Menší byt a dieťa

ibajaanikiny
27. jan 2022

Ahojte zienky,moj drahy s dietatom spia a ja len tak uvazujem a celkom by ma zaujimalo,tie,ktore byvate v mensich bytoch,teda 1 az 2-izbak a mate babo,ako prosim dokazete napchat vsetky veci do skrin a bytu?😄 ja sa s tym borim dost,ved aj dieta ako rastie stale nieco pribuda,aj hracky,aj ja mam dost “handier”…najviac “utlacany” je moj manzel,haha😄😄a prosim,nepiste mi,ze som si nemala robit dieta alebo mam ist do vacsieho,bude sa aj to riesit,ale az o cca rok…toto je skor take na odlahcenie,asi sa velmi nudim🙂🙂🙂mate nejake vychytavky do skrin,ulozne boxy na hracky a podobne?dakujem

petamich
27. jan 2022

my mame velkorysy dvojizbak (rozlohou troj ale zial len dvoj) a napriek dvom roll-doorom a perinakom pod postelou su veci skratka vsade 🤷‍♀️ furt je tu bordel, furt ma to nas..rdi ale co narobime, tiez kupime vacsi ale kedze zijeme v BA a muz si chce nechat aj tento byt, tak to bude najskor, ked sa vratim do prace...tak len pevne nervy a selektivne videnie (nech mi oci ignoruju ten bordel sposobeny prepchatym bytom)

andreagartnerova
27. jan 2022

@ibajaanikiny ja som dala malé veci do tých vakov čo vysávačom odsajes vzduch a hneď viac miesta ako to mať v krabiciach.

simca06022011
27. jan 2022

Boli sme v 2i a aj homeoffice (v obývačke stol/skrina) som mala a spratali sme sa. Kazdy svoju skrinu, male veci isli preč. Hned na začiatku som vsetko preriedila, na to co potrbeujeme, čo nie a co málokedy. Plus využívala som pivnicu. Dizajnovu chodbu som prerobila a isli tam skrine, aj nad dvere, všade. Tam som dala sezonne veci, tasky atd. Bez problémov. Hracky dcera mala v boxe, v detskej kuchynke.. S rozumom kupované ale mala dosť, ako z nich vyrastala posuvala som dalej... Sezonne veci a to co sa nenosilo bolo vo vakuovych vreciach.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
27. jan 2022

@ibajaanikiny my byvame v garsonke, malo to byt docanse kym rpide dieta a my sa.prestahujeme. No a teraz tam budeme.mat deti dve :p.priestoru je tam nie vela a hlavne ulozneho. Co nam.netreba mam v krabiciach na skrini, kuchynskej linke, pod postelou, postielkou....hracky sme zredukovali na prijatelne minimum, vecicky ame si ulozili u rodicov, tie co sme.nepoyrebovalu, pripadne na neskorsie obdobie. Proste to u nas vyzera trochu jak v skalde, ale akosi sa vsetko co potrebujeme zmestilo. A aj maly ma miesto na hranie -muzov pc ame.presunuli.do kuchynskej casti (vyzera to otrasne, ale zas tam nepotrebujem tolko miesta ) . No.ale ti poviem ze som zvedav aako tam.budeme 4 ria, lebo fakt uz nemam co.dke zresukovat a o chvilu pride druhe babo. A strasne sa tesim kedy sa budeme.stahovat do vacsieho, u nas je to.nutnost uz

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@petamich aj my byvame v Ba a tiez cakame,kym nastupim…haaaa,tak to selektivne videnie ma pobavilo😄 ja mam totiz rada poriadok a dost to prezivam,ze ako ty pises,vsade su nejake veci😄 vstavane skrine-plne,obrovska postel s velkym uloznym priestorom-plne,kupelna-plna,lebo ved este vanicka a tak…asi to fakt len nejako vydrzat a tvarit sa,ze iste veci nevidim😁 ale raz si nabijem hubu na niecom,tu hojdacka,tu penove puzzle na zemi,tu lehatko…

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@andreagartnerova ano,mam aj ja tak uskladnene a stale mam malo priestoru🙂

