Manželka si ma prestala všímať. Čo mám robiť?

mrsing
16. sep 2014

S manželkou sme spolu 9 rokov, s toho bývame spolu vo vlastnom rodinnom dome 4 roky a 3 roky sme manželia a máme 3 ročného syna. Po materskej dovolenke sa vrátila manželka do práce kde pracuje od skorého rána do 15-tej. Niekedy aj 6 dní do týždňa. Ja som tiež v práci 5 dní do týždňa. Mám 32 rokov a moja manželka má 27 rokov. Syn chodí od septembra do škôlky. Môj problém je v tom, že zhruba počas toho ako ostala doma na materskej si ma manželka akoby prestala všímať, dostávam od nej menej a menej pozornosti a okrem iného sme mali obdobie kedy sme nemali spolu sex aj mesiac a keď hej tak len na môj podnet alebo dobiedzanie. Hovoril som si, že to prejde, že teraz toho má veľa, teraz má mnoho starostí s dieťatkom. Tak som to len tíško pretrpel. No neprestalo to ani potom čo sa vrátila do práce. Prestala mi hovoriť „ľúbim ťa“, prestala sa sama od seba ku mne túliť, prestala mi sama od seba dávať pusu, prestala ma objímať. Všetko urobí až po mojom podnete, inak si sadne, ľahne vedľa mňa ako by som bol iba jej spolubývajúci. Zmizla z nej vášeň, neha a iskra ktorú som na nej tak miloval. Nevšíma si moju snahu, akoby neoceňovala moju snahu, moju starostlivosť a moju všímavosť. Pretože ja sa snažím, pomáhať jej s domácimi prácami, so starostlivosťou o dieťa, venujem sa synovi aj jej, snažím sa byť príkladným otcom a manželom, snažím sa jej vo všetkom vyhovieť a urobiť všetko tak ako si to ona želá. Robím kompromisy, keď treba tak ustúpim, chválim ju pred rodičmi, kamarátmi, kolegami. Hovorím jej ako ju veľmi milujem, preukazujem jej lásku, hladkám ju po chrbte, držím ju za ruku, synovi pred ňou hovorím ako sa všetci traja ľúbime. No to všetko ostáva akoby bez povšimnutia. Keď sa ju opýtam či ma ešte ľúbi tak mi povie s úsmevom „trošku“ alebo niekedy mi povie „áno“ ale sama od seba nepovie. Keď sa s ňou o tom rozprávam tak mlčí nevie mi nič na to povedať. Cítim sa byť nepochopený a zbytočný. Čím viacej sa snažím starať o dieťa, domácnosť a ju, tým je to asi horšie. Sex máme 4x do mesiaca aj to len a len po mojom podnete a dobíjaní. Raz som skúšal zámerne sa jej vôbec nedotknúť ani pusu jej dať, tak prešlo 8 dní kedy večer v posteli položila ruku na moje plece. Bohvie koľko by prešlo času bez sexu, keby som sa o to nepokúsil ja? Nechcem nič zvláštne od nej len jej pozornosť, všímavosť, prítulnosť a malý prejav lásky, aby som cítil jej oporu. A ako čerešnička na torte bolo moje náhodné odhalenie jej flirtovania s 20 ročným chalanom cez FB chat. Zabudla sa odhlásiť a ja som si všimol akési čudné správy. Kde neznámi chalan ju požiadal o pridanie medzi priateľov a ona miesto zamietnutia po zistení o koho ide si s sním začala zoznámku na konci ktorej mu napísala ako jej lichotí, že má o ňu záujem mladý chalan. Na moje a jej šťastie to ukončila tým že je vydatá a má dieťa. No svojej kamarátke sa s tým hneď pochválila, že ju balí mladý chalan a že jej to normálne zdvihlo sebavedomie. Tým istým sa pochválila na inom fóre, kde som registrovaný aj ja len o tom asi nevedela. Miesto toho aby sa kamarátkam pochválila, že jej manžel jej pripomína ako sa jej veľmi páči, aká je sexi, ako ju manžel ľúbi, ako sa jej manžel snaží...Neviem čo mám robiť. Poraďte mi prosím. Podľa vás ma moja manželka ešte miluje, alebo ma berie už ako samozrejmosť ako rutinu, že som pri nej a robím všetko o čo ma požiada? Kde robím chybu? Čo mám robiť? Mne na nej fakt záleží a milujem ju rovnako ako 9 rokov dozadu. Možno to iba zbytočne nafukujem, neviem, ale trpím nedostatkom lásky z jej s strany inak je to príkladná mamička aj žienka domáca. Ďakujem za každý podnet.

