Matka nevesty sa odmieta s nami zoznámiť

ade2
6. nov 2015

Náš syn sa bude na budúci rok ženiť. Zásnuby prebehli bez účasti rodín, mladí žijú v zahraničí. Rodiny sa nepoznajú. Nastávajúca nevesta má len matku, ktorá nikdy nebola vydatá. Býva na druhom konci Slovenska. Občas chodievam služobne do toho mesta. Od syna som si zistila jej tel.číslo a zavolala som jej, že by som sa s ňou chcela zoznámiť, keďže sa chystá svadba. Odmietla ma. Nemyslite si, že som sa natískala na návštevu k nej domov... Len som ju pozvala na kávu do kaviarne s tým, že časovo sa maximálne prispôsobím. Odmietla. Prívalom slov, ale bez adekvátnej výhovorky. Že ona sa nemá so mnou o čom baviť. A už o svadbe vôbec nie .... Svadba bude v našom meste. Predpokladaný počet svadobčanov: ich bude 3x viac ako nás. To ale nie je problém. Problém je, že ja si myslím, že by sme mali zoznámiť ešte pred svadbou. Ale ona si to nemyslí. Neviem ako ďalej. Cítim sa urazená a neviem to predýchať. Čo mám robiť ? Ako ďalej ?? Manžel, aj naši rodičia (starí rodičia ženícha) sú z tejto situácie zhrození. Syn o tom ešte nevie, ale asi tuší, lebo tel.číslo na jeho budúcu svokru som páčila veľmi ťažko.

katka1981
6. nov 2015

@ade2, nasi sa poznaju, videli sa ozaj mozno 5x v zivote, svadbu sme mali tajnu a neudrziavaju ziadny kontakt, so svokrovcami neni o com, kedysi svokor ok, ale aj on uz je prepnuti. Netrap sa tym, da sa na to zvyknut. Deti ziju v zahranici tak kasli na to. Je to truba, darmo. len nech sa deti lubia a su stastni.

elisaeli
6. nov 2015

Mozno ma nejake psychicke problemy, depresie a pod.

slnecnica174
6. nov 2015

Je definitivne divna, ved na svadbe uvidis co je to zac, byva na druhom konci Slovenska tak mozno sa s nou na tej svadbe uvidis prvy aj posledny krat😉

charity
6. nov 2015

@ade2 Skor by ma trapilo, ze syn si berie dievca, ktore v utlom detstve nezazilo klasicku rodinu a tak je velka pravdepodobnost, ze nebude schopna rodinu udrzat a casom prejde na model zivota, ktory jediny okukavala cely zivot, teda na osud single mamy.

katka1981
6. nov 2015

@ade2, sorry, trapny a nie trapni

evelynm
6. nov 2015

je to prinajmensom cudne a uplne chapem, ze sa citis urazena. Co keby si si skusila pohovorit so synom a s budúcou nevestou? Mozno na to existuje nejake vysvetlenie...

magic08
6. nov 2015

@charity a mozno prave preto, ze videla matku cely zivot sa lopotit, vzdy na vsetko sama, aby uzivila seba a dieta, bude vediet, ze takto zit nechce a bude sa snazit udrzat rodinu zo vsetkych sil. nie vsetky modely, ktore v zivote vidime, si hned musime preniest do zivota 🙂 trosku optimizmu 🙂

ade2
autor
6. nov 2015

Neviem. Je to možné. Pôsobila divne. Ten jej vodopád slov... opakovala 10x dookola to isté, že v žiadnom prípade sa so mnou nemôže stretnúť, pretože nemá čas.... Chodí do práce. Navrhla som večer, alebo sobotu dopoludnia. Nie. V žiadnu sobotu. Ani žiadny iný deň. Nie, ona nevidí dôvod sa so mnou stretnúť. Ďalšie deti nemá.

brisilda
6. nov 2015

ja by som sa porozpravala so synom a isto by som mu toto spomenula .... neviem aky mate vztah medzi sebou ale ja synovi poviem vsetko ... co na srdci to na jazyku 😀 Tiez by som sa citila urazena a viac krat by som ju uz nekontaktovala ..........na druhej strane mozno si zavolala nevhod , mozno tvojho syna nema rada a nechce aby si ho jej dcera vzala .... tazko povedat preco sa zachovala tak ako sa zachovala :(

ivca88
6. nov 2015

Poviem ti iba tolko .... ze človrk si rodinu nevyberá ...
Nevesta nemôže za konanie svojej matky...
Nie každý má slušnú výchovu...
Ja by som to neriešila ... pre nevestu by to mohlo byt zahanbujuce ... a urcite by to neprospelo vášmu vztahu..
a na svadbe sa bavit nemusíte 😀 na mojej svadbe sa obe rodiny poznali a aj tak to k nicomu nepomohlo ...

bud rada že syn si s nevestou rozumejú ... lebo to je najdolezitejsie 🙂
Na nič by ti bolo mať nevestu na figu a svatku ako aniela 😀

bonaqa2013
6. nov 2015

@ade2 zvláštny postoj , skôr ja by som za tým videla či pani bola pripravená na takú vzácnu návštevu - možno by chcela ísť ku kaderníčke, kozmetičke a pod. a ty si ju postavila pred hotovú vec. Alebo má vás za také hovná, že jej ani nestojíte zato, aby sa s Vami zoznámila. trápilo by ma, či je môj syn pre jej dcéru vhodný kandidát - či si maminka nemyslela že dcérenka by mala niečo lepšie chytiť.....
Mňa by takýto postoj urazil a synovi by som povedala čo sa mi stalo. Nech vie odkiaľ vietor fúka....

jeannna
6. nov 2015

@ade2 divne, viac nez divne. Asi by som sa synovi priznala, ze som ju kontaktovala. On sa s nou tiez este nestretol? Chapem, ze ste zhrozeni. Toto som este asi nezazila, aby sa blizka rodina stretla az na svadbe. Neplanovali ste vobec ziadne spolocne stretnutie pred svadbou?, myslim aj v pritomnosti buducej nevesty.

oslo1
6. nov 2015

Ani moja mama nevidela manzelovych rodicov. Rodiny sa stretli az na svadbe. Manzelovi rodicia boli oboznameni, ze moja mama na tom nie je zdravotne a hlavne psychicky najlepsie.
Tiez zijeme v zahranici, nase rodiny maju medzi sebou 3 hodiny cesty.
Manzelovi rodicia sa aj chceli stretnut, nakonie sme to nechali tak.
Netrap sa nad tym. My sme mali svadbu v manzelovej dedine, vsetko vybavila jeho mamina.
Mam neskutocne dobrych svokrovcov. Svokru to mozno aj trapilo, ale je to nedna velmi mudra pani, ktora na nic netlaci a tak, ked mamu uvidela, tak jej uz vsetko bolo jasne.

adulik23
6. nov 2015

@ade2 chapem, ze si urazena, ale to ze sa nechce zoznamit je jej problem, nie tvoj. 😉
mozno sa celkovo nerada zoznamuje, mozno sa hanbi, ze nema partnera, alebo dobru pracu, mozno je morbidne obezna a nechodi uplne nikam .... moznosti je milion

ja som vydata 9 rokov. nasi sa so svokrovcami videli 4x. raz na zasnubach, raz na svadbe a 2x na krste nasich deti. eto vsjo.
my chodime na striedacku raz tam raz inam. vzdy sa spytaju, ako sa ti druhi maju, ale stretnut sa nepotrebuju. 🙂

henamichal
6. nov 2015

Ta zena sa urcite za nieco strasne hanbi alebo ma nejake krute tajnosti. Mozno patri k narodnostnej mensine. Videla si uz jej fotku? Nema nejaku telesnu vadu? Nepises ako na to reaguje syn. Ani z jeho strany nie je eticke voci tebe ze ti ju nepredstavi. Je to nesmierne divne a drze.

ada274
6. nov 2015

@ade2 hm, toto je uplne na hlavu. Akokeby bola dusevne chora. Deti sa idu brat a svatka nema potrebu sa zoznamit a prebrat detaily. Ja by som to tiez nerozdychala a urcite by som zacala patrat po pricine. Daj si pozor na svadobne vydavky. Je potrebne sa dohodnut kto bude co platit. Kazda strana by si mala platit vydavky za svojich clenov rodiny a tiez su spolocne vydavky kt. Bude treba rozdelit na polovicu. Sadni si so synom, povedz mu svoj zazitok a nech na rovinu vyklopi co vie, lebo urcite je informovany. Pripadne si sadni s buducou nevestou a jemne ale pravdivo jej povedz ako si pochodila a nechaj si to vysvetlit. No drzim palce nech sa to rozpletie.

ade2
autor
6. nov 2015

Nastávajúcej neveste aj synovi som povedala, že sa chceme pred svadbou zoznámiť s jej mamou. Nevesta na to len poznamenala, že asi nebude mať čas... Fotku som videla. Bola s mladými na dovolenke v lete pri mori. Nemá žiadny telesný handicap. Skôr to vidím na psychický problém.

doty1
6. nov 2015

Ešte dve strany a z nevestinej mamy sa vykľuje prinajmenšom zubatá 🙂 Človek nikdy nevie, čo je za reakciou druhej strany. Ja ti poviem, môj muž prednedávnom ženil syna. Celé to bolo na figu, nechce sa mi to rozvádzať, ale ja som na svadbe nebola. Všetko sa prispôsobilo mužovej ex. Nevestiny rodičia pred svadbou pozvali k nim domov najskôr mužovu ex a potom nás. Moja prvá reakcia bola, že nikam nejdem - jasné, že zo mňa vravela zlosť, hnev, pýcha,....keď opadli emócie, nastúpil mozog a keďže ja nie som typ, ktorý sa bude dookola vŕtať v h....ch , tak som návštevu absolvovala a bolo to celkom príjemné. A môžem ti povedať, že nie som ani duševne chorá, ani nemám nejaké špeciálne tajnosti, .....proste nie vždy sú hviezdy v správnej konštelácii 😉

bonaqa2013
6. nov 2015

@doty1 syna ženili a na svadbe bol aj otec aj maminka? tak u nás nech na to syn zabudne. S mojim ex by sme sa tam isto pobili....

maslenka47
6. nov 2015

@ade2 sorry, ze to napisem takto... na co sa pchas do zadku niekomu, kto o to evidentne nema zaujem? Svet nesotji na tom, ci sa vy dve stretnete. Ani manzelstvo vasich deti.

- stretnut sa chces preto, lebo to vyzaduje od teba tvoje okolie/zvyky
- urazena si preto, lebo si niekto dovolil ti dat kosom
- zhrozeni ste preto, ze niekto ma zrejme ine zvyky alebo priority a nesprava sa podla vas spolocensky korektne

Neries preco, nechaj tak a respektuj, ze sa stretnut nechce. Nemusite byt "kamosky".

ingelika78
6. nov 2015

@oslo1 aj nasi a manzelovi rodicia sa stretli az na svadbe. Teda den pred.

doty1
6. nov 2015

@bonaqa2013 presne tak. Ale všetko zlé je na niečo dobré. Svadbou sa vyriešili niektoré otázky, ktoré sa dovtedy držali "pod zámkom" , aby niekoho nešľahlo 🙂

ukulela
6. nov 2015

@ade2 podla mna by malo byt v zaujme syna a nevesty zoznamt vas. ak to mladi nechcu/nepovazuju za potrebne zorganizovat, tak sa na to vykasli. na tvojom mieste by som o celej prihode povedala taktne synovi, resp. aj neveste a len sa opytala, ci ten navrh na stretnutie bol podla nich nevhodny, alebo kde je problem ... dakde asi bude, ked bol problem ajs cislom, a aj mladi hovorili, ze "asi nebude mat cas" - takze zjavne ti chceli nieco naznacit,n ty si to prehliadala a oni ti to asi necheli povedat rovno.

jeannna
6. nov 2015

To odmietnutie by som sa snazila nebrat osobne, mozno nema ukazkovy zivot a nechce o sebe rozpravat. Pokial si svadbu na nevestinej strane zorganizuju sami, nebude co riesit. Byvate od seba daleko, stretavat sa budete minimalne, pre vas zostane cudzim clovekom aj po svadbe. A samotna svadba trva jeden den, hlavne, aby si ju mladi uzili.

jeennyv
6. nov 2015

@ade2 u nas v rodine bol resp, je podobny problem moj bratranec ma s partnerkou uz 2 deti, ale svadba nikde pretoze nazvyme to nevestina strana rodiny nepovazovala ci nepovazuje zenicha za dost dobreho, lebo nema skoly a ich dcera uz minimalne dve ci tri vysoke...ja som dost taka zvedava, ja by som patrala po dovode ze preco, no na druhej strane, aj keby si sa roztrhala kazdemu sa nezavdacis...ale ja by som sa citila zvlastne, ze nepoznam aspon tu mamu, resp. rodicov osoby, ktora pride do rodiny...

ade2
autor
6. nov 2015

maslenka47 iste, že so "svatkou" nemusíme byť kamošky. My budeme len rodina ! Rodinu si človek nevyberá. Ale do svadby je ešte ďaleko.... A možno, ktovie ako toto dopadne.

bykaterina
6. nov 2015

@maslenka47 ona sa jej nepchala do zadku, ale predsa sa isla zoznamit zo zenou ktore vychovala jej buducu nevestu a pripadne na dalsej navsteve dohodnut detaily plateni svadby a predstavy. tym ze sa dvaja mlady zoberu sa stava aj ona sucastou rodiny ci sa jej to paci alebo nie. Jej vnucata budu mat spolocne korene.
preco by nemala byt nasrana na to ze si nenajde cas na strtnutie ved nejde o fazulky taka svadba nieco aj stoji a zakladatelka statusu asi aj chce udrziavat tym ze ma moznost ist na sluzobku do daného kraja aj styk so svatkou, Tu nejde o zvyky a druhych ale o rodinu nie o kamarátstvo,
to ze ona nemala cas leb sa vyhovarala mala jej povedat draha na buduce ked pojdes tymto smerom na sluzobku daj mi vediet a stretneme sa- fertig a nie sa hrat na princeznu

@ade2 normalne nech ti vyklopi syn co je to za cloveka mozno vie ale chcel ta chranit a oddialit stretnutie s nou preto nechcel dat to cislo. A nech mladí povedia ake maju stanovisko k celej veci, netreba veci tutlat lebo potom sa to nabaluje ako snehova gula a nakoniec sa ani nevie preco sa niekto s niekým nebavi. drzim ti palce

ukulela
6. nov 2015

@ade2 pozri, pokial si svadbu organizuju mladi sami a vy d toho nebudete zasahovat, ci spolu komunikovat, tak na to ozaj kasli. ak budete riesit dakekolace, a podobne, to odkomunikujes aj s nevestou a hotovo.so svatkou sa nebudes stretavat, mladi su zrejme samostatni, byvat u nej nebudu, tak tam ani nebudes chodit za vnucatami, nemas mat s nou preco kontakt. zrejme to v ich rodine nie je ako trebars niekde na dedine, kde sa svatkuju v kazdom druhom dvore (to myslim v dobrom). pozhovaraj sa s mladymi, nech mas v tom jasno, no nie z hnevom a snaz sapochopit, ak ti povedia nejake dovody. ak sa jednoducho nechce stretavat, tak mas o starost menej.

ade2
autor
6. nov 2015

To nebolo tak, že ja som jej zavolala, že zajtra sa chcem stretnúť. Len som chcela dohodnúť nejaký termín v predstihu. V horizonte 2-4 týždňov. Alebo keď sa jej to bude hodiť. Ona ma odmietla, že v žiadnom prípade sa nemieni so mnou stretnúť, pretože ona so mnou nemá čo riešiť. Ja som ju pozývala na kávu, že zoznámiť sa. A ona sa nechce ani zoznámiť. Trápne... Z mojej strany posledný pokus. Nemyslím, že tá dáma je kompletná.

jeannna
6. nov 2015

@ade2 Pises, ze mladi boli s nou na dovolenke? To oni dvaja s nou, alebo oni dvaja a ona s niekym? Co Ti tvoj syn o nej vlastne povedal?