Manželka ma už nemiluje

danko1989
12. júl 2015

Ahojte, Z manželkou máme 2 deti dcérku 10r a syna 2,5r. Do nedávna sme žili šťastne dá sa povedať že bez hádok.
Asi 2 týždne späť mi manželka oznámila že ma už nemiluje(skrývala to asi tak 2 týždne). Nie je v tom žiadny iný chlap ani žena.
Dosť dlhú dobu sme nemali moc kamarátov nechodievali sme von samostatne, stále spolu. Asi pred 2 mesiacmi nás sused zobral na jeden ranč kde sme spoznali skvelú partu ľudí zoznámili sme sa a skamarátili. Manželka tam začala tráviť veľmi veľa času aj z deťmi(je na materskej)Nikdy som jej to nevyčítal, práve naopak... bol som rád že konečne po dlhej dobe sa uvolnila a začala si užívať.
Aj keď viem že ma nemiluje tak ja ju nadovšetko milujem a chcem naďalej zostať s ňou navždy. Rozprávame sa o tom probléme a snažíme sa ho napraviť.Samá mi povedala že nie je problém vo mne ale v nej a potrebuje si to sama vyriešiť.
Zo začiatku to bolo dosť ťažké, tak manželka navrhla aby sme na čas išli od seba aby si uvedomila či ma cenu bojovať o to aby to napravila. Odcestoval som do zahraničia, písali sme si a komunikovali. Po pár dňoch sme volali spolu a volala ma domov z tým že si uvedomila že chce biť so mnou, čo neznamená že ma miluje.Hovorí mi že ma ľúbi a má rada, lebo som skvelí tatinko a skvelí manžel. No milovať ma nemiluje. Prečítal som si tu na stránke podobné problémy, a uvedomujem si že na toto je potrebný čas aby si to v hlave dala úplne do poriadku. Spolu sme sa o tom bavili a hovoril som že dám jej času koľko len bude potrebovať a milovať ju neprestanem. Aby sa to napravilo chce odo mňa aby som sa stále správal ako do teraz. Povedal som že nie je problém, no je to ťažšie a ťažšie, nerobí nám dobre keď ma vidí smutného, pritom sa snažím ako len viem. Určite mi nikto z Vás nevie poradiť aký čas je na to potrebný, ale potrebujem poradiť ako sa mám naučiť z tým žiť a správať sa normálne.
Teraz žijeme spolu, chodievame von je super, ale občas na mňa príde chvíľka že sa mi na tvári objavy smútok a to pokazí deň, a dobrú náladu.
čo sa týka sexu, mali sme ale je to také bez lásky. (zvieracie). Obaja veríme že sa to napraví.
Ďakujem za každú radu: ako biť stále usmiaty a nemyslieť na to že koľko to bude ešte trvať.

0silvia0
12. júl 2015

@danko1989 ľudí navzájom priťahujú vnútorne vyrovnaní partneri. Zakomplexovaní, nešťastní, odutí ľudia ostatných od seba odpudzujú. Keď sa budeš tváriť pred svojou manželkou ako kôpka nešťastia, skôr ju to bude odpudzovať, alebo ťa bude ľutovať, ale zamilovanosť sa pravdepodobne nevráti.
Inak sa jej dosť čudujem, že ti to takto natvrdo vysolila: nemilujem ťa a rob si s tým čo chceš. Mohla povedať, že práve prechádza čudným obdobím, potrebuje sa nájsť v rámci rodiny a vzájomného vzťahu v manželstve, ale povedať narovinu partnerovi, nemilujem ťa a musím zistiť, či ťa dokážem znova milovať mi pripadá nefér od nej... Ste manželia a mali by ste byť tím spolu so svojimi deťmi a nie špekulovať, chcem byť s tebou, nechcem byť s tebou... správanie tvojej manželky sa mi vôbec nepáči. My sme s manželom momentálne spolu 14 rokov a tiež sme mali rôzne manželské obdobia, aj sme sa hľadali, aj sme sa vzďalovali, aj bolo chladnejšie obdobie v manželstve, boli aj vrúcnejšie obdobia... momentálne sme zohratí a náš vzťah dozrel a je oveľa kvalitnejší ako roky predtým.
Nemusíš byť usmiaty a robiť sa že nič sa nedeje. Buď sebaistý a sebavedomý a ver si, že manželka ti aj tak neodolá 🙂 a obnoví k tebe všetky pôvodné city viacnásobne. Venuj sa deťom, na manželku sa nehnevaj, to, čo prežíva je v jej hlave a hlavne si ver! Možno to, čo prežíva je len akási osobná frustrácia na materskej dovolenke, keď pôjde opäť do práce, možno začne vnímať teba aj svet okolo v inom svetle.

