Máte manžela cudzinca?

angie1511
28. máj 2012

viem ze troska otazka off topic, ale mate manzela cudzinca? necitite rozdiel v mentalite, zvykoch atd? 😉

ajca123
28. máj 2012

Ja mám priateľa cudzinca 🙂, a som s ním šťastná 🙂 a deti mame tri a sú to naši fesaci 🙂

nefertiti7
8. jan 2013

ja tiež žijem s čechom síce ale je to cudzinec a teraz ked máme krízu som si povedala, že už nikdy by som nesla do vzťahu s cudzincom, lebo on ma svoju rodinu daleko a teraz po 7 rokoch spolunažívania ak príde k rozchodu, bude to ťažké aj čo sa týka dieťaťa, ktoré by vraj chcel vychovávať on - ja mu to však nikdy nedovolím.

mircalla
8. jan 2013

Ano, mam priatela cudzinca, je z Irska, ale ma aj americke obcianstvo, zijeme spolu, ale nevidim tam nejaku "common ground", tie rozdiely tam su, na moj vkus je strasny materialista

snopkulka
8. jan 2013

no, môj manžel je síce origoš slovák, ale niekedy mám pocit, že je z inej planéty 😀 takže asi netreba chodiť ďaleko za hranice a rozdiely nájdeš aj doma 😉 😵

lienka9933
8. jan 2013

ja mám manžela ukrajinca, zoznámili sme sa v čechách a tam sme spolu aj 2 roky žili.taraz bývame na Slovensku už 5 rokov a vôbec necítim že je" iný".Sviatky slávime naše, ešte keď sme nemali malú tak sme chodili aj ku nim na vianoce ale teraz už sa to nedá.. 🙂 Manžel sa prispôsobil našenu štýlu života takže s týmto problém nemáme...

lucinocka
8. jan 2013

mam chorvata a je rozdiel v mentalite, velky🙂

cayar
8. jan 2013

Ja mam manzela Nemca.

Rozdiely vo vychove dietata vobec nie. Najvaic v tradiciach, zvykoch, niekedy kuchyni a systeme prace...ale vzdy sa da dohodnut ;)

jaja0110
8. jan 2013

ja mam manzela bulhara a rozdiel je vo vsetkom 😀 ina mentalita, zvyky, kultura, tradicie, hudba... akoze niekedy sa pytam co mame spolocne...okrem deti 😀 😀

xclusive
8. jan 2013

Ja mam sice za manzela slovaka...ale moj svagor (sestrin manzel) je Ind.....a to by som ti teda mohla pisat story o inej mentalite a zvykoch 🙂

alabama0011
8. jan 2013

Moj manzel je Anglican a ano, vsetko je rozdielne. Napriklad, cely jedalnicek je prisposobeny viac-menej jemu 🙂

trish31
10. jan 2013

Taliana a rozdiel je zatial hlavne v jedalnicku..ranajky si uz robieva sam🙂

michaelamaranesi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimikas
10. jan 2013

Moj manzel je Anglican a tiez ma ine zmyslanie, niekedy mam pocit ze spadol z inej planety, ale niekedy je to ine rozmyslanie aj velkou vyhodou a niektore tie jeho zvyky su ine ale zato lepsie ako niektore zvyky co tu mame mi. Inak nic specialne sme neprisposobovali jemu, zijeme uplne standardne. Sme spolu 6 rokov, 2 roky manzelia a mame rocneho syna a zatial sa citim v nasom vztahu stastna 😀

romina1912
10. jan 2013

táto téma sa mi páči, ja mam sice priatela slovaka ale s potešením som si prečítala vaše ,,kombinacie,, 🙂 🙂 🙂

jika80
10. jan 2013

Ja mám manžela nemca a rozdiel nevidím úplne žiadny. Jedálniček, výchova, tradície, rozdiely minimálne

