Máte pasívneho muža?

9. jún 2022

Ahojte ,ktorá máte takého pasívneho muža?Stale je len doma ,to doslova .Nemá kamošov ,hobby,nič sa mu nechce .Pasívne premrhá čas pred telkou.Doma niekedy umyje riady ,výtre podlahy ,vyvesi prádlo ,okolo deti .Vždy som mala aktívnych frajerov ,mali kamošov ,hobby,záujmy.Zo začiatku sa snažil a asi pretvaroval a po svadbe len sedí doma.Mam z neho už ponorku.Ako môže jeden muž sa takto opustiť a doslova ,,prežívať ,,Voľakedy mal aj kamošov,šiel na ryby a tersz sa len poflakuje doma a nikde nechce isť.Nechcem takého pasívneho človeka po boku .Ako ho prosím motivovať ?Uz som skúšala výlety ,šport ,chlapi nech ho vytiahnu von ,no škoda energie ..moze sa taký človek ešte nakopnúť a začať žiť ako normálny človek co má záujem aj o vonkajší svet ?Vdaka

denden77
9. jún 2022

moj otec 🤦‍♀️

nelca0510
9. jún 2022

Tak jemu to vyhovuje. Na čo ho chces meniť,keď sám nechce? Tak ty máj iné hoby ako ho buzerovat za to,že chce byť doma. Naplánujte si spolu výlet,potom si naplánuje ty svoje aktivity a je to. Keď ho budeš nútiť do niecoho tak sa mu len zhnusis.

elizabet173
9. jún 2022

vždy si mala aktívnych frajerov, ale zobrala si si domaseda a máš s ním deti. Tak nech sedí doma, nech poupratuje, poperie, ty si nájdi nejakú kamarátku a behajte spolu aj s deťmi. Viem, že to nie je to, čo chceš, ale jeho asi nezmeníš, maximálne by som trvala na spoločnej dovolenke, aby deti vedeli, že aj také existuje a že otec nie ju kusom nábytku.

sissy27
9. jún 2022

no a teraz si to otoč opačne - čo keby muž chcel meniť teba, že máš sedieť doma na gauči pri telke? Kto z vás dvoch by mal pravdu?
Neviem, pomôže ti doma, s deťmi, asi aj nejaký peniaz prinesie do rozpočtu a nespomínaš, že by ťa nejako buzeroval alebo obmedzoval - tak program si sprav podľa seba. Možno ako kompromis absolvuje niektoré aktivity s tebou a deťmi ako rodina, niekedy zas zostane s deťmi doma a ty môžeš vyraziť s kamoškami.
Ak je to fakt pre teba taký problém, tak sa proste rozveď a nájdi si nejakého akčného. Len aby ti potom nebolo ľúto, že ten pre samé aktivity nemá čas vytrieť podlahu či postarať sa o deti...

h2
9. jún 2022

Neviem ti poradiť, ale isté je, že vekom sa to bude len zhoršovať.

ivanaks
9. jún 2022

Môj muž tiež nechodí von s kamošmi, nevysedáva po krčmách, ale príde domov, naje sa a venuje sa synovi. Ja si ho za to vážim, lebo môj otec bol iný a ako dieťa by som neviem, čo dala za to, aby nešiel po práci s kamarátmi von, ale bol doma - triezvy...

lucka_ke
9. jún 2022

nie je vyhorený z práce? možno toho má tiež veľa rovnako ako ty

bilancia
9. jún 2022

nieste v tom prosto kompatibilny, su zeny ,co maju zas aktivnych muzov co chodia kade tade aj s kolegami aj s kamosmi a zas im to vadi a prijali by takeho ako mas ty, ty zas naopak. prosto ste si v tom nesadli

janickacrazy
9. jún 2022

Veď mu nechaj doma deti a choď si kam chces, veď to máš super. A čo keď nemá kamošov? Veď je to jeho vec. Môj muž tiež nemá kamošov, s ktorými by sa nejak pravidelne stretával, nemá kedy. Buď je v práci alebo robí okolo domu, prípadne ide k máme dačo opraviť. Alebo je doma s deťmi. Mne to vyhovuje. Netúžim potom, aby sa flakal kade-tade.

