Mladší partner

evalajcha
4. sep 2012

Ahojte baby🙂 Mám takú dilemu. Som po rozpade vzťahu, skoro rok. ale čo sa mi stalo toto leto, asi nikto neuverí. JA som sa zaľúbila do mladšieho chalana. Bolo to také vzájomné, spontánne, a následné zistenie jeho veku,....prerástlo to, často spolu komunikujeme, riešime situáciu. (lenže o dosť mladšieho, on má 23 ja 29.
a aby to nebolo málo, žije v amerike, chodí na SK za rodinou každé štyri mesiace...a ja teraz neviem čo ďalej.....
či to má význam, on ma presviedča že ano, ja som vždy verila v lásku.
čo je zvláštne, nikto nereaguje na dialku ale na vek....

čoo maaam robiť?

mima4
4. sep 2012

@evalajcha podla mna vek nemusi byt prekazkou, zavisi aky ma skor mentalny vek, mieru zodpovednosti, ci je skutocnym muzom, ktory si za slovom stoji, a vie co chce... Moja starka bola tiez o pat rokov starsia od starkeho a poznam vela takych parov... manzelskych parov... Netrap sa ako reaguju ini ludia, ini ho nepoznaju.

sisaha
4. sep 2012

@evalajcha a co je to 6 rokov? o desat rokov sa nikto nad tym nebude pozastavovat. Ak vam to obom vyhovuje, neriad sa poznamkami ostatnych

mawiya
4. sep 2012

@evalajcha Medzi mnou a mojím manželom je tiež 6 ročný rozdiel a nikto sa nad tým nepozastavuje. Horšie je, ak to vadí tebe. Manžel je zodpovedný, niekedy si myslím, že je "dospelejší" ako starší chlapi. Takže takýto malý rozdiel by som neriešila. Len tak pre zaujímavosť, moja stará mama stále spomínala, že jej mama bola o 15 rokov staršia od manžela. Bola učiteľka, mala problémy s nohami, nemohla veľmi chodiť a chodila o paličke. a jej manžel veľký fešáčisko a mladší o 15 rokov. A mali šťastné manželstvo. 🙂 Veľa šťastia v láske 🙂

tinki
4. sep 2012

@evalajcha záleží od toho, aký je vyspelý..vek je len číslo..aj ja mám mladšieho manžela a nemenila by som. Je zodpovedný, spoľahlivý a rozumný. Máme veľa spoločného a tiež sme si prešli a aj prechádzame tým, že sa mnoho ľudí pozastavuje nad vekovým rozdielom a len čakajú, kedy sa rozídeme..Zatiaľ im tú radosť nespravíme.. 😉

liz_lemon
4. sep 2012

@evalajcha vek je len cislo, tiez mam mladsieho partnera a vlastne vacsina mojich partnerov bola mladsia odo mna, mne to maximalne vyhovuje, starsieho by som asi ani nechcela 🙂 dolezite je, aby ste sa zhodli na dolezitych veciach, ako su napr. deti v buducnosti a pod.

lentilka29
5. sep 2012

6 rokov je podla mna dost..mne osobne by to vadilo...vedela by som sa preniest cez 2 roky,ale 6 je dost...ak ste ale spokojni,tak je to vasa vec.....nikoho do toho nic nie je

1234lubka
5. sep 2012

@evalajcha mam kamosku ktora ma 32 a jej frajer ma 24, normalne spolu funguju teraz uz aj dokonca ziju, skor by ma trapila ta dialka a nie vek aj ja mam mladsieho partnera ked sme spolu zacali chodi on mal 17 a ja 21-3.5 rocny rozdiel kazdy nas zatracoval ze to nema vyznam atd atd..a teraz sme manzelia mam e krasneho syna a sme spolu stastny, po 4 rokoch sme sa vzali..no dost sme toho preskalai hej aj sme sa rozisli na cas ale osud na spojil dokopy zase 🙂 a som rada ze je to tak ako to je. vzdy som vravela ze na veku nezalezi

