Manželstvo, dieťa, milenec - rodný list

michaelatapajova
14. nov 2022

Dobrý večer . Prosím potrebuje poradiť. Je to dlhše tak ďakujem, keď sa dočítate až na koniec. Som v zložitej situácii. Pred 3 r. som spoznala chlapa už som bola vydatáa mala jedno dieťa , no už v manželstve to nebolo ružové nakoľko manžel stále v zahraničí a ja sama s jedným dieťaťom - konfrontovala som ho s tým že sa cítim sama no jedným uchom dnu druhým von. Tak sa to stalo: ako som otehotnela manžel zostal pracovať na Slovensku, ale ja som medzi tým ako pracoval v zahraničí som si našla milenca s ktorým som zostala tehotná. Manželovi som povedala pravdu urobili sa aj, DNA testy a žiaľ otcom nie je. Bol ale zapísaný do rodného listu pri narodený. Po pôrode sme žili 3 mesiace spolu potom som sa nasťahovala k milencovi manžel si do dvoch týždňov tiež našiel priateľku s dieťaťom. Bývali sme v tom istom meste. Potom po 3 mesiacoch s milencom prišla veľká hádka vyletel na mňa myslela som si že siahne na mňa ruku pred deťmi nebolo od toho ďaleko, lebo som komunikovala s manželom ohľadne jeho syna viac a visc sme si písali. Pravdaže som nič neskrývala pred milencom. Sme sa napriek všetkému s manželom rozhodli vrátiť k sebe čo náš vzťah spružnel, v tú dobu sem tam bývalý milenec chodil navštevovať svojho syna cca 2 mesiace ešte potom som znovu otehotnela s manželom a zostala tehotná . Potom prestal bývalý navštevovať svojho syna, neozýval sa an, isa naňho nepýtal.. Ešte v tú dobu mi dal ultimátum aspoň tak mi to prišlo : že ak si zoberiem dieťa čo sme čakali s manželom že to môžme spolu skúsiť. No odmietla som nedokázala som to ani by som to neurobila. Potom dlho dlho nič pár mesiacov až kým neviem kto komu prvý napísal ale bola tam z jeho strany podmienka že o svojho syna sa začne zaujímať až keď bude v rodnom liste.

V súčastnosť je taká : Bývalý milenec si trvá na svojom, ako vôbec sa na neho nepýta ani na narodeniny mu nepísal no proste žiadny záujem, ale ako sme tam keď si napíšeme medzi sebou komunikujeme normálne ale k tomu to sa nechce, nevyjadruje iba že či náhodou nepodám papiere na súd aby bol zapísaný v rodnom liste ako otec. My žijeme v zahraničí cca pol roka bývame tu , malý tu natupuje do škôlky od januára (najstarší). Manželov názor je : Keď bude syn trošku vnímavejší, teraz 2,5 roka má sa mu povie pravda ako sa majú veci a keď bude chcieť tak ho zoberieme za ním a tak ako sa rozhodne syn tak tak bude manžel o inom nechce ani počuť proste s tým nesúhlasí. Súd už bol bio otec Pál ale bezúspešne nakoľko bolo počaté počas manželstva a sme boli v manželskom zväzku a obydvaja sme podali odvolanie ešte minulý rok a na obhajobu sme sa vyjadrili že manžel berie syna ako svojho má s ním vytvorený vzťah a podobne. Vyhrali sme ho. Ale už dlhší čas uvažujem že ja fakt neviem ako ďalej či som urobila správne.. (nakoľko mám čas do 3 rokov malého potom sa to nedá zmeniť).. Prosím fakt o rady/pomoc. keď mi to nie je príjemné takto to riešiť. Rada si vypočujem aj vaše názory, čo si o tom myslite. Ďakujem za rady i vaše názory 🙂

petulda333
14. nov 2022

Bud rada za muza,ze to takto vzal. Ja by som to tak nechala a hlavne,prestat komunikovat s milencom. Ak nejavi o dieta zaujem,tak co s nim riesis? Ukazal sa ako dobry idiot. Ak bude syn starsi,povedat mu pravdu a nech sa rozhodne. Teraz by som mu netrhala rodinu

zuzanka.zuzu
14. nov 2022

nikde nevidím otázku. tá je aká? či len názory na situáciu? však ako si si zariadila, tak máš.... všetci traja ste tupí ako uhly v trojuholníku, tak aspoň nech tie deti netrpia 🙏

nely1704
14. nov 2022

@michaelatapajova dieta by som za bio otcom netahala , ale postupom času mu začala hovoriť pravdu. Milenca ignoruj a bojuj za tradičnú rodinu.

pribinak
14. nov 2022

@nely1704 že tradičná rodina ….ona dieťa s milencom, on sa hral na otca u nejakej inej ženy …. no paráda, priam dokonalá tradičná rodina

nely1704
14. nov 2022

@pribinak veru, ak to je skutočný príbeh tak fakt
SCI-FI. No čo už.

michaelatapajova
autor
14. nov 2022

@michaelatapajova chcela som vedieť len názor v podstate.. takto ja bojujem za rodinu a teraz je to všetko tak ako má byť a áno maly sme krízu (určite sme neboli prvý ani posledný). To všetko sa stalo pred tromi rokmi. Veľmi nám pomohla aj manželská poradňa ktorú sme navštívili vtedy sa vypovedalo aj nevypodané. Nejdem sa obhajovať v tú dobu som bola blbá ale mám krásneho zdravého synčeka (začo som nesmierne vďačná tak ako aj za svoju rodinu).

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nely1704
14. nov 2022

@jabadabadu 🤣🤣🤣 neee

janinah
14. nov 2022

Ako scenár filmu dobré, ako realita trochu trápne..tu si odskocim a otehotniem,tam si odskocim a otehotniem.No,treba byť spravodlivý,brat bio otcovi jeho dieťa je podraz,aj keď vám to skomplikuje život,tak treba vedieť nájsť kompromis,kedysi si predsa toho chlapa ľúbila predpokladám.Že k nemu syn v staršom veku pobeží je blbosť, ved ho vôbec nebude poznať. Človek by mal mať svedomie.Porad sa so psychológom ako to riešiť s ohľadom na dieťa.

akbara77
14. nov 2022

@michaelatapajova škoda, že si začala rozmýšľať až teraz.

januska12323
14. nov 2022

Komplikovanejšie si to nevedela napísať?
Ak som dobre pochopila: vydatá s dieťaťom, mala milenca, otehotnela s milencom, mesiac po pôrode sa k nemu nasťahovala, manžel si našiel milenku (vy dvaja ste sa brali z lásky očividne), po 3 mesiacoch si zistila, že bývaš s debilom, otehotnela s manželom, milenec sa prestal ozývať, manžel ťa zobral späť so všetkými deťmi (2 jeho, 1 milencove-papierovo jeho)
A ty sa pýtaš ako to s tým milencovym dieťaťom vyriešiť? Ak sa o neho bio otec nezaujíma, nie je ani v rodnom liste nikdy by som mu to nehovorila. Nemusí vedieť, že má na hlavu rodičov.

lienka.7
14. nov 2022

@michaelatapajova mozes v 1 vete zhrnut co vlastne chces? Tie tvoje zvasty citat je horor🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

vevapeto
14. nov 2022

@michaelatapajova no život si si trochen skomplikovala, milenec ti zložil ružové bríle…mám taký názor, že môžeš byť rada, ako to všetko skončilo tak opäť špekuluješ….lebo ešte stále môžeš zostať sama s deťmi kdesi v podnájme. Ste opäť spolu ako rodina, z minulosti ( dúfam) obaja poučení, vyser sa na milenca ( veď vidíš, že je to žiarlivý kkt) a užívaj si s mužom budúci prírastok. Muža by som nechala na rodnom liste dieťaťa a časom mu to vysvetlila.

lenka1208
14. nov 2022

ja som nezachytila co sa stalo s tym neviemkolkym dietatom v poradi co otehotnela znovu s manzelom 🤔

luciaaaaa
14. nov 2022

@michaelatapajova dam ti jednu skvelu radu: nastuduj si formy ochrany a zacni sa konecne nejako chranit, lebo ak v 25 otehotnies stvrty krat a tvoj super truper muzik si opat najde inu, budes zakladat diskusiu, na co vsetko mas narok sama so 4 detmi, lebo nemas z coho zit. To nielen na vodicaky, ale aj na sex by mali robit psychotesty.

vikiki29
14. nov 2022

Ak sa teda pýtaš čo s tým milencovym dieťaťom - neviem či som správne pochopila, tak ja by som to dieťaťu nikdy nehovorila. Ak budete spolu žiť ako rodina, ono sa bude medzi súrodencami cítiť ako polocudzie. Chudatko…

pallacinka29
14. nov 2022

@pribinak na som sa viackrat stratila, kto je kto…

pallacinka29
14. nov 2022

@lenka1208 ale byvaju v jednom meste 😂😂😂

vevapeto
14. nov 2022

Akože založí diskusiu a nezostane po nej ani smrad?

pribinak
14. nov 2022

@pallacinka29 v priebehu je:
1. žena ktorá sexuje s každým kto ide okolo a sľúbi jej niečo romantické
2. podvedený muž
3. milenec ktorý jej dal dole ružové okuliare a vykašľal sa na svoje dieťa
4. zatiaľ 3 deti, jedno z toho nevlastné s tými ostatnými dvomi
5. ešte je tam nejaké milenka s ktorou bol podvedený muž

6. absentuje zdravý rozum a morálka, tie v príbehu nie sú

lienka.7
14. nov 2022

@pribinak akoze toto ak je pravda tak Sodoma Gomora cecilko, fakt🤦‍♀️

leskovael
14. nov 2022

Asi je veľa hodín, alebo ty nevieš čo od dobroty. Lebo to tvoje kočovanie som čítala 2x a aj tak som nepochopila ktoré obdobie si sa s kým ťahala a kto je koho otec... Tak nakoniec len hľadám otáznik, aby som aspoň porozumela otázke, ale márne... Žiadny nieje. Na dnes mi stačí. Idem radšej spať mierne popeltená z toľkého počítania 😂

pribinak
14. nov 2022

@lienka.7 zas neni to až take dramatické, ešte sa môže ozvať mužova milenka a milencova milenka a počet deti v tomto príbehu sa môže strojnásobiť

A chyba aj zla zla svokra

lienka.7
14. nov 2022

@pribinak jezisi nezartuj🙈🙈🙈🤣🤣🤣
A možno ta zla zla svokra by ich všetkých dala do laty ako sa vravi.... 👌

pribinak
14. nov 2022
svetlonos
14. nov 2022

Ja sa ani necudujem autorkinmu zruseniu uctu, pokial tu uvadza realne meno a priezvisko 🙈

miadi
14. nov 2022

Aha cize bio otec sa nezaijima o dieta nemal tusenie ked malo narodky ale inak si vypisujete a ziada Aby bol v rodnom liste na co ? Strasny blud ale ak je to pravda tak nehovorte 2.5r dietatu ze otec nie je jeho otec ale daky pan za horamy za dolamy. Ostante zit v zahranici prestan vypisovat s ex milencom, Lebo este dojde za tebou zit tam a urobi ti 4 dieta . 🤦‍♀️

pallacinka29
14. nov 2022

@pribinak to si o takomto case zobrala pero a papier a pisala si? 😂😂😂

pribinak
14. nov 2022

@pallacinka29 nie, ale priznám sa, že som si 2x prečítala ten text aby som sa zorientovala 🤦🏻‍♀️

osky
14. nov 2022

Po tychto odpovediach,co tu niektore ustipacne dali,sa nedivim ,ze zrusila ucet.
Zena si pokaslala zivot...no Boze....neveru absolutne neospravedlnujem,ale ked uz sa stalo,co uz.hlada vychodisko.
kolke takto behaju po svete.
Citila. Sa sama,tak naletela na sladke reci ineho.a sup-otehotnela..
Kedze ma asi predsalen Este dake svedomie,tak sa to v nej bije.
Lebo jasne,ze nie je ok zatajovat dietatu pravdu a otcovi upierat pravo na dieta...
Na druhej strane,nechce to dieta. Stresovat a brat mu rodinne istoty.
Aj ked Sa ale teraz zda ,ze to dietatu narusi momentalnu rodinnu idylu s povodnym muzom.
Ale to dieta Sa to raz dozvie a bude to sok...
Taketo veci sa nedaju velmi zatajit.
A keby napr.to dieta Malo v buducnosti nejaky vazny zdravotny Problem, kde by Sa napr hladala kompaktibilita kostnej drene ,ci podobnych veci-ja viem,teraz sa to zda extrem,ale zivot byva zlozity ..
Potom by boli mozno vdacni aj za toho bio otca.
To ,ze nejavi zaujem ,je jedno.
Praveze by mal na svoje dieta riadne platit aj alimenty!
Jedna vec su emocie,ale treba mysliet aj prakticky