Manželova milenka sa zalieča mojej dcére. Čo s tým?

kleo80
18. nov 2010

Ahojte,mam problem so starsou dcerkou.Ma 8rokov,je od mojho exmanzela.Vsetko bolo doteraz ok kym sa moj ex nenasiel priatelku ktora doslova len LETI na jeho peniaze(čo je vseobecne zname).Nezaujma ma ale čo je medzi nimi dvoma.stve ma to ze sa strasne pcha byt matkou mojej malej.Ziskava si ju darcekmy a tak,nedavno jej kupili mobil a vecer jej vypisuje divne smsky typu vydrz onedlho sa stretneme atd....akoby som malu terorizovala alebo čo. 😠 Ona ma odvtedy nepocuva pripadam si ak nejaka macocha pri ktorej sa musi len ucit a chodit do skoly a pocuvat zatial co tamta jej nosi drahe darceky ktore si ja nemozem dovolit.Najradsej by som jej ten mobil vzala nechcem jej ale ublizit.Ktovie čo jej o mne rozpravaju ked je mala u nich 😠 😠 😠 Jednoducho nechcem aby si cudzia osoba robila narok na moje dieta.Som rada ze spolu dobre vychadzaju ale ona to uz prehana.Moj exmanzel je znamy sukničkar ona sa k nemu nastahovala uz po dvoch tyzdnoch chodenia myslim ze tymto sposobom si ho chce udrzat lebo malá je jeho slabost a doteraz sa jej žiadna TETA nepacila.Dokonca si vyzaduje aby ju volala mamkou.Je to vobec normalne??? ☹

martinex
18. nov 2010

@kleo80 podla mna to vobec nie je v poriadku... mam tiez nevlastnu dceru,ktora zije so svojou matkou,ale teda toto by ma nenapadlo..zjavne priatelka tvojho ex utoci na jeho city cez tvoju dceru a tak si ho chcem ziskat ci priputat... ja by som to nikdy nespravila, pride mi to hlupe a chore takto balamutit dieta darcekmi... ale tvoja mala je v takom "nestastnom" veku ze sa da lahko ovplyvnit...skusila si sa s nou o tom porozpravat? pripadne tvojmu ex povedat,ze ti to prekaza a ze si to nezelas?

viera27
18. nov 2010

@kleo80 fuuha, to je riadna bestia... No minimalne tu mamku by som si urcite vtydiskutovala, ze si to nezelas. Ved to je az chore. Robit toho asi moc nemozes, lebo siahanim na hracky a mobil by si jej len nahravala. Co tak skusit "protitaktiku" a zacat z toho tazit pre malu a aj sebe odlahcit? Myslim tym to, ze vezmes malu do obchodu, poukazujes je veci, ktore by si jej aj tak musela kupit (ale za svoje 😀 ), a pekne nech "teta" plati, ked jej to mala bude spominat a bude sa jej chciet "teta" podlizovat :D. A telefon by som tiez nenapadne pouzivala aj na svoje hovory, teda ked platia ucty 😀 . Take male zaskodnictvo nie je nikdy zle, ja by som si z toho urobila takuto hru.... A na vecer telefon vypnut (vsak aj tak sa to odporuca) a namiesto toho zaviest nejaky "vas" vecerny ritual, napriklad steklenie v posteli, pripadne ponozkove divadlo, alebo "degustaciu" po jednom kusku z aspon troch cokoladok, a nech hada ktora je ktora 😀 . Uvidis ze mala si na sms ani nespomenie. Lebo naozaj musi byt dost o nervy, ked sa musis ty aj tvoja dcerka bavit s nejakou stetkou, o ktoru by si normalne ani nezakopla, a navyse vies ze je to len pretvarka. Lebo to bohuzial vies len ty, dcerka so svojim rozumcekom sa na nu namota 😢

kleo80
autor
18. nov 2010

ano hovorila som so svojim ex ale ta jeho nova je teraz pre neho vsetko.Dokonca je nato hrdy ze ju ma mala tak rada.Vravel mi že si z nej mam brat priklad. 😲 SilaProti mne vyzivaju aj to ze mam teraz male babatko a ona ziarli.Najlepsie je ze ked je koniec skolskeho roka alebo nejaka akcia kde maju byt rodicia oni dvaja sa stale postavia dopredu ako HRDY RODIčIA.A pritom sa s malou nič neucili.Co bude ked bude mat stuzkovu,vencek,a tak???To stale budem stat niekde pozadu alebo tam uz ani nemam ist???je to nespravodlive.Robi nam zo života peklo.Stavia sa medzi mna a moje dieta 😠 Alebo napriklad na malu zakricim (v poslednom case je velmi zla)a ona uteka do druhej izby telefonovat,stazovat sa.Asi preto tu chodia tie sms ze vydrz atd.....

kleo80
autor
18. nov 2010

@viera27 ja sa snazim venovat malej co najviac svojho casu....dala by som jej vsetko na svete ak by som nato mala n o viem jej dat len lasku a starotlivost.Mobil jej darmo vypinam,spravi mi cirkus este nna mna aj ruku zdvihne.Vobec ma neakceptuje velmi sa zmenila.Ja som nič a oni su vsetko. ☹ A tamta ZLATOKOPKA je cela stastna a uživa si to.No povedz.Existuje spravodlivost???

viera27
18. nov 2010

@kleo80 jaaj, velmi mi je luto, neviem si to ani predstavit. Prebrala som to so svojim synom (bude mat 11), a bola som velmi prekvapena a potesena ako dnesne deti rozmyslaju. Dobra sprava je, ze v skole maju Obciansku vychovu, kde preberaju presne taketo veci! Dokonca minulu hodinu vraj preberali presne rozvod a "podplacanie" deti jednym z rodicov po rozvode. Jednoducho situacia ako popisujes. Sama som nechapala, ze take veci beru, tlieskam.... Mne bolo divne, ze sa ma pyta na disfunkcie v rodine, manipulaciu deti, gamblerstvo rodica, strata zamestnania rodica a teda strata prijmu a znizenie standardu a podobne "divne" veci.
No ale aby som neodbocovala, povedal ze maju take pripady aj v triede. A ze treba sa rozpravat s detmi na rovinu (samozrejme prijatelnym sposobom), vysvetlovat preco chces aby si robila ulohy a upratala izbu, ze myslis na jej buducnost, preco ta bolia niektore veci, preco nemozes aj ty kupovat take veci ako oni atd atd dookola a stale. Jednoducho dat pocit dietatu, ze aj ono je ucastne a ze existuje aj nejaka zodpovednost. A rozpravat sa comu by sa dietatko chcelo venovat, a pripadne najst nejaky konicek, ktory by bol zaujimavy pre pre vas obe a ktory by bol iba "vas".

juliap
18. nov 2010

@kleo80 trpezlivost, trpezlivost a este raz trpezlivost, deti nie su hlupe, moj ex ma tiez "novu" manzelku, dievcata prisli z 1 navstevy od nich /to ich 3 roky nevidel a nenavstevoval, ale ja som si nasla priatela, tak proste zrazu po nich zatuzil/ cele po...., ze oni a hlavne ona im dovolila toto, ona im zrobila puding a bla, bla, bla, no a ja som uplne kludne sa opytala, ci ja puding nerobim a ze co okrem toho im take dala, ci im dala od narodenia lasku, ci ku nim vstavala, ked boli chore, ci ich pohladka kazdy vecer, ze su dolezitejsie veci na svete, ako darceky ... a vysvetlila som im, ze pre nich to bude vzdy len cudzia teta, ktora nahodou teraz zije s ich biologickym otcom a nikdy nemoze povedat, ze je ich mamkou ... to mala mensia vtedy 7 rokov a pochopila ... a hlavne by som povedala ex, ze si neprajem, aby ju dieta volalo mama, ze nech sa dohodnu, moze to byt bud teta, alebo ju moze oslovovat krsnym menom a za tym si stat ...

