Manželove správanie

14. nov 2021

Peknú nedeľu vám chcem v prvom rade popriať.
Píšem sem z dôvodu, pretože chcem počuť aj iný názor. Ja sa prikláňam k samozrejme k tomu môjmu, ale rada si nechám poradiť a vypočujem si aj iný pohľad na moju situáciu ( aby som ju vedela do budúcna spracovať inak a aj zachovať sa adekvátnejšie)....

Som v 38tt , ( je to moje druhé tehotenstvo). S MM sme manželia 7r...
Dnešná ranná situácia ma vážne rozhodila ( možno sú na vine hormóny 😅) , sme veriaca rodina , snažíme sa chodiť do kostola nielen v nedeľu ale aj počas týždňa ( pokiaľ to aktuálna pandemicka situácia dovoľuje/dovoľovala) , dnes ako každú nedeľu sa manžel oblieka do kostola, keď som mu oznámila že ja dnes ostávam doma ( no ta jeho reakcia ma vážne zaskočila ), netvrdím že sa to stalo prvý krát , to nie , pravidelne ak oznámim že do kostola neidem nastáva u nás doma cirkus ( a tichá domácnosť aj niekoľko dní, pokiaľ sa pán neodrazi alebo sa mu nesopravedlnim aj keď si myslím že nemám za čo , ale aby bol pokoj v rodine ) , ale dnes to bolo iné, zaskočilo ma to pretože mi to prišlo ako by mu na mne nezáležalo,,,, veď som vo vysokom štádiu tehotenstva, môj zdravotný stav je celé tehotenstvo nie vyhovujúci, ďalej zhoršujúca sa situácia s kovidom, sedieť hodinu na studenej lavici nepovažujem momentálne za vyhovujúce (to sú proste moje argumenty ) ,,,,,,
Najhoršie je že znova budem mať skazené dní kôli jeho "tichej domacnosti ", nevyplýva to na mňa dobre. Ten jeho urazený pohľad ako keby som mu zjedla posledné jedlo. Mam z toho všetkého "vredy v žalúdku".

Už ma to nebaví neustále mu vysvetľovať prečo neidem ( ako by som bola jeho malé decko, a nie partnerka ) ,,, trápi ma to veľmi, ako sa ku mne správa (obzvlášť teraz ) , aj keď možno moje správanie nie je v poriadku, ale ja to takto cítim a nebudem robiť niečo čo "nechcem". Viem že vypisovanie tu mi v tomto nepomože , ale potrebovala som to zo seba dostať von.

aneta129
14. nov 2021

A aká bola jeho reakcia? Si nenapísala....
Akoze aj ja som veriaci človek a do kostola veľmi nechodím, lebo nie som očkovaná po prvé a po druhé minulý rok, keď som bola tehotná.... Bo do juna, tak sa ani chodiť nedalo... A zas vonku stat... Alebo co som si mala sadnúť na trávu? Pozerala som stále online v telke.

janai1
14. nov 2021

"kresťania" 😂😂😂😂😂 na smiech

diewcatqoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fleur1111
14. nov 2021

Neviem ako adekvatnejsie by si sa chcela zachovať. Podľa mojho názoru si sa zachovala rozumne, je to normálne, že si v tehotenstve chceš chranit zdravie a zbytočne neriskovať hlavne v tejto situácii. Pokial to on nechape - smola, mrzelo by ma, že sa v takejto situácii nevie vžiť do tvojich pocitov (a to je pritom veriaci). Ak bol taký aj pred sobášom, vedela si do čoho ideš, teraz veľmi na vyber nemáš ako len sa správať podľa toho ako uznáš za vhodne a jeho nedeľné hystérie ignorovať.

autor
14. nov 2021

@aneta129 ach , som si neuvedomila že som to nespomemula...... znova sa urazil , a začal ma urážať, ako to chcem vychovávať naše deti , aký príklad im dávam ako matka keď neidem do kostola,,, znova reči že ak by pred manželstvom vedel s akým človekom "pohanom " bude žiť že by si ma nikdy nevzal ,,,, veľmi sa ma to dotklo

autor
14. nov 2021

@diewcatqoo ja zaujímam ten istý pohľad a názor, tiež natlačim manžela, ani ho nekontrolujem či chodí alebo nie , či bol na spovedi a tieto veci okolo toho ..... príde mi to ako zasahovanie do vlastného uváženia, každý to vníma inak a aj prežíva.......

fleur1111
14. nov 2021

Tvoj muž nie je kresťan v pravom slova zmysle. Viem o čom hovorím, mame takého v rodine.

sasa1310
14. nov 2021

v kostole za pekného, doma za hulváta. Nič nové pod slnkom

lenkasarka
14. nov 2021

Títo bohom posadnutí ľudia sú šialení

annamalaga
14. nov 2021

Autorka a ty si vôbec veriaca? Osobne, keby som bola vlažná kresťanka katolíčka, tak si nikdy nezačnem s človekom , ktorý vierou doslova žije. Ja som z veľmi veriaceho okolia, no skôr veria starí ľudia , mladi nato kašlú. Partner je posadnutý veriaci ako moja mama. Žiaľ takým ľuďom to nevysvetlíš. Takí si budú presadzovať len svoju pravdu a nútiť ostatným svoju pravdu. Veľmi dobre ti rozumiem , no nič stym nespraviš.

autor
14. nov 2021

@fleur1111 bohužiaľ nie , pred manželstvom takýto nebol ....... alebo to nedával na javo ,,,
Teraz po manželstve, mu vadí všetko ( správa sa ako najväčší kresťan na zemi ) ako by on hriechy nemal , nespoznavam ho v tomto smere , aké má názory na našich priateľov ktorí žijú s dieťaťom bez manželstva a takéto veci , to by som tu mohla písať litanie ...

annamalaga
14. nov 2021

A on ako žije. Príkladne ? Modli sa , nepije, nefajčí , prečo poukazuje na život iných ? To nieje hriech , keď odsudzuje iných? Hm.

lujza123
14. nov 2021

Povedz manželovi že pravy kresťan sa pozná podľa dobroty srdca nie podľa hodín odsedenych v kostole.

autor
14. nov 2021

@annamalaga veriaca , tak áno verím v Boha , chodím do kostola, modlím sa , je pravda ze na spoveď nechod pravidelne, považujem sa za takú normálnu kresťanku...... myslím si ze je dôležitejšie skôr to ako sa správam k ľuďom a aký som človek, než to či som bola v nedeľu nedeľu kostole ...

gazpalm
14. nov 2021

Ty to mas ako krestanka v hlave usporiadane spravne,tvoj muz nie 😊

dadis
14. nov 2021

Jeho spravanie nie je prikladne. Mate moznost sa porozpravat s knazom? Aby mu ukazal, ze viera nie je o strachu. Pride mi prilis zanieteny, niekedy za tym moze byt nejaka jeho uzkost. Asi si ani neuvedomuje, ako ti ublizuje. Ak nie knaz, tak psycholog...jednoducho jeho spravanie ohrozuje vasu rodinu viac ako drobne hriechy clenov rodiny. Najma ak deti vyrastu a budu im "vytrcat rozky", treba im ukazat lasku a prijatie a nie ich len karhat.

annamalaga
14. nov 2021

Tak ti poviem, tvojmu manželovi to nevysvetlíš , on je ako moja mama. Ináč prečo sa stále stará do života iných ľudí , vadí mu, že nežijú tvoji kamaráti v manželstve? Nemôže predsa on stále chcieť od teba, aby si ty žila to čo on. Však ty niesi jeho prívesok.

domkad
14. nov 2021

Keď je taký kresťan tak mu pripomeň jedno z prikázaní ze Neublíži blížnemu svojmu ,v tomto prípade ze ta trýzni za niečo za co ty nemôžeš a ze nech si nezabudne do prvej lavice po takom výstupe spokojne sadnúť. amen

fleur1111
14. nov 2021

Mna by veľmi zaujimalo ako sa správa doma k tebe a k deťom. Lebo už som zažila aj take, keď takýto “veriaci” zbil ženu a potom nemal hanby si klaknut na kolena a modliť.

annamalaga
14. nov 2021

@fleur1111 no vodu kázal , víno pil. A práve takýto budú najviac poukazovať, pričom oni podľa viery ani nežijú a odrádzajú od viery iných.

mogaa
14. nov 2021

mne pripadá skôr ako fanatický kresťan.....ono kresťanom sa dá byť aj bez takýchto striktných názorov, postojov....asi by mu mal nejaký kňaz vysvetliť, že ak niekto je chorý či sa necíti dobre tak nie je žiadny hriech na bohoslužbu neísť.....že rovnako dobre sa dá pomodliť aj doma.....skôr som prekvapená, že takýto názor má mladý kresťan v dnešnej dobe....ty máš myslenie v poriadku.....veď čo iné je cieľom kresťanstva ak nie láska a odpúšťanie?

annamalaga
14. nov 2021

@mogaa aj ja teda. Osobne u nás v kvázi veriacej oblasti, skôr starí moju take názory.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanessa0311
14. nov 2021

@sasa1310 náš farár tak raz povedal na kázni že veľa ľudi zabúda rozdávať lásku božiu v svojom dome ale v kostole nezabudnú. Niečo v tom zmysle, presne si to nepamätám. Ale narážal na to že v kostole každý tak 🙏 ale doma už na to zabudnu.

ivik4
14. nov 2021

Pridem k Vam domov si na par dni pop*covat ako to ja rada bezne a uvidi kto je to pohan 😀
Inak typicky svätec ze Ta uraza a potom do kostolika bezi

annamalaga
14. nov 2021

@elizabet173 takým ľuďom to nevysvetlíš , myslíš si , že keď budú dotoho tlačiť aj svoje deti, že tie budú lavice drať , osobne podľa mna nie.

annamalaga
14. nov 2021

@ivik4 🤣🤣🤣🤣. Nadávať je zdravé , osobne som niekde takú štúdiu čítala.

hederamonstera
14. nov 2021

Toto su podla mna falosni veriaci, resp. veriaci, ktori nepochopili svoje nabozenstvo. Ten, kto ho pochopil, pochopil, ze k viere nepotrebuje cirkev a navstevy kostola a pod. veci na oko.

dskjhfdlkdjhl
14. nov 2021

Tvoj manzel je pokrytec-mysli si, ze ak sa kazdu chvilu ukaze v kostole, tak potom moze svojich blizkych urazat do bezvedomia. On asi nepochopil ako to je s tym, ze miluj svojho blizneho a zrejme aj viac veci nepochopil.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz