boli by nad vecou.Ale pravda je taka ze obcas si poplaces,lebo budes chciet vyhoviet aj sebe aj manzelovy a aj jeho synovy.

panelacikova
21. jan 2022

@deana100 a čo na to manžel? on je nadšený alebo mu lezie na nervy?

dievcacitajucelist
21. jan 2022

@sima338 ja som tiež druhýkrát vydatá...ja mám dve deti, ktoré s nami žijú a partnerov syn je u nás na striedavej...pokiaľ sme nemali spoločne dieťa bolo všetko ako tak ok...akonáhle sa dozvedela, že som tehotná nastala sodoma Gomora 🙄 tie vyčítave telefonáty a sms z jej strany "cudzie Decká máš radšej ako vlastného syna" "už máš krpca tak odsúvaš vlastného syna" "vlastný syn...bla bla bla....." a čo je najhoršie aj chlapcovi hovorí bludy takže chlapec už je z nej mešuge

panelacikova
21. jan 2022

@sima338
@smuhyta
@dievcacitajucelist dievčatá, ale veď to je také jednoduché... kým mal muž "len vás", tak to bolo ešte ako tak v pohode, akonáhle máte spoločné deti, ukrajujete jeho prvorodenému či predchádzajúcim deťom z dedičstva 🙂

78787878
21. jan 2022

@deana100 Neries to a vypusti z hlavy. Ked Ti dieta dorastie do puberty, pochopis. Pubertaka zaujima iba to co chce sam a kasle na to co potrebuju ostatni... takze moze osrat uplne vsetkych vratane rodicov 🙂 Neber osobne. Jeho matka s nim ma v puberte iac nervy, viac vydavkov, viac vychovnych problemov ako inokedy. Potrebuje pomoc jeho otca viac ako inokedy. Zobrala si si otca ineho dietata, to je nasledok.

dievcacitajucelist
21. jan 2022

@panelacikova tak čo sa týka tých peňazí to by som ti vedela dlho rozprávať...to sú také somariny, že sa mi niekedy rozum zastaví ako ona funguje...priklad: nakúpili sme veci do školy všetkým (mojim dvom a mužovemu) chlapec má dve pera pilot...podla ex ma mat 3 lebo čo ak...zosity ma pred nedávnom doplnené...zapisane možno 3 strany...mame doložiť na každý predmet čistý zošit lebo...a keď jej muž povie, že doložíme keď bude treba...pera stačia aj dve...uz mu kričí do telefónu..."si lakomy na vlastného syna ale cudzie Decká..."! Vieš čo niekedy je to fakt na zamyslenie, že kde sa ta zloba v nej berie...

panelacikova
21. jan 2022

@dievcacitajucelist a koľko má ten jeho syn rokov?

alexandra2010
21. jan 2022

Pravdou je, ked sa vydas za chlapa ktory uz mal raz rodinu (aj naopak), dotiahnete do manzelstva vsetkych ....
ja by som davala tomu chlapcovi stale najavo empatiu, lasku, priatelstvo. Zenu nevyriesis.Setri si energiu.

dievcacitajucelist
21. jan 2022

@panelacikova 9 rokov takže ešte ľahko ovplyvniteľny mamou ale aj otcom...vidim na jeho správaní že sa zmenil...predtym prišiel ku mne porozprávať ako beží život 🙂 a teraz tablet do ruky...keď ho zavolám či mi nepríde pomôcť s tým a s tým tak nechce...

panelacikova
21. jan 2022

@dievcacitajucelist však ho máte v striedavke, tak čo potom chce? nech je rada, že má dva týždne v mesiaci kľud 🙄

smuhyta
21. jan 2022

@panelacikova ano ano😂len jeho otec nic nemal ked som ho spoznala vsetko im nechal.Ale ja sa rada podelim s jeho detmi keby cosi.Auto pojde kazde koleso jednemu dietatu a mne volant😀gauc mame z paliet velky tiez podelim ,pocitac tiez porozdelujem.

