Mezonet - schody a dieťa

ksebejka
19. feb 2017

Ahojte, bývame v mezonetovom byte - hore sú spálne, dole obývačka a kuchyňa. Schody sú strmé, točité. Máte niektorá skúsenosť s dieťaťom v podobnom priestore? Ako ste zvládali vynášanie dieťaťa hore-dole a potom, keď začalo chodiť? Ďakujem za odpovede!

tarvika
19. feb 2017

ja taky nemam, ale moja mama ano. boli sme u nej casto ked bola dcerka mala. nic moc to teda nebolo ale dalo sa to zvladnut. na cas kedy sa dieta uz pustalo na schody ale este mi to nepripadalo bezpecne, sme tam dali zabranu.

evina313
19. feb 2017

my sme mali zabranu, dole aj hore. My mame detske hore a spalnu dole. Fungovali sme na vysielačke.kým bol malý, tak spaval s nami dole a ked bol starší, tak sme dali zabrany. Tu hore sme mali velmi dlho, bala som sa že v noci bude chciet ist za nami a spadne. Raz zabranu v noci dokonca aj preliezol a nastastie to zvladol bez nasledkov 🙂
Da sa to zvladnout, ale podla mna treba kupit zabrany...aj ked poznam domacnosti kde ich nemali a deti sa v pohode naučili vyliezať aj zliezať po štyroch. Ja som to radsej neriskovala 😉

tyelde
20. feb 2017

My zábrany nemáme a beháme s ňou, ona lezie a my istíme.... Už sa naučila, že sama nesmie a zvyčajne na niekoho počká... Deti nemáme bez dozoru, čiže v pohode 🙂

bellybug
20. feb 2017

My mame dole spalne,izby.kupelku /wc..a hore jedalnu,kuchynu a obyvku..takze mimo spania sme vacsinou hore, ma tam svoj kutik..ked zacne behat dame zabrany urcite..nespoliehala by som sa na to, ze ved vie, ze musi s niekym ist, sekunda a nestastie je na svete

vroni
20. feb 2017

Pri oboch detoch sme mali zabrany od cca osem mesiacov do nejakeho roku a pol, potom uz chodili po schodoch isto sami. Susedia sa nastahovali s patrocnym a omdlievali hrozou, ze schody....

ksebejka
autor
20. feb 2017

@vroni
@bellybug
@tyelde
@evina313

dakujem za odpovede 🙂 zda sa ze sa s tym teda da zit 🙂 i ked ja hovorim o takychto schodoch - dufam ze aj vy :D (foto zdroj internet)

tarvika
20. feb 2017

uff no tak toto bude chvilku trvat kym sa dietatko nauci bezpecne po tom chodit. ale vsetko sa da len trba byt opatrni.

mm2008
20. feb 2017

@ksebejka no uf takéto schody by som nedala ani ja...

simca06022011
20. feb 2017

no ja by som to nedala, ani s dietatom na rukach :D ja som jedna z tych co maju zo schodov hrozu :D Dietatu date zabrany a bude, nepojde tam same, ale pri malom dietati sa lieta izba/kuchyna stale... neviem si to predstavit velmi :D Ale ak si fit, urobis si system, nie je problem. Ak deita ma spadnut, spadne aj na normalnych schodoch (prestala som to uz v dome ratat...)

bellybug
20. feb 2017

@ksebejka podobne,trochumenej zatocene,a drevene leskle,smyklave,sama som uz z nich zletela😄 vsetko sa da,je to naozaj o zvyku..ale priznavam, ze druhy krat by som uz byt so schodami s planom na deti nekupovala

ksebejka
autor
20. feb 2017

@bellybug hej aj nase su leskle a smyklave, ale spadla som za 4 roky zatial iba raz a bez nasledkov :D tiez sme nemali v plane kupovat byt so schodmi... ale nic lepsie v tom case nebolo a deti sme neplanovali... 🙂 v podstate kedy to bude realny problem? az okolo jeho roka nie? stahovat sa mi velmi nechce veru :/

