"Milá svokra"

18. mar 2022

Ahojte kočeny,
Rada sem "chodím" niekedy sú tu celkom fajn rady 😊
Sme obyčajná patchwork family...moje..tvoje...naše 😁
Svokru mám celkom fajn akurát niekedy ma mierne vytáča ako vyvrtku...dnes zas prišli na návštevu...tento týždeň mame mužovho syna z prvého vzťahu doma...ja mam synov z prvého manželstva a máme aj spoločné dieťa...tak začiatok sladké doniesla svojim dvom vnúčatám mojich vynechala ako vždy...jasne, že keď manželovemu prvému dávala sladké poznamenala pred mojimi, že keď chce nech sa podeli so sladkym...ok nepoznáme to inak...môj stredný si minulý týždeň zlomil ruku tak chúďatko začal im to hovoriť...jasne, že svokra chvíľu počúvala ale potom hneď ale náš...mal zlomenú ruku a on to...a to...(mužov prvý syn mal zlomenú ruku dva roky dozadu) a potom hneď on je taky šikovný a pod. Starší syn to ma v paži či ho pochválila, alebo nie....ale ten stredný nesie to ťažko že oni ho nikdy (hlavne svokra) nepochvalia...on ich berie ako svojich starkých...ja už mamu nemám...tak mi je to v celku ľúto...muzovi, keď to poviem tak on mame nepovie nič...ja som jej to už raz povedala ale nestretlo sa to s pochopením...čo robiť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majah212
18. mar 2022

Jej myslenie nezmeníš. Tvoje deti neprijala a preto robí to čo robí. Sú takí ľudia, ktorí to robia naschval a zbytočne budeš do nej hučať, pretože jej to nedôjde. Snaž sa keď sú na návšteve nejak korigovať tieto veci. Chvál syna, manžel by mal tiež venovať pozornosť strednému, spraviť si napr. Chlapsku jazdu, robiť len oni dvaja niečo spolu a chváliť ho, keď má tu potrebu. Zapracovať na jeho sebavedomí a sebahodnote a zdôrazňovať že je dôležité to ako sa on vníma a nepotrebuje potvrdzovanie zvonku.
Deti si úprimne a čisté duše a hneď si dokážu niekoho obľúbiť, prijať za svojho len dospeli sú takí otupeni ze im to nedochádza.

pribinak
18. mar 2022

Musíš mužovi dôraznejšie povedať že buď nech sa porozpráva s mamou, alebo to urobíš ty a bude z toho konflikt
Nech si vyberie

Jedna vec je neprijať deti, druha vec je takto tie deti provokovať

matullienka
18. mar 2022

Milej svokre by som dala na výber buď sa bude správať k všetkým deťom rovnako alebo ja ako matka pri jej návšteve s mojimi deťmi opúšťam domácnosť a k nej nechodím. Keď myslím moje deti myslím aj to spoločné. A môže sa aj na hlavu postaviť neustúpim

eeffka
18. mar 2022

Pre mna by tiez boli deti mojej dcery moje a jej noveho muza jeho , akurat ze by som drzala usta prrd detmi. Vztah si nevynutis. Trosku nechapem ako moze tvoj syn vnimat cudziu pani ako svoju babku, nanajvys "teta"

pribinak
18. mar 2022

@eeffka malé dieťa ju naozaj môže vnímať ako babku, tak ako tie druhe deti

eeffka
18. mar 2022

@pribinak zas take male nebude ked uz stihli mat aj vlastne

matullienka
18. mar 2022

@eeffka tak aj 5 ročne dieťa je stále malé dieťa

eeffka
18. mar 2022

@matullienka deti od 3r presne chapu kto je komu co, ja celkovo takymto lepencom velmi nerozumiem.
Naozaj nechaoem ze si autorka nejak ziada pozornost pre napisem sprosto pre dieta ktore s babkou nie je rodina. Z mojho pohladu by mala byt spokojna ze natrafila na zenu co ju akceptuje. A babku nech syn usmerni nech protezuje vnucata bez svedkov

matullienka
18. mar 2022

@eeffka áno deti možno chápu, ale aj napriek tomu sa správajú inak. Ja by som sa tak nedokázala správať a robiť rozdiely. Raz sa vzali a sú rodina tak to treba rešpektovať. A áno chyba jej muža má si urobiť s matkou poriadok