panelacikova
21. jan 2022

@smuhyta to je na tom tá najväčšia tragédia... že chlap nechá všetko žene aj deťom (áno, krásne a gentlemanské gesto, že áno), len aby mal pokoj od "starej", no potom začne budovať nový majetok s novou ženou, kde keď umrie, tak dedia aj pôvodné deti napriek tomu, že im prakticky všetko zanechal. žiaľ, zákon vôbec neberie na toto ohľady. obzvlášť sa mi to nepozdáva povedzme už u starších detí, kde otec vrážal nielen pozornosť a lásku, ale i peniaze deťom 20 rokov, potom sa rozhodne ukončiť vzťah so ženou, pričom všetko zanechá jej a deťom a buduje si s novou "nový" majetok a prakticky od nuly. ale keď sa pominie, tak ak mal 3 deti, tak 3/4 z jeho polovice musí jeho nová žena vyplatiť deťom, ktoré už od neho dostali akoby dedičstvo v podobe toho, že im zanechal všetko predtým, než odišiel.... a práve preto nechcú ísť mnohí ľudia obzvlášť vo vyššom veku do spoločného majetku, pretože je to poriadne nespravodlivé.

janinah
21. jan 2022

@smuhyta neprijala by som to s úsmevom a nebola by som nad vecou....a presne preto som si zobrala slobodného bezdetného muža,lebo som nechcela riešiť jeho "prvú" rodinu...a to som mala obdobie,kdey sa na mňa rozvedenci lepili ako muchy na med..ale bola to moja zásada,takže som si počkala na toho pravého a slobodného...preto si myslím,že ženy v druhej rodiny jednoducho musia rátať s podobnými problemami,lebo si vybrali ako si vybrali...ale najviac lutujem tie deti aj ked verím,že každý žije najlepšie ako vie,ako sa dá

vroni
21. jan 2022

Idem tuším poslať bývalej obrovskú bukretu. Lebo sa síce s mužom rozišli krvakom a keď mala možnosť podkúriť mu, tak ju rada využila, ale v živote nehuckala deti, nebránila v styku, nijako nekomentovala ani nehodnotila nás vztah a teda ani mňa.

madeline1
21. jan 2022

@deana100 pubertiaka neries a co sa tyka jeho mamy, manzelovi povedz nech jej vysvetli, ze uz ma novu manzelku a nech sa ona venuje svojej rodine, pripadne jej to vysvetli ty sama. Je fajn, ked ta to velmi nerozptiluje, na druhu stranu by vas mala nechat zit, oni dvaja uz nie su spolu, aj ked maju spolocne dieta.

basska_b
21. jan 2022

16rocny preziva tazsie fakt, ze bude mat nevlastneho surodenca. Pre kazde dieta je to sok a stresova situacia, vacsia ako narodenie vlastneho surodenca. Boji sa o pozornost, peniaze (to sa ale naozaj bat nemusia, znizenie vyzivneho neexist ze by bolo). Neboj sa, ono sa to vsetko utrasie. Teraz su z tej novinky vsetci hrrr. Ked bude mladenec plnolety, s exkou sa toho bude riesit minimum... bud rada, ze tvoje nevlastne dieta nema 6 rokov alebo tak, to by bolo ooovela narocnejsie. Skus sa tym nezatazovat, nech mas pekne tehotenstvo a posielas babatku len prijemne emocie do krvneho obehu...

ja som tiez dost riesila muzovu predchadzajucu rodinu, hoci ex ho vobec uz nekontaktuje... len cez deti s nim komunikuje. Ale odkedy mam svoje deti, mam koooopec inych starosti a myslienok 😁 a absolutne ich neriesim. Este ked sa narodila prva,.som plakala, ze ma uz 5 mesiacov a vobec sa o nu nezaujimali, ani ju nwprisli pozriet. V ZIVOTE im nic nekupili, ziadnu hracku ci darcek a to su uz vsetci traja dospeli. Ale neriesim to... svojim sposobom to chapem... oni ich nechcu za surodencov. A ja svojim detom nehovorim, ze maju "brata a sestry..." brat a sestra je nieco ine, nielen krv...

smuhyta
21. jan 2022

@janinah tak kazdy sa rozhodujeme slobodne.Mozno aj ja budem niekedy v pozicii ex ,to clovek nikdy nevie.Ale zas si nemyslim,ze ked je niekto so zavezkom ,ze ma lepru.Ale ako pises najviac trpia deti ked sa rodicia nevedia dohodnut medzi sebou.

deana100
autor
21. jan 2022

@madeline1 práveže už by mala vedieť kde patrí.

deana100
autor
21. jan 2022

@dievcacitajucelist no aj mne vykričala že som mu otca ukradla a teraz ma jedi že budeme mať dieťa spoločne.