Manželka, matka alebo slúžka

mirkava
5. jan 2016

Maminky a manželky nemáte pocit že ste iba slúžkami? A hlavne teraz po vianociach. Od rana až do večera v jednom kole a predsa nič nestihate? Mna ide z toho "porazit". Aj ked milujem avoje dieta, potrebujem sa aj ja niekedy zastavit. Sviatky presli ani neviem ako, stromžek krivy od milion padov, maleho omrzeli hracky co dostal a manzel sa uz tesi do roboty, ze si od nas "oddychne".A ja som vystavena ze by som potrebovala poriadnu dovolenku, alebo aspon sa poriadne vyspat a nech aspon jeden den niekto obskakuje mna.... Som jedina, alebo je nas tu takych viacej?

guinevre
5. jan 2016

@mirkava Mozno by aj tebe urobilo dobre, keby si isla do roboty, ved v kuse byt doma, jasne, ze sa citis ako sluzka. Keby si do roboty isla aj ty, tak by aj manzel viac pomahal, nemal by na vyber, ci?

mirkava
autor
5. jan 2016

@guinevre nepomahal on je v robote od rana do vecera 😲

sindas
5. jan 2016

Nie si sama... je nas viac neboj.. 🙂 🙂 🙂

moni244
5. jan 2016

@mirkava ja neviem, ja toto nezažívam, nejdem sa pretrhnúť, aby sa byt leskol, ten riad chvíľu počká, aj ten prach, sadnem si, keď chcem, oddýchnem, keď chcem, načo sa stresovať a robiť zo seba nenahraditeľnú? Celé sviatky som oddychovala, čo sa nestihlo, to počkalo 🙂 treba zmeniť myslenie a nastaviť sa inak

dominika6
5. jan 2016

@mirkava
Treba zaviest pravidlo ze vikendy mas oddych...rano vstane on,urobi ranajky,postara sa o male...a ty spis do kedy chces...
Pomaly postupne zavadzat jednej ustupok po druhom...ak zena ukaze ze je multifunkcna bez oddychu,nech necaka od chlapa potom pomoc

lanugo
5. jan 2016

@mirkava tak ked je v praci od rana do vecera, zrejme aj zarobi.Vydup si pomoc v domacnosti.My msme ten isty model doma a mam pani, co ku mne chodi kazdy den uz 4 roky.Je to uzasne a ty rozkvitnes.Uvidis

zibi
5. jan 2016

@mirkava po vianociach to bude lepsie neboj... 🙂 ja som mala tiez taky pocit ako v jednom kole .. v kuse varit upratovat varit upratovat riad umyvat ... som povedala ze asi mycku musim kupit 😀 neboj bude to lepsie ...

sindas
5. jan 2016

No neviem neviem... @dominika6 asi nie vsade sa to da takto riesit.. napr. u nas je priatel cely tyzden v praci od rano do vecera a ak by som ho nenechala ani cez vikend vyspat sa a oddychnut a chcela by som aby vstaval aj cez vikend.. no asi by ho to rychli omrzelo.. my to mame tam ze aspon jeden vikend v mesiaci ma moji chlapi nechaju vyspat sa a cely vikend nic nedobime a len spolu lenosime..

vejula
5. jan 2016

@mirkava jaký si to udeláš takový to máš.. U mna je základ aby bolo navarené, upratujem ked sa mi chce, určite nelietam za detmi celý den a neukladám každu jednu hračku, nezotieram každý den podlahy... Dnes som si už dokonca aj zacvičiť stihla 🙂 Uplne bežne chodím s deťmi von, ked je teraz taká zima tak do materského centra, kde sa pohraju alebo ku kamarátke pokecať. Sú dni naročnejšie a menej náročné, ale ja som zvyknutá vyplniť si príjemne režim aj na ukor toho, že sa tu každý den neleskne podlaha. Chvalabohu môj manžel je ten typ, že mu to nevadí a chápe, že proste potrebujem vypadnúť a nebyť zavretá medzi štyrmi stenami v jednom kole upratovania.

dominika6
5. jan 2016

@sindas
No vidis ze sa oddychnut da...
Nemusi kazfy vikend ale aspon kazdy druhy na zaciatok...a nerobit nic iba jest a spat..🙂

natalym
5. jan 2016

Robota neutečie - nie je zajac............ 😀

dominika6
5. jan 2016

Inak ja odporucam vsetky spotrebice na vypomoc...
Pracka,umyvacka,irobot,..
.nezehlit,iba poskladat...
navarit na 2dni
umyvat podlahy 1x tyzdenne..

potom uz ozaj nechapem ako nemozno nic stihat a byt vystaveny

natalym
5. jan 2016

@dominika6 Ale ja chápem, lebo chceš mať všetko tip top ale zistíš, že upratuješ stále dookola. Načo stále odkladať veci, keď to môžem urobiť raz - večer. Alebo čo sa stane keď zostane riad neumytý a umyjem ho ráno? Nič.
Ja som bola tiež taká sprostááááááááááááááááá.

