Môj brat podceňuje moju dcéru ohľadom výberu strednej školy

20. apr 2022

Dcéra si vybrala strednú školu a môj brat mi pri každej príležitosti nezabudne pripomenúť, že na to nemá. Strašne ma tým vytáča. Dcéra nemá samé jednotky, ale neučí sa zle. O svojom povolaní sníva odmalička. Dokonca jej vyšla zhoda a odporúčanie na tú profesiu, aj keď si robili v škole na informatike, predbežne testy, aké povolanie sa ku komu hodí.

martul
20. apr 2022

A? Kde je problém?! Koho je to dieťa?!

syslik81
20. apr 2022

a ty si nesvojpravna? ved mu jasne a strucne poviem nech sa k teme nevyjadruje .. nech si diriguje a podcenuje vkastne dieta a tvoje necha na pokoji .. ci sa ta m uz dostane alebo nie je to vasa vec .. kto neskusi nevie ..

tykat
20. apr 2022

Tak povedz ze sa uvidi.

diamond007
20. apr 2022

To že všeobecný prehľad na ZŠ nerieši a je aj trojkarka, neznamená, že sú predmety ktoré ju bavia a môže byť na SS jednotkarka. Nerieš. Držíme palce dcerke

anjelicek26
20. apr 2022

Tak bratovi povedz, nech sa stara o svoje deti a ked chces este stuchnut - tak mu povedz, z eani o nom si si kedysi nemysleala, ze tu skolu na ktoru chodil dokonci ;)

karelova
20. apr 2022

Nerozumiem, co riešiš. Je to tvoje dieťa, brata by som velmi rychlo spacifikovala, kde je jeho miesto a ze sa môže realizovať pri výbere skoly pre svojho potomka, nie tvojho.

prasiatko30
20. apr 2022

A bratove deti? Stavim sa o co chces, ze brat deti nema ale stara sa do toho do coho ho prd je

marcellka32
20. apr 2022

Ja viem hodiť taký pohľad, že by odišiel a už nikdy by sa nevyjadroval k tomu....

alexnina777
20. apr 2022

Svoje vlastné dieťa treba vždy za každých okolností podporovať, podporovať, podporovať, povzbudzovať a doverovať mu..vtedy sa z neho stane silný a cielavedomý dospelý človek..bratovi ukáž kde je jeho miesto a nech nezavadzia v snoch a cieloch TVOJEJ dcéry..

jahoda_12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
20. apr 2022

Bratovi by som povedala, že nemusí sa báť, že dcéra to zvládne, lebo debilita sa neprenáša zo strýka na neter.

liljana
20. apr 2022

Niet nad trtkov, co potrebuju inym vzdy povedat a opakovat svoj negativny nazor o vasom zivote, aj ked on nikto nestoji.

autor
20. apr 2022

@syslik81 on to myslí skôr tak, že aj keď sa tam dostane, nemá povahu, aby robila tu prácu.. len on si myslí, že bude stále rovnaká, ako keď ma 12r. mala pubertiacka.

autor
20. apr 2022

@alexnina777 na tú školu pôjde. Je to jej sen. Nič iné nechce robiť.. popravde, koľko 5 ročných detí si vie samé vybrať povolanie?

lesana25
20. apr 2022

A aj sa jej zastaneš či si ticho "pre pokoj v rodine"?

alexnina777
20. apr 2022

Mám dvoch bratov a 4 deti..ale verte mi že všetky moje deti neberú ohľad na to čo by povedal moj brat..všetky sny a školy si vyberajú bez názoru na koholoľvek v rodine..máte šikovnú a múdru dcéru, určite bude štastná a úspešná v tom čo si vybrala 🍀🍀 bratovi by som popriala veľa šťastia v jeho živote a ešte by som mu vysvetlila že ľudia od detstva až
do dospelosti sa vyvýjajú, dospievajú, menia a zvedomujú sa, je to prirodzený vývoj🙂

sandyan
20. apr 2022

Dceru podporuj a na brata sa s prepacenim vyser😀 bratovi treba povedat,nech sa stara o seba...

autor
20. apr 2022

@alexnina777 ďakujem.

autor
20. apr 2022

@lesana25 jasné, že mu poviem..

tanalyn
20. apr 2022

Jednoducho mu to treba vysvetliť, že nech si mudruje pri svojich deťoch a vybavené.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. apr 2022

@tomi97 vieš čo mrzí ma to, lebo od jej otca počúvam ako z nej nič nebude, lebo nemá samé 1, lebo on mal celý život a statnicoval s červeným diplomom.. dcéra je dvojkarka, netlačia na pílu a od jej uja počúvam ako na to nemá.. no ďakujem pekne. Nahnevaná som na oboch.

melanta
20. apr 2022

Červený diplom je ti k ničomu, keď si debil, všakže. Na druhej strane, ak otec vlastnému 12 ročnému dieťaťu hovorí, že z neho nič nebude, tak treba konštatovať, že asi to bol dosť zlý výber otca. Treba ich oboch držať od nej čo najďalej a dievčaťu to vysvetliť. Že jednotky ešte z nikoho neurobili úspešného človeka. A že to, čo robí otec a ujo, nie je jej chyba, ale ich komplex, ktorý zrejme majú z niečoho a odbavujú si ho na decku. Lebo ak by nemali komplex, tak by sa ju snažili motivovať k tomu, aby mala lepšie známky, nie je sundávať dole. Joj, normálne som sa vytočila, blbečkovia.

autor
20. apr 2022

@melanta presne si to vystihla, červený diplom, doktorát , ale v živote kus neepatickeho vola.... Jeho výchova je večná kritika. Nežijeme spolu už roky. Dcéra sa s ním stretáva minimálne.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. apr 2022

@tomi97 on nie je môj.. 😂

janka_266
20. apr 2022

A čo chce dcéra robiť, keď sa im to tak straaasne nepozdáva? 🙂 a nič si z nich nerobte, dcéra sama zisti či si dobre vybrala keď to skúsi, inak si to bude ona stále idealizovať a okolie sa smiať ešte viac.

autor
20. apr 2022

@janka_266 zdravotnú sestru. Pre jedného je to podradná robota, druhý si myslí, že na to nemá.

basska_b
20. apr 2022

Mala som spoluziacku na VŠ, jej vlastny brat vystudoval tu istu VŠ 5 rokov pred nou, neskutocne namysleny a furt ju zhadzoval, ze na to nema... bola z toho uplne nervozna. Jasne ze skoncila, aj s cervenym diplomom ✌️

luckynat
20. apr 2022

Ty vole taku by som bratovi pritafarila ze by prestal komentovat moje decko a to, na co ono ma….to co si nechas od neho taketo veci rozpravat? A nedajboze to hovori aj pred nou?