Minimálne 5 rokov nemám čakať, že ma požiada o ruku

10. dec 2023

Ahojte, sme s priateľom spolu 3 roky a rozprávali sme sa, že niektoré páry v našom okolí sa berú príliš skoro (po mesiaci vzťahu) a niektoré trochu neskoro (po 18tich rokoch vzťahu), a poznamenal, že minimálne 5 rokov nemám čakať že má požiada o ruku, čo by ste si o tom mysleli? Neponáhľam sa so svadbou ale zostala som zarazená

janai1
10. dec 2023

No tak nám tu môže byť všetkým jedno kedy sa vy dvaja zoberiete (ak vôbec). Vy spolu žijete, tak vieš ako na tom ste.

bolarazjedna
10. dec 2023

Rozprávajte sa viac, prečo to povedal, ako to myslel.... Ak máte 21 rokov, tak je tento výrok pochopiteľnejsi než keď máte 31....je to vytrhnuté z kontextu a nevieme okolností.... Možno to povedal, lebo ma pocit, že nie si őre neho ta prava, možno preto, že manželstvo ako zväzok mu nič (pozitívne) neznamená, možno preto, že s tebou plánuje daleku budúcnosť avšak chce mať pred svadbou splnené nejaké ciele - napr zarobiť si na dom, na auto, na samotnu svadbu, alebo je veľa chlapov, ktorí sa chcú oženiť, aby deti už prišli do manželstva ale predtým nejako necítia potrebu.. Takže možno to znamenalo : najbližších 5 rokov ešte nechcem dieťa....
Možnosti je veľa, tak sa o tom porozprávajte.

dadka1997
10. dec 2023

Preco to neodkomunikuješ s ním? A toto je možno vztahový problem. Mozno to preto povedal, lebo si neni s tebou istý, nemá este dosiahnute ciele, sny, ktore by chcel stihnut pred manželstvom ..

letfenixa
10. dec 2023

Je jedno, čo si o tom myslia diskutujuci na koniku, podstatné je, čo si o tom myslíte vy dvaja.

sense
10. dec 2023

Nic by som si nedomyslala a spýtala sa na dôvod jeho zmýšľania a potom sa zariadila podľa seba. Co chcem a očakávam od vzťahu ja

terezka1947
10. dec 2023

Keď ste spolu 3r,tak zrejme tusis,čo tým myslel.
Neverím,že jeho pohľad na svadbu nepoznáš.

janinah
10. dec 2023

Myslím si.ze sa ženiť nechce.My sme mali svadbu po 9 mes.chodenia.vraj keď stretneš toho pravého niet čo riešiť.On mal po 30. ja pred.Ale nie je to celkom o veku.jw to o zrelosti.podmienkach aj financiách.ale hlavne teda o tom právom partnerovi a na to ozaj roky rokúce vzťahu netreba

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
10. dec 2023

@jj298 nemyslím si, že skodi platforma. To je len nezivy nástroj. Škodia si ženy samé, že nepouziju zdravý rozum.

petamich
10. dec 2023

a co by bolo optimalne pre teba? buduci tyzden? buduci mesiac? co si mu povedala, ked ti povedal, ze najskor o dva roky? 🤷‍♀️ ci myslel o 5 rokov od teraz? lebo hej to by som asi tiez zostala zaskocena ale aj tak by som si to chcela vydiskutovat

tiezjedna
10. dec 2023

Žijete spolu? Pretože ak nie, tak mi jeho odpoved príde v poriadku…

mk22
10. dec 2023

Koľko máte rokov?
Tvoja predstava je aká?
Dúfam ze aj s rodinou, dieťaťom počíta až po svadbe.
Nerod dieta priateľovi.. Ale manželovi.

beataxxx
10. dec 2023

Je to asi otázka nastavenia mysle, dnes sa svadba všeobecne nepovažuje za dôležitú. Ja mám dve deti-dcéra je vydatá a syn sa ženiť neplánuje, s partnerkou je 10 rokov a sú spolu šťastní, čakajú bábätko a keď som opatrne pred neho postavila moju sperkovnicu s prstenmi, aby jej nejaké vybral, že aspoň ako snubný, tak sa smial, že čo chcem- ved maju spoločný účet a spoločný dom, spoločnú hypoteku🙂🙂🙂 a hlavne sa majú celý čas veľmi radi…..my starší sme iná generácia, ale keď tak nad tým rozmýšľam, asi ten papier je na vzťahu najmenej dôležitý🙂🙂🙂

janinah
10. dec 2023

@beataxxx keď sú takí šťastní a majú sa tak radi,tak ten " papier" je len taka maličkosť a nemal by byt žiadny problém si ho,zaobstarať,hoc len kvôli rodičom.ci.? Btw dieťa bude mať predpokladám priezvisko po oteckovi,ako inak....tak to býva vo vzťahoch,kde žena ťahá za kratší koniec....ci sa už niekomu môj názor paci alebo nie...

beataxxx
10. dec 2023

@janinah Oni nežijú na Slovensku a v tej krajine je zvykom, že dieťa ma meno po mame aj po otcovi s pomlčkou uprostred, takze toto nie je žiadny problém…..aj synovca partnerka ma dve priezviska, tak som zvedavá ktoré z nich bude mať to malé🙂

nelca84
10. dec 2023

@janinah kvoli rodicom??? To naozaj? 🤦‍♀️ v zivote by mi nenapadlo robit taketo dolezite rozhodnutia kvoli rodicom. A ti rodicia, ktori od svojich deti nieco take vyzaduju by sa mali dat liecit a nestarat sa do zivota dospelych ludi.

bytc20
10. dec 2023

@nelca84 uplny suhlas! Aj svadba v kostole, lebo rodicia, aj dieta zahlasit na nabozenstvo, lebo babka by to neprezila 🤦🏼‍♀️ Vlastne nesvojpravni jedinci. Strasne.

rebrambora
10. dec 2023

Zavisi od veku, skusenosti a od toho, ci clovek vie, co chce.
Mna poziadal po necelom roku, mala som 27, on 34, ale obaja sme vedeli, ze sme pre seba stvoreni.
Cize ak ma 18, 20 je to v poriadku. Ak ma okolo 30tky, tak za mna nie.
Nie kazdy sa.ale chce vobec vydavat/zenit, cize je to len medzi vami. Mna by to ale mrzelo a este keby mi to povedal takym stylom.

h2
10. dec 2023

Chýba veľmi podstatná informácia, koľko máte rokov. A možno ešte, či máte svoje bývanie, prácu atď. Ináč, tiež mohol povedať radšej, že sa ešte aspoň 5 rokov nechce ženiť, než že nemáš čakať, že ťa požiada. To je také trochu hnusné.

samimami777
10. dec 2023

Tak , je rozdiel ak máte teraz dajme tomu 20 rokov čiže sa nechce ženiť príliš mladý a je rozdiel ak máte 35 rokov a aj tak sa "necíti" na svadbu s tebou. Treba si sadnúť a porozprávať sa o tom , dôvody ti povie aj tak len on , nie my.

danica2711
10. dec 2023

nepýtaj sa na názor cudzích žien, jeho sa spýtaj, aké má dôvody pre takéto vyhlásenie

janinah
10. dec 2023

@beataxxx presne z takej krajiny mám zaťa....a čuduj sa svete deti majú priezvisko len po otcovi a boli splodene v manželstve...takže dá sa to

beataxxx
10. dec 2023

Prepáč, ale nechápem prečo takto reaguješ, mne na tom vôbec nezáleží, podstatne je aby boli spolu šťastní a mali sa radi, okrem toho je to ich rozhodnutie, ktoré akceptujem

letfenixa
10. dec 2023

@janinah brať sa kvôli rodičom je úplná blbosť

misinka0611
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misinka0611
10. dec 2023

@jj298 Svätá pravda 🙏 Skvelo napísané.

misinka0611
10. dec 2023

@bytc20 Zabudla si aj na to, keď rodičia niesu veriaci, do kostola nechodia ale dieťa pokrstia, lebo rodičia na tom trvajú. Veď PRE POKOJ V RODINE 😁

janinah
10. dec 2023

@nelca84 asi si nepostrehla.ze reagujem na konkrétny prípad a nepostrehli si ani ironicky podtón....pre nich je to len papier.ziadna dôležita vec

nelca84
10. dec 2023

@janinah dobre poznam tvoje nazory, takmer v kazdej teme si pri nich tukam na celo, takze nie, naozaj som tu "ironiu" nepostrehla...

mikadooo
10. dec 2023

Že je to debil, sorry. By som mu povedala, že ani sa nemusí pýtať, načo by som si ho brala 😂. To by som potom chcela vidieť ten jeho xicht.