claudica
19. nov 2010

@kleo80 ahoj, máš to teda ťažké, nezávidím. Chce to trpezlivosť, presne ako to tu písali... Ja to mám z dvoch strán, som rozvedená a žijem s mojím priateľom, teda mám aj ja z prvého manželstva deti, aj on. Ale nikdy ani jeden z nás sa nesnažil im nahrádzať rodiča, skôr sme si budovali k deťom kamarátsky vzťah a u nás to funguje. Keď jeho menší syn chodil spať o deviatej, aj u nás sme na tom trvali, nepodrývali sme tým autoritu jeho matky, snažili sme sa mu vysvetliť, že takto je to správne. Nikdy by som po nich nežiadala, aby mi hovorili mama a ani moje deti môjho priateľa neoslovujú otec... Moji už boli starší trochu, keď k nám prišiel, už na to bolo neskoro, berú ho ako dobrého kamaráta. Svojím spôsobom ich vychováva, ale tak, že im poradí čo a ako by bolo dobre ....lepšie by bolo, keby si to robil tak a tak ... a deti ho majú radi. Takisto aj jeho deti k nám radi chodia, ale nekupujeme si ich darčekmi a ani sa im nevnucujem, to je nechutné a nezdravé. Ale to by si mala dohovoriť tvojmu bývalému a mal by s ňou urobiť poriadky a zbrzdiť ju. Toto vôbec nie je dobré pre malé dievčatko a samozrejme ani pre teba a váš vzťah... Dcérka je ešte malá, využíva toho, ale keď dospeje, zistí sama, čo a ako je...
A ešte - nemyslím si, že to bude dlho trvať, ak je to fakt zlatokopka, bude to robiť iba dovtedy, kým si tvojím ex-om nebude úplne istá....neboj, dlho ju baviť "cudzie" dieťa nebude. Znie to kruto, ale takto si to myslím.
Prajem ti, aby sa ti to rýchlo usporiadalo....
😉

kaja73
19. nov 2010

Možno to čo ti napišem hned odsudiš , ako niečo čo by si nikdy nespravila-neviem ,či by som sa aj ja na to odhodlala,ale ak bude situacia neunosna aspon o tom popremyšlaj.Skus dat manželovi malu na dlhšiu dobu,aby k tebe chodila na vikendy a ty si sa s nou len hrala a ta druha nech sa stara vo dne v noci.Určite sa pritom vyfarbi a už nebude tetuška len milučka .Myslim ,že by to tvoje dcerka rychlo pochopila.Nemyslim dat mu ju sudnou cestou,iba akože mala u vas chce byt par tyždnov,tak to daku dobu skusme.Ta druha sa rychlo zbada,sex nebudu moct mat hocikdy,bude na nu varit prat,žehlit,učit sa s nou a kopec dalšich povinnosti.Myslim si , že tvoja mala ti bude zakratko volat,aby si si pre nu prišla. 🙂

kleo80
autor
19. nov 2010

@kaja73 vies oni maju tu vyhodu že byvaju s jeho matkou a mala ked je u nich tak babka s nou spi.Ona jej vari a perie lebo ta mrcha podla toho co som pocula nevie ani riad umyt a mojho ex nepusti sameho ani do obchodu strasne nanho ziarli.Takže oni sa s nou len hraju starostlivost ostava na starku.Bolo by to pre nu nepohodlne keby mala s nou spala 😠

claudica
19. nov 2010

@kleo80 tak to je ešte horšie...nahráva jej to do karát... Babka sa stará a ona sa hrá na "maminku"...
Nezávidím.... neviem čo poradiť... ☹

kleo80
autor
19. nov 2010

@claudica dakujem,bodaj by boli aj nase vztahy tak dobre ako vaše.....ale u nas je to skor boj o dieta,ex sa s tym vsade chvali ako na tej novej mala lipne ☹ A keby ste ju videli ako sa oblieka uff,minisaty v zime v lete,vysoke cizmy,totalne zmalovana....no dufam ze mala si z nej nevezme priklad.