1234lubka
5. sep 2012

@mima4 sak to ze sa kazdy vie montovat do vsetkeho...mojej mame vadilo ked bol moj partner nizsi ale vobec ju neaujimalo ci nam to klape ci sa mame radi atd alen ze ne nizsi.bodka, terajsi manzel je mladsi o tri a pol roka ale je vyssi asi o 10cm tak do toho mi nic nepovedala :D

mima4
5. sep 2012

@1234lubka treba sa nad tym ostatnym ludom pousmiat... a netrapit sa ich recami 🙂

andrejka1983
5. sep 2012

ahoj,vek vobec nehra rolu čo sa týka zodpovednosti, niekto je zodpovedný od 15 rokov a niekto nieje zodpovedný ani v 50siatke 😀...my sme sa brali ked mal moj muž 23 a ja 26 😉 ...brali sme sa lebo sme chceli, nie preto že sme museli 😉 dokonca on ešte chodil do školy ked sme sa brali, ja už som robila 🙂 dnes mame dvojročnu dcerku,a nelutujem nič....je rozumný, zodpovedný a strašne dobrý a milujuci ocko a manžel....jeho kamoši, rovesnici ešte behaju v piatky po krčmach a diskotekach a on sa už venuje rodine, pozerame v filmy či rozpravky, alebo sa prechadzame, chodime na pikniky...
a čo sa týka tej dialky,ja som z PO a on z PD...to je okolo 300km od seba, 6 hodin cesty autobusom....randili sme asi dva roky takto na dialku, telefonovali si, mailovali, čiže kým sme sa vzali,stretli sme sa spolu že to spočitam na oboch rukách a vidiš tu sme, lubime sa a sme spolu 🙂 laska a vek nehra rolu ak to tí dvaja myslia važne 🙂 a chcu byt spolu tak hladaju možnosti ako byt......no akonáhle zacínas pochybovat, už to neni moc dobre.....

1234lubka
5. sep 2012

@andrejka1983 ved to ty kamosi rovesnici :D ani jeden kamos mojho manzela nema dokonca ani stalu priatelku nie to este zenu a dieta uz toboz nie..este su to deti ale on je iny, tiez nic nelutujem

digysa
5. sep 2012

@evalajcha mne by vek nevadil, ale zistila by som si, ci ste s partnerom na rovnakej startovacej drahe do zivota. Totiz v tychto partnerstvach vzdy nastava taky problem.... Ci budte v rovnakom case pripraveni na deti...

Ty mas uz 29 rokov a vacsinou do tej 30-33 sa zeny uz touto otazkou zaoberaju dost vazne....vacsina uz jedno dieta v tomto veku ma. Tym padom, ty by si kludne mohla byt matkou....ale co partner? Je pripraveny stat sa otcom vo veku 24-25?
Ak ano, tak je to uplne v poriadku...ak nie, tak by som zvazila vasu situaciu...

Jednoducho sa musis od neho dozvediet, ako si predstavuje buducnost...kedy sa planuje stat manzelom, kedy otcom, kedy sa chce usadit...ci ma este rad blaznivy zivot v baroch, alebo ci chce pokracovat v studiu, alebo nie.
On urcite vie, co v zivote chce...aspon predbezne a toto su otazky, ktore si musite objasnit.....
Inak to bude tazke sklbit, ked ste kazdy na inej startovacej drahe.....nikdy sa nestretnete 🙂

nela82
5. sep 2012

@digysa presne tak-teoreticky 😉
No podla mna je prilis skoro na taketo vazne otazky co sa tykaju svadby,deti...to moze odradit aj 40-rocneho chlapa 😅
Moj manzel je sice odo mna starsi,no len o 3 roky..ked sme sa brali-mal 23 rokov-cize niektorí chlapi su schopní uz aj v takom veku byt "dozretí"... 😎

sylvia2012
7. sep 2012

@evalajcha ahoj podla mna to neni ziadny problem moj partner je mladsi o 7 rokov a 7 mesiacov a sme spokojny nikdy som nemala priatela starsieho po prve ze su nudny a po druhe mne osobne nevyhovuje starsi chlap
ja s tym problem nemam ani moje okolie neni sme jediny mam znamu a ta ma partenera o desat rokov mladsieho dokonca moja babka ma manzela o desat rokov mladsieho a ziju si krasne par desatroci je to tam o tom ako tebe vyhovuje a ako sa mate radi zapamataj si ze vek je len cislo .. nic viac

ja osobne mam 35 a moj partenr ma 27 momentalne a sme stastny a nemenila by som ho ..

sissy27
7. sep 2012

@evalajcha vek by som absolútne neriešila, poznám aj páry s väčším rozdielom, kde žena je staršia, a fungujú spokojne, resp. ich nezhody nesúvisia s vekovým rozdielom... ale za zamyslenie stojí v tomto prípade vzdialenosť - máš možnosť odísť za ním, alebo sa on vráti natrvalo sem? lebo fungovať cez skype a vidieť sa 3x do roka, to asi nie je ono, hlavne na začiatku...
moja rada - nerieš nič, ber to tak ako to je, kým vám to obom vyhovuje a uvidíš, ako to bude alebo nebude pokračovať... aj keby to nevyšlo, zober si z toho to príjemné, a povedz si, že to stálo za to 😉

kachora25
7. sep 2012

ahojky,myslím si,že věk opravdu nen až tak duležitý...Hlavně jestli on to myslí vážně a jestli se oba vzájemně milujete a chcete spolu být..já mám 26.let a 4.letou dcerku.Přítelovi je 23.let a uplně někdy koukám,jak to zvládá s malou.Jsme spolu rok a ano jsou dny kdy se hádáme,ale převažují ty pěkné chvíle co spolu jako rodina prožíváme....Dokonce dcera ho poslouchá vís jak mě.Takže já jsem toho názoru,že věk je to nejmenší,když se dva mají rádi a rozumí si...

