Manželov bratranec vytvoril skupinu len pre rodinu. Čo by ste robili vy?

homolca
21. máj 2020

Zienky, čo by ste robili vy? Manželov bratranca vytvoril WhatsApp skupinu, kde zahrnul len pokrvnych príbuzných, teda ich stranu rodiny, manžela, bratranca, svokru, jej rodičov, bezo mňa, bez jeho ženy, bez "prizenenych".... Posielajú si vtipy, videá a čo má zaráža najviac aj fotky mojich detí bez môjho súhlasu, bez toho, aby som videla komentáre, len viem, že ich tam svokra preposlala...čo by ste robili? Riešiť? Netuším kam to oni preposlu, ani čo píšu o mojich deťoch...

queen_mary
21. máj 2020

@homolca no a? Aj ja mam s ocom a bratom vlastnu skupinu, muza som tam nedala🤣 ani ho to nezuajima. A hlavne je tam tvoj muz, tak co riesis nejake fotky. Mozem ti garantovat, ze vacsinu tych pribuznych fotky deti aj tak nezaujimaju, nie to aby ich niekomu dalej preposielali.

sunny8
21. máj 2020

Skupinu nech si ma kto chce kde chce ale za fotky svojich detí by som sa postavila a nejak zakročila .. neuznavam zverejňovanie fotiek mojich detí (zvykol to robiť aj ex a odvtedy mu fotky neposielam) a ex svokra duplom.

queen_mary
21. máj 2020

@sunny8 ale ved tam ma muza preboha, a je to rodina. Nedavaju to na instagramy 🙏

pribinak
21. máj 2020

Chcela si napísať Vašich deti. Keď s tým muž súhlasí, nič neurobíš

sunny8
21. máj 2020

@queen_mary to je jedno. Fotky deti sú citlivá vec. Jej muž tam možno je ale nikto nemôže ručiť za konanie druhých ľudí. Napr moja ex svokra súkromné rodinné fotky vesala na fcb na insta dokonca tam dala holú fotku mojej dcéry keď bola novorodenec. Už jej tam písali sprosté komentáre nech prestane pridávať také fotky že čo všetko sa môže stať. Niektorým ľuďom úplne prepína a je im jedno koho tá fotka je a kde ju zavesia .. a každý rok keď ma dcéra narodky tu fotku opäť dáva zdielať lebo jej to vyskočí ako spomienka ..

queen_mary
21. máj 2020

@sunny8 nepisala ze to postuju na socialnych sietach, len, ze si to posielaju v skupine. Rodinnej skupine.

sunny8
21. máj 2020

@queen_mary veď nepísala to ale stať sa to môže takže by mala byť opatrná hneď od začiatku ;)

sidicek
21. máj 2020

@homolca a prečo ťa tam muž nepridá? Ved to nie je hádam nejaky tajný spolok

queen_mary
21. máj 2020

@sunny8 cize dava zakaz muzovej rodine zdielat medzi sebou fotky ich pribuznych? By ma zaujimalo, ci aj ona vobec neposiela ziadne fotky svojej rodine a kamosom. Alebo jej skor vadi, ze ju do skupiny nedali 🤭

homolca
autor
21. máj 2020

@queen_mary asi áno, vadi mi, že ma tam nedali....ja nie som ich rodina? Divné, nie? netuším kam sa to dostane, a keby som posielala ja, ok, ale svokra preposiela moje foto našich deti? O ktoré ani nemá záujem, stretáva sa s nimi hodinu za týždeň....napr. dnes som bola s deťmi na zmrzke, ale vidno iba deti a moju kávu...a ona to postla, takže to vyzerá ,že svokra zobrala deti na zmrzku...

veronikaszabova
21. máj 2020

@homolca a co, ze ta tam nepridali?
Trucujes ako male decko, s ktorym sa nechcu hrat.
Vytvor si ty svoju skupinu s tvojou rodinou a budes mat pokoj.
K fotkam - postuje ich tvoj muz, su to vase deti. Nie len tvoje. Ak ich nikto nezdiela niekde inde, kde nechces, tak neries.

mondolina
21. máj 2020

@homolca
Tak ale tvoj muž viac čo píšu o jeho deťoch 👍

queen_mary
21. máj 2020

@homolca a co ako? Ved to je uplne normalne. Aj ja mam skupinu len s mojou rodinou. Moj muz ma skupinu s jeho mamou, bratom a sestrou a neriesim.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka_bb
21. máj 2020

Jeemin toto vytvorila aj muzova rodina na fb.na rozdiel od vas, mna aj muza tam pridali.po dvoch dnoch sme sa z tade obaja vymazali😂 svokor a dajaka tetka si tam posielali total trapne videjka, nam chodilo 100upozorneni ,lebo 20pribuznych to furt "humorne" muselo komentovat. Nikdy viac 🤭🤭 fotky no.to je ina vec. Ked teraz boli svokrovci pozret 3 mesacneho synceka,vypadalo to asi takto. Prisli, otukali sa, dali kavu, synator je smejko takze hned zacal dzavotat, svokor nateseny ze mame ich odfotit.potom uz maly lezal nepovsimnuty na gauci,svokor pytal heslo na wifi,a ostatok casu len pipal fb a svokor dzubal do mobilu a 100000000% rozposielal foto VSETKYM NA FB 😀 a maleho si uz absolutne nevsimal.len lajky a komenty. Co mi ine ostava, len sa nad tym pousmiat. Ja si hlavne davam pozor aby som nedavala foto s ocami viditelnymi tak riadne aby "nezakliali" neuriekli deti.cize take kadejake z boku a tak davam hah. Ale v tejto dobe sa uz tymto whatsapom, fb, insta, a inym chujovinam nevyhneme

kvetinka75
21. máj 2020

@homolca podla mna hladas problem tam kde nie je.