actimela
17. sep 2014

tak moj nazor je,ze bud ozaj niekoho lubi alebo trpi mozno nejakou poporodnou depresiou-trauma z porodu?Tazko povedat.....

tova
17. sep 2014

@mrsing ja mam roky po porode a stale nemam energiu aku som mala predtym ako som mala deti. Vela veci sa mi nechce, a ani nevyzeram tak, ako predtym, mozno ju nejake malickosti trapia a citi sa ina, a s mladym nemyslim ze by nieco myslela. zasmiala sa a pochvalila kamaratkam. A moc sa nesnaz, aby jej to neislo na nervy potrebuje svoj priestor, pockaj kym nieco podnikne aj ona.

mrsing
autor
17. sep 2014

@tova asi máš pravdu, nemal by som sa moc snažiť. Možno by som mal ubrať zo všetkého a menej si ju všímať alebo byť menej pozorný. len sa bojím aby to neprerástlo do toho, že aj tak sa nič nezmení a úplne sa odcudzíme. Ten mladý to ma už teraz až tak neserie. Skôr sa mi jedná o tú všímavosť z jej strany. Možno by som mal začať chodiť niekam von bez nej. Neviem čo vy na to? Ďakujem.

bonaqa2013
17. sep 2014

Určite by si sa mal menej snažiť. berie ťa ako samozrejmosť. Nevravím, že si máš nájsť niekoho, to nie, ale manž. je asi moc istá tvojími citmi. Čo tak si nájsť nejakého koníčka? Popr. začať športovať? Vybehnúť len tak na hod. na plaváreň, do fitka, zabehať si? ja by som to viedla týmto smerom.

mirkaelias
17. sep 2014

pisal si, ze nereaguje moc na to ked jej hovoris, ze ju lubis, ze sa snazis a tak,,,,skus sa jej opytat ci sa chce rozist,,, uvidis co ti povie,,,mozno ked jej jemne ukazes, ze zacinas mat toho naozaj plne zuby tak sa ,,zobudi,, ....skusala by som to isto rozhovormi a ked by to neslo potom by som skusila poradnu ,,,podla mna cim dlhsie to budes trpiet a nebude sa to menit tym tazsie to pojde vratit spat.

2712sasenka
17. sep 2014

@mrsing Cely problem je v tom,ze ona sa teraz citi na koni,kvoli chlapcovi,ktory jej lichoti,to je vsetko...keby ta stratila,tak by sa uvedomila,netreba si ju vsimat,cim viac si ju budes vsimat,tym menej ona teba...nehladkaj,nedobiedzaj,nic z toho co si robil doteraz a jej sa zapne kontrolka...Ona si je totizto prilis ista tebou!Co by ine zeny za takeho chlapa ako ty dali,niekto to ma a nevazi si to ☹

matozazzo
17. sep 2014

Moj nazor... sadnut si a porozpravat sa. Otvorene. Vsetko viazne v komunikacii. ty to vidis len zo svojho pohladu, co vsetko pre nu robis, ale... ako to vidi ona? Co vsetko doma robi ona? Naplna ju praca? Ako nesie to, ze je opat v praci? Mozno ju uz nepritahujes tak, ako predtym. Ty mas ine ocakavania, aj ona. Ak v tom nie je niekto iny, skus jej navrhnut manzelsku poradnu. Vacsinou ide o hlbsie problemy, ktore vyplavali na povrch az teraz, po 3-4 rokoch.