alby2014
20. feb 2017

mame podobne, trochu menej zatocene. Nekupovala som zabranu, maleho, ekd zacali zaujimat, tak sme s nim tak chodilid va tyzdne dookola opakovali, ze len s mamou, alebo tatikom. Za zhruba dva tyzdne ich vedel zliest stvornozky hore a uz ho vobec, ale vobec neinteresovali a neinteresuju dodnes dnes ich vie, vyjst normalne, zist pomaham..ma 1,5 roka, hore bude mat detsku a to uvazujem, ze na noc dam zabranu, ale inak nie. Je rpavda, ze v porovnani s inymi detmi chodil po schodoch pekne a rychlo, lebo musel, kedze byvame na 4 bez vytahu.

puklica13
20. feb 2017

@ksebejka nič v zlom..Ale polka národa( planéty) býva,žije v príbytkoch zo schodami...A tu sme...Riešiť to budeš tak okolo roka keď začne lozit-chodit...Či dáš zábranu alebou budeš za zadkom sa rozhodneš podľa toho ako vám to bude vyhovovať...

ksebejka
autor
20. feb 2017

@alby2014 wow tak ty mas doma maleho Spidermana 🙂 super, ze je taka sikulka

@puklica13 ale ved jasne, toho som si vedoma 🙂 len teda pozri na tu fotku, su naozaj strme a nasi ma stale strasia, ze sa nam dieta na nich zabije... a to uz pocuvam dost rokov na to, aby mi napadla myslienka, ci radsej nehladat novy byt

alby2014
20. feb 2017

@ksebejka pocuj, moja mama pravidelne plakala, ze maly sa na tom zabije, potom sme dokonca na vrchom poschodi urobili terasu, velku, kde to zabradlie je teda riesene tak, ze rozhodne cez neho vidno a da sa prestrcit noha ( nie detska hlava), moja mama zas plakala, ze sa maly zabije. Maly stale zije. Deti nie su sproste, treba davat pozor ( nidky na terase nie je sam, pos chdoch sme chodili s nim), ale vedia sa prisposobit prostrediu, kde ziju, netreba zas uplne prostredie prisposobovat im. Ja mam dole obyvackus kuchynov, spalnu a poviem ti, ze hore kym nie je hotova detska, sme s malym chodili minimalne, mozno tak zvesit pradlo. Klud, dobre bude a mamu ber s rezervou.

ksebejka
autor
20. feb 2017

@alby2014 tak nase mamy by mohli ist na kavu :D dakujem za upokojenie 🙂 ja rozmyslam nejak podobne, ale bojim sa jasne... a ocividne sa to vekom zhorsuje! :D

simca06022011
20. feb 2017

@ksebejka prosim ta, moja babka sa rozplakala ked uvidela nas dom ze sa zoderiem... no niektori ludia prehanaju :D Dieta sa to nauci, ja som taka ze panika ma chyta ked mi 2 male deti lietajupo kamenej podlahe a kamosky ma len ukludnuju, ze to preziju v pohode.. zvyknute su.. a tvoje deti si na tie schody odmala zvyknu.. len zabrany treba dat, aby tam v navale hry nezbehli...

puklica13
20. feb 2017

@ksebejka nezabije...Mame doma podobné...Párkrát sa stalo že chalani na nich spadli a aj nejaký tipel sa urobil..Ale to skôr keď boli starší a naháňali sa...
Rodičia radi strašia...Moja mama ma nútila nepoužívať rychlovarnu koncovú lebo sa môžu obarit...🙄 v dobe keď sa mi narodil prvý syn a bol v perinke 😲😂

katkakovac
20. feb 2017

Mame sice uba 4 schody, ale aj tak. Syna som naucila zliezat a vyliezat stvornozky, ked mal cca11 mesiacov. Dcera ma teraz tiez 11 mesiacov a uz na tom pracujeme. Inak mame vsade zabrany, tie z ikey su fajn, lebo nezavadzaju, ked sa otvoria. Inak mam vsetko dole v obyvacke, aby som zvytocne nemusela odbiehat od deti.

