Máte aj vy problémových susedov?

sankysa1
12. máj 2021

Ahojte pre sťahovali sme sa pred rokom ale mne tá staršia pani pod nami pili nervy riadne 😂 začalo to nevinným klopkanim jedného dňa že či by nás mohla poprosiť nefajčit v byte. (priateľ fajčí keď je na záchode 😂 inak chodí na balkón) samozrejme pre dobre susedske vzťahy chodil už iba na balkón. O 2 týždne znovu klopkanie ze jej vadí že priateľ fajčí na balkóne lebo všetok dym jej ide ja šaty. To som jej už slušne vysvetlila že na balkóne fajčiť bude bohužiaľ keby aj ide pred bytovku aj tak by jej to išlo na šaty mame 3 poschodovu bytovku. Potom mi klopkala za koláč že keď pečiem ci musím piect ovocné koláče lebo kek to vadí také vône. Smiala som sa snáď toto nemysli vážne. Dnes klopkala ci si môžem zvesat prádlo z balkóna lebo kek voda Frka na okná

elizabet173
12. máj 2021

@sankysa1 no ty mas teda pevne nervy, ja by som ju zrusila uz pri tych kolacoch a povedala jej, ze odteraz peciem len s mariskou 🙂

sankysa1
autor
12. máj 2021

@sankysa1 Robím ústupky len aby dobre bolo. Ale ona chodí klope zvoní stále za hlúposti a najmä vtedy keď mi dieťa spi poobede alebo večer. Vadí jej aj malá že je hlučná (vôbec nie) nepamätám kedy naposledy plakala. Vadí jej sladká vôňa avivazu čokoľvek čo môže si nájde len aby mi chodila klopkat a hrať sa na slušnú so slovami môžem vás poprosiť? O 6tej ráno ide do obchodu a príde mi zaklopať že asi bude pršať nech si zvesim prádlo samozrejme ze nepršalo Vadí jej proste úplne všetko a ja mam pocit že robí naschvál. Otázka znie stretli ste sa niekedy s niekym takým ako ju mak ignorovať alebo čo ste robili”

martina1201
12. máj 2021

@sankysa1 býva pod vami? Dym z cigarety ide hore. Aspoň u nás jento tak, že cítim keď sused pod nami fajčí. Vešiaš nevyzmykane prádlo že jej ide na okná voda? Máš balkón a aj keby si vešala pred balkónom tak keď vyžmykaš tak jej nemá čo frkat voda na okná....čo sa týka koláčov tam no comment.... To ty by si sa tiež mohla sťažovať nech nevarí že ti to smrdí. Skús jej ty tak raz zaklopať čo na to povie. Možno pochopí....

levantine
12. máj 2021

Musis jej ukazat a dorazne prejavit ze je to tvoj byt a ty si tam budes robit co chces. Uz len neaka suseda by mi skakala po hlave s vonami. To fajcenie je vzdy taka tema ze neprijemne susedom a na dalsej strane je to vas byt. Neviem sa moc k tomu vyjadrit. Ale haloooo za ovocne kolace? Bud sa babka odstahuje alebo si zvykne.
Keby si jej prikyvla, za chvilu tu mas ze jej vadi toto a hento a este by na teba bola schopna nahadzat spinu. Nedaj sa hned od zaciatku. Je pekne si zo susedmi vychadzat a dohodnut sa ak nieco vadi, niekedy sa da najst kompromis. Ale vsetko odtial potial.

domak2
12. máj 2021

@sankysa1 skus jej ísť zaklopať, že "dobrý deň, prosím vás, neviem ci o tom viete ale v kuse mi chodíte klopat s blbosťami." 😅
Ale asi by som jej vždy len povedala, že dobre a robila si po svojom. Možno si nemá s kým pokecat.

martina1201
12. máj 2021

@sankysa1 nestretla som sa s nikým takto otravným a asi kým jej nezaklopes na dvere a nepoprosis ju so slovami môžem vás poprosiť neklopte mi na dvere a nezvonte ráno o 6.00 a ani poobede a večer keď mala spí lebo to nepotrebujem. Viem si pozrieť predpoveď počasia nepotrebujem vás ako rosničku.