briketa
10. jan 2013

Moj muz Anglican-American.
Ja som priniesla do vztahu trpezlivost - on silu ist za snom. Ja som ho prieviedla nohami pevne k zemi - on ma naucil za to lietat v oblakoch. Ja som mu priviedla do duse pokoj - on zas vzdy vie otvorit vo mne tu sialenu zasuvku. Ja ho nicim svojou laskou k satire - on ma nuti hryzt si pery v krimiserialoch ( nezanasam vsetko co ma viac ako tri casti) Ja vzdy hovorim v klude, on je ako vrtula na dvoch nohach. Sme ako den a noc, vzduch a zem. My sme kazdy iny a to stale udrzuje iskru, v jadre sme vsak pevne jedno a to nas drzi ako celok.
V com vidim rozdiel - moj muz vyrastal s upratovackou, jedaval v restauraciach, byval v obrovskom dome a na dovolenky chodil po svete. Ja v tazkom sociku, v skole telesne tresty boli normalka, na Vianoce kilo,mandariniek a bananov na rodinu a tesila som sa stanovacke na Jadrane.
Moj muz ma strasne obchodneho a podnikaveho ducha, ja som bola az kym som nemala deti v praci vzdy s nadriadenymi. Viem, ze mi chyba viac kapitalisticke zmyslanie, on by zas obcas potreboval taky tyzden tvrdeho sociku 🙂. Ja som velmi akademicka, on je zas nazoru, ze podnikavi "street smart" ludia to dotiahnu najdalej. Ja som velmi spontanna, on zas vsetko planuje.

maria200981
10. jan 2013

moj priatel Istanbulčan....zije v europskej casti takze je aj poeuropsteny...velke rozdiely nevidim...akurat ze turci si zakladaju na niektorych veciach ktore nam niesu podstatne a naopak....v niecom som upustila ja v niecom on...kompormisy sa nasli, sviatkujeme nase aj ich sviatky, ja mam rada nieco z ich kuchyne on nieco z nasej..., v nabozenstve sme obaja nepraktizujuci ale verime v Boha,,,ja obcas aj tam do kostola zajdem aspon na vacsie sviatky..ale veriaci sme obaja.
myslim ze sme sa nasli, v podstate sme dusevne rovnaki a rozumieme si, nemame hadavy vztah skor kludny a pokojny...som rada ze ho mam

anw
10. jan 2013

Mam muza Madara. Je to typicky ``ALFA SAMEC``. A rozdiely su aj ked nie je z daleka. V porovnani s mojimi slovenskymi ``SKUSENOSTAMI`` je pozornejsi, vazi si rodinu nadovsetko a je uprimny. Co sa tyka tradicii a kuchyne, tak je to dost podobne ako u nas. Je to poklad.

lubina
10. jan 2013

Moj manzelj je holandan. Rozdiely su hlavne v strave 😀 . Inak sa na vsetkom vieme dohodnut, aj ked niektore veci u nas na SR nechape, vzdy vsetko vysvetlim 😉 .Deti su uplne europske 😀 , hovoria dvoma jazykmi a ani im nepride, ze "normalne" ludia ziju v jednom meste,kedze my sme dost casto na cestach.Vztah mame super, ako sa hovori, ze rozdiely sa pritahuju 🙂

vroni
30. jan 2013

Moj muz je Rakusan a niekedy ma az desi, aki sme si podobni 😀 😀 😀 Dobre si rozumieme a nemenila by som ho za ziadneho ineho (akejkolvek narodnosti).