autor
9. jún 2022

@elizabet173 Nesúhlasí aby som isla sama .Že keď on je doma ,tak mam i ja byt lebo som matka ☹Že to sú flákači ktorí keď sú v manželstve sa sami flakaju.Sedí mi len pri zadku keď príde z roboty a zazera.

autor
9. jún 2022

@janickacrazy Nemá kamosov ani sa nečudujem ,je to čudák a nemôžem ani ja mat kamošky lebo ani on to nepotrebuje hovorí

autor
9. jún 2022

@bilancia Aj Js som si to myslela .Zlata stredna cesta je naj .Človek potrebuje sj svoj osobný priestor niekedy .Pripadá mi ako Asperger.Proste sociálne kontakty 0 bodov ,boji sa rozprávať pred ľudmi .

vazky_a_motyle
9. jún 2022

Prepac ale pripada mi to akoby si si vzala neznameho muza z ulice. Ako dlho sa clovek moze pretvarovat a nutit sa do veci ktore nema rad? Bud ste si mali dat vacsi priestor pred svadbou na spoznanie sa alebo vyhorel. Je to zvlastne cele. A ako pomoct? Asi mu vysvetlit ze deti potrebuju byt na vzduchu a nie zavreti doma tak nech s nimi ide on, pripadne spolocne a na prechadzke sa zastavte v cukrarni, proste ho do toho stiahnes, pripadne este naplanuj nejake stretko s priatelmi hoci s tvojimi. Tak nenapadne aby sa v spolocnosti "ocitol" a ani nebude vediet ako. A ked sa da s nejakym chlapom do reci tak ho moze motivovat k nejakemu hobby alebo aspon by mal s niekym priatelstvo. Asi ste si ani pred svadbou neujasnili svoje "pozicie" v rodine domacnosti kedze on tvrdi ze mas sediet nanriti doma lebo si matka. No nemozem si pomoct, uplne akoby si si vzala cloveka ktoreho nepoznas.

autor
9. jún 2022

@vazky_a_motyle Keď sme spolu chodili isiel aspoň raz za mesiac-dva ,na ryby ,futbal .Prestalo ho to asi baviť .Ja za to nemôžem ,ľudia sa menia i vekom .Ostal lenivý a zasedeny doma ☹

janickacrazy
9. jún 2022

Prečo by si nemohla mať kamošky ty? Ty ho akože musíš poslúchať vo všetkom? No nemusíš. Veď keď chce sedieť doma, nech sedí. Ty sa zober von a choď. Čo ti bude stáť vo dverách alebo čo?

nanka1986
9. jún 2022

No pozri sa... Ja mam takého doma, pracuje mimo SR, keď je doma, iba gaucuje, mobil v ruke, ani ta pomoc okolo domácnosti a deti nie je... Spočiatku, kým boli deti malé, dom bojovala, trucovala, hnevala sa, že nie sme ani rodina, ale prešlo ma to, načo sa snažiť, keď on nechce, idem si s deťmi sama kam chcem a potrebujem s častokrát mi decká samé povedia, že je nám lepšie bez ocina😈 raz za čas ide s nami a je to fajn, užijú si deti aj on spoločne chvíle a všetci sme spoko... Takže za mňa, netlac na pílu

elizabet173
9. jún 2022

mne nepripadá ako asperger, mne pripadá ako manipulátor. Je najvyšší čas mu povedať, že chápeš, že on je najradšej doma a snažíš sa to rešpektovať, bola by si rada, keby ste išli spolu na dovolenku všetci, ako rodina, ale ak on nebude chcieť ísť, ideš s deťmi sama a na jeho názor sa nepýtaš. Tiež nebude on riešiť tvoje kamarátky, je jeho rozhodnutím, že žiadnych kamarátov nemá, a je tvojím rozhodnutím, že ty och pre svoj život potrebuješ. Toto je osobná vec každého z vás, ty si samostatná bytosť, nepotrebuješ jeho súhlas na to, aby si niekam išla, či už s deťmi alebo bez nich. Sobášny list nie je listom vlastníctva.