slavicita
12. júl 2015

No ja v prvom rade nechápem načo ti o tom hovorila tvoja žena, keď vie, že chyba je v nej...zbytočne ti tým ublížila a nemôže teraz chcieť, aby si sa správal a cítil ako doteraz keď vieš o tom, že ťa nemiluje...ak by bol problém v tebe, tak chápem, že ti to chcela povedať, aby ste to mohli riešiť..ale takto som z toho jeleň...sama v sebe si musím dať veci dohromady a to že ťa "len" ľúbi a nemiluje, neznamená, že je koniec sveta...vo viacerých manželstvách nie je ani to...v každom vzťahu sú obdobia keď je človeku lepšie a inokedy horšie...myslím si, že ťa stále ľúbi a váži si ťa a zrejme si len uvedomila, že to nie je také silné ako na začiatku čo je samozrejme pochopiteľné...na tvojom mieste by som sa nad tým veľmi nezamýšľala aj keď viem že to môže byť pre teba ťažké..ale keby ťa chcela opustiť, tak to urobí a ona sa to robiť nechystá...takže kľud, hore hlavu a troška trpezlivosti...venuj sa jej, dones sem tam kvietok, pohladkaj, pobozkaj, prejavuj drobné pozornosti...🙂

slavicita
12. júl 2015

@danko1989 a hlavne ako povedala @0silvia0 sebavedomie je veľmi príťažlivé..takže žiadne psie oči na ňu vždy keď to na teba príde, zatni zuby, úsmev a keď sa to nebude dať, radšej odíď z miestnosti...🙂

bonaqa2013
12. júl 2015

tvoja žena má zvláštne správanie. Máte 2 deti a ona ti povie že ťa už nemiluje. Tak to je biedna úcta k Tebe. to by mi vadilo asi najviac. Láska sa mení, prechádza rôznymi fázami. ale vážiť si jeden druhého musí zostať stále. pošle ťa preč- lebo ona musí porozmýšľať ako ďálej, a pritom si jej vôbec neublížil a potom ťa zavolá a ty pribehneš ako psík. Tak u mňa by už nepochodila. Ja viem, ľudia by si mali odpúšťať, ale musia si aj rozmyslieť čo povedia svojmu drahému, či ho neurazili, neranili. A o pár týždňov zas bude rozmýšľať, zas ťa pošle preč ...... a takto dookola. Je dospelá žena, nie slečna v puberte čo nevie čo chce. 😒

charity
12. júl 2015

@danko1989 Hm. Takze Ty si smutny a panicke to kazi naladu... No fuj.

A preco stojis o zenu bez empatie, ktora Ta nuti usmievat sa aj ked trpis?

Dufam, ze casom Ti docvakne, ze mohla jednat aj bez psychickeho tyrania.

mkhp171113
12. júl 2015

Skusim Ti poradit ako chlap ktory z podobnej situacie vysiel porazeny. Prestal som bojovat. Skoncilo to rozvodom zmierenim sa s faktom ze sme nas vztah definitivne skoncili. Sme praitelia, mame spolu 2 deti ale ine to uz nebude. Takze neprestan bojovat. Prestan sa spravat ako porazeny, bud ten chlap do ktoreho sa zalubila a ktoreho si zobrala. Smutkom a nestastim si jej lasku spat neziskas. Aj ked si myslim ze nemas co ziskavat spat, ona Ta stale miluje inak by nechcela byt s Tebou. Iba na to akosi "zabudla". Bud dobrym otcom, dobrym manzelom a dokaz jej ze Ty ju stale milujes a si tu pre nu. Ja som to neurobil a velmi dlho trvalo kym som si to priznal a odpustil si. Mozno je to cele iba skuska ktorou si mate prejst, tak to nepokaz.

0silvia0
12. júl 2015

@danko1989 nerob zo seba manželského mučeníka... úsmev na tvári... robím sa že nič sa nedeje a vo vnútri si zožratý od trápenia. Ja na tvojom mieste by som asi tiež na istý čas citovo ochladla a tým nastavila drahej manželke zrkadlo. Ty horíš láskou a snažíš sa zapáliť iskru aj v nej. Bojuješ za dvoch, ale kašli na to, lebo sa čoskoro vyčerpáš a vyhoríš... Ešte raz zopakujem moju úvodnú radu: Ver si, ži, a hlavne sa neumáraj a nemuč seba samého vo svojom vnútri. Zájdi si niekedy von aj bez rodiny, bez manželky, na pivo a tiež nechaj tú svoju drahú polovičku, nech rozmýšľa aj osamote... pripadáš mi vo vašom vzťahu trochu ako pajác na špagátiku, manželka tebou manipuluje a rozhoduje vlastne o tebe bez teba: chcem ho? nechcem ho? milujem ho? nemilujem ho?
Normálne ži a funguj, nemeň sa na kôpku nešťastia, ukáž jej, že si silný chlap a že nech sa rozhodne akokoľvek, ty máš dosť síl to ustáť. Si jej manžel, rovnocenný partner, nie nejaký nesvojprávny občan čakajúci na rozsudok smrti. Želám Ti veľa síl a verím, že to dáš 😉 a že táto citová epizódka tvojej manželky bude onedlho minulosťou

henikav
12. júl 2015

Ste spolu, takze si nelam hlavu nad tym co bude alebo by mohlo byt. Aj dokonalemu manzelstvu sa moze stat ze z jedneho dna na druhy pride kriza a ukonci sa ako inemu, co je v plnej krize sa moze stat ze sa ustali a bude dokonale. Venuj sa tomu co mas teraz a to co najlepsie, ono to bude fungovat ak do toho das maximum, ale nebude fungovat ak do toho pojdes spolovice a "co ak nahodou" a "zadne dvierka"....
Vsetko je obojstranne a hocikedy sa moze stat ze to manzelka ukonci, ale ona si musi uvedomit ze to mozes hocikedy ukoncit aj ty. Drzim palce, nech sa to u Vas zlepsi, take naladove, "raz si hore a raz dole" je v kazdom vztahu

ivca88
12. júl 2015

A co pani manzelka caka ? 😀 😀 ze po minimalne 10 rokoch sa naseba vasnivo vrhnete ? A bude ta milovat neviem ako moc moc ? 😀
manzelstvo neni iba o tom ci lubim /milujem.... ved to mi pride ako v skolke riesit to ze ma IBA lubis ,..
Ja mojho manzela respektujem....a je to aj moj najlepsi priatel.... a keby mu po 6-tich rokoch toto poviem.... tak by ho to urcite velmi zranilo....

Nedostala tak trochu krizu stredneho veku ....lebo prisla na to ze existuju priatelia a partia ? 😀
toto jej spravanie voci tebe je neuctive a nefer ...

ivca88
12. júl 2015

Niektorych ludi nechapem !
Maju stastne manzelstva kde vsetko klape ako hodinky.,... a im furt neni dost ..,a hladaju chyby aj tam kde nie su ...
Lebo maju POCIT ze nieco im chyba 😀 😀 😀 moj nazor je ze su bud chamtivy a chcu uz neviem aku dokonalost,,,,,alebo sa poriadne nudia ...
A kedze p.manzelka nenasla akceptovatelny DOVOD ..,ktory byva zvacsa typu - pije...fajci,..flaka sa ....nezamestnany....nevenuje sa detom ....
Tak ti nakoniec zadrie : CHYBA JE VO MNE !!! 😀 😀 😀 😀 och ....

natalym
12. júl 2015

@ivca88 Moja zlatá, veru sa NUDIA. NUDIA a NUDIA, resp. majú sa moc dobre. A od dobroty aj kone kapú.

ivca88
12. júl 2015

@natalym ved ale ak je problem v nej tak nech sa snazi .,,,a nech teda serie na partiu a venuje sa manzelovi a rodine .... a nie mu chudakovi povedat ,,,odstajuj sa na chvylku 😀

natalym
12. júl 2015

@ivca88 No keby som ja toto povedala môjmu mužovi tak sa so mnou ani baviť nebude. ,, Ja som Tvoj muž, ja sa nemám dôvod sťahovať, takže tu zostanem. ,,

ivca88
12. júl 2015

@natalym ja by som sa to mojmu ani len neodvazila navrhnut....a pritom dom je moj 😀 ved je to moj muz a otec mojho dietata ....
Pokial ma nebije a nepodvadza ...tak o manzelstvo bojujem....( a pritom su zeny co i napriek muzovim milenkam bojuju ako vedia aby sa ich muz domov vratil )
Ale ked sa niekomu nechce bojovat a je jednoduchsie navrhnut odlucenie....tak co narobis....

natalym
12. júl 2015

@ivca88 Mne to príde ako by to písal 15 ročný chlapec. To naozaj niekto takto uvažuje?
@danko1989 Sa mi zdá, že si na tú Tvoju ženu taký dobrý až jej z toho prepína. Vyšvácať remeňom a potom dobre pretiahnuť, by Ťa milovala ako koňa.

mimla
12. júl 2015

@danko1989 Ak je 1989 rok narodenia, budete asi obaja mladí. Netvrdím, že je to známka nekompetentnosti, alebo niečoho podobného. Ale je to známka toho, že život ešte nemal toľko možností vás oboch prefackať, ako to urobil starším ročníkom. Asi vás práve teraz facká. Pravdupovediac, je zvláštne, že človek môže len tak prestať milovať. Milovať nie je mať motýle v bruchu, ani závrať pri pohľade na toho druhého. Je to taký kľudný príjmný pocit. Počas celých tých 15 rokov, čo sme spolu s mojím drahým, som ho nikdy neprestala ľúbiť. Netvrdím, že som sa nepohádala, nerozkričala, neplakala. že som ho nemala chuť udrieť, boli skutočne zlé obdobia, ale boli také zlé práve preto, že som tak emocionálne zainteresovaná. Nie sme nejaká talianska domácnosť, ale za tie roky sa vyskytlo všeličo. Je pravda, že smutné zádumčivé typy priťahujú možno ešte nejaké puberťáčky v temnom období dospievania. Dospelej žene sa zdá príťažlivý sebavedomý, veselý muž. Mne osobne príde môj chlap najviac sexi, keď sa smeje, keď sa stará o syna, keď robí niečo, čomu rozumie, prípadne, keď robí niečo navyše. Ak ti žena za to stojí, nič iné vyhrabať sa z depresie ti neostáva. Trošku mám problém uveriť, že tvoja žena len tak z ničoho nič sa jedného krásneho dňa zobudila a zistila, že už ťa nemiluje. Nejaký podnet odniekadiaľ musela mať.

timea7
12. júl 2015