katkanova
11. feb 2013

ja mam taliana - velky rozdiel medzi nami je v dennom rezime - zatial co ja som skor ranny typ a okolo 10 vecer uz mi vypinaju prud, on naopak rano nie je velmi pouzitelny a vecer okolo 9 este len oziva. prazenica na ranajky u nas nehrozi, ale zas ani mi nechyba 🙂 on sa rano sprchuje, ja sa vecer kupam, on sa stazuje ze ho nahanam, mna ide porazit z jeho pristupu "vsak si treba oddychnut"... mne vadi ze hned vrieska, on si to ani neuvedomuje ze zvysil hlas... on mi casto vycita ze si ako vacsina slovakov necham skakat po hlave
co sa mi na vztahu s cudzincom paci je ze spoznavanie v takomto vztahu trva ovela dlhsie, stale sa niecim prekvapime a hlavne sa na tych rozdieloch ucime posuvat vlastne hranice, tolerovat a hladat kompromisy

andy04
11. feb 2013

Mám Španiela 15 rokov spolu... ano je rozdiel v mentalite su ziarlivejsi rozpravaju o tri tony vyssie a radi sa dobre najedia asi preto ho Slovenska kuchyňa desi ale zboznuje Slovensko Vo všetkom sme našli zlatú strednú cestu a sme taký šťastný ukricany pár 😀 Súhlasím s katkanova spoznavanie trvá dlhšie a je nutná tolerancia z oboch strán

lucinka58883
11. feb 2013

@lucinocka aj ja mám balkánčana 🙂 Je Srb a tiež sú medzi nami riadne rozdiely 🙂

evuliatko_tn
20. feb 2013

ja mam manzela taliana. rozdiely su, aj velke, vo vela veciach, no mame sa radi, snazime sa prisposobit jeden druhemu. nie vzdy to je lahke, ale da sa🙂

ivetkabab
20. feb 2013

Ahojte.Ja som mala partnera z Ciech.Pokial sme nemali maleho ,tak bolo fajn.Akonahle sa nam narosil syn tak sa z neho stal Typicky PEPIK-Lakomy,sebecky,a povysenecky...
v lete sme sa rozisli a mne nastali iba problemy.Ja byvam v BA on v Prahe.Mozno ma za tito slova odcudzite,ale NIKDY CEHA si nehladajte...
NIKDY

julietta246
5. mar 2013

Ja mam Rakusana a rozdiely vidim velke oproti mojim slovenskym kamaratom, ale prave to mi vzdy imponovalo a nevymenila by som ho za nic na svete🙂

barny
5. mar 2013

ja mam sice slovaka, ale zila som v UK 3 roky, chodila som s Poliakom neklaplo to, kamaratka mala pakistanca to tiez bolo tazke, skoncilo to rozchodom a teraz ma dommorodca 🙂 dalsia francuza tiez rozchod a jedna anglicana tiez to neklaplo, rozchod po siestich rokoch, jedno dieta, jedna ma z nigerie a su spolu 10 rokov, musim povedat spolocne crty predsa len maju, sport, sedenie pred telkou, pivko (pravdaze aj ten z pakistanu si dal) , kamarati,jeden menej druhy viac, takze ani na narodnosti nezalezi, skor vek a vychova, to je podstatne, aj ked urcity vplyv ma aj narodnost, ale podla mna to nie je to hlavne 🙂 hlavne nech sme spokojne s tym co mame doma nech je to rus, american, slovak ci cech to je jedno 😉

didi44
6. mar 2013

...kde je zo strany zeny velka laska....tam naozaj na narodnosti nezalezi... 😀 😀

seraa
20. apr 2013

ja mam cudzinca a nnemenila by som za nic, tak dobreho cloveka nepoznam a hlavne asi aj preto ze mame rovnake hodnoty a
zasady.
rozdieln sme a aj v kuchyni mame ine chute ale to nie je problem ako vsetky baby pisus da sa to skombinovat 🙂

zila som dlho v taliansku a ex bol talian a nikdy by som taliana uz nechcela

maruska24
21. apr 2013

spolužiačka má manžela Španiela, rozdiel v mentalite je jasný, on má všetko na háku, pomáhať nehrozí, hlavne že má športový kanál. Ona si našla milenca. Čo bude ak on na to príde, netuší ani ona sama. No sama vraví, že je to v povahe človeka, nie v národnosti, tak ktovie. Druhá známa má zase Číňana, nežijú na Slovensku, no nesťažuje si, viac menej sa prispôsobila ona.