vera710
17. sep 2014

@mrsing tak ako pises.... skus trosku zit aj pre seba, najdi si nejaky konicek, alebo vybehni niekam vonku sa odreagovat a hlavne jej nehovor, kam ides... ak sa ta aspon opyta kde si bol, myslim, ze to nie je celkom stratene 😉

erka2014
17. sep 2014

@mrsing možno by nebolo zle porozpravať sa s nou o tom presne tak ako tu...možno ti povie prave to, že ju prilišna pozornosť dusi alebo možno pridete na to, že ju niečo trapi a vôbec si o tom netušil...do hlavy toho druheho nikdy nevidiš, kym sa s nim poriadne neporozpravaš...možno ona tiež netuši, že teba to tak veľmi mrzi...určite by som komunikovala..u nas to občas tak funguje, že pokial niečo manželovi po lopate nevysvetlim, tak si to sam nedomysli...a nie preto, že by nechcel, ale proste preto, že sme z inych planet...už ma prestalo baviť davať mu svoje pocity najavo tym, že sa s nim nerozpravam alebo si ho nevšimam, lebo zvyčajne nevie za čo ho trestam 😀

asimama
17. sep 2014

@mrsing sex raz za mesiac,ci 4 x do mesiaca..chlape otvaraj sampanske..mozes byt rad.. 😉 ako to ze fakt..ja sa dockam raz za dva mesiace..aj to musi byt..a o tom,ze objatie len na moj podnet alebo tak..u nas normalka..predtym som sa nad tym trapila..milionkrat opakovala,ako mi tym ublizuje aj tak je to tak isto..zmierila som sa s tym..romanticke gesta a romanticke pusinky..vyznania su len v rozpravkach a filmoch tot vse..rozdiel by bol,ak by taka bola aj pred tym..a zrazu sa zmenila..ale ono to chlap inak vnima,ked do rodiny pribudne dieta..citi sa byt odstrceny..na druhej kolaji..mozno istym sposobom ziarli na dieta..mozno si druhe maminky tukaju po cele..ale pocula som toto od dvoch chlapov,skor,ako sa nam narodil maly..varovali mojho mm uz predtym..a bola som pri tom..sam mi to potom aj mm povedal..riesis to tu na fore..skus si vecer niekedy najst cas s manzelkou..otvorte si flasu vinka..a porozpravajte sa otvorene..nikto ti nepovie,co jej koluje v tej jej hlavke..vela stastia.. 😉

anetkaadamko
17. sep 2014

nie si náhodou môj manžel ? 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))

asimama
17. sep 2014

@mrsing a este..kazda zena sa chce citit atraktivna..pekna..a zvlast,ked jej napise mlady muz..nemusi v tom byt hned nieco zle..len sa chcela pochvalit kamoske..aaa??zober si to tak..ty zacnes chodit von bez nej..1 priklad,ak jej na tebe zalezi:bude nasrata..budete sa hadat..a jedine co tym dosiahnes je mozno to,ze ti tresne dvere pred nosom a zacne chodit von aj ona 😉 2 priklad:ak jej na tebe nezalezi:budes si chodit von..ona to bude mat na haku..a potom zacne chodit von aj ona..ty sa budes citit nasraty,ze ti nevyslo to,co si od toho ocakaval a budu len hadky..co tak vymysliet nieco ine...zajednat niejaky romanticky vikend pre dvoch..bez deti..budete mat cas jeden na druheho..vypoviete si co treba..mozno sa aj pekne zblizite..neznasam maminky typu..co by som ja dala za takeho chlapa..kurna co ste si vybrali to mate,tak sa s tym zmierte....wrr...drzim palce.. 😉

eva189
17. sep 2014

ahoj, ak nemas problem zobrat do ruky knihu a precitat si ju tak, odporucam 5 jazykov lasky. nam velmi pomaha v manzelstve.