kleo80
autor
19. nov 2010

@claudica no ved to je na tom smutne ☹ ☹ ☹

kaja73
19. nov 2010

@kleo80 Tak to je blbe ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jojina11
19. nov 2010

@kaja73 prepáč, že sa do toho montujem,ale spôsobom aký popisuješ som ja prišla o dvoch synov a rada bz som všetko vrátila späť. bohužiaľ je neskoro
@kleo80 veľa trpezlivosti, veľa šťastia, držím palce

claudica
19. nov 2010

@kleo80 Noooo, zase ani u nás to nie je vždy ružové, funguje to dobre u nás doma. Ale tiež sme počuli, že jeho bývalá mala reči, že sa otec nestará, kašle na nich a tak. To je už zase o charaktere človeka... U nej je podstatné iba to, aby prišli peniažky na účet, to aby sa deti dobre cítili, alebo že výlet s nami do zoo...to nie je ono. To neni v jej peňaženke... A keď sme im ponúkli korčule po mojom malom, odkázala že ich nechce, že nie je socka... Takže problémy sú aj u nás, len trošku inšie. Darmo sa ja snažím, keď....veď vieš. 😉

kaja73
19. nov 2010

@jojina11 ved preto som pisala,že neviem či by som sa na to dala,ale ak je situacia už uplne neznesitelna,tak by to mohlo zabrat.Je to vabank.Ale v ich pripade je to aj tak pase,pretože je tam ta babka.

kaktusik007
19. nov 2010

@kleo80 no, mas to tazke... len som nakukla, drzim paste nech to dobre dopadne 😉

jojina11
19. nov 2010

@kaja73 je to vabank, ja som prehrala, poradila mi pani so sociálky aby som ich len dala, ved ss vrátia a tým som ich stratila, je to už 4 roky a neviem sa stým zmieriť ☹

kaja73
19. nov 2010

@jojina11 Viem ,poznam tvoj prbeh.Aj ja chodim na forum-mamičky nad 35 rokov.Aj ked už som davno neprispela.Je mi to luto,čo sa ti stalo.

jojina11
19. nov 2010

@kaja73 nechcem vzbudzovať lutosť, to naoyaj nie,ale aj toto sa môže stať, prajem všetkým pekný deň

kleo80
autor
19. nov 2010

@jojina11 aj ty si bola v podobnej situacii?

kleo80
autor
19. nov 2010

Dakujem vam vsetkym za rady o dcerku budem bojovat aj ked este neviem ako ale pokusim sa nejaky sposob najst.Zivot je hrzne nespravodlvy 😒 Ste zlate že ste mi napisali že som sa mala o tom s kym pozhovarat.Dakujem.

mamavera
23. nov 2010

@kleo80 náhodou som sem zablúdila, prečítala som celú diskusiu, možno neporadím, ale podľa mňa nemá zmysel, aby si ty niečo riešila. Len budeš prilievať olej do ohňa. Je to ako keď sa pubertiačka zamiluje do večne opitého primitíva. Skús jej to vyhovoriť! Bude za ním utekať ešte viac. Skúsila by som to možno cez tretiu osobu, nepoznám tvoje okolie, ale určite existuje niekto, na koho dcéra dá - učiteľka, trénerka, sesternica, spolužiačka. Možno by ti pomohol detský psychológ, ale je to ťažké, veľmi ťažké. Zrejme si už skúsila úprimný rozhovor - ako s dospelou, ako to cítiš, že ťa to trápi, nezavadiť ani slovkom o tú...nechcem to tu písať, nevyjadrujem sa tak a aj tak by ma vymazali. Veľmi ti želám, aby ju malá čo najskôr prekukla. Možno by naozaj pomohlo, keby si sa spojila s učiteľkou, ale musela by to byť osoba, ktorej dôveruješ a keby to trebárs riešili na hodinách etiky, ak sa dá. Samozrejme s inými menami, aby to dcéra hneď neodhalila, ale možno po vypočutí názorov spolužiakov by sa na vec pozerala inak. Možno sú to hlúposti, čo som napísala, našťastie som také nič nezažila, ale chápem, ako to bolí.

kleo80
autor
23. nov 2010

@mamavera bolí to a velmi ☹ dakujem za radu

mamavera
23. nov 2010

@kleo80 nemáš za čo, práve preto som reagovala, lebo som si predstavila, ako by to bolelo mňa. Skús najprv tú detskú psychologičku a potom učiteľku, ak je to možné. Držím palce.

kleo80
autor
23. nov 2010

psychologa som skusila vravel ze ona to neskor pochopí ale ze teraz nemam s tou ......sutažit.Mala to bude vyuzivat ak budeme hrat hru KTO DA VIAC ,Mam jej davat najavo že ona patri ku mne a nie tam.Mam jej vysvetlit ze ja som ju vychovala,vstavala ku nej v noci ked bola chora....a tak.Mozno to uplne este nepochopi ale za pokus to stoji.Keby si tak vedela aky je to blby pocit ak ti nejaka .... berie dieta a mna uplne ignooruje ani sa nepyta ci ju moze zobrat a tak....rovno zavola jej akoby bola svojpravna a ja som len neviditelna žena.Je to hrozne nikomu to neprajem.Nenavidim ju lebo pochadza z chudobnej rodiny,mojho exmanzela si zbalila lebo je strasne bohaty a ona si teraz moze dovolit rozhadzovat jeho peniaze,dokonca sa z neho stala pri nej papuča.Ved sa nepoznali poriadne ani 2 tyzdne a uz sa k nemu nastahovala.Akoby cely svet patril len jej.......ta pesnicka ZLATOKOPKY od rytmusa tak ta na nu dokonale pasuje.

kleo80
autor
23. nov 2010

@mamavera psychologa som skusila vravel ze ona to neskor pochopí ale ze teraz nemam s tou ......sutažit.Mala to bude vyuzivat ak budeme hrat hru KTO DA VIAC ,Mam jej davat najavo že ona patri ku mne a nie tam.Mam jej vysvetlit ze ja som ju vychovala,vstavala ku nej v noci ked bola chora....a tak.Mozno to uplne este nepochopi ale za pokus to stoji.Keby si tak vedela aky je to blby pocit ak ti nejaka .... berie dieta a mna uplne ignooruje ani sa nepyta ci ju moze zobrat a tak....rovno zavola jej akoby bola svojpravna a ja som len neviditelna žena.Je to hrozne nikomu to neprajem.Nenavidim ju lebo pochadza z chudobnej rodiny,mojho exmanzela si zbalila lebo je strasne bohaty a ona si teraz moze dovolit rozhadzovat jeho peniaze,dokonca sa z neho stala pri nej papuča.Ved sa nepoznali poriadne ani 2 tyzdne a uz sa k nemu nastahovala.Akoby cely svet patril len jej.......ta pesnicka ZLATOKOPKY od rytmusa tak ta na nu dokonale pasuje.

mamavera
23. nov 2010

@kleo80 viem, že je to už zúfalý pokus pomôcť, že máš zrejme novú rodinu, že tvoj partner má tam, kde žijete prácu, ale už ma napadá len odsťahovať sa. A dobre ďaleko, aby na ňu nemala taký dosah.

miriamkac
24. nov 2010

@kleo80 nebudem dávať žiadne rady, len ti strašne moc držím palce.