0silvia0
18. mar 2022

vyzera to, ze "mila svokra" to robi naschval. Aby vam ukazala, kto je jej pokrvny pribuzny a kto nie.
Nic s tym neurobis, je to jednoducho neempaticka zena. Synovi to musis nejako citlivo vysvetlit a skus to vzdy nejako zachranit ty. Ked povychvaluje svojich vnukov, vrat sa slovne k svojmu synovi a pochval ho pred vsetkymi miesto nej. Niektore deti su citlivejsie a potrebuju citlivy pristup. Ale od hrosej koze ako svokra ho necakaj.

marianarem
18. mar 2022

@eeffka Tak mozno maly tuzi po babke, stari rodicia su pre dieta doleziti. A kedze inu nema, tak si osvojil tuto, ja to chapem.

pribinak
18. mar 2022

@eeffka aj take dieťa do 7-8 rokov sa kľudne stotožní s inými deťmi, obzvlášť ak inú babku nemá

janage
18. mar 2022

@eeffka absolútne nesúhlasím. Ak by to bol vdovec s vdovou a mali deti z predchádzajúcich manželstiev, to tiež by bolo OK robiť rozdiely? Tak kúpim v rovnakej cene 4 menšie sladkosti a hotovo. pozornosť tiež rozložím približne primerane. Však ona je dospelá a oni deti.

eeffka
18. mar 2022

@pribinak som z rodiny kde mame macochu, ked sa raz snazila zo seba urobit babku deti jej povedali ze ty si teta ( mali asi 4r)
Pre mna je to otcova 2.zena. bodka, az sa otec pominie , aj moj kontakt s nou. A to vychadzame slusne.

eeffka
18. mar 2022

@janage ja hovorim ze cit si nevynutis a krv nie je voda. Akurat by sa mala vediet dostatocne spolocensky kontrolovat

petulda333
18. mar 2022

@eeffka to,ze ty nechapes je tvoja vec. Deti to vnimaju inak. Kamos ma priatelku kt mala uz dceru ,chodila k nim domov a na jeho mamu si zvykla a vola ju babka. Aj ked ma svoje 2 a lubia ju. Tato je jej tretia. A to mala 4r ked k nim zacala chodit. Detj to tak nerozlisuju a to je na tom pekne. Dospeli sa maju co ucit

pribinak
18. mar 2022

@eeffka fajn, ale nie každý to tak má.

janage
18. mar 2022

@eeffka ale deti ak netúžia byť s novou babkou je iné ako keď by jej pozornosť privítali. Krv nie je voda? Tak možno ako kde. Niekde ten náhradný rodič vie milovať dieťa viac ako vlastný. Aj starý rodič tak isto. Veď nič nevynucujú, ale bože ako dospelá empatická žena sa môže premôcť a aspoň sa snažiť rovnako pristupovať hlavne ak to dieťa o tú pozornosť stojí

matullienka
18. mar 2022

@eeffka na to čo povedali deti ti poviem len jedno a 4 ročného to platí zaručene, kopírujú len to čo vidia a počujú starších a dospelých. Tak pokiaľ ste vy o nej rozprávali ako o tete tak aj pre to dieťa je to iba teta. Tu sa rozpráva o babke, ktorú tak aj reálne členovia rodiny volajú. Je logické, že dieťa sa prispôsobí tomu čo mu vyhovuje

autor
18. mar 2022

@eeffka tak vravím môj stredny je veľmi citlivá povaha...moju mamu miloval...babka ho stále chválila aký je šikovný a pod. moja mama, keď zomrela bol z toho smutný plakal, že mu bábka chyba a jednoducho mužovu mamu si "osvojil" za svoju..jasne, že pozná rozdiel medzi "vlastnou a nevlatnou" babkou...ale tak ona je dospelá mala by mať trošku empatie či?

