Manželova ex nechce vrátiť auto

2. sep 2024

Ahoj žienky.
Píšem sem nádeji,že sa medzi vami nájde dobrá duša,ktorá mi nám mohla poradiť.
Ide o to,že môj manžel pred 3 rokmi prepísal svoje auto na svoju ešte v tej dobre družku. Nebola napísana žiadna darovacia zmluva len proste z jeho mena na jej meno. Po 3 mesiacoch sa rozišli nakoľko zistil,že ho dlhodobo podvádzala.
Vysťahovala sa z domu mojho manžela stým,že auto vráti..prešli 3 roky ,do dnes auto použiva ona a o vrárwní ani počuť nechce.
Nemajú spoločne deti ani žiaden majetok.
Ako možme docieliť aby auto vratila?
Ďakujem za každú odpoveď

macilaci
2. sep 2024

Nijak. Keď bolo prepísané na polícii. Nič nevie

gribka1
2. sep 2024

Kto má faktúru z kúpy auta?

thirstymonk
2. sep 2024

Môžeš ju dať na súd a sudiť sa. Ina možnosť nie je.

simca06022011
2. sep 2024

mozete sa poradit s pravnikom, ale podla mna nijak. Kedze dobrovolne kupil auto, ktore napisal na "frajerku", v podsate jej ho "daroval" bez papiera. Mozno by bolo mozne ziadat nejakym sposobom dar spat, ale ... 3r su dost...
Ak nenajdete pravnika, co vam to auto vysudi, nejak. Tak je lepsie poucit sa z chyby, hodit to za hlavu a nezozierat sa kvoli autu.

autor
2. sep 2024

@gribka1 manžel

gribka1
2. sep 2024

Ja neviem, treba si pripraviť všetky doklady. Najlepšie sa opýtať právnika. Možno by stačil mediator, ktorý by komunikoval s ňou namiesto vás. Ale nedá mi sa nespýtať, prečo auto prepísal na ňu?

autor
2. sep 2024

@gribka1 on bol za právnikom hned,ale ten ho hned odrovnal,že by sud prehral.
No pretože si myslel,že to neakým spôsobom napraví ich stroskotajúci vzťah.
A byt na nu tiež prepísal,samozrejme bez darovacej zmluvy.
Úplny trulo pekne povedané

gribka1
2. sep 2024

Nemá na ňu páky potom. Dúfam, že už zmúdrel? Ono sa hovorí, že podobrodky alebo pozlotky. Ale slušne to nepôjde.

vorkola
2. sep 2024

Tak teda nie trulo, ale je to naivny somar,takto sa da obalamutit

maranta_leuconeura
2. sep 2024

Na teba co uz stihol prepisat? Snad mu este pre teba nieco ostalo :P

draik
2. sep 2024

Má celkom slušne zaplatenú lekciu do života. Nič s tým neurobí.

hipuska
2. sep 2024

A ten byt ste ako vyriešili?

autor
2. sep 2024

@hipuska niak..ona tam žije

autor
2. sep 2024

@maranta_leuconeura blbé poznámky si nechajte

autor
2. sep 2024

@vorkola ona ho obrala uplne o všetko

oblecenie99
2. sep 2024

Podľa toho, čo píšeš, išlo aj skutočne o darovaciu zmluvu. Na súde by musel preukazovať, že auto jej len požičal, či predal, ale ak nepreukáže úmysel tieto úkony urobiť, má smolu. Navyše, pozor na premlčanie v tomto prípade. Ale opakujem, tu dá ani nebavíme o inom, než o darovačke.
Alebo je tu ešte ďalšia možnosť, vrátenie daru, ale tiež to nevidím na úspech.
Nemôžem to posúdiť, nakoľko nepoznám okolností, nevidím podklady, ale iba z toho čo píšeš.. sotva s tým niečo urobí.
Teoreticky môžte žiadať späť, ale či to dobrovoľne urobí...
Osobne by som do takéhoto (súdneho) sporu tiež nešla.

prasiatko30
2. sep 2024

Sorry ale nemyslim si, ze mu drzala revolver pri lebke a nutila podpisovat darovacie listiny/prepisovat majetky na nu. Pokial mu nedala nejake drogy, ktore anuluju slobodnu volu jedinca tak tie prepisy urobil sam a z vlastnej vole - proste total somarina co urobil

prasiatko30
2. sep 2024

Btw -byt tebou tak sa dost obavam tejto jeho tendencie prepisovat vlastny majetok na cudzie osoby

januska12323
2. sep 2024

Ona ho obrala? Skôr on idiot jej všetko dal a teraz sa hrá na chúďatko. Však užívať mohla aj bez vlastníctva. Neviem ako chce dokázať, že to robil proti svojej vôli.

ibajaanikiny
2. sep 2024

Realne sa s autom moze rozlucit a povedat si,ze taku chobotinu uz nikdy neurobi. Povedal mu to aj pravnik a ten ma pravdu,auto neziska a zbytocny je aj sud,akurat zaplati sudny poplatok - %nta z hodnoty auta,aby sa vobec zacalo pojednavat,zaplati pravnika a nasledne prehra a zaplati este aj pravnika exke. Plus je to po 3 rokoch premlcane a plus nema darovaciu zmluvu.

cacianka
2. sep 2024

@ibajaanikiny nielen auto, ale aj byt !!

som_realistka
2. sep 2024

To vyzerá na exfrajerku môjho ex😀, ale ten mal viac stastia jak rozumu, lebo dom prepísať nemohol, bol zaťažený hypo, a auto jej síce dal na používanie, ale bolo na leasing. Keď zistila, že dom neprepise, lebo hypo bude ešte 15 rokov,, tak ho kopla do zadku a odišla aj s autom a nechcela mu ho vrátiť, že jej ho dal rak je jej, nakoniec jej povedal, že či nevie čítať technicak, a ze keď ho nevráti, tak auto ohlási ako kradnuté. No sranda, dobre som sa vtedy pobavila.

butterflyeffect
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. sep 2024

@prasiatko30 žiadna darovacia zmluva nebola napísana

autor
3. sep 2024

@som_realistka nie,pol roka je mojím manželom !!!
Oni sa pres 3 rokmi rozišli, on šiel hned za adbokatom ktoremu predližil všetky dokumenty ktoré ma ohladom kúpi a splacania auta,ten mu hneď povedal,že ak nieje darovacia zmluva nieje možne auto ziskať späť ak ona sama ho vratit nechce

la_dolce_vita
3. sep 2024

Pri prepise auta netreba darovaciu zmluvu. Isli tam, prepisal to na nu a uz je to jej auto.. Sikulka 🙂)

autor
3. sep 2024

@la_dolce_vita áno bolo to presne tak !!
Zlatokopka obrala ho takto o byt aj o auto a teraz žije s chlapom s ktorym ho podvadzala v jeho dome a vozí sa na jeho aute bez kúska hambi

autor
3. sep 2024

@januska12323 on sa nehrá nehrá na chúdatko pozor! Skôr mna to hnevá jeho to už netrápy,sme finamčne zabezpečený len ked vidim,že jej chlap sa vyvaža na aute ktoré kupil môj manžel tak ma ide poraziť.

la_dolce_vita
3. sep 2024

Autorka, ale ty neries ju, ale svojho naivneho muza. Proste jej to dal, tak zobrala. Nikto ho predsa nenutil..

autor
3. sep 2024

@prasiatko30 áno urobol to dobrovoľne , hlúpak..si myslel,že ostane sním a bude dobrá žienka ak urobí to čo mu povie.
Nikdy nepochopim ako mohol urobiť takuto somarinu,ešte dobre že rodinny dom na ňu neprepísal inak by skončil na ulici po rozchode snou.zlatokopka je to