Manželov dom

13. sep 2024

Ahojte, bola u mňa kamoška a bavili sme sa o domoch. Jej manžel zdedil za slobodna dom, ktorý je písaný iba na neho. Sú manželia 20 rokov, všetko je u nich v poriadku, manžel veľký dobrák, ale čím je staršia, tym jej viac vadí, že ten dom je len jeho. Ona priebežne tiež doňho investovala. Rozmýšľa, že by kúpila byt, ako také zadné vrátka,no musela by riešiť hypotéku. Teraz sú bez nej, žijú si šťastne až teda na túto jednu vec. Čo by ste jej poradili aby bola spokojnosť na oboch stranách?

michaelam2
13. sep 2024

A nechce prepisat polku na nu?

lukbe
13. sep 2024

Dom je jeho. Ak by chcel, sam by jej daroval polovicu. V prípade rozvodu môže akurát tak preukázať, ak má čím, čo doňho investovala.

gribka1
13. sep 2024

Veď nech šetrí na byt, niekde tajne

0silvia0
13. sep 2024

Ked je manzel dobrak, vsetko je u nich ok, tak mu moze navrhnut, ci by nechcel polku domu na nu napisat 🙃

daniela1911
13. sep 2024

@gribka1 nech šetrí na byt za manželstva? Tajne? A potom ho ako tajne kúpi (za manželstva) aby bol len jej?

gribka1
13. sep 2024

@daniela1911 Nie, len v prípade rozvodu.

harrisson
13. sep 2024

Nech si kúpi byt. Tiež som to mojej navrhol. Dá sa to poriesit právne, že bude len jej

h2
13. sep 2024

@0silvia0 To by mu mohlo byť podozrivé, keďže sú spolu 20 rokov a doteraz to nechcela.

marianarem
13. sep 2024

Porozpravat sa s manzelom o jej pocitoch. Ak je to dobry manzel ako vravis, tak mozno vobec nebude mat problem cast prepisat na nu.

0silvia0
13. sep 2024

@h2 preco podozrive? Clovek ked je starsi inak rozmysla ako zamladi. Podozrive a vypocitave by to skor bolo keby to ziadala po roku, po piatich rokoch manzelstva.

luccija
13. sep 2024

@0silvia0 to sa uvidí po rozhovore či bude dobrák😉
Autorka každá sranda niečo stojí.Bud bude mať zadné vrátka a raz byt pre deti, alebo bude bez hypo a mužovi raz prdne v hlave a kvôli veku bude mať problém s hypo.Uz mohla mať polovicu splatenu.

anjelicek26
13. sep 2024

Mne muz prepisal polku domu uz davno... jemu to bolo blbe takto a kedze ma este zdedenu inu nehnutelnost, vlastne dve... ze aj keby sme sa rozisli, vyhodi najomnikov a pojde do druheho domu a necha nas tam s detmi byvat, takze uplne jedno, na koho bude pisany... srandista, toto bolo pred 14 rokmi, stale sme spolu (21.rok...)

tamky123
13. sep 2024

@anjelicek26 super si jej poradila. 🙂

0silvia0
13. sep 2024

@luccija
@h2 tak my sme to s muzom mali presne takto isto. Moj muz bez zavahania suhlasil, byvame v tomto dome 20 rokov, investovala som tiez, jemu to nenapadlo, napadlo to mne. Ked som to navrhla, do mesiaca bola polka domu prepisana na mna.

h2
13. sep 2024

@0silvia0 Neviem. Keď to doteraz nikdy nespomenula (čo nevieme, možno aj spomenula) a zrazu by s tým z ničoho nič prišla, mohlo by mu napadnúť, či sa nechce rozviesť a zabezpečiť sa do budúcna.

0silvia0
13. sep 2024

@h2 ja som to vytiahla tiez presne po 20tich rokoch

anjelicek26
13. sep 2024

@tamky123 tak jej radit netreba, jej sa to vobec netyka, ale jej kamosky 😂 Ja len ze muzi idu na to po praktickej stranke, hlavne v dlhych vztahoch, chcu mat zenu zabezpecenu a nie, ze zdedi byt len dieta (alebo este niekto uplne iny) a mamu pri zlej nalade vysmari na ulicu alebo to proste preda...

h2
13. sep 2024

@0silvia0 Ahá, tak ale potom tvoja odpoveď vychádza z tvojej pozitívnej skúsenosti. Autorka tiež môže dopadnúť dobre, ale vždy je tu aj možnosť, že to tomu chlapovi začne vŕtať v hlave.

0silvia0
13. sep 2024

@anjelicek26 presne toto. Nikdy nevies, ako sa decko zachova, aky partner mu kedy ake rozumy posunie do hlavy. Pre chlapa je dolezite mat partnerku zabezpecenu a chce, aby hlavne partnerka rozhodla o majetku a mohla o nehnutelnosti rozhodovat hlavne ona a nie deti s partnermi.

doriiis
13. sep 2024

Keby bol taký dobrák,prepise na ňu polku domu sám od seba už dávno.

ninusa221
13. sep 2024

To mala riešiť pred 20 rokmi nie teraz paneboze 🙈 ani halier by som nedala do niečoho čo nieje moje.

autor
13. sep 2024

Tak určite by nešla kupovať byt v tajnosti. Ona chcela skorej poradiť, čio by bolo lepšie pre oboch. Lebo keby zobrala hypotéku tak to určite pocítia obaja, ale zase by mali ďalšiu nehnuteľnosť.

autor
13. sep 2024

@ninusa221 neriešila vtedy, rieši teraz. Kupovala viac menej nábytok a vybavenie.

luccija
13. sep 2024

@ninusa221 predstav si, že tvoji rodičia ti nechajú dom ty to v zalaskovani prepises na frajera, muža o 3 r sa rozvedies...neviem, keď niečo darujem dcére chcem, aby to bolo iba jej
@0silvia0 áno, chápem v určitom veku človek inak premýšľa a chce mať niečo isté ..ste dlhoročni manželia, deti...

h2
13. sep 2024

Tak nech o tom skúsi hodiť s mužom reč. V podstate nemá čo stratiť, lebo ak mu to povie, sú dve možnosti: prepíše na ňu polovicu, alebo neprepíše. V tom druhom prípade bude tam, kde aj teraz. Čiže za pokus to stojí.

mane01
13. sep 2024

Moj muz zdedil byt, tiez este za slobodna. Vsetko je ok u nas. A keby sme sa nahodou rozisli, tak ten byt ostane jemu a len jemu. V com je problem? Preco by som si mala narokovat na nieco, co je realne jeho? Mozem to pouzivat, nemusim platit polku hypoteky alebo najom… aj ja mam vdaka tomu vyhodu… ak spolu ostaneme forever, tak ho po nom zdedim, alebo umriem skor…

h2
13. sep 2024

@mane01 Toto je ináč veľmi rozumný názor.

ninusa221
13. sep 2024

@luccija nemusím si to ani predstavovať lebo sa to nikdy nestane 🙈😂

ninusa221
13. sep 2024

@luccija neviem no dlhoročný manželia to ti nič nezaručuje. U nás v rodine sa teraz rozišli pár ktorí boli spolu 30 rokov. Takže istotu nemáš nikdy a to ja by som nevedela spávať.

macatt
13. sep 2024

Tak možno by mohla skúsiť navrhnuť byt ako investíciu s tým, že sa bude prenajímať.. pokiaľ sú vo veku, že im ešte hypo dajú, lebo čas letí a vlastne nemajú čo stratiť, keďže ceny nehnuteľností stúpajú, že treba to využiť😅