Manželova rodina mi ničí vzťah.

klarka0002
15. dec 2019

Žijeme u manželovych rodičoch už 4 roky. Svokra sa rozvádza so svokrom každý rok, robia dusno, neustály stres a ku mne sa chodí vyplakavat. Samozrejme potom spolu predsa ostanú. Stáva sa že sa mi svagrine bezdôvodne nepozdravia. Niekedy ani svokor môjmu bratovi. Manžel tvrdí že robím z komára somara. Ja sa tu však cítim ponizene a nechcene. Stále sa kvôli tomuto hádame a ja už neviem ako ďalej. Podľa manžela ja som ta zla lebo si neviem povedať že kašlem na to.... Mne tieto veci ubližujú. Nedokážem to. ☹️

diewcatqoo
15. dec 2019

A aku radu chces pocut? Jedina moznost, ktora by vyriesila vas problem, je odstahovat sa

cacianka
15. dec 2019

Urcite si aj pred svadbou vedela aka je muzova rodina tak preco ste sa tam nastahovali ked sa ti ich pristup a spravanie nepaci ?! Alebo si sa tam vyskytla odrazu ze baaaac zjavenie nevesty a tu ma mate ?
Nebudem predsa tam kde ma nechcu a kde sa necítim dobre.alebo zamurovali ta tam ?

klarka0002
autor
15. dec 2019

@diewcatqoo Staviame dom a cca o rok sa sťahujeme. Len dovtedy to nejak vydržať ☹️

z1984
15. dec 2019

Kedze si tam vydrzala 4 roky tak ten rok prezijes

hipuska
15. dec 2019

@klarka0002 chapem ta. Ten rok moze vas vztah uplne znicit. Ak ho teda chces, je to bohuzial iba na tebe. Muz ti nepomoze. Takze zatat zuby a cakat

klarka0002
autor
15. dec 2019

@hipuska ďakujem.

0silvia0
15. dec 2019

@klarka0002 ak tam musite rok vydrzat, ber to ako skolu zivota a uc sa, aby na teba veci, ktore nevies ovplyvnit, nedoliehali. Uc sa asertivite a vzdy sa pozdrav prva a neries zabomysie vojny. Nakoniec z toho mozes vyjst ovela silnejsia, ten rok nejako das...

catherine1989
15. dec 2019

@klarka0002 nuž, už len vydržať, ako tu písali iné baby, keď si vydržala doteraz, už to nejako dáš
... Dajte si s manželom nejaký konečný dátum, kedy sa chcete sťahovať a robte všetko pre to, aby ste ho dodržali, pokojne si urob aj skrtaci kalendár, aby si videla, ako ti to ubúda... A úplne sa od toho odosobni, keď zas bude niečo zlé, predstavuje si svoju novú kuchyňu, ako si zorganizujes šatník, akú posteľ kúpite - proste pre teba dôležitejšie veci, ako ich žabomyšie vojny. A viem, že to bude ťažké, ale nezatahuj do toho muža - ľúbi ťa predsa, ale je ťažko nesúhlasiť s mamou, ktorá ho vychovala, to poznám aj ja, takže sa o mužovej rodine radšej nebavíme, aby sme hádkam predišli a keď už príde čosi na reč, kusnem si do jazyka a rýchlo zmením tému - ale zas moji svokrovci sú 150km ďaleko, chválabohu :D

fantinka
15. dec 2019

@klarka0002 aby ste sa spolu o ten rok aj stahovali...drzim palce, uprimne nechapem niektore zeny, ze riesia tieto veci na konikovi a neriesia to s muzom doma. Ja by som uz davno bola odstahovana, aj na ten rok...

elanor
15. dec 2019

@cacianka ono nie vzdy sa rodina ukaze hned. Obas su nadejny svokrovci pred svadbou ako medik, len na chleba natriet. Ponukaju mladym vsetko mozne aj nemozne v style - slubotechna sro, a ked odzneju svadobne zvony, tak ukazu pravu tvar a vtedy to zacne.
MOja najlepsia kamaratka mala presne tento pripad. Zakym spolu chodili, svokrovci obaja boli sladucky jak cukricky, zlatusik sem, zlatusik tam, a ze sak im daju cele horne poschodie, mozu si prerobit jako chcu, co by minali vela penazi na cely novy dom a blablablablabla, a ako im budu pomahat, a hento a toto. Ahaha, haha...
A tak sa teda po svadbe zakym prerabali hore, aby sa tam dalo byvat, tak boli natlaceny v muzovej starej "detskej" izbe dole u rodicov. A zrazu im vsetko vadilo. Ze sa prasi, ze sa bucha, ze nevesta vari, ze nevari, ze hento a tamto a uz to islo...
Zazila som ju dokonca aj ja, lebo som bola u nich na navsteve, kamosku psychicky podporit po potrate, ty vole, ta jezibaba stara bola neskutocna, ja som ju mala chut plesnut panvicou.
A to bolo nic oproti tomu, co im stvarali, co sa mi stazovala ci po telefone, ci osobne. Ja uz by som sedela na dozivotie za 2nasobnu ukladnu vrazdu na ich mieste, co vsetko museli od rodicov/svokrovcoc zniest. Nastatie jej muz stal za nou, a jedneho dna pohar prietiekol, kupili pozemok, postavili vlastny a barak, zbalili kufre, a nech sa svokrovci kusu jeden druheho.

cacianka
15. dec 2019

@elanor chapem aj toto, ked vtacka lapaju.
Ale bud vydrzim a prekusnem ak su to len chobotiny, alebo idem prec.kazdy to mame nastavene inak, iny prah bolesti, aj ine problémy, ale aj tak je iba na nas ako ich poriesime.nikto iny to neurobi

elanor
15. dec 2019

@cacianka no ved toto, ze oni to trpeli cely cas, lebo ono vacsina boli len take somariny, a chlap sice stal za zenou, postavil sa na jej obranu, ak bolo treba, mali rovnaky nazor, ale predsa, su to jeho rodicia, mama, tato, tak v kutiku duse veril, ze to je len nejaka roztopas, skrat, proste ze sa to utresie a bude dobre. Ale ono sa to zbieralo, nabalovalo, az on sam uz mal toho tak akurat. Tresol doma rodicom pastou po stole, ako sa hovori, povedal im od srdca co a ako sa chovaju a ze uz proste stacilo.
Teraz byvaju uz vo svojom a je klud. Su sami sebe pani, maju svoju domacnost, jedny aj druhy.

klarka0002
autor
15. dec 2019

@0silvia0 ďakujem ti za povzbudenie.

pribinak
15. dec 2019

Rok je dlha doba, k vasim ist nemôžete?

klarka0002
autor
15. dec 2019

@elanor presne nás prípad. Práve preto vás prosím aby ste ma neidsudzovali. Žiaľ my sa kvôli tomuto hádame s manželom a ničí nám to vzťah. My sme nedávno po potrate 2.dietatka všetko sa sere s prepáčením a potrebujem podporu už mi jedno odkiaľ 😓

elanor
15. dec 2019

@klarka0002 a muz to nechape co robia, ci vidi, len sa mu zda, ze prehas viac nez treba? ked sa hadate...
Viem si asi predstavit co zazivat, vemi dobre si pamatam co popisovala kamoska. Tie utrusene akoze nenapadne poznamky, udajne dobre mienene rady, ale s negativnym podtonom, tie neschvaly a podrazy co im stari robili.
Nuz co radit - v prvom rade odstahovat. To ale uz riesite, staviate. Tak uz len vydrzat. Alebo zatial inam do podnajmu, co ale chapem, ze je take no nemastne neslane a asi ozaj krajne a krizove riesenie.
Ak uz len rok, asi by som si kusala do jazyka, rozum opantala myslienkami na odchod, ze uz len rok,uz len par mesiacov, uz vydrz, Vydrz, nerozculuj sa, nevsimaj si to a tak. Neviem ale do akej miery je to mozne a ako dlho take opantanie vlastnej mysle vydrzi.
Proste uzvriet to v sebe. Hlavne ked sa to potom prenasa na vas dvoj s muzom, a zacina to koli starym skripat.
Alebo ako som uz vyssie spominala, ja s mou nervnou cholerickou povahou, by som uz bola v base za vrazdu. Lebo akoze ja sice dost znesem, ale odtial potial, a ked raz vybuchnem, tak to stoji zato...