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@beata_k oj,ked som sa stahovala z podnajmu do svojho,bola velka redukcia,teraz mam pocit,ze mame len tie “potrebne” veci a predsa ich je vela…to je ten konzumny zivot dnesnych ludi😏

syslik81
27. jan 2022

priestor pod postelou je zazrak .. inak minimalizmus. clovek nepotrebuje tolko kolko ma ... dieta sice rastie ale vymienas male veci za velke ... a tych malych sa zbavis . zimne veci na leto zvakuovat a opacne letne v zime... hracky -moja ich vela nema a ani nemala .. vydra sa s tym coma a o to viac si to vazi ...

evica17
27. jan 2022

@petamich to s tym.bordelom ej pravda, ja mam az nechut upratovat, lebo aj tak to stale vyzera rovnako zle. A to ze necham.nieco polozene na.linke, tak vyzrera tonpotom u nas ako po vybuchu uz uplne.

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@evica17 vau,tak to ozaj budete potrebovat coskoro vacsie. Ja viem,ze vsetko sa da,ak sa chce a je to nutne,ale teraz vecer tu sedim sama a pozeram na obyvacku a rozmyslam,kde som urobila chybu😁

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@syslik81 vies co je smutne?ze som pisala uz aj do poradne Alexis,do roznych centier a vsade odpoved,ze zatial nepotrebuju ziadne veci pre babatka-teda ich mamky. Lebo nemam ani velmi komu posuvat a natahovat sa s predajom,to ma presla rychlo chut pri niektorych zenach…ale uz som popchala nieco k mojej mame do pivnice aj,snad sa brat posnazi a posuniem nieco…

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
27. jan 2022

@ibajaanikiny presne viem o com hovoris 😂 ja cely tyzden ako som s malym nemam nejako extra cas to riesit, vtedy to selektivne videnie funguje a mam pocit, ze kazdu sobotu sa neskutocne vytocim a hadam sa s muzom (co ten s tym chudak spravi), ze vsade je bordel, veci popchate kade tade ale on ma v skrini tricka zo strednej, takze idem tvrdo po nom a nech to zredukuje a este nech vymyslime nejaky ulozny priestor navyse - zatial sme zrusili jednu skrinu na vesanie a dali si vyrobit policky a hoci nerada ale budeme musiet kupit nejaku skrinu do obyvacky (zabije to priestor a pokazi obyvackovu stenu ale co narobim), lebo len nadavam, ked sa do niecoho buchnem, nieco hladam a vsetko vsade popchate (v jednom kute vanicka z kocika, v druhom kute zasoba plienok, na chodbe kocik - kedze nemame pivnicu)

musime len vydrzat a ja este zredukovat veci "ktore sa isto zidu" ale teda s mojim muzom je to tazky boj 🙈

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@simca06022011 aj my sa snazime s rozumom a aj vsetkym som nakazala,nech sa radsej opytaju a nekupuju hala bala veci,ma jedno hojdacie kresielko,dostala do krstu,aj tak tam nechce byt,potom lehatko babybjorn,to ma velmi rada,pribudla tu fitlopta,lebo prve tyzdne boli zaujimave s jej spankom,balkon mam neprekryty,cize aj susiak mi tu teraz strasi,penove puzzle,hracky…boze,ja clovek milujuci minimalizmus sa zdesene na to pozeram,ze ako dokazu ine zeny v malych bytoch to nejako aj na oko udrziavat a ja mam pocit,ze tu mam piate cez deviate😄

petamich
27. jan 2022

@evica17 mala by som ti odfotit nas jedalensky stol 😩🥴 ako to na nom teraz vyzera...ja mam pocit, ze cim viac sa snazim upratovat tym horsie alebo vlastne ziadna zmena - teraz sme malemu davali vacsiu postielku (taku tu klasicku doteraz sme mali tu pristavnu) a nocny stolik skoncil v obyvacke - lebo vsak kam s nim, niekedy som fakt zufala, mam hrozu, ze by k nam mala prist nejaka navsteva 🤣

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@petamich tak toto akoby som o nas citala…kua,on ma asi 50 triciek,ale kua jedno derave ako syr nevyhodi,lebo kurva je to tricko jeho futbaloveho timu oblubeneho😄 akoze 100-rocne sprane tricko,vyblednute skarede. A takych ma prosim pekne aspon 10,no vsetkyyyy sa mu este zidu🤪 raz mu na tajnasa vyhodim vsetky a uvolnim zrazu jednu policu…a tiez nemame pivnicu,takze chapem aj to snkocikom,plienkami atd…

luccija
27. jan 2022

@ibajaanikiny my, keď sme mali dvojizbak, tak som zasklila balkón a dala tam sezónne veci,
topánky mala som komody po celom balkone a veci hračky, knižky to budeš mať doma ešte roky🙂

ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@beata_k pravda a ked sa nahrniem do triedenia,tak zistim,ze niektore veci som nemala na sebe ako je rok dlhy…asi to zase pretriedim🙂

ukulela
27. jan 2022

@ibajaanikiny veci beru v charite. Alebo socialne satniky. Najdi kontakt. Mne znama vravela, ze po detskych veciach sa vzdy zaprasi..

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibajaanikiny
autor
27. jan 2022

@luccija zasklenie mi chyba,ale stavba ma 4 roky a nemozeme len tak svojvolne a autor budovy sa mik tomu vyjadruje uz skoro rok😏

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
27. jan 2022

@fidka79 da sa, ked nemas na vyber :p ale stahovanie je uz blizko, pride jar a hura do domceka. No zatial.sme to tak poriesili, samozrejme ze som z toho nervna a aj muz, lebo stale to vyzera zle ale stale.lepsie ako ist k svokre/mame, mat priestor na ukor sukromia.
A zase jansom typ.co nepotrebuje/nechce mat vela veci..ale.muz je zas skrecok co vsetko zbiera a kupuje. Ale tam som to obmedizla a pretriedili sme co sa dalo.

jazula
27. jan 2022

@ibajaanikiny Sme na tom podobne a to nemáme ani pivnicu…bicykel mám u známych v garáži, inak by do bytu nevošiel kočík 🙈. Akurát teda u nás je svetlo na konci tunela až o cca tri roky alebo zaplatíme daň z predaja bytu… A to je ešte maličká, už sa bojím, keď začne vymýšľať s hračkami 🤦🏻‍♀️. Jediné moje riešenie je dávať okamžite preč veci, ktoré už nepotrebujeme…všetko, z čoho už vyrástla je už preč. Inak by nás tie veci o chvíľku zavalili…

evica17
27. jan 2022

@fidka79 ked musis tak sa da. Ale teda stahovanie bude tak za par mesiacov a to zvladneme uz dako a uz bude lepsie. I ked clovek cim vacsi prieator ma tym viac hovadin zbiera, teda muz je taky skrecok. Cie to budem.musiet aj tak pravidelne triedot. A teda mohli sme.ist k.rodicom/svokre. Bolo.by.mozno viac miesta ale.na ukor strateneho sukromia a to.sme.nechceli. Radsej sa potlacime s detmi tu spolu a budeme mat pokoj.

evica17
27. jan 2022

@petamich navstevy neriesim, ked pridu a maju s tym problem, je to ich problem ale vacsinou nekomentuju. U nas najvacsi problem ma s tym aj tak svokra a pritom.ona nakupuje hovadiny do nasho bytu a ja jen to len nechavam.doma ze to nechcem uz, nemam kde dat.
A okrem.toho ze to.nelahodi.oku tak aj prachu z toho je vela, alebo.to chce viac casu to vsetko vytriet.
Ale inak ma tesi kazdy jeden ulozny priestor navyse (teraz pod druhou postoelkou vznikol priestor na krabice dalsie , tak aspon budu schovate.
A jedalnesky stol.u nas musi byt vzdy cisty, na to si chlap potrpi..lebo inak tiez by som ho zapratala

petamich
27. jan 2022

@ibajaanikiny no vsak ale zide sa a citova hodnota 🙈🤣 minule som mu zobrala kominik zo skrine a ze mozes si nechat tri tricka z tejto kopy - to bolo na popcorn ako sa tam hrabal a nevedel sa rozohodnut, pri stahovani do vacsieho budeme musiet byt razne, inak sa aj ten vacsi rychlo zaplni pri pristupe mojho muza

jazula
27. jan 2022

@ibajaanikiny Ohľadom zbavovania sa vecí, fungujem na darovacích skupinách. Aj mám odtiaľ veľa vecí pre malú a keď ich už nepotrebujeme, posúvam ich zasa ďalej. Vždy si po ne niekto príde 😁.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz