Manželka sa mi nevenuje

vysuflik
1. okt 2012

Ahoj. Snazil som sa najst na internete diskusiu na tuto temu, ale nasiel som iba "manzel sa mi nevenuje"... Zvlastne, asi som prvy manzel ktory ma taky problem. Na zaciatok lahky uvod: Sme spolu 9 rokov, svadba pred 4 rokmi, dvaja synovia. Ja robim (som doma kazdy vecer), manzelka nerobi a je doma cely den. Uz parkrat sme mali krizu, ze sme sa dlhsiu dobu vobec nerozpravali, ale nakoniec sme si to vzdy nejako vydiskutovali. V obdobi "po krize" manzelka chvilu "poslucha" a snazi sa, venuje sa mne aj domacnosti aj rodine, mame castejsie sex a pod. Ale po case to opat sklzne do stereotypu, kedy manzelka cely den nepohne ani prstom (doslova: spinave riady a aj ine veci presne na tom istom mieste ako rano), manzelka cely den spi, potom cely vecer a celu noc cita knihu alebo pozera na internete mangu. Napriklad minuly vikend bola s kapelou hrat, cely vikend som strazil decka (to je v poriadku). A ked sa v nedelu vecer vratila, pytal som sa ci nejdeme nieco spolu robit (dal som niekolko navrhov). Povedala ze nie, ze je unavena a ide spat (to je tiez v poriadku, ma narok byt po hrani unavena). No v noci o pol druhej som sa nahodou zobudil a ona sedela pri pocitaci. A taketo mame na dennom poriadku. Casto rano o pol siestej vstanem do roboty a ona este stale cita, celu noc. Ked ma chut na sex, ide radsej do sprchy s vibratorom ako za mnou, ale moje navrhy odmieta (boli ma hlava, nechce sa mi, som unavena, mam kramy, atd). Nezanedbava iba mna, ale aj deti. Ked s nimi musi nieco robit (napr. domace ulohy), je nervozna a iba na syna krici. Decka maju pravidelne na veceru chrumky, lebo vobec nevari. Ja obcas navarim, ale tiez sa mi kazdy den nechce ked pridem vecer z roboty a mam este varit a poupratovat a riesit decka, navyse ked vidim ze to mohla (a mala) urobit zena cez den. Potom to vyusti do krizy, lebo ma to hneva a prestanem sa so zenou rozpravat. Jej to vsak ocividne vyhovuje. Potom ked uz je situacia uplne vyhrotena, prerusim mlcanie, poriadne sa porozpravame a chvilu je zas vsetko v poriadku. Uz ma tieto cykly (kriza-diskusia-ok) nebavia a velmi ma to ubija. Ake su vase nazory? Myslite, ze sa taky vztah da nejako zachranit, alebo ozivit, alebo zmenit?

keziah
1. okt 2012

Ake velke mate deti? Chodia do skolky/skoly alebo je manzelka na rodicovskej dovolenke?

lentilka29
1. okt 2012

no to co pises sa ani len dobre necita,nie to este zazit...neviem si predstavit ako by moj muz reagoval kebyze pride domov musi este varit,a skakat okolo mna....toto mam v rezii ja....tvoja manzelka to ma zrejme pomylene..je doma,tak hadam dvihnem svoju velactenu rit a upracen a navarim....no teraz ako zena si nasypem popol na hlavu,ale tak si ju naucil...hlavne ma zarazil ten nezaujem o deti.ak by to bola cisto manzelska kriza,mala by nezaujem o teba,nie o deti a domacnost....toto vyzera na nejaku osobnostnu poruchu,krizu....nezaujem okolie...neviem,podla mna z toho co pises,potrebuje odbornu pomoc....je to pravidelne opakujuce sa obdobie,takze zrejme s tym zapasi pravidelne....pises,ze je naladova a vyhovuje jej samota....ak by sa moj manzel takto spraval,navrhla by som navstevu psychologa...nasledne manzelsku poradnu zrejme...

vysuflik
autor
1. okt 2012

Maly ma 2,5 a teraz zacal chodit do skolky, druhy ma 8 a chodi do skoly. Zena je na materskej.

jaja28
1. okt 2012

Myslim, ze pokial ste to skusali stale znovu a to niekolko krat a nepomohlo to tak sa nic nezmeni, moja rada rozved sa, poznala som par, ktory bol na tom podobne ako vy, rozviedli, teraz si kazdy nasiel v zivote to "svoje" a aj deti su pokojnejsie, ked sa rodicia nehadaju, teraz maju spokojnych rodicov. Neviem ci to tak bude aj vo vasom pripade, kedze ako pises, tvoja zena sa o deti az tak nestara a nezaujima, co znamena, ze po rozvode, bude otazka s kym deti zostatnu velmi dolezita. Ja by som sa v takom to pripade rozviedla, no ty sam musis najlepsie vediet co je pre teba a pre tvoje deti dobre, drzim palce, nech sa to vyriesi ku spokojnosti vas dvoch no hlavne ku spokojnosti vasich deti, lebo myslim, ze oni touto situaciou trpia najviac........

lilysk
1. okt 2012

@vysuflik Ahoj
Myslim ,ze nech ti ktokolvek cokolvek napise tvojmu vztahu to nejako velmi nepomoze ☹ Su to len nazory inych ludi ,ktory nepoznaju ani teba ani tvoju zenu ani Vase deti ,takze kazda zena co si toto precita zareaguje podla toho aku ma naladu a co prave citi a ako na nu v tomto momente tvoja ,,spoved,, zaposobila .Jedna ti napise ,ze utekaj denne do kvetinarstva a vsetko bude ok ....zase ina ti napise ,ze utekaj od nej co najdalej ....ale to su len take subjektivne pocity ,,cudzich ,, ludi .
Myslim si ,ze ak ti naozaj zalezi na zachrane vztahu tak by si mal ist s manzelkou na parovu terapiu ,alebo pokial ona nema zaujem mal by si sa poradit s nejakym odpbornikom psychologom .Tvoja zena ma urcite nejaky dovod na to ,ze sa tak sprava ...mozno to vies aj sam co je pricinou ....ocividne nie je statsna a hlada nejaky unik pred realitou vo forme beletrie ked pises ,ze cita celu noc ....Na tvojom mieste by som sa skor zamerala na to co citi a preco to tak citi ,lebo zjavne nieco nie je v poriadku a nemumyje riad cely den a zandbava domacnost nie z toho dovodu ,ze by bola leniva ...evidente tvoja zena z nejakeho dovodu dost trpi a nieco ju trapi -to co opisujes moze byt aj nejaka forma depresie .
V kazdom pripade ak chce vztah zachranit rad sa s odbornikom ...terapia robi zazraky mam to na valstnej kozi odskusane -odporucam kazdemu !
Drzim ti palce

maznacik007
1. okt 2012

vybav pre vas psychologa, terapeuta... a zacnite s terapiami ... ona moze mat nejaku dusevnu poruchu... ak nebude ochotna sa liecit tak to ukonci...

toto neni normalne spravanie zeny, matky a manzelky

sisaha
1. okt 2012

@vysuflik niektore veci mi z tvojho popisu vobec nesedia. Zena je na MD a cele dni a noci číta...syn začal iba teraz chodiť do škôlky. Chceš mi povedať, že cely den nič nejedli a nerobili pokial maly nechodil do predškolskeho zariadenia? Na veceru iba chrumky...to sa mi tiež nechce veriť...sorry.

irriss
1. okt 2012

Ja osobne si myslim, ze to vidis "zkreslene"..trosku rozmazane, protoze se "zlobis"...tudiz mas tendenci veci zvelilcovat..a tim si vsugerovat ze VSE je spatne..VSE je zle..
Neco mi nehraje..
Ucite je mnoho veci, ktere jsou pozitivni,ktere na ni ocenujes...pro ktere ji mas rad, pro ktere jsi splodil deti prave s ni a pro ktere s ni ZUSTAVAS 😉

Vis, v techto pripadech by bylo dobre i "vyslyset" druhou stranu..ale nejlepsi bude, kdyz se vyslysite navzajem..
Bobriky mlceni nefunguji..mozna u deti na Tabore v lete, ale ne v Domacnosti, u manzelu...s detma.. 😉

Hodne stesti...

p.s. Zacni u sebe...prehodnot vasi situaci, sdel jim co Te trapi u vecere se svickou...(neni treba chodit lleko..klidne v kuchyni) 😉
Tim, ze nema energii mozna spociva v tom,ze nevidi duvod a uz nema chut...

lilysk
1. okt 2012

@jaja28 Ahoj
Akoze nechcem byt necitliva alebo nieco podobne ,ale nemozes niekomu uplne cudziemu koho ani nepoznas do fora napisat ,ze rozved sa ,lebo jedna moja znama mala taky isty problem a sa rozviedla a teraz im je super dobre !
Aj keby si bola renomovana psychologicka najlepsia na svete nemozes niekomu povedat ,ze rozved sa ,alebo opusti svoju zenu a podobne ...To nemyslim nijako v zlom ,len si predstav ,ze by tvoj muz mal nejaky problem s tebou a ludia by mi pisali aka si a uz by riesili tvoje deti s ym by boli po rozvode .
Podla mojho nazoru zakladatelova zena ma nejaku formu depresie a to je diagnoza -ona sama nemoze za to ,ze ma take pocity a reakcie a to sa da uz v dnesnej dobre pekne korigovat .Potrebuje len pomoc a hlavne podporu ...myslim ze rozvod je to posladne co by jej a manzelovi pomohlo .

Zakladatel evidentne chce o tento vztah bojovat a konkretne sa pyta : Myslite, ze sa taky vztah da nejako zachranit, alebo ozivit, alebo zmenit?

vysuflik
autor
1. okt 2012

@lilysk Ked sme mali diskusiu po poslednom "cykle", pytal som sa ci robim nieco zle, co mozem zmenit. Povedala mi ze som pre nu prilis dobry, a ze ona je leniva lebo ja jej to dovolim. Dohodli sme sa ze budem na nu prisnejsi, ale ja na to proste nemam povahu, nutit ju aby sa starala, alebo ju nedajboze bit. Mozno ze ju naozaj nieco trapi, ale vzdy ked sa o tom rozpravame, tak len otvorene prizna ze je leniva a ze jej to vyhovuje.

mima4
1. okt 2012

@lilysk pridavam sa k tebe, to co uvadza @jaja28 nema nic docinenia s hladanim dobrych rieseni. Rozvod je tragedia, utek, nie riesenia a zanechava dozivotne traumy na detoch, na ludoch. Je smutne, ze dnes sa tak zlahcuje a castokrat bere ako nieco normalne ☹

irriss
1. okt 2012

@vysuflik

😅 😅 😅 😲 😲 😲 😲

No a ted co? Mame ti rct, aby sis na ni koupil bic a nebo chces pohladit?
nezlob se, ale neverim...a navic uz tento pribeh na MK probehl.. 😉
Teda BEZ krupek - chrumek na veceri..to je novinka 😉

viera27
1. okt 2012

@vysuflik preco nejde pracovat, ked mate maleho v skolke? Zaobera sa tym vobec?

cabby88
1. okt 2012

Ja si myslim,ze by jej pomohlo,keby ide do prace..Mne to pride ze "vyhorela"...jednoducho by to chcelo zmenu..asi ju ubija ten stereotyp-deti,domacnost,varenie-stale dokola...dobre by bolo najst jej pracu,ktora by ju bavila a naplnala...a tiez skus kupit nejaky predlzeny vikend na chate bez telky a pocitaca a bez detiii..iba vy dvaja,vinko atd.. 🙂 skus este posledny krat zabojovat za svoje manzelstvo..ak to ani potom nevyjde,aspon budes vediet ze si urobil pre zachranu naozaj vsetko... 🙂 jaj a este ma napadlo,ak sa stane ze prides a je upratane a navarene,akokolvek to povazujes za samozrejme,pochval ju,my zeny to obcas potrevujeme pocut-ako dobre sme navarili,ako dobre vyzerame atd. vo vztahu su totiz dolezite dve K-komplimenty a kompromisy 🙂 drzim palce 🙂

vysuflik
autor
1. okt 2012

@irriss netvrdim ze VSETKO je zle. Samozrejme ze nie VZDY su chrumky a nie VZDY cita; nie je to pevna rutina. Kazdy den je to trochu ine. Obcas mame aj super zazitky, ideme na vylet do hory a pod. V mojom prvom prispevku som opisoval len veci ktore mi najviac vadia a pomerne casto sa opakuju.