0silvia0
15. dec 2019

@klarka0002 ak citis, ze to nedas, skus pouvazovat aspon o nejakom mesiaci u tvojich rodicov, odovodni si to pred manzelom tak, ze sa potrebujes psychicky zregenerovat po potrate.

moonlight1210
15. dec 2019

@klarka0002 tak svokra sa asi nevyplakava iba tebe. A prihliadnuc na to, ako ju opisujes, neprekvapilo by ma, ak by bola ten typ, co za vsetkym len krivdu voci sebe vidi (aj ked toto sa mohlo nahromadit rokmi, zas jej uplne nekridime). A tak sa kazdemu vyzaluje z pocitov krivd od tych druhych, iba jeho (logicky) vynecha. Takze vlastne istym sposobom ohovara vsetkych pred vsetkymi. A svagrine sa nezdravia, lebo pred nimi sa zas postazuje na teba. Tak si myslia, ze robia moralnu vec, ak sa vinnicke nepozdravia.
(Alebo im sa zas moze zalovat svokor, ze so svokrou drzite proti nemu.)

Vykasli sa na to. Vydrz este rok, svokru si vypocuj, ked sa pride vyplakavat, neries ju, aj tak to nema riesenie. Svagrine neries tiez, to tiez nema riesenie. Tam sa mozno este naskytne prilezitost, ze niektora sa raz odvazi ti vyhodit na oci, co pocula a dozvies sa. A budes mat moznost uviest veci na pravu mieru. (Alebo sa to nepodari. Aleaspon budes vediet, co ti maju za zle.)

Vidis ako to u nich je, zachovaj od toho odstup. Nenechaj sa do toho vtahovat. Vzdy si povedz, ze nemozes byt s kazdym zadobre. Vzdy je niekto pre koho si ta zla (aj neferovo. A ked niekto na tebe chce vidiet chybu, tak si dovod vzdy najde.
Urobis hlupost, ak si to budes vztahovat na seba a este robit preto dusno medzi sebou a muzom.
Lebo po nom sice ziadas iba aby sa ta zastal a svagrine upozornil, ale v realite ziadas, aby rozplietol to zauzlene klbko vztahov v jeho rodine (lebo presne v tom je pes zakopany, nezdraviace sa svagrine su len okrajovy dosledok).
A presne od toho si on drzi odstup.

canerko
15. dec 2019

Ja mat takuto situaciu ak mury stoja aspon jedna izba funkcna tak idem.Mi tiez byvame zo svokrovcami ale mame poschodie a vchod zvlast,Takze ked sa hore zamknem nezaujima ma co sa dole robi.Ale keby mam taku situaciju isla bi som aj medzi jole steny len pre moj klud a pohodlie

lujza123
15. dec 2019

@klarka0002 Spolubyvanie je náročné na medziľudské vzťahy a psychiku a je jedno či bývaš s kamarátmi, neznámymi, rodicmy, starými rodičmi, svokrovcami.... Viac rôznych ľudí, rodín (párov) v jednom byte so sebou VZDY prináša problémy. Taka klasická, priemerná doba vydrzania je cca rok, potom sa to začne kaziť. A to píšem ako človek co cca 10 rokov mal vždy nejakých spolubývajúcich. So svokrovcami som našťastie nikdy nebyvala (ani by som nešla) ale z toho co som písala naozaj najlepšie sa mi bývalo s úplne neznamymi ľuďmi, lebo všetky problémy sa dali riešiť s chladnou hlavou a bez nejakých zbytočných emócií ci citou...