tova
17. sep 2014

@mrsing ked si veril ze cely zivot sa budete laskovat, pusinkovat, objimat no neviem, este take manzelstvo som nevidela. Ste v inej faze zivota, uz neni vasa domacnost len o vas dvoch, je tam uz syn. Laska sa aj da inac prejavit nez neustalym hladkanim, skriabkanim, to si nechaj na specialne chvile v noci . nevyzaduj od nej viac pozornosti ako dieta.

skolara
17. sep 2014

Áno da sa cely život laskat a pusinkovat a tiež určite si denno denne hovoriť milujem ta. Ženy nájdite v sebe tu zenskost a radosť zo sexu príde.

olivka84
17. sep 2014

@mrsing tiez odporucam 5 jazykov lasky. s toho co pises neni na slova chvali ani na sex , ani si neceni ze jej pomahas tak ostavaju darceky a cas straveny spolu. mozno ste sa odcudzili lebo ste malo spolu.
@eva189 dobra knizka len som stale nezistila akym jazykom to ten moj muz vlastne hovori 😀

alexandramaria
17. sep 2014

@tova toto je čo za dríst prosím ťa ???
zato,že majú dieťa, už je manžel na druhej koľaji či ako ? prečo by nemal vyžadovať pusinkovanie, hladkanie a bozkávanie ?
ženy, ja tu kedysi normálne ľutujem vašich mužov, ktorých ženy príchodom dieťaťa prestali byť milenkami a manželkami. 😖 normálna žena vie urobiť zdravú rovnováhu tak, aby netrpel žiaden člen domácnosti.
Je mi na grcanie zo žien, ktoré som zaslobodna poznala ako kočky, štíhle, upravené, krásne a po dieťati vidím doslova mátohy. Chudák chlap, chudáák....

jlp
17. sep 2014

Ahojte, presne tento problem momentalne riesime s manzelom u nas. Mame 2,1 rocneho a 5 mesacneho syna. Ja som pred detmi bola dosloca nymfomankou a po porodoch, kt. boli rychle a v pohode som uplne stratila sexualny apetit. Doslova sa musim nutit do sexu, viem ze muz by chcel a je s toho dost frustrovany. Nemozem sa vkuse vyhovarat na deti, pretoze je fakt, ze ked pride s prace domov, tak ich oboch cezme na dve hodiny von - no ja som stale v jednom kolotoci varim, pratam, umyvam riad, zehlim a to stale dokola. Ked su vzacne chvile, ze spia naraz, tak si vylozim nohy a dam teplu kavu, no vecer som aj tak z 90% mrtva a uz vobec nechcem pocut o sexe. A to chcem este jedno mimi. Neviem ako zmenit to, aby som opat mala na sex chut, alebo aspon radost z blizkosti. Skutocne mame momentalne krizu vo vztahu. Najhorsie je, ze mne to vobec nechyba.

caoli
17. sep 2014

@tova isto si nevidela vsetky manzelstva, takze negeneralizuj. su aj take, kde hladkanie, pusinkovanie a laskanie funguje aj pri 5 detoch a po 25 rokoch.

ine je, ak su partneri v tomto rozne "nastaveni". lebo prilis toho vsetkeho moze jedneho z nich doslova obtazovat. nie vsetci sme rovnako kontaktni. ale to sa musia ti dvaja poznat, a hlavne respektovat. vyzadovat tutuli mutuli nepretrzite a ked je ten druhy zdrzanlivejsi, tak obvinovat z nedostatku lasky, tak to je uspesny zaciatok konca. to sa ten mojkac tomu druhemu tak sprotivi, ze bude mat gucu v krku len pri predstave, ze sa ho ide dotknut.
poznala som vztah, ktory na tomto stroskotal. on - mojkacik - nemohol od nej ruky odtrhnut, ona zdravo kontaktna, vsetko s mierou, to po case zacala doslova nenavidiet. a kedze s nim vsetko dohovaranie a rozumne vysvetlovanie viedlo len k citovemu vydieraniu, bolo po laske.
takze pozor na tu spravnu mieru a ustrazit si, v ktorom bode uz zacina sebectvo.