matullienka
18. mar 2022

Ona by hlavne mala mať rozum a nerobiť rozdiely a akceptovať to, že vy ste sa napriek všetkému rozhodli tvoriť rodinu

didi2102
18. mar 2022

@eeffka mne to nepríde že by chcela autorka pozornosť pre svoje dieťa,skôr ju trápi že to dieťa by chcelo pozornosť svokry a ako vysvetlis dieťaťu túto situáciu aby si ho viac neranila , pričom vidi že už aj tak ho to dosť trápi? Tak ako dieťa čo nemá otca tak ľahko uvidí v cudzom chlapovi nového, tu dieťa vidí staršiu ženu ako svoju babku lebo proste inu v živote nemá, no ta javí záujem o iné
Ja neviem , ak tam je snaha zo strany dieťaťa o prijatie svokry ako babky, tak ja by som si ju posadila a povedala presne autorkyne posledné vety-ja mamu nemám, viete že môj syn vás berie ako skutočný babku ? Že vás má rád sa chýba mu aspoň občasný záujem z vašej strany ? Mňa by to teda dosť zasiahlo nech by boli vzťahy akékoľvek, no keď je to jezibaba tak s ňou to nepohne 👎

eeffka
18. mar 2022

Ako pises, mala by.... no nema. A to si proste nevynutis. Moze ju maximalne manzel poprosit aby sa snazila byt spravodliva ak to proste tak prirodzene neciti

diamond007
18. mar 2022

Mňa zaujíma odveci otázka 🙂 muž má syna svojho, ty dvoch svojich a ešte aj spoločného syna mate? To máš teda synov a synov 😱😍

autor
18. mar 2022

@diamond007 áno samý chlap a jedna žena 😊

eeffka
18. mar 2022

@didi2102 vies u nas vlastne bola situacia ze moja svokra protezovala moju 1.dceru cize celkom som dost zorientovana v situacii. Ja som bola za sptostacku nuz babka ma slabsiu pamat ked zabuda na svoju dalsiu vnucku ( moja 2.dcera) a to nehovorim o svagrininych dalsich 2. U nas bolo to absurdum ze vnuvka od neprijemnej nevesty bola najviac v rodine 🤦‍♀️.

mimka1402
18. mar 2022

@eeffka Fuh ja som dieťa "prizenene" do rodiny aj s mladším súrodencom a otcimova mama a otec mňa ako 7rocnu hneď brali za svoju pritom mali už niekoľko vnúčat, od začiatku sme boli vnúčatá a hotovo. Ano, je to iný vzťah a bližší mám k maminej mame, ale necítila som sa menej, keď davala otcimova mama peniaze tak dali aj nám, už som par rokov dospelá a stále, keď som u starkej nemám pocit, žeby mala iný vzťah. Ale takéto okate? To by ma ako dieťa bolelo extrémne, nemala som už druhú babku z otcovej strany, my sme sa aj s otcimom všetci vnímali ako rodina takže som ako dieťa nechápala ak niekto na to upriamil, že nie som jeho dcéra.. Ono keď vidí, že jeho súrodenci sú vnímaní takto a on ako "niečo menej" to prste zabolí aj keby boli väčšie dieťa... Mňa ako aj dospelú by takéto rozdiely extrémne mrzeli a hnevali.

mimka1402
18. mar 2022

Aby som nezabudla, u nás to je doteraz tak, že automaticky otcimovej mame vykam, doteraz ma opravuje, že ona je moja Babka! A nemám jej vykať. 😀 Ale ja už asi zo zvyku, že vo mne zbudzovala rešpekt, keďže som bola už celkom veľka, keď sme sa zoznámili... Ale i tak tie roky ma opravuje a chce aby som sa cítila, že sme jej. Sama opravuje iných členov rodiny, že aká "Katky(mojej mamy) dcéra, veď to je aj Marosova (otcim) dcéra!"
Proste gesto s koláčom je úplne malinke, ale ver tomu, že keď to dieťa bude staršie si takúto vec bude pamätať. Otcim doteraz spomína, ze jeho stará mama robila medzi ním a synmi od druhého syna extrémne rozdiely. Ako xy krát on s bratom nedostal nič, ale jeho bratranci dostali všetko... Doteraz i keď je už dávno dospelý, to nechápe... A pritom maličkosť,nie?
@eeffka

autor
18. mar 2022

@mimka1402 veď to...ja mám všetke deti rada...ani by mi nenapadlo svoje uprednostniť pred mužovim...a preto ma to hnevá, že svokra sa tak správa...keď som bola s drobcom v nemocnici...poprosila som ju, aby prišla k nám...jasne, že len so svojím Bio vnukom sa bavila a mojich synov len zavolala jesť keď navarila a to bolo všetko...stredny mi volal do nemocnice, lebo mu bolo smutno...muž bol dlho v robote a o neho svokra ani "nezakopla"