zoskag
2. nov 2012

Ahojte.....aj ja sa chcem pridat k tejto teme....zoznamila som sa s priatelom o 5 rokov mladsim,ja mam 27 a on ma 22,mam dcerku,ktora ma 5 rokov,tiez ma to trapi,ze je medzi nami takyto velkyvekovy rozdiel,nikdy som nemala mladsieho partnera,najmladsi, s ktorym som bola bol o 7 rokov starsi...otec mojej dcerky je odo mna starsi o 17 rokov,takze je to dost velky rozdiel,no nevadilo mi to....zial teraz sa nad tym zamyslam,co na to povie okolie,ako to budu brat rodicia atd....jemu nevadi dcerka,chce byt s nami,miluje ma a nechce ma stratit,tvrdi,ze si ma nenecha ujst zo svojho zivota....ja som strasne zamilovana,konecne som stastna,niekedy ma chvilky,kedy mi pride ako decko,ale vzapätí sa sprava skutocne ako muz,je rozumny,dobry,miluje ma,chce s nami zit a starat sa o nas....no ja sa aj tak bojim,ci to bude dobre a hlavne mam strach,ze po case sa bude obzerat za mladsimi dievcatami a ze mu nebudem vyhovovat....je to velky rozdiel???

dasiacik
2. nov 2012

Ak si rozumiete,podobne uvažujete a rozmýšlate,funguje to,ja nevidí
problém 🙂 Vek je len číslo a ak vy s tým nemáte žiadny
vnútorný problém,tak je,podľa mňa,všetko v poriadku.
Skôr by som riešila ako byť viac spolu 🙂 Ak to má
fungovať tak to bude.Nezáleží na veku.Držte sa! 🙂

bacardi8
30. nov 2012

ahojte musím sa pridať k tejto téme ... prvý môj manžel bol o 5 rokov starší odo mňa vek som neriešila druhý o 4 roky mladší tak isto som vek neriešila ... s prvým som sa rozviedla po troch rokoch lebo sa nestaral o naše deti , druhému preplo z toho , že sme zarobili love to že peniaze kazia charakter je úplne presné žila som v zlatej klietke 13 rokov odišla som od neho chodím do práce nemám peniaze prežívam , ale som neskutočne šťastná stretla som muža , ktorý je skoro o 18 rokov mladší sme spolu pol roka , ale zdá sa mi že sa poznáme už roky nemám s tým žiadny problém po toľkých rokoch utrpenia si konečne zaslúžim byť šťastná a je mi jedno čo si kto pomyslí , toto sa predsa týka len tých , ktorý tak žijú a či to bude trvať dlho , alebo krátko to nechávam na osud ja som vďačná za to , že sme sa stretli a , že ma postavil psychicky na nohy už som prestávala veriť , že budem niekedy šťastná a na ničom inom nezáleží iba na tom či sme šťastný ... do konca bol u veštici a tá mu povedala , že sme osudové stretnutie tak kto vie možno sme necháme sa prekvapiť ... ešte by som dodala , závisí to len na tom aký je ten jednotlivec človek mentálne , či je už dostatočne zrelý a tak ďalej to je podstatné na čo treba prihliadať nie na vek ani diaľku ... na veku absolútne nezáleží,,, 😲 a pridám ešte príklad mojej kamarátky jej partner je o desať rokov mladší sú spolu už šesť rokov a , keď som sa jej opýtala či nemajú problém s niečim povedala mi , že taká šťastná ešte nebola , že ich vzťah je presne taký ako na začiatku a to z nich aj vyžaruje také šťastie taký pokoj ten muž by ju na rukách nosil takže tak prajem každému šťastnému páru aby im to vydržalo a nech to trvá akokoľvek dlho treba si to vychutnávať na plno a nezaoberať sa závisťou druhých nikto vám nedopraje to aby ste boli šťastný o tom to celé je nie o tom či je ten starší alebo mladší ... 😉

veri23
5. júl 2013

Pridám sa aj ja k tejto téme mám mladšieho partnera sme spolu len dva mesiace. Mojim najväčším problémom sú moji rodinný príslušníci, prekáža im, že mám mladšieho partnera a náš vzťah udržiavame zatial v tajnosti. Jeho rodičia ma prijali, ale mojim to akosi nechutí predstava, že by som mala mladšieho. Neviete mi poradiť, čo mám robiť. Môj partner je odomňa mladší o 3,5 roka.