ksebejka
autor
20. feb 2017

@puklica13 nuz to s tou kanvicou - veru smiech cez slzy 😂

katkakovac
20. feb 2017

@ksebejka pozeraj co mi pred dvoma dnami opica vyviedla. Chvilu ticho a uz bola na prvom schode. Sama od seba. Ucim ju, ze na schodoch musi davat pozor, aby nespadla. Minule sa jej smykla nozicka a ja som ju chytila a nechala pomaly dopadnut na zem, aby si uvedomila, co sa moze stat. Bola prekvapena, aleodvtedy tam lezie len v mojej pritomnosti. Aj syn sa musel par krat vysypat, aby pochopil, ze si musi davat pozor. Nebudem cely zivot stat za jeho zadkom a istit ho.

vroni
20. feb 2017

My sme museli dat zabranu z jedneho okamihu na druhy, ked som jedneho dna dceru nenasla v obyvacke na deke ale o poschodie vyssie. Mala sedem mesiacov a este len stvornozkovala, ale po schodoch frcala ako raketa (len nahor). Syn nebol az taky sialenec, ale to sme uz mali dom a otvorene schody do pivnice, takze sme v jeho siestich mesiacoch nasadili zabrany hore i dolu. Pre istotu. Po roku ich s istotou majstra sveta vedel otvorit, tak sme ich zasa zlozili.

ksebejka
autor
20. feb 2017

@katkakovac mala horolezkyna 🙂

@vroni tak to musel byt sok! 🙂

evina313
20. feb 2017

no teda tie schody su dost nebezečne aj pre dospeleho, nie to pre dieťa . Na tie by som určite dala zabranu. My mame tiež take "otvorene", ale mame ich do učka. A to som sa aj tak bala, že mu nožka zapadne medzi schody. Minimalne niečo protišmykove na ne a ja som za tie zabrany 😉

evina313
21. feb 2017

@katkakovac vy máte tie schody uplne super oproti tej fotke čo dala autorka 🙂 teda vy ich mate super 🙂 a tie protišmykové ikeacke pásiky máme aj my, tiež paradna vec 😉

ksebejka
autor
21. feb 2017

@evina313 ano? pomahaju tie pasiky? my sme rozmyslali nad protismykovym naterom na celu plochu

moni244
21. feb 2017

Toto su hrozne schody aj pe dospeleho, nie to pre dieta, no by som sa bala vobec dieta mat na rukach, ked po nich pojdem.

katkakovac
21. feb 2017

@evina313 tieto su v pohode. Ale mame pozemok do kopca a k vchodovym dveram vedu dost strme schody. A este horsie su schody, co vedu dole k dedovi. Musime sa zamykat a mat zabrany, lebo syn ma zajacie umysly. Ale on je na toto exot, v 1,5 roku vyliezol v nestrazenej chvili na rebrik do vysky dospeleho chlapa.... Inak je uplne jedno ake schody, dieta sa musi naucit ako po nich chodit a ze ma ked tak pockat na rodica. Inak uplne najhorsie su tie "mlynarske" schody. Tam mam vzdy aj ja problem....

katkakovac
21. feb 2017

@ksebejka tie ikeove pasiky su uplne super. My sme dali 2 pasiky na kazdy schod, dopredu a dozadu a vobec sa to nesmyka. Ked budu deti vacsie, len odlepime. Jedina nevyhoda je, ze kd umyvam schody, handra sa mi tam vzdy zasekne, take je to drsne.

marty_4
21. feb 2017

pasiky su super vec nebude sa ani tebe ani dietatku smykat. no pri takychto schodoch treba ratat z vacsou opatrnostou a aj s tym, ze to bude troska dlhsie trvat, kym sa dietatko po nich nauci chodit. ja osobne taketo schody moc neoblubujem, iked su na pohlad moc pekne no nechcela by som mat take doma..