maminatimka
12. máj 2021

asi sa nudí a ty jej "zábava" 😀 bud si istá že ťa aj sleduje 😉

rivini
12. máj 2021

@sankysa1 ono je to niekedy fakt tazke, vyjst so susedmi, kedze kazdy clovek ma inu predstavu o spolunazivani...mne napriklad dym z cigariet neskutocne smrdi a asi by mi to tiez vadilo, mat susedov, co fajcia...na druhej strane, varit a piect mozes co chces, aj ked to potom zas tej druhej strane moze nevonat...ono mozno skusit slusne naznacit, ze ta to vyklopavanie obtazuje. Nech ti nabuduce necha odkaz v schranke😊

levantine
12. máj 2021

A kebymi vyklopkavala za take pi....ciny s prepacenim tak na nu nahucim tak ze nech si toto nedovoluje. Dalsia vec, kazdy co ma deti chape ze su to DETI a tie nebudu cely den ticho. Aj sa potrebuju vyrevat aj zle robit troska, pohrat sa. Nemozes im zalepit usta. Babka nech sa odstahuje ked nevie kedy zacina nocny klud.

maminkadeticiek
12. máj 2021

Tetu treba pri najblizsej prilezitosti definitivne uzemnit.Ze nema rada vonu z ovocneho kolaca.Mam dost 🤦‍♀️Ja by som ju uz davno zaparkovala.Preane to by som jej povedala co pisala pani vyssie-nech sa laskavo odstahuje,ked nevie kedy zacina nocny klud.

kkovacovak
12. máj 2021

@sankysa1 ja sa ani nečudujem s tým fajčením. Mali sme nad nami suseda ktorý fajčil v okne a otras. Som rada že tam už nebývame. To s ostatnými vecami je hlúposť ale priateľ by mal byť čo sa týka fajčenia ohľaduplný a nefajčiť v blízkosti iných ľudí. Ja som momentálne tehotná a keby nad nami niekto fajčí tak sa asi neovládnem. Hlavne aj keby to ide deťom do okna. Toto je vcelku sebecké voči nefajčiarom.

jancejance
12. máj 2021

@sankysa1 stará sa doma nudí, nemá si čo začať, nemá sa s kým rozprávať a hádať, tak hľadá vzrušenie a zábavu inde...
Tiež máme niečo podobné doma, len nám našťastie zatiaľ nevyklopkava. Ono ťažko radiť, čo s takýmto človekom, ale treba jej dať hneď jasne priamo najavo, alebo konkrétne povedať, že varit musíš a aj budeš (podľa mňa čakala, že jej donesieš z toho koláča, ale to by si sa jej už nezbavila 😂), že nech ti nebudi dieťa, že ty ju tiež nechodíš v noci budiť, keď ona spí, a že keď sa jej nepáči keď tvoj chlap fajčí na balkóne, že môže zase začať znova fajčiť v byte.
Najlepšie je možno jej už ani nabudúce neotvárať 😄

danulicek
12. máj 2021

k fajčeniu sa vyjadriť nemôžem, lebo u nás sa nefajčí. ale čo sa ostatného týka, bude to len horšie, pokiaľ budete neustále ustupovať - ak teda nerobíte nejaký "bordel" a žijete normálne ako rodina s deťmi :D my máme susedu, ktorá býva pod nami sama, je učiteľka na dôchodku - celý život slobodná a ako hovorí, miluje ticho ako v kláštore. napriek tomu býva v paneláku plnom detí. najviac jej samozrejme vadíme my - intenzívne sa začala sťažovať, že počuje kopať syna o postieľku (ešte v r 2013), pritom spával s nami v posteli. Potom, že veľa periem, že umývame riad, že nás počuje a my sme pritom neboli ani doma... Tých sťažností by som tu mohla vymenovať milión, len pár bolo oprávnených a len niektoré sa týkali nás - ona počuje deti, dupanie a automaticky to pripisuje nám, pritom ako v panelovom dome, ozýva sa všetko všade.