nanulik
5. júl 2013

aj ja mám mladšieho partnera (o 6rokov), ked sme sa spoznali nemal ešte ani 20, a ja som mala za sebou rozvod 😔 nečakala som nič vážne lebo som sa bála. načo by som bola ja stará harpa takému mladému, ale po troch mesiacoch chodenia sme spolu začali bývať, po čase prišlo to najvačšie šťastie a radosť (synček), kupili sme si vlastný byt a ja si iného muža pri sebe neviem a ani nechcem predstaviť. viem že na prvom mieste som ja a malý, až potom to ostatné.

selecta22
5. júl 2013

@evalajcha moj je mladsi o 9 rokov, sme zasnubeni, robime babo, vsetko ok. Vek je len cislo. Mna skor ta Amerika zaujala, to mi pride ako prekazka.

kimmie
5. júl 2013

@veri23 Podla mna 3.5 roka je velmi maly vekovy rozdiel, ak si rozumiete, tak super, ved oni si casom zvyknu 😉 .

natalia_2
6. júl 2013

@evalajcha ahoj,ja mam mladšieho partnera o 8 rokov,tiež sa miestami bojim či po dakom dlhom čase nezačne sa obzerat po mladších...no ale musim len dufat...mame spolu 4 mesačneho chlapčeka ale zobratí nie sme...priatel začal robit v nemecku tak 6 týždnov sa nevidime len telefonujeme...vždy som si myslela že dialka vačšinou vztah rozbije ale neni to pravidlo...no aj ked amerika je ovela dalej..pozri,ved keby sa niečo deje a on by si v amerike užival videla by si to na nom a vycitila...už by bol iny...pokial to tebe vyhovuje...teš sa že ho maš ved napokom ta može tam pozvat na dovolenku alebo možno tam ostaneš aj žit...ja by som to brala ako vyhodu pre teba... 🙂

natalia_2
6. júl 2013

@evalajcha ešte som chcela povedat pravda je že každy do našho vztahu zo začiatku rypal...rodina či znamy...vraj som staršia o 8 rokov....videli v tom prekažku...nedali sme na nich..snažili sa nam vztah rozbit

moonlight1210
6. júl 2013

@veri23 aby ho prijali rodicom nenanutis, to musis respektovat. Veci sa mozu pohnut, ked budu vidiet ze vam to funguje, ze si viete byt oporou, chovate sa k sebe s uctou, ze on je dost zodpovedny, atd.
Po dvoch mesiacoch sa nedaju robit zavery o nicom. Vas vztah je na vzostupe a teraz bude vsetko vyzerat fajn a naveky. Pravda pride po cca pol roku az dvoch rokoch.
Este vam moze problem sposobit, ze budete musiet o vztah bojovat, hajit si ho, lebo nepochopenie pre vas vek. To komplikuje veci lebo tomnavodzuje falosny pocit spolupatricnosti, pricom ide len o to drzanie proti vsetkym (pocit vynimocnosti). Ked toto pominie (3,5 roka je maly rozdiel, casom sa vo vyssom veku vstreba), moze nastupit kriza, lebo zistite, ze vas vlastne pomcase uz spajal len boj "my proti vsetkym" a z toho plynuci pocit suzvuku. Na toto si daj pozor.

@natalia_2 Evalajcha to uz asi neriesi. Bolo to pre pol rokom, tak veci sa uz isto pohli dalej. Aj ked bolo by zaujimave dozvediet sa akym smerom.

petula8
6. júl 2013

ak si partneri rozumejú po všetkých stránkach tak nie je dôvod riešiť otázku veku. vo vzťahu musí byť dôvera medzi partnermi a ak funguje tak neni čo riešiť

maria1989
8. júl 2013

@veri23 neviem načo udržiavať vzťah v tajnosti. ste dospelí, predpokladám. alebo sa hanbíš aj ty? myslím za ten vek... môj starý je odo mňa mladší o 5 aj dačo rokov. sme spolu cca 7 rokov, a nikto sa nad tým nikdy nepozastavil 🙂

veri23
9. júl 2013

@maria1989 Nie nehanbím sa.

snehulka33
10. júl 2013

ja mam tiez mladsieho manzela a zatial nepocitujem nijake odchylky , a to sme spolu 7 rokov.