ssussie
17. sep 2014

Ty nemozes byt chlap 🙂 U nas je to to iste ale v opacnom garde ... Pomaha tak isto nevsimavost ... Vtedy spozornie 🙂

makmitka33
17. sep 2014

mne to príde normálne 🙂

tova
17. sep 2014

@alexandramaria moja ty ked bud budes mat aspon 5te vyrocie svadby, rozpravaj o manzelstvach. Podla tvojich odpovedi v inych temach ti je na grcanie z vela ludi. tak sa poriadne vygrcaj na seba a pozri do zrkadla 😀

tova
17. sep 2014

@caoli pozeras asi pravidelne telenovely 🙂 poznala som take 2 pary, kde sa drzali za ruky aj v 60ke a vraveli lubim ta kazdy den, obom zomrela prva manzelka a muzi sa nemohli dockat dalsej nahradnicky a o par mesiacov od smrti manzelky paktovali s inou. (a kto vie co bolo pocas manzelstva poza chrbat lebo casto tak byva ked muz ma bokovku a nechce sa rozviest tak svojej manzelke dava tu pozornost a muti jej hlavu 🙂

bordor
18. sep 2014

@jlp skus aspon jeden den v tyzdni ked ti muz zoberie deti nerobit nic ... a vylozit si nohy ... oddychnut. podla mna si vycerpana a necudo ze nemas na sex vobec chut ... ved on sa snazi ta odbremenit , nevidis to? alebo skus raz za cas aj upratovacku, zredukovat aj to zehlenie (zehlim len muzove kosele a svoje oblecenie, ktre fakt potrebuje zehlenie - ostatne - tricka,postelne pradlo, detske veci okrem satociek nezehlim!)... manzelstvo sa ti moze zrutit aj ked budes mat domacnost tip top .... daj si na to pozor!

moonlight1210
18. sep 2014

@alexandramaria ty skoro vsetko vzdy beries rovno utokom na bodak.

skor by som povedala chudak chlap, ktorého zena po porode si najde cas na dieta a na lestenie sa pred zrkadlom, aby na prechadzkach vyzerala stale tip-top, ale domacnost vyzera tak, ze len hodit granat a podrzat zatvorene dvere. a rozdiel pred a po vybuchu si ani nevsimnes.

jasne, netreba stracat zdravu sudnost o svojom vyzore. prve mesiace s bábätkom su pochopitelne, ze vlasy do chvosta a tenisky s riflami su najjednoduchsia cesta. neskor by bolo fajn sa o seba trochu postarat.
ale su zeny, co maju rysy tvare, kde staci malo (spirala, lesk a poprasit pudrom) a vyzeraju dobre. a su zeny, co maju rysy, kde rano za slobodna venovali nejaku to polhodinku tonovaniu, aby upravili tvar tvare, oci, vyzor pleti a vobec. a teraz jednoducho tuto polhodinku radsej venuju noham na stole, ako statiu pred zrkadlom, ak ju maju.

alexandramaria
18. sep 2014

@tova ďakujem, že si si dala tú námahu aby si vyhľadala pár mojich odpovedí . 🙂 grcať zo seba nepotrebujem, totiž občas viem zapnúť aj rozum. Ty si hodila všetkých do jedného vreca ako manželstvo nepotrebuje pusinky, hladkanie etc. Čo ti dáva právo generalizovať ? Za to,že ty svojho muža nepobozkáš ? Ďalšia so stráášným nadhľadom na svet, chlapov a všetko ostatné. Byť tebou, idem grcať radšej ja. Trápna si statočne.
Ako vieš, že ja niesom vydatá ? 😀 😀 😀

alexandramaria
18. sep 2014

@moonlight1210 nie je pravda že niečo beriem útokom. Iba ma fakt nebaví čítať tu dookola kopu nezmyslov, výhovoriek, priam psychologických profilov, pritom je riešenie jednoduché . Ja nespochybňujem, že sú ženy , ktoré nepotrebujú fintenie pred zrkadlom, ani to, že pri malom bábu je to na čas náročné. Ja som iba uviedla druhý extrém. A to ženy, pri ktorých (keby som bola chlap) si trieskam hlavu o stenu, že toto som si ja kedysi brala ? Veď to bola taká kočka ! a teraz?
a kľudne do mňa.
ja som napísala, že rozumná žena vie spraviť zdravú rovnováhu , aby netrpela ani domácnosť, ani muž ,ani bejby. Sú tu také maminy na koníku, ktoré majú aj viac detí, malinkých a sú fakt krásne, starajú sa o seba, nezanedbávajú muža... ktoré sú priam vzorom 🙂
Mne kedysi na tomto koni pripadá, že máte tých chlapov len na plodenie detí a na nosenie peňazí.
Urobí žene dieťa, hotovo, jeho úloha sa skončila, lebo veď žena ho už ďalej nepotrebuje, má predsa dieťa.
Á potom tu píšu kvantá žien, čo preboha od nich tí muži chcú ? Pusu, sex ? Aká drzosť neslýchaná. Toho mi je ľúto. Že žena prestane byť milenka, manželka a potom , keď deti odídu v 25 z domu sa čuduje, že z mužom k sebe nevedia nájsť cestu a žijú si každý svoje. Bodaj by nie, keď na neho celé roky s prepáčením kakala.
Kľudne ma oprav, ak sa mýlim...

tova
18. sep 2014

@alexandramaria si smiesna pytat sa ma co mi dava pravo mat nazor hahaha vydata si rok, dva???? napis o 10r. a mozno si prave vynimka a jedna z tych, ktora muzovi na narodininy vola stripterky do domu, sminkuje sa oblieka len aby muz nepozrel na inu, alebo niekto na muza, vsade na verejnosti ho drzi za zadok aby kazdemu bolo jasne ze ma zenu, vies, to su chudery bez sebavedomia ktore by nevedeli sa uzivit keby od nich odisiel.

alexandramaria
18. sep 2014

@tova ohohooo, nezdá sa ti , že miešaš hrušky s jablkami ? téma je inde.
ja sa nešminkujem preto, aby sa nepozrel na inú, ale aby som sa JA cítila dobre a príjemne. Neobjednávam mu striptérky ani nič podobné 😀 to si v živote nepočula, že sú aj ženy, ktoré sa o seba starajú kvôli sebe ? 😵
Podľa teba je každá manželská dvojica otrávená a nikto sa nebozkáva a nehladká po rokoch manželstva alebo popri deťoch , napísala si mužovi aby od svojej manželky nevyžadoval viac starostlivosti ako dieťa !! ty si kompletná ? prečo by mala žena všetko venovať dieťaťu a muža zanedbávať , keď si ho brala z lásky ?

A zarábam dostatok, aby som sa vedela uživiť, on ma živiť teda fakt nemusí 😀 welcome, predstav si že sú aj ženy, ktoré niesú závislé od muža, nemusia sa šminkovať kvôli nemu, vedia deliť svoju lásku tak aby netrpel ani muž , ani bábo, muž ich za to neskonale ľúbi a práve preto nepozrie za inou. Lebo má stále doma tú, ktorú si bral a nie iného človeka ....ale ty si teda (podľa tvojich slov) ži život strapatej a neupravenej pani, ktorá svojmu mužovi nedá pusu, nedajbože sex, aby náhodou od nej nechcel kus lásky, lebo ona MÁ DIEŤA ! nech sa ti páči 🙂 z mojej strany neplodná debata.

jlp
18. sep 2014

@bordor mas pravdu