moni244
5. jan 2016

@natalym alebo tri dni ako ja 😀 😀 😀 😀 😀 na moju obranu, došla jar, na silvestra som rýchlo utekala do terna, nemali nič na umývanie riadu, potom som musela do práce, prvého všade zavreté, tak to počkalo do druhého 😀 😀 😀

dominika6
5. jan 2016

@natalym
Presne...
Vecer dieta zaspi,pustim spotrebice a mam veget...
Ved neperie sa denne,umyvacka tiez ide 1x za den bez namahy...
Navarit je problem?
A cez vikend vyhodim chlapa s dietatom von a upracem si dokladnejsie...
Ziadna veda

natalym
5. jan 2016

@moni244
@dominika6
Alebo ja mám už väčšie deti - rozdám úlohy a ja si idem ľahnúť. Deti ma prikryjú a cítim sa jak na dovolenke. 😀

libka1
5. jan 2016

ani nahodou nemam taky pocit. nevravim ze niekedy mi nepreteka vsetko cez hlavu a nemam chut sa dat zavriet do vytapacirovanej miestnosti, ale to mam tak 1 den do mesiaca 😀 😀
inac robim vsetko preto aby som sa citila co najlepsie, vyhybam sa zlym ludom a vsetkemu co mi vnasa do zivota nieco negativne, nenecham sa rodine vycicat do poslednej stipky sil ale musia makat aj oni na svojom rodinnom stasti 😀 a v neposlednom rade ked mam pocit ze je vsetkeho vela tak si z toho spravim srandu a zrazu je po probleme...

vejula
5. jan 2016

@natalym presne, s tými hračkami. Akože na keru onu budem stále dookola odkladať, ked je to za pol hodinu zas vytiahnuté... Večer upraceme nech sa syn o tie hračky nezabije, ked ppôjde v noci cikať. No a ten riad, ako niektoré mamičky neodídu z domu, kým nieje umytý, lebo vraj zlý pocit z toho maju. Ja neviem, mne to problem nerobí, ved umyjem ked sa vrátim z návštevy.... PRečo zlý pocit?
No a žehlenie je brutálny zabijak času.. Ked rovno povešám ani nieje vidieť, že som nežehlila :-P

natalym
5. jan 2016

@vejula Ja zásadne žehlím, len pri nejakom dobrom programe, príp. si otvorím fľašku pri tom.

kojanusa
5. jan 2016
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

@dominika6 kazda zena to asi inak vnima 🙂

sono2
5. jan 2016

Mám to rovnako pretože poriadok milujem!

moni244
5. jan 2016

@natalym ja zásadne nežehlím, keď manžel potrebuje, požehlí si sám 😉 tiež nechápem, ako môžu furt nestíhať, navarím na 2 dni, vysajem raz za dva tri dni, aj tak sme málo doma, zmyjem podlahu raz do týždňa, prach to isté, práčka operie, ja len vyvesím, veľký nákup raz do týždňa s manželom, potom už len drobnosti

libka1
5. jan 2016

@natalym staci to len trochu preskupit a vynechat to zehlenie, pozerat dobry program pri flaske a hned je este veselsie 😀

dominika6
5. jan 2016

@natalym
No ja som uz toez s detmi za vodou kefy ja lezim a oni nech sa staraju ale to som ich viedla od mala...
Vediet sa hrat sami,nerobit bordel,ukladat hracky,pomahat,....atd atd...

natalym
5. jan 2016

@sono2 Ale ja mám poriadok........
Nuž tak tie maniačky, nech si upratujú.............. 😉

mamutka
5. jan 2016

@moni244 ja uz som umyvala pekac aj praskom na pranie, bohovsky to islo 😀
ale inak suhlasim s pristupom. Moja mama chcela mat vzdy vsetko tip top. Vzdy bola utahana, bez usmevu a bezna replika je "oddychnem si az v hrobe" no diky teda... ja si radsej oddychnem, z toho ma dieta vacsiu radost. A byt je upratany, nie vylesteny a katalogovy, ale upratany pre zivot

natalym
5. jan 2016

@dominika6 No tak kde je problemos? 😉

dominika6
5. jan 2016

@kojanusa
Nejde o vnimanie...
Ako si vychovas tak mas..

moni244
5. jan 2016

@mamutka to ma nenapadlo 😀 ale tie hrnčeky a šálky by asi dlho boli cítiť práškom 😀 😀 aj moja mama bola taká, preto som povedala, že ja taká nebudem, potom to prehodnotila a už toľko nelipne na poriadku, ale ten čas sa vrátiť nedá

dominika6
5. jan 2016

@natalym
Ja?kaine problemos 😀...mne je super..