lilysk
1. okt 2012

@vysuflik
Ja osobne sa tej casti necudujem ,ze neumyje riad a podobne ,lebo ja som uz 5 rok na materskej a ked doumyvam konecne riad a chcem pre seba nieco konecne urobit ...5 min si dat v klude kavu ,alebo cokolvek len na chvilocku a vratim sa do kuchyne a je vylevka na totalku zase napratana tak by som mala chut hodit bombu do kuchyne a na vsetko sa vykaslat ...takze taku formu rezignacie v nejakej forme viem pochopit .
Ma ona nejake kamaratky ?Stretavate sa s priatelmi ?Ci mate len svojich ako pises ,ze ona ide s kapelou solo ?
Chodite spolu na veceru ?Boli ste na dovolenke ?
To vies mat 3 chlapov doma je super ,ale zena potrebuje aj babsku energiu ...ake ma zaujmy?
To ,ze mas byt na nu prisnejsi je blbost ....mali by ste si podla mna rozdelit presne kto co bude robit ...ze jej vo vsetkom pomozes ,ale ze bydes ty robit toto len a ona ine ....striktne si rozdelit ulohy a potoms a ja nejako odmenovat ,lebo takto trpis ty aj ona ...nemate ani jeden pocit nejakeho uspechu a to clovek velmi potrebuje ...pochvalu ,povzbudenie ...toto si super urobil ...si skvely ...si laskava ...toto su slova ,ktore nastartuju cloveka ...a vycitky len udupavaju .

jaja28
1. okt 2012

@lilysk vychadzam z toho co vysuflik pise, a to ze skusal to niekolko krat no manzelka sa nezmenila, nech idu psychologovi, nech skusia to co neskusili, mozno to pomoze, ako som pisala, tato situacia je strasna hlavne pre deticky, takze nech skusi cokolvek a uvidi, ale to musia chciet 2 a podla toho co pise, snaha je viac menej hlavne z jeho strany, sam nezmoze nic...... prajem jemu a jeho rodine nech najdu cestu, no niekedy cesta nieje, proste niekedy je lepsie vztah ukoncit ako sa v nom trapit, mamicky je mi luto, ze vyjadrenie mojho nazoru vas poburuje, no je to moj nazor, videla som na vlastne oci, ze rozvod nieje vzdy tym nespravnych riesenim, ze su situacie, ktore sa inac riesit nedaju, je to moj nazor, kazda mame ten svoj, tak vas prosim akceptujte aj ten moj ja akceptujem ten vas, dakujem

vysuflik
autor
1. okt 2012

@viera27 robi 2x do tyzdna pol dna, neviem ci je to velky rozdiel

irriss
1. okt 2012

@vysuflik
Pokus se seradit do nekolika bodu....
Zacni od nejhorsiho 😉 - co TI na zene vadi...
1.
2.
3.
4.
atd.. 😉

a pak do souhrnnych bodu,co ONA Tobe vycita.. 😉nemusi to byt vycitky JEN pri hadkach -to clovek strili a ZABIJI CO SE DA.. 😎 ALE PRI NORMALNICH ROZMLUVACH..CO JI NA TOBE VADI.. 😉

vysuflik
autor
1. okt 2012

@lilysk Dovolenka - nie (peniaze). Vecera - zriedkavo, ale skoro vzdy aj s detmi. Spolocnych znamych vela nemame.

vefi89
1. okt 2012

@vysuflik a ľúbite sa rovnako? nie je tam niekto iný napr.? lebo aj ja mám obdobie, keĎ som lenivá, a síce už pracujem, ale predtým som tiež sedela na ritke a bola som psychicky zničená, nie fyzicky unavená.. je to aj o tom, že doma je to stále to isté. zobudiť sa, prebaliť, nakŕmiť, pohrať, uspať, poriadiť, navariť, a zas prebaliť, nakŕmiť, a bla, bla, bla.... chápeš? pokiaľ ona nemá niekoho iného, tak problém bude v tej rutine, z ktorej sa potrebujete čo najskôr dostať