Ale teda my sme vychádzali v ústrety zakaždým, nechceli sme sa doťahovať - vadilo jej napríklad, že počuje v noci syna (už keď mal 3 roky) prejsť z izby k nám do postele, tak my sme ako debili dávali deky, molitanové podložky na zem, aby jej to tlmilo. riskovali sme, že syn v noci zakopne a vybije zuby, len aby ona bola spokojná a konečne sa vyspala... a stále nebolo dobre. stále vymýšľala niečo nové. naposledy, keď začali teraz kúriť na jeseň, obvinila nás, že jej robíme naschvál a búchame v noci, aby ona nespala. pritom my to búchanie počujeme tiež a vyzerá, že to robí kotol alebo čo. povedal jej to aj domovník, ale nie, to robíme my. dokonca sme ju volali, aby si prišla k nám sadnúť a počúvala s nami. videla deti spať, videla, ako fungujeme večer, lebo fakt sme potichu a každý si robí svoje. nie, aj tak sme to nejako narafičili...

nakoniec sa môj muž nas*al - a to je veľmi úctivý k starším ľuďom, podľa mňa aj viac ako treba - a poslal ju do riti, všeličo jej povedal a uzavrel to tak, že nech si ide sadnúť do svojho bytu a počúvať, kde kto búcha a myslieť si, že sme to my, ale že my už viac ustupovať nebudeme. taká ostala šokovaná, že sa odvtedy sťažovať nebola. nie je to zrovna šťastné riešenie, ale niekedy člvoeka k tomu okolnosti doženú a ja len ľutujem, že sme neboli rázni od začiatku. neskôr sme zistili, že sa sťažovala už kade-tade po baráku, ale hneď s ňou urobili rázny proces. takže nie vždy je chyba v tom, na koho sa sused sťažuje...

sankysa1
autor
12. máj 2021

@martina1201 áno býva pod nami. Co sa týka tých veci su vyzmykane tak ze na slnku su za pol hodinu suché čiže neviem aka voda jej frka na okna 😂

littlebubble
12. máj 2021

Fajčenie na záchode ešte pochopím aj mne to vadí lebo to naozaj tiahne do bytu cez stupačku.Aj na balkóne tiahne do bytu, ale nikdy mi nenapadlo ísť niekomu klopať :D.

Ale ten koláč 😂😂😂.
Možno vám naplánuje aj iné veci podľa harmonogramu 😂😂.

kvetinka75
12. máj 2021

máme, keď fajčia v byte, všetko máme v byte aj my. Poviem Ti, nič príjemné. Bývame na 1. poschodí. Keď fajčia vonku, tiež to všetko cítíme. Ja som alergik a dosť mi to vadí. Ale iné ,,vône,, ako koláč, jedlo , rezne a pod. pokiaľ to nie je smrad, by som neriešila. To už by som tú pani niekam poslala. Ten cigaretový dym je dosť nepríjemný. To viem z vlastnej skúsenosti. Nakoneic ste dobre spravili, lebo ostatné boli somariny.

liusa82
12. máj 2021

joj ja by som o činžákovom bývaní mohla litánie písať.Iba jedno viem že prvý a posledný byt v živote.To sú najhoršie investované peniaze čo sa nehnutelnosti týka.To radšej kúpiť nejaký starší dom a dať si to tam doporiadku.Ja sa už neviem dočkať ked odtialto vypadneme.Ešte možno tak úplne hore a nemať ani vedla susedov tam je ešte ako tak pokoj.Ale ja by som ani to nechcela.Dom je dom

evinea
12. máj 2021

toto mam skor pocit akoby chcela len pozornost uputat na seba, asi nema co robit. Ja by som sa uz asi nezdrzala a povedala jej svoje 😀

petrisa213
12. máj 2021

@sankysa1 asi by som si počkala na peknú chvíľku keď bude vonku co najviac susedov a blízko bývajúcich ľudí, vrátane nej a aspon z 10 metrov by som na ňu zakričala "pani Marienka, dnes budem opäť piecť ovocný koláč, tak si prosím zatvorte ventilacku aby vám znova nevadila ta vôňa ovocia a nemuseli ste nám chodiť za to vyklopkavat". Verím tomu ze tento typ unudenych dôchodcov kade chodí tade sa na vás sťažuje ako jej znepríjemňujete život 🙈 oni sa proste musia cítiť ako chudiatka a tak aby o tom každý vedel. Treba ju zastaviť lebo keď toto robí na začiatku, nechcem vedieť kam to dospeje. Ešte s tým fajčením to chápem ale ostatne je moc, a akože vôňa ovocného koláča??? to ma úplne odrovnalo 🙈 to kde sú takéto susedske skvosty?

cacianka
12. máj 2021

Viem ze jej klopkanie a neustale poznamky su rušivé a obtazujuce. Mozno je iba osamela, nudi sa a vy ste jej sympatickí. Hlada drobne zámienky aby bola v kontakte. Skuste s ňou posediet na lavičke, pokecat, popri tom jej povedať že uz preháňa. Skus jej odniesť občas kúsok koláča. Mozno v nej nájdete milu susedu a budete si radi pomáhať drobnymi sluzbami. A ak v nej zistite potvoru, tak ju pošlite do patricnych medzí. Za pokus to stoji, netreba hned na ludi hucat a vyhanat diabla. Dobré vzťahy su na nezaplatenie.

oblecenie99
12. máj 2021

@liusa82 Minule tu bola diskusia o susedoch, čo sa dali na veľkochov papagájov, tak ani dom nemusí byť výhra.. 😀 Nasi mali takú susedu, tetku pyromanku, ktorá v kuse ale ze v kuse niečo palila na dvore, nepohol s nou ani starosta, nikto, moja mama by ten smrad hneď vymenila za obyčajný balkónovy dym z cigariet.. Naša suseda na mňa raz nakrycala že príliš strngam s kľúčmi keď som otvárala kladku, ktorú mame na dverách od pivnice.. Ze to počuje STÁLE. Býva pod nami, tak som to vyriešila tak, že odvtedy som rok zásadne prala večer ci v noci a ráno od šiestej...

helcanw
12. máj 2021

@sankysa1 my sme mali podobnú susedu ale nad nami. Väčšinou som jej len odkyvala a kašľala sa na ňu, lebo však starých ľudí nepreucis.... ale keď raz prišla s tým, že či varím niečo s cesnakom (polievku som robila) a že či nemôžem prestať používať cesnak lebo jej ten smrad vadí, tak už aj mne pretiekol pohár trpezlivosti. Tak ja mám prestať vo vlastnom byte používať cesnak do varenia, lebo jej vadí???? Ako pardon toto bolo už aj na mna moc! Povedala som nej že to v žiadnom prípade, my mame cesnak do varenia radi tak keď jej to tak extrémne vadí, nech vtedy keď to cíti viac vetrá, na to mi pani povedala že to nemôže lebo ke vonku smog 🤬🤬🤬😂😂😂 vtedy som jej povedala dovidenia a zabuchla dvere pred nosom. 🙈

bluka2
12. máj 2021

To je fakt hnusné, keď ide dym z balkónu k susedom. Ja to tiež neznášam. Pre nefajčiarov fakt otras. Keď si len otvoris dvere na balkóne, máš ten karcinogenny puch vo vlastnom byte, na detskom oblečení, čo sa ti tam suší... Pasívne fajčenie je nezdravé, škoda, no.

elementissa
12. máj 2021

No co sa tyka toho dymu, nie vzdy ide hore. Ja byvam v panelaku, kde je 10 vchodov vedla seba. My byvame na prizemi a vo vedlajsom vchode na druhom poschodi vzdy fajci suseda. My mame spalnu blizsie k tomu druhemu vchodu, na tej strane ako su balkony. Pred spalnou mame balkon. A ona pravidelne vecer fajci a nam to ide rovno do postele. Aj ked byva vo vedlajsom vchode a o poschodie vyssie. Jednoducho dym ide tam, kam fuka vietor. Ked fuka dolu ulicou, tak mam vsetok dym o pol jedenastej v posteli. A tak ako ona ma pravo fajcit kazde dve hodiny, ja mam pravo na cerstvy vzduch, spime pri otvorenych oknach. Takze ak zafuka, tak jej moze ist dym k nej. Co sa tyka fajcenia na zachode, to si snad robis srandu. Keby mi niekto pustal cigaretovy dym do stupaciek, tak na druhy den uz ma na inspekcii spavcu. To nemyslis vazne, ze tvoj muz je takyto nevychovany sedlak. Fajcit na zachode je vidlackost level 300000. Ostatne veci... No vyprat musis, aj vyvesat. Este mi vysvetli, ked susis veci na balkone, ako moze mat clovek pod tebou zaprskane okna? Co susis na takom tom susiaku co trci von z okna ako v romskych osadach susia??? Lebo inak si to neviem predstavit. U nas v panelaku susia ludia aj na snurach, co su natiahnute cez balkon (akoze je to vrcholne neesteticke, nic ine ma nezaujima, iba vidiet susedove spodare cez celu ulicu), ale kedze su tie balkony zasklene (vlastne su to lodzie, ohranicene z kazdej strany), tak aj ked si napustia na balkone bazen, k susedom to urcite neprejde.
Takze ak susis z okna a kvapkas susede, tak si zozen skladaci susiak a sus pradlo tam a nie z okna jak sedlacka :D ale na zvysok veci by som tete pekne povedala, ze ak jej nevonia moja avivaz, nech si zavrie okno alebo ked jej nevonia moj kolac, bohuzial, takisto si moze zavriet okno na tu chvilu co dopecies. Ked ide z vonku smrad, zatvorim si. A co sa tyka dietata, ziadne dieta nie je iba potichu. Ale treba starej pani povedat, ze bohuzial, deti aj placu, aj sa hnevaju, maju silne hlasy a to ty nevies ovpynit a bohuzial to bude musiet vydrzat, kym dieta trochu vyrastie. Nam par krat zhora trieskali na strop pocas sexu (nezavid kokos) a potom nas nechtiac vytopili, z coho mali opletacky, odvtedy uz netrieskaju :D :D prednedavnom som pocula susedov zhora ako na plne pecky zurovali a hulakali asi o pol deviatej, dieta uz bolo v posteli vtedy a teda niesol sa ten rachot az ku nemu do izby, sice najviac to bolo pocut v obyvacke. A to boli susedia zo 4. Alebo 5... A my sme na prizemi. A taky rachot na cely panelak.. Nic v zlom, ale ked zijes v panelaku, kde sa siria zvuky, snaz sa brat ohlad aj na druhych. V nasom vchode je 24 bytov. Neviem, ako by sa nam tu zilo, keby kazdy pustal na plne pecky heavy metal o deviatej. A hlavne najomnici by sa mohli uvedomit, ze panelak nie je intrak a ziju tu rodiny a babatkami, rodiny so skolakmi,co sa pripravuju do skoly a potrebuju klud a dochodcovia. A zasa dochodcovia by sa mohli uvedomit, ze na ich telku zo 6. poschodia, co je vypeckovana na 200 debicelov, lebo su hluchi, ani na ich folklorne radio nikto nie je zvedavi. V druhom vchode byva na prizemi taka babka, co si kazdy den vypeckuje radio na cely barak o pol stvrtej, lebo ona sa uz zobudila a nemoze spat. Ale ja sa nemozem s muzom normalnym hlasom rozpravat o jedenastej v posteli, hned klope na stenu. Raz jej za to radio klepol muz naspat tak silno, ze jej snad aj z omietky opadlo. Odvtedy sa trochu unormalnila. Proste ak zijes v panelaku, tak sa musis prisposobit aj ostatnym. Nie len ja a ja. Keby sme aktivne hrali na hudobny nastroj, ci nacvicovali doma vystupenia, dam si odhlucnit steny. Lebo ano, mam pravo na svoje hobby. A ostatni maju pravo na klud. Ak babke tak vadia vone z tvojej kuchyne, nainstaluj si dobry digestor a nesus kolac na okne. Chapem, ze babka vam robi napriek, ale mozno aj vy jej. Len k tomu sa pravdepodobne nepriznas. A potom su aj take typy, co musia strkat nos do ostatnych. V tom pripade treba dorazne povedat, ze robis vsetko tak, aby nikto nebol obmedzovany a nic neporusujes a ona si bohuzial musi zvyknut, lebo nie je sama jedina v panelaku