panelacikova
9. jún 2022

možno ho nebaví už život s tebou. nebavíš ho ty.

autor
9. jún 2022

@panelacikova Keby som ho ja nebavila ,nesedel pri mne ,je doslova závislý a nalepený na mne ale utekal z domu preč .Nemá 70 aby žil ako senior Žiaden život v ňom nieje ..Strašne to ubíja psychicky,ťahá dole.Nemá kamosov lebo žiaden o neho nezakopne .A závidí asi ,že ja kamošky mam ktoré on chce zakázať .No to sa mu nepodarí .

autor
9. jún 2022

@elizabet173 Presne tak ,dam mu to prečítať .On si mysli ,že ten čo chodí vonka aj sám,má hobby je nezodpovedný človek

luccija
9. jún 2022

Môj je taký, ale zase on chodí neskoro domov z roboty, takže veľa neposedi pri TV, ale my ho s dcérou stále niekam ťaháme aspoň na zmrzlinu, Kofolu chvíľu preč z domu..Ale ako píšeš nemá hobby, kamarátov známych mu stačia na telefóne cez prácu nestretávajú sa poobede.Kazdy ma svoju rodinu ...ale skôr vy máte problém, že Ti zakazuje niekam chodiť a to by mi vadilo.Lebo to, že on nemá s kým, nechce, nebaví ho to neznamená, že ty nemôžeš🙂veď nie ste siamské dvojicky.Ja idem s kamoškou von, na bicykel...
Možno je introvert a stačí mu to a ty aktívnejšia potrebuješ ľudí Môj ich má veľa v robote stále niečo rieši a doma chce kľud.Musis si to nevšímať zase mne bolo povedané, že nechodí do krčmy, neflaka sa čo by iné za to dali🙂
Ale je nudný, ale taký bol vždy🙂)cez víkend sme akční až až...ale niekedy by som bola rada, keby odišiel z domu a zmenil vzduch.ako žili jeho rodičia?lebo u muža prišli z roboty do domáceho sa prezliekli a TV domasedi.Ja som môjho dosť zmenila, že kvôli dieťaťu a rodine aspoň víkendy trávime zaujímavo.

zdenkastanka
9. jún 2022

A kolko ma vlastne rokov muz?pracuje?a ako ti moze zakazovať chodit niekam s kanoskami ?co ta priviaze k radiatoru ci co?ved raz za cas si treba prevetrat hlavu,stretavat sa s inymi ludmi....

mimi8383
24. nov 2022

To pretvarovanie sa to robi veľa chlapov na začiatku.
Myslím , že chodili do tej istej školy😂
Asi komunikovať alebo vymyslieť spoločný výlet, na konci ktorého dostane odmenu (čo má rád)
Neviem😊

henta
24. nov 2022

Joj ženám vyhovieť, pred par týždňami príspevok ako už chce s kamošmi na chatu a žene sa to nepáči, že veď sú manželia, tebe zasa sa nepáči,že len doma sedí.
Začnite hľadať pozitíva na tom čo máte doma. Lebo my sme pani dokonalé 🤦‍♀️ chlap je naša láska, partner, nie sluha alebo forma čo si mame vyformovat na svoj obraz.
Tak ty sa prisposob, sadni na gauč a užívaj si to ako tvoj muž. Však troška sa aj my musíme prispôsobiť a muž ktorý robí je aj rad, ze si doma oddychne. Chápem,ze žena ktorá je doma chce vypadnúť, ale pochop, že on asi aj oddýchnuť potrebuje