viera27
1. okt 2012

@vysuflik malo. Ma prilis vela volneho casu na blbosti. Neda sa zamestnat aspon na polovicny uvazok? Ked ju nebavi domacnost, tak nech to nerobi, to je normalne. Ale mala by teda niecim inym prispiet do rodiny. A potom si mozete napriklad zavolat tetu na upratovanie a kupit umyvacku riadu a podobne. NIe kazdy ma vztah k domacim pracam a to ze je zena automaticky neznamena, ze to musi byt na nej. Len v manzelstve by mali byt rovnocenne rozdelene ulohy a teda aj ona by mala nejaku splnat.

lilysk
1. okt 2012

@vysuflik Nejake spolocne konicky ?
Moznost nechat deti s babkou a ist na zmrzku ,alebo na prechadzku ?

vysuflik
autor
1. okt 2012

@vefi89 nemyslim si ze je v tom niekto iny, no samozrejme ze na 100% to neviem. Chapem ze rutina ju ubija, ale to je proste zivot. Myslis ze mna moja rutina v robote bavi? Myslis ze vstavat kazde rano o 5:20 a ist do roboty zarobit peniaze ktore cele padnu len na domacnost, ze ma to bavi? Tiez ma moja rutina nebavi, ale treba to robit. To iste by som ocakaval aj od nej.

vysuflik
autor
1. okt 2012

@viera27 Umyvacku riadu mame, ved prave ze casto pridem domov a ani len spinave riady zo stola neda do umyvacky. Robi tie dva pol-dni a bude to robit este rok (skolstvo) takze zatial polovicny uvazok robit nemoze.

viera27
1. okt 2012

@vysuflik tak potom mate velky problem. Inak ked uz nebude na materskej, kto bude za nu platit odvody? To ma len tak zaujima, v tejto problematike sa nevyznam.
Nemoze ist aspon studovat? Ucit sa jazyky? Brigadovat? Znudeny clovek hotova pohroma 😒 .

vysuflik
autor
1. okt 2012

@irriss
Vadi mne: Leniva, prilis casto PC/kniha. S lenivostou suvisia aj ostatne vytky, malo sa venuje detom, malo sa venuje mne.
Vadi jej: Aj ja som obcas lenivy - unaveny z roboty a zo zivota. Ale neviem ci jej to vadi. Niekedy mam skor pocit ze jej vadi ked ju nutim do nejakej aktivity. Iste, mam tiez kopec much, som len clovek. Obcas zabudam na svoje povinnosti, obcas som "brucoun", dakedy sa ani mne nechce upratat, dakedy nezmyselne minam peniaze (ked mam zlu naladu), mam nadvahu, to vsetko jej moze a nemusi vadit, neviem. Inak co sa tyka tvojej poznamky ze "co mi vycita ked sa hadame"... my sa nehadame. Nemame asi na to povahu. Obcas si vymenime nazory, ale vzdy skor formou diskusie nez nejakej skutocnej hadky kde lietaju pohare, ostre slova a pod.

vysuflik
autor
1. okt 2012

@viera27 Zase aby som jej uplne nekrivdil, nie je to tak vzdy. Niekedy aj uprace a navari, ale je to naozaj ovela viac vynimka nez pravidlo. Povedzme raz za dva tyzne... Neviem, mozno prehanam? Mozno to nie je az taky vazny problem, ked raz za dva tyzdne navari?

irriss
1. okt 2012

@vysuflik
Ve svych radcich jsi popsal temer stastne manzelstvi... 😉

Bud rad, ze neznate OPRAVDOVE problemy..toto lze zvladnout, pokud budete chtit oba DVA 😉
nic zavazneho se u Vas nedeje...

nikdo nepije, nikdo nefetuje, nikoho nic neboli, deti jsou zdrave...tchyne nezlobi...pani ucitelka je OK...bydlet kde mate... 😎
Prijde mi,ze se NUDITE OBA DVA...a pokud je to i na Tobe videt, jak mluvis o "nadvaze" - chapu ji i po strance sexu...a bio chrumek=dieta 😀

viera27
1. okt 2012

@vysuflik nebol by to vobec problem. Pokial by sa teda inak podielala na domacnosti.