0silvia0
12. máj 2021

@sankysa1 spytaj sa jej nabuduce, ci si mozes ist k nej na balkon vyvesit pradlo, aspon jej nebude frkat.
Spytaj sa jej, aky kolac ona lubi, ze budes odteraz len take piect ake ona lubi😁
A spytaj sa jej, aka avivaz jej voni,nech ti ukaze aku ma kupenu ona, ze sa rada inspirujes🤭
Ale nie, neviem aka je babka stara/mlada, ale tym postarsim to tie mozgy uz horsie vyhodnocuju. Ja osobne by som skusila zachovat pokoj a trosku sa s babkou skusila skamosit a trosku by som skusila nadlahcit tie jej obrovitanske susedske problemy🤪

liusa82
12. máj 2021

@oblecenie99 ale to sú pri tých domoch väčšinou také somariny čo sa s bytom nedajú ani porovnať.Na dvore ak mi dačo vadí schovám sa do domu a je vybavené.Ale v byte neujdeš.No mne práveže zvuky zvonka z dvorov nevadia aj ked sa burina páli mne to práveže vonia.Ale vnutri chcem mať klud.Jasné aj dom si treba rozmyslieť hlavne taký aby neboli postavené jeden na druhom.Dobrý odstup od seba

sankysa1
autor
12. máj 2021

@elementissa neviem ako môžte súdiť človeka že je nevychovany sedlak podľa vašich slov pretože fajčil na záchode snáď je to jeho osobná vec. Pointou je že prestal lebo vadilo čo sme chápali. Za druhé ako ma môžte nazývať sedlackou lebo susim prádlo von balkónom pol mesta v ktorom býva ma takéto vešiaky von balkónom. Ja si mam kupovať nový digestor kvôli babke lebo jej vadí vôňa koláču? V bytovke je 9 bytov ostatným siedmim rodinám nevadí vôňa koláču a ja si mam preto dávať nový digestor? Okej váš názor ja vás neurazam tak prosím vás ako si môžte dovoliť označovať mňa alebo môjho muža za sedlaka? Za ďalšie vôbec tu nejde o to že ja a ja. JA robím ústupky aby pani suseda bola spokojná ale žiaľ nedarí sa.

elementissa
12. máj 2021

@liusa82 jasne, dom je dom, hlavne ked od stvrtej rana z kazdeho dvora hulakaju kohuty, stekaju psi a sused od siedmej rana v sobotu vrci na traktore alebo pili drevo motorovou pilou a podobne skvosty :D ja som teda znacnu cast zivota prezila v dome na dedine, ale niet nad pokoj sidliska

petrisa213
12. máj 2021

@elementissa za sedliacke tu považujem akurát tvoje vyjadrovanie. Nechápem čo by malo byt sedliacke na tom ze si povesim prádlo von z balkóna. Sú tam tie šnúry, sú. Tak asi tam majú svoj účel. Mam tým pádom priestor na balkóne na iné veci, sedenie, rastlinky, kvety napr. Ci aj to je sedliacke, sadiť si zeleninu? 🙈 Ach

nikaeli
12. máj 2021

@kkovacovak súhlasím s tebou.. my sme absolútni nefajčiari, vôbec nik v širokej rodine nefajčí a ten smrad je pre nás neznesiteľný.. bývame na prízemí a počas dňa niekoľkokrát zatváram okno, lebo vkuse niekto na balkónoch fajčí.. a fajčiť v bytovke na záchode? no ďakujem pekne 🙁

@sankysa1 nad nami býva suseda, ktorá každý deň vysáva (to som si už zvykla 😁 ), ale že práši koberce a kožušiny z balkóna a vylieva špinavú vodu z vedra, to je už na mňa moc.. to aj ten smrad z cigariet a špaky na zemi prežijem, ale keď sa tá hnusná voda odrazí z konárov do mojich okien a do balkóna 😵 už naozaj neviem ako jej povedať, že býva v bytovke a nie na dedine, kde si môže na svoj dvor vyhadzovať z okna čo len chce 🙁 a to nehovorím o susede zo 6.posch., ktorá pre zmenu vyhadzuje z okna pokakané plienky 🤦🏻‍♀️ a nechá ich tam niekoľko dní! pod mojimi oknami.. minule ma už prešla trpezlivosť a odniesla som jej ich pred dvere.. odvedy ani jedna plienka od oknom 🤗 všeobecne nechápem ten zvyk vyhadzovať bordel z okna 😲

možno by som jej najbližšie odniesla z toho voňavého koláča 😉 nech vyskúša, aký je výborný 💙