janinah
21. máj 2020

chorá doba toto...naše deti nikde na nete nie sú...teda nie našim pričinením a nie v detskom veku...ak chcem poslať foto,tak na mail adresu len tomu,komu verím,že si to nechá pre seba....a ďakujem Bohu za muža,ktorý je v tomto ako ja,teda strážime si svoje súkromie a rešpektujeme súkromie našich detí...

sissy27
21. máj 2020

@homolca a keď sa tebe raz nebude chcieť k svokre na rodinnú návštevu a pôjde len muž s deťmi, tiež budeš zúriť, že sa bavia bez teba? Sorry, ale ako rozmaznané 5ročné decko “mamiiiiii oni sa so mnou nechcú hrať” 🙄
Čo sa fotiek týka - máš nejaké deti z predchádzajúceho vzťahu keď píšeš o tvojich deťoch? Alebo sú to vaše spoločné? Neposielaj a nezverejňuj fotky detí ani ty a nebudú ti mať čo “ukradnúť”, tam by som začala.

andyh20
21. máj 2020

@homolca keby si v skupine,aj tak nevieš,kde ďalej by sa fotky mohlo dostať. Vôbec ti nejde o deti,ale o tvoju jesitnost že si tam neni. 🤦‍♀️

cervenaruza123
21. máj 2020

@homolca My mame tiez rodinnu konverzaciu. Mame aj taku, kde sme vsetci, aj taku, kde sme cisto surodenci, kde riesime veci, co inych by ani nezaujimalo, ani by k tomunemali co povedat. Chlapi z nase rodiny si tiez spravili konverzaciu, nech si mozu pisat medzi sebou chlapske veci, co nezaujimaju nas, zeny 😀 . Neriesila by som to tak, navrhni aj ty spolocnu celorodinnu konverzaciu, ak ti to chyba alebo len pre tvoju stranu rodiny sprav. A fotky, to ries s manzelom. Chapem, ze ti to vadi, ale su to aj jeho deti. Musite sa vy dvaja nejak dohodnut o tomto

sapetka
21. máj 2020

Ja mam skupinu len so svokrovcami🤣len my traja😊a co teraz? Muz sa z toho nezblazni.

daganov
21. máj 2020

@homolca o pár rokov si tvoje deti vycapia svoje fotografie kde len chcú. čo urobíš potom? Čo je také hrozné na tom, že svokra zverejní foto tvojich detí? Neštve ťa viac to, že ty na tých foto nie si a máš pocit, že sa chce prezentovať ako super babka? Ale veľa s tým nenarobíš, vykašli sa na to. Veď čo je na tom, ak si tie foto pozrie manželova rodina? Iných cudzie deti nezaujímajú, to mi ver.

bea22196
21. máj 2020

Keby si vypisoval zo zenamy podla mna to by bol problem ale s rodinou ? Podla mna normalne a dnes v mode 🙂

belllinka
21. máj 2020

Ja nikdy nechapem tu hysteriu okolo fotiek, co sa na koni pravidelne objavuje. Co tie deti fotis nahe?

rachel36a
21. máj 2020

@homolca a co je na tom...je to rodina...ty si vytvor svoju skupinu ked ti tak vadi ze oni maju svoju...by ma ani nenapadlo riesit taketo veci...

kocurikpupcek
21. máj 2020

@homolca nieco podobne urobila moja svagrina. Vytvorila cisto skupinu, kde dala svojich rodicov (mojich svokrovcov), a svojich bratov (jeden z nich moj muz). Veru aj mne bolo vselijako, ze a preco mna nie. Nepatrim k nim do rodiny? Len preto lebo nie som krstna jej detom( moj muz je krstny, ja nie)? Lebo nie som pokrvna pribuzna?
Slusne som ju poprosila, ze ci by ma zahrnula do ich rodinnej messenger skupiny, ved i ja by som rada videla jej deti ako vyrastaju, kedze nezijeme blizko seba. To iste ked ona vidi moje, kedze moj muz veselo postuje nase fotky. Asi jej to bolo blbe ma odmietnut nuz ma pridala. Keby ze sa neozvem...

montemotherone
21. máj 2020

@homolca ja som oslavovala nedávno okrúhle narodeniny a tiež pozvala len svoju rodinu. Ako môj muž raz povedal, bližšie košeľa ako kabát (vtedy sa to týkalo síce jeho mamy a jeho, pričom ja som "nedokázala pochopiť" , že niektoré veci sú mimo mňa, ale dnes to už chápem a rovnako aplikuje u mojej rodiny 😁
Odporúčam to aj tebe. Nerieš a urob si tiež svoju skupinu 😉 Konieckoncov , urobil ju bratranec... to ti je čo? Nič 🤷‍♀️

h2
21. máj 2020

@sunny8 To nie je zverejňovanie. Posiela si to medzi sebou rodina. Ak má svokra fotky jej detí, tak aj tak nemôže vedieť, komu všetkému ich ukazuje. Fotky môjho syna videli všetky mamine kamošky.
@homolca Vieš, koľko ja mám WhatsApp-ových skupín? A môj muž nie je ani v jednej z nich. Keď Ťa to tak štve, založ vlastnú skupinu, kam si Ty pridáš, koho budeš chcieť. 😉

lentilkaxxx
21. máj 2020

@homolca nie v zlom, mám pocit, že to nie je len o "ich" skupine, ale je tam toho viac a Teba toto vytočilo ako vyvrcholenie niečo iného?