Manželstvu je asi koniec.

zuzinecka92
19. sep 2019

Nedavno som sa pytala na temu rozvod, ako to prebieha, co vsetko je potrebne vybavit ak sme manzelmi dva roky a mame rocneho synceka. Vymazala som konverzaciu, pretoze sa mi omylom prepol ucet.
Rozvod je naozaj to posledne, co chcem, viem, ze sme spolu kratko a nikdy som rozvod neuznavala..ale je toho uz na mna vela, taha sa to dlho a zacinam mam zdr.problemy.. moja psychika je v pr*eli. Manzel nas nevie financne zabezpecit, vsetko odkedy sme spolu financujem ja.. pre maleho nekupuje nic, nezaujima sa, co potrebujeme, ci som takto stastna..a momentalne som zaplatila byt a elektrinu a v penazenke mam 3€.. to je jedna stranka, druha je ta, ze pre manzela som len sluzka.. hlavne, aby mal navarene, oprate a koniec, citim sa odstrcena, nelubena a strasne osamela.. kvoli nemu som sa odstahovala 30km od rodiny, nemam tu nikoho, nebavi ma nic a ani chodit von sama s malym, nechodike nikam, nevezme nas na vylet, ani sa s nami nepojde prejst, iba pozera na svoje zaujmy a kamosov..nikdy som takto sama nebola, vkuse zavreta sama doma..zacinam mat psychicke problemy a niekedy len rozmyslam, co ak sa mi nieco stane a maly tu ostane sam.. a takto mi pride vela krat zle, pretoze kvoli ustavicnym hadkam s nim mam tetanicke zachvaty..nerozumie mi, nemam sa ku komu pritulit, on ma objimat nepotrebuje.. spytala som sa ho, ci mu s malym nechybame ak odijdem prec na 3-4 dni k nasim, leno potrebujem doslova odtial utiect, tak vraj on vtedy oddychuje a mentalne vypne 🙄 ani nevie komunikovat o nicom, mam pocit, ze moje vnutro exploduje, neviem si uz pomoct, preto to pisem sem a ani neviem co cakam.. ci rady, alebo co vlastne..chcem ten rozvod a zaroven sa bojim ostat sama lebo napriek vsetkemu ho lubim len on mna uz zjavne nie. Mam 27 rokov a meliem z posledneho. Akokolvek sa snazim mu vysvetlit, ze to takto dalej neide, tak on nema naladu na tie moje dristy a nechce sa stale pozerat na urevanu babu. Mrzi ma, ze som tolko veci kvoli nemu obetovala a teraz sa len trapim a nedokazem sa venovat syncekovi naplno. Ak ma niekto podobnu skusenost, budem rada, ak sa ozvete, ako ste to riesili. Dakujem.

lula313
19. sep 2019

Mám bývalú kolegynu, čo odisla od frajera(k mame), keď mal syn 4 mesiace. Ženy sú veľmi silne, vedia dokázať veľké veci, len si treba naozaj dobre premysliet, čo bude.

maminuska
19. sep 2019

@zuzinecka92 veď to sa ani nedá synkovi naplno venovať ked máš finančnú tieseň . To človek stále rozmýšľa za čo zajtra kúpi jest, za čo kúpi topánky a bundu malému , to je na palicu .

zuzinecka92
autor
19. sep 2019

@maminuska on nema ani prehlad, co my s malym potrebujeme.. zaujima sa len o plne brucho. Stale sa len stresujem kvoli vsetkemu a on mi este dokaze povedat ze zdr.problemy mam kvoli sebe lebo si ich privolavam a sama sa lutujem.. akokeby som sa rozpravala so stenou.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
19. sep 2019

@zuzinecka92 choď bývať k.rodičom.byt.nech si platí sám rozvádzať sahned.nemusíš vyskusaj.len takéto oddelenia.na.par.mesiacov....žiadne ze po tyzdni prosika.sa vratis za tu chvíľku si uvedomí.len.ze.ma prazdne brucho špinavé veci a plne gule....vydrž a sama.uvidíš.ci.ho.potrebujes.ale.podla.mna.nie...ved uz teraz si sama na všetko a mas.len dalsie.rozmaznane decko na starosť.zvladnes vsetko.si mlada.kočka este môžeš stretnúť.muža co ta bude.nosiť.na rukách a bude.rovnako naplno žiť pre.rodinu ako.ty ....

evulka20
19. sep 2019

@lubik87 Presne tak! To isté som mala napísať 😁

zuzinecka92
autor
19. sep 2019

@taskataska pocas chodenia bolo vsetko inak, zmenil sa odkedy sme sa odkedy sme sa vzali a nemal pracu, byvali sme u jeho rodicoch.. chodila som do prace aj tehotna, cestovala som, bolo mi zle a on mi zivot este zneprijemnoval.. po narodeni babatka sa to asi v nicom nezlepsilo, maleho ma rad ale len tak sa pohrat na 20 min.. neviem preco, pretoze som hlupa a naivna

tesha21
19. sep 2019

@lubik87 presne to isté som chcela napísať aj ja. odíď bez slova a na dlhšie, ani sa mu neozývaj, a potom uvidíš či mu na tebe záleží alebo nie. Ak sa nič nezmení, tak potom nemáš nad čím uvažovať. Si úžasná žena a matka, fakt by ti stálo za to ostávať s niekým, kto o teba nestojí?

xsusiex
19. sep 2019

@zuzinecka92 V prvom rade si ty sama musis uvedomit ci chces takto dalej zit, ci si ochotna toto vsetko dalej znasat. Ak si odpovies na tuto otazku, budes sa vediet pohnut dalej.
Ja som tiez neuznavala rozvody, kym som sama nebola nutena sa rozviest. Moj ex ma podvadzal a bol tam psychicky aj fyzicky utok. A tak som si jedneho dna povedala dost. Prekrocil vsetky hranice, ktore mohol a tak som odisla od neho. Chvalabohu sme spolu nemali dieta, ale aj tak riadne utrpela moja psychika, stale sa mi vyhrazal, prenasledoval ma a pod...Presla som si velmi velmi zlym obdobim, ale v tom case som zistila, ze mam okolo seba vela dobrych ludi, ktori mi pomozu a kazdym dnom bolo lepsie a lepsie, az som sa z toho dostala. Rany na dusi zostanu navzdy, len sa naucis s tym zit. Teraz mam super manzela, mame spolu synceka a velmi ich obidvoch lubim aj on nas...
Vzdy sa da zobrat zivot do svojich ruk a povedat dost. Vzdy sa da zacat odznova, niekde inde, s niekym inym. Alebo aj sama...Viem uuuplne presne ako sa citis, ja som kvoli mojmu ex obetovala vsetko, aj to, co by ostatni nikdy nespravili a nevazil si nicoho. A teraz viem, ze on za to nestal. Aj ja som daleko od rodiny (byvaju na opacnej strane Slovenska), no aj napriek tomu som sa domov nevratila, zacala som uplne od zaciatku. A nelutujem to, lutujem len to, ze som s ex zahodila 10 rokov a stale cakala ze sa zmeni, no toho sa nedockas...
Musis sa znova postavit na nohy a spravit to kvoli syncekovi. Ver tomu, ze to zvladnes. A neboj sa ze by si ostala sama, nikdy nebudes sama, stale sa najde niekto kto bude pri tebe, ver mi. Mozes len ziskat, stratila si uz dost a nedovol aby to pokracovalo.
A co dodat na zaver? Hlavne si ver, ze to dokazes a sprav prvy krok. A ak ho spravis, uz sa nevracaj spat. Pozeraj sa len dopredu. Krocik po krociku to zvladnes. Netrap sa minulostou a co bolo, ako bolo...Na minulost nemysli, mysli na novy zaciatok. Mysli na to, co vsetko krasne este v zivote mozes zazit spolu so syncekom. V zivote je vela ciest, a ak zistis, ze si zabludila, bud sa opytaj na cestu, alebo zid z nej, aby si nasla tu spravnu a ja verim ze ju aj najdes 😉 Vela stastia v zivote 😉

maminuska
19. sep 2019

@zuzinecka92 viaceré tu máme rozvody za sebou , mne to trvalo 13 rokov kým som sa odhodlala , len ja som to nemala také hrozné ako ty , my sme sa len strašne odcudzili a každý si žil svoj život , ale do domácnosti exmanžel prispieval , myslím že v tom období aj deti mal rád a aj sa sem tam o ne staral .
Len na tvojom mieste by som to naozaj ukončila. Ako to budeš riešiť teraz kde defacto nemáš peniaze ? Manžel pracuje ? Čo jeho rodičia ?

zuzinecka92
autor
19. sep 2019

@xsusiex dakujem za povzbudive slova, nakoplo ma to 💪

zuzinecka92
autor
19. sep 2019

@maminuska aj m sme sa odcudzili, uz som mu povedala ze za to vsetko, co mi sposobil ho nenavidim.. on sa mi smial.. manzel je od zaciatku manzelstva zivnostnik ale viac som do toho investovala ja ako on zarobil.. a popravde ani neviem ake peniaze sa v tom tocili, neukazal mi ucet a klamal mi vela krat.. urcite isla velka ciastka na stavkovanie. Teraz ma dva mesiace pracu popri zivnosti ale peniaze som este nevidela ani zo zivnosti ani z prace.. vraj este nema a tym to u neho hasne. Rodicia za nim stoja, nikto do toho nevidi, takze urcite som vo vsetkom ja ta zla. Na vela veci maju iny nazor ako ja, no nebavila som sa s nimi o tom, nechcem ich do toho tahat.. aj ked by som mozno mala. A moji rodicia mi pomozu v pripade, ze uz naozaj nemam nic.. este si chvalabohu zarobim cez vikendy tak nieco sem tam mam.. ale na nich sa mozem vzdy spolahnut a celkovo na celu moju rodinu, no ja si pockam, kedy mu konecne ta vyplata pride..

katarinka89
19. sep 2019

@zuzinecka92 môže ti byť jedno čo si myslia jeho rodicia- oni ti nepomáhajú tak načo sa nimi zaťažovať.mas chvalabohu len jedno dieta- nejako to dáš.len od neho vypadni lebo sa zrútila a malý potom čo ? On potrebuje mamu a nie trošku.ziaden chlap zato nestoji- je to prizivnik a nenazranec ktorý sa hrá na podnikateľa a necháva sa vydrziavat ženou.hanba mu debilovi!!! Kopnúť ho do vajec by nestačilo.odid od neho lebo zle dopadnes dievca

miadi
19. sep 2019

Chlap mà byt chlap. Uživit rodinu jedine ak by mal nejake zdravotne problemy a nemohol by za to tak chapem. Ale inak este je aj protivny a nemas v nom ziadnu oporu materialnu ani emociolnu načo ti je? Ani rozpravat sa uz neviete. Nema zaujem a vsetko je vlastne tvoja vina ze si nestastna. A este mu mas robit služku? 30km od rodicov Nie je nic mozes byt u nich za 25minut a na vzdy od neho velmi rychlo je to len na tebe.

eriksonka1234
20. sep 2019

@zuzinecka92 ty nečakaj na žiadnu výplatu, ale utekaj... ŽIVOT JE KRÁTKY, a nepremrhaj už ani deň. Čím skôr odídete, tým skôr sa z toho dostaneš. Pri tomto chlapovi ťa nič dobré nečaká

galioska
20. sep 2019

Čo tu chceš riešiť, tu ti každý odporučí rozvod, tu sa nič neriesi

oira
20. sep 2019

Pises, ze " chcem ten rozvod ale zaroven sa bojim ostat sama". Ale ved Ty sama uz si! O syna sa staras sama, porozpravat sa s nim neda, financne neprispieva, s nicim nepomoze. Coho sa bojis? Ze nebudes mat komu prat a varit? Bojis sa len predstavy akejsi samoty na papiery, ved uz dnes si uplne sebestacna, akurat ti na psychiku neprospieva ze si 30 km od rodiny. Ak mozes ist k rodicom, isla by som aspon na mesiac. Odpocinut si psychicky, premysliet si dalsie kroky. Mas 27 rokov a zivot pred sebou predsa.

kvetinka75
20. sep 2019

presne ako píše Oira. Ty už si sama. Máš iba starosti navyše s vlastným mužom. Lepšie bude asi to ukončiť. Veď ty sama to asi vidíš. Láska, žiaľ, nie je všetko. Z toho nevyžiješ a na čo ti je taká láska ktorá ti spôsobuje len ďalšie problémy.

rainbow82
20. sep 2019

Či budeš sama alebo s takým mužom aky je v tom rozdie,nechápem...Si mladá baba a nájdeš si niekoho schopného.Daj s nim poriadnu reč a uvidíš či sa to zmení.Halvne myslí na svojho malého syna!

hisinfernalmajesty
20. sep 2019

@zuzinecka92 napíš mi správu som na Tom podobne

balazmar
20. sep 2019

Nuž ženy a predstavte si, že mám veľmi veľmi podobného chlapa, k tomu všetkému ho vidím tak raz za mesiac na páru dní, dokonca ja sprostá mu platím ešte pôžičku z materskej, finančne som to nezvládala tak som musela ísť bývať k našim, samozrejme so synčekom...nemá vôbec problém s tým prísť tu, najesť sa a ísť za kamarátmi.. prakticky sme mu tu ako nocľah a reštika.. a keď spomeniem slovo rozvod, sú samé vyhrážky pretože on chce malého, ja ho netrápim absolútne, jemu ide len o drobca...a tak preto žijem aj naďalej svojím spôsobom ako slobodná keďže sa s ním vidím minimálne len aby som drobcovi nespôsobovala zbytočné haló okolo bitky oňho 😥 keď bude starší rozhodne sa sám...a tebe @zuzinecka92 len poradím toľko, pokiaľ sa s tebou nebije o syna, utekaaaaaaaj okamžite, máš dvere otvorené a taký blbec nech ťa už ďalej netrápi ach jaj 🤦 sa máš, na rozdiel odomňa 😏 ja už som prakticky utiekla, on si z toho ťažkú hlavu nerobí a tvári sa, že sa nič nedeje 😅

petra7481
20. sep 2019

@zuzinecka92 mám tiež 27 a 15 mesačnú dcéru a keby sa chlap chová takto tak dovidenia už dávno som tam neni...nikdy nesprav takú chybu aby si zostala kvôli dieťaťu s chlapom,,tak xi tak neskôr taký vzťah "exploduje" ono každý vzťah sa trošku zmení po tom príchode dieťaťa...Ale aby povedal že mu nebduwtw chýbať si oddychne???

eliska13
20. sep 2019

@zuzinecka92 Nemáš načo čakať!toto lepšie nebude hlavne, keď som zahliadla písmenká o stavkovani.Nie je Ti oporou ty už si sama.Tvoja psychika tými tetanickymi záchvatmi hovorí, že si na konci so silami, nešťastná ...treba to čím skôr ukoncit, lebo dostaneš úzkosti depresie.Si mladá, máš rodičov po ruke, vieš si zarobiť cez víkend nenič si život a prosím nečakaj kvôli synovi, že to bude lepšie nie nebude!!ty budeš ťahúň vzdy

zuzinecka92
autor
20. sep 2019

Je to moja chyba, nemala som si ho brat, to uz teraz viem.. len clovek zalubeny s ruzovymi okuliarmi.. vedela som, ze jeho spravanie ku mne nebude vzdy super ale ze jedine co viem, ze sa o nas postara lebo tomu tak vzdy bolo.. a odkedy sme mamzelia strasny sek- pohodicka vsak co.. pockame na rodicak. Do prace chodi, ale uz nemam nervy cakat na tie peniaze. Vravim mu vsetko, ze som sama, ze nemam kam ist a len pocuvam ze si mozem ist kludne kdekolvek ze on mi nebrani.. len neviem kam by som mala ist.. on tomu zatial neveri, ze ho necham.. skor sa mi len smeje ze zas tocim o tom istom a sama si sposobujem zdr.problemy. Bola som tyzden u nasich tak prve tri dni volal nahnevany, potom uz kedy prideme, ze chce vidiet maleho (mna nie) a ked som dosla po tyzdni tak maleho vybozkaval a ja nic, len ckaal hned, aby bolo navarene.. nehovorim o tom brajgli ktory doma bol, bolo mi do placu..o syna sa nebije zatial, no kebyze sa rozvadzam urcite spravi prve posledne aby mi ho vzal.. obetovala som vsetko, aby bol stastny a spokojny, nechcem sa bezhlavo hned rozvadzat, som veriaca a bojim sa takeho velkeho hriechu.. len viac hriechu asi narobim v tom manzelstve :(

maminuska
20. sep 2019

@balazmar neutiekla len si sa premiestnila. Nič sa pre teba v podstate nezmenilo . Stále si v manželstve s blbom , ktorý ta ešte aj vyžiera naviac , len na inom mieste.

maminuska
20. sep 2019

@balazmar malého ti nikdy nevezme , to sú také kecy ktoré ja som sa napočúvala až až . Proste kecy .

zuzinecka92
autor
20. sep 2019

Mate pravdu, asi sa len bojim spravit ten krok ani neviem preco.. dakujem za podporu

beatik3
20. sep 2019

@zuzinecka92 a naco ti je taky chlap? Ved k ekonomickemu rastu ti nepomoze, to sa ti bude lahsie dychat u rodicov vies, tym ze sa mu budes vyhrazat odchodom a vyplakavat s nim nic neurobi, proste sa zbal a chodte so synom k rodicom a neprid za 3 dni, neprid za tyzden, dojde mu to a ak nie vies co treba urobit "🙂

zuzinecka92
autor
20. sep 2019

@beatik3 jemu to dojde, ale jedine tak to, ze uz sa chladnicka vyprazdni.. vzdy som si myslela, ze to mu chybame my, ale len sluzka mu chybala.. nehovoriac o tom, ze ma velku rodinu a vsetky oslavy, to je moja povinnost byt tam a este aj zaobstarat darceky... k mojej rodine ideme raz za cas aj to sa s nim hadam lebo ma xy dovodov preco tam neist a zneprijemni mi den

beatik3
20. sep 2019

@zuzinecka92 zober si papier, na jednu stranu si pis pre a na druhu proti, nerob to hned, rob to v klude, pri pohari vinka, ked sa budes citit lepsie, aby ta neovplyvnovali emocie, ak bude viac pre skus popracovat na vasom vztahu, sadni si s nim a kazdy na papier napiste co vam vadi a co milujete na tom druhom a pracujte s tym a ak bude viac proti tak chod od neho, tak mu len povedz ze koncis a odid a chvilu ho ignoruj to ze sa budes lutovat ti ozaj nepomoze