Máš to ťažké v tom ze kým manžel je v podstate doma, rodičov si pozná a neriesi, ty si u cudzích ludi, navyse v pozícii prisťahovalca takže tvoja situácia je zo všetkých v dome najhoršia.
Byť tebou sadnem si s manželom a porozprávam sa o riešení vášho bývania. Je veľa možností ako riešiť bývanie kým nedostaviate.
Prenájom je naozaj drahy keď do toho staviate je to finančne nezvladnutelne. Ale sú rôzne možnosti, ak ešte nemáte deti skúste spolubyvanie, normálne si prenajať izbu v spoločnom byte, dome s inými mladými ľuďmi.

My sme rekonštruovali dom. Ku koncu sme skoro 2 mesiace bývali vo veľkom stane na záhrade a potom ešte cca 3 mesiace v jednej jedinej dokončenej izbe a zvyšok domu bolo stavenisko. Pritom naši rodicia majú nové, veľké domy s voľnými izbami ale ani vo sne nás nenapadlo ísť k jedným alebo druhým bývať, som si istá ze by to riadne nastrbilo naše inak dobre rodinné vztahy

sasa1310
15. dec 2019

@klarka0002 tebe vzťah neničí manželova rodina ale on sám. 4 roky ťa necháva takto žiť a ešte si aj zlá. Však je hlava rodiny, nech sa postará. Ja by som bola na tvojom mieste hlavne sklamaná zo správania manžela. A veľmi by som si rozmyslela, či by som do toho domu išla s ním. Na tvojom mieste sa zbalím, idem ku rodičom a on nech maká na dome, ak chce, aby si bola šťastná. Ak naozaj chce, tak to potlačí a urobí to skôr. To, čo mal urobiť už dávno. Hoc aj s obrovskou hypotékou. A teda ja osobne si vážim čas svojho života a pre mňa je rok dlhá doba na to, aby som bola niekde nešťastná.

sara07
15. dec 2019

nájdi si ešte brigadu aby ste mali rychlejšie prachy na dom a skorej možno dokončíte + budeš menej doma v tom dusne

sara07
15. dec 2019

prípadne niektoré práce na tom dome by si snád aj ty zvladla, že by si mu tam viac pomahala aby to bolo rychlejšie

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenne9
15. dec 2019

@catherine1989 ty si velmi mudra zienka ...kiez by som si aj ja zahryzala takto do jazyka...rozum hovori jedno ale niekedy sa veru neovladnem..vybuchnem a ptm lutujem☹️

klarka0002
autor
16. dec 2019

@moonlight1210 Máš úplnú pravdu. Toto sa mi snažil vysvetliť včera manžel, že on keby to so ženami začal riešiť tak by vybuchla atómová bomba.

klarka0002
autor
16. dec 2019

@sara07 My robíme viac menej všetko na dome spolu, makáme o 106.Manzel tiež každý deň je na stavbe. Pôjdeme bývať hneď ako sa bude dat. Aj keď bude len 1 izba a kúpeľna. Ja navarím aj na dvojplatničke 😁 Si myslím ze po zime tam pôjdeme ihneď. Teraz by sme tam jedine zmrzli bez kúrenia. Ďakujem inak všetkým za názor a povzbudenie. Veľmi mi to pomáha 😘

jakoma
16. dec 2019

@klarka0002 drzim palce, sme v podobnej situacii, u rodicov a staviame dom .. ked sme na stavbe, je to fajn, ale ked sme potom doma, katastrofa, nemam svoj klud ako som mala predtym v byte .. a nevysvetlis ludom, ze sa uz neda na par mesiacov odstahovat, lebo by sa stavba poriadne spomalila, casovo aj financne .. len to prezit, den po dni a bude lepsie .. ak chces, napis ss ;)

sara07
16. dec 2019

@klarka0002 na teraz by som si zobrala ešte brigadu na dokladanie tovaru alebo niekde budete mat korunky na viac aj budeš prečo z domu učelovo a nik nebude môct ani vytknut

klarka0002
autor
16. dec 2019

@jakoma presne 😊 držím aj vám palce 🤞