Máte skúsenosti s KetoDiet ?

14. jan 2020

Mate niekto realne skusenosti s touto dietou? Chce ju skusit manzel, nedari sa mu vobec chudnut, chodi cvicit, hybe sa, stravuje sa podla odporucani, kombinuje aj s macingovou dietou a ziadne vysledky. Ma aj celiakiu. Vdaka

limetka69
14. jan 2020

ak od prirody tak ano, ak mas na mysli tie balicky, sacky, tak rozhodne nie, 🙂

autor
14. jan 2020

@limetka69 preco sacky nie?

limetka69
14. jan 2020

je to predrazena chemia, a za tie prachy si kupis plnohodnotne jedlo, stravovat sa na tomto principe da aj bez keto blbosti, inak vela ludi malo po tych sackoch problemy, co som pocula, a samozrejme treba ratat s tym, ze to je na dlho, nie, ze mesacna kura, inak vsetko ide naspat, aj s urokmi

marseillefan
14. jan 2020

Ja som skúšal, funguje to, ale nie je to nič pre mňa.. po pár dňoch mi skoro drbalo na hlavu, lebo pointa je v tom, že úplne vyradíš/obmedzíš sacharidy a to proste nedokážem fungovať. Dá sa to aj bez tých drahých doplnkov, čo všade ponúkajú, stačí ísť na prirodzenej strave. Tu je celkom dobre rozpísané aké jedlá a koľko užívať (ten kokteil si vôbec nemusíš kupovať, môžeš to nahradiť akýmkoľvek prirodzeným jedlom bez sacharidov): https://www.namaximum.sk/kategoria/diety/ketoli...

limetka69
14. jan 2020

@marseillefan trebalo to preckat, telo sa prepne na spalovanie tukov a je to potom super, 🙂 ale inak suhlasim, da sa tak stravovat bez ich vyrobkov, 🙂 vlastna skusenost

zuzubb007
14. jan 2020

Všetky prášky sú všetko ofajce a vytahovace peňazí, že sa vobec dakdo na to dá, treba sa vyvážene stravovať a hlavne pravidelne nie dvakrát za deň v kombinácii s pohybom a neexistuje, že nepôjde chudnutie

marseillefan
14. jan 2020

@limetka69 no bohužiaľ, ja fakt nie som na to psychicky dosť silný... aj som vydržal skoro 2 týždne, ale vrátil som sa do starých koľají. Rešpekt všetkým tým, čo to zvládnu.

limetka69
14. jan 2020

@marseillefan je to tazke, ja som tiez raz hore, raz dole, nie je to jednoduche byt na tom dlho, hlavne ked niekto pri tebe je cerstve rozky, :D

fedka333
14. jan 2020

@limetka69 nie v každom prípade... Ja som nevedela Schudnut nijak. Skúsila som tie,, sáčky,, a schudla som 10 kíl nemala som žiadne ťažkosti skôr som sa cítila oveľa lepšie. Mala som len program na 2 týždne je tomu rok co sa stravujem normálne od tej diéty a pribrala som 1kg...

limetka69
14. jan 2020

@fedka333 no jasne, kazdy sme iny 🙂

kkatkka0210
14. jan 2020

Ja sa stravujem keto už od augusta . Je to super . Ale reálnu stravu .do práškov by som nešla ,je to chémia

terezia1477
14. jan 2020

Žiadny prášok nikdy nenahradí normálne jedlo a už vôbec nebude lepší. Proteínove nápoje ako doplnok sú v poriadku, ale snáď každému zdravý rozum napovie ci je pre telo vhodné fungovať na strave z prášku. A to hovorím ako bývalá vrcholová športovkyňa, trénerka s rôznymi kurzami, licenciami atď.. Nasprtane mam toho co sa týka stravy, pohybu, doplnkov výživy naozaj veľa a toto nieje a nikdy nebude správna cesta

terezia1477
14. jan 2020

Radšej nájsť kvalitného trénera ktorý vie poriadne poradiť aj co sa stravy týka. Hlavne nie ľudia čo zbrabnu nehorázne peniaze za "jedálniček na mieru" ktorý pošlú takmer rovnaký každého bez toho aby poznali zdravotný stav, stravovacie a pohybové návyky a všetko ostatné. A ani presne nadiktovanie konkrétnych jedál nieje dobre. Správny človek vám zostaví jedálniček tak, aby strava bola pestrá a aby ste vždy mali na výber aké jedlo si dáte

vilma7
15. jan 2020

Neviem si predstaviť že dodržiava všetko ako ma a nevie schudnúť. Mám znamu pomaly 60 ročnú čo schudla.za rok 40 kg a to cvičí iba dona na stacionarnom bicykli a steperi.

saf1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alisali
4. nov 2020

Proteínové vrecúška nie sú žiadny "ofajč" ani nie sú drahé. Ak si dáte v cukrárni zákusok s kávou, bez mihnutia oka zaplatíte 4 i viac eur a to je oproti 2 ks vafliam za cca 1,90 eur, z ktorých sa dá najesť i mať sladkosť, riadny rozdiel. Mi to pripadá niekedy, akoby ste tí, čo sa oháňate drahotou sáčkov, nakupovali v obchodoch zadarmo, ak je vám necelé 2 eurá za vafle, tyčinku, polievku... veľa. Obed či večera v reštike 6 - 10 eur, ani doma to nevyjde o moc lacnejšie.
Mám vyskúšaný Prodietix i Ketodiet (pár čoko sáčkov) a prvý je isto chutnejší.
Prvýkrát sa mi podarilo schudnúť cca 5 kíl za 3 týždne. Teraz mám po 13-tich dňoch 3 dolu. Nie je to veľa, ale ani málo - lepšie ako nič a lepšie ako extrémna zhodenie veľa kíl za pár dní. Len treba dodržiavať pravidlá, nedať si nič, čo nie je povolené, medzi jedlami v prípade hladu si dať zeleninu, vypiť nesladené sójové mlieko, dať si kávu so stéviou a pod.
Prodietix stravu nastavuje striedaním sladkej so slanou, resp. sami si vyberáte, odporúčania sú striedať. Mne ovocné vrecúška príliš nechutia, zato čokoládové i kávové áno. Polievky tiež, omelety prekladám buď hubami, alebo zeleninou a dajú sa zjesť. Do polievok si preváram brokolicu (do brokolicovej, špargľovej), cuketu (do rajčinovej, pórovej), šampiňóny (do šampiňónovej), prípadne ich jem s polovicou sáčku krutónov (aj keď sa to príliš nemá, ale lepšie ako hladovať a potom pojesť hocičo). Nutrinella je výborná, chutia mi veľmi krekry, ktoré si (3 ks) ňou potieram a mám desiatu, k nim napr. sójové nesladené mlieko, kávu, čaj. Tagliatelle sú tiež fajn, ak sa k nim zvolí dobrá príloha (omáčka), aj šampiňóny plnené kuracími nugetami sú dobré. Prosto dá sa nájsť, čo chutí, skombinovať a ide to.
V potravinách z obchodov ľudia pojedia kadečo, vrátane práškov a emulgátorov, tak neviem, čo sa niektorým diskutujúcim nezdá na sáčkoch a ich odsúdení na zlé, lebo sú práškové.
Súhlasím aj s názormi, že treba jesť vyvážene a veľa športovať, no nie každý má možnosť byť vrcholovým športovcom, prípadne nemá ani možnosť byť 3 i viackrát týždenne vo fitku, preto siaha po iných možnostiach.
Ja Prodietix odporúčam, ak sa kto odhodlá a riadne si prečíta, čo smie, čo nie, tak nemôže neschudnúť. Ani ho to nebude stáť viac ako iné jedlá z repertoáru, ktoré jedáva obvykle. V radách na ich stránke nájde recepty na proteínové jedlá i na "normálne " jedlá. Mám viac odskúšaných a chutili.
Táto diéta je je len o nastavení iného režimu, než na aký bol kto zvyknutý a v pohode sa dá odolať i rožkom, i sladkostiam. Hlavne nehladovať, a preto voliť radšej program s 5 jedlami za deň (prípadne 6), nie štyrmi, aspoň podľa mňa sú štyri málo, keďže sa jedná o menšie dávky, nie poriadne raňajky, potom poriadny obed s polievkou, predjedlom či zákuskom po, večerou ako pre kráľa a pod., medzitým ďalšia káva so zákuskom, kadečo.
Dúfam, že niekomu moje rady pomôžu.
Ak nezabudnem, napíšem sem na konci (mám 30- dňový chudnúci program), koľko sa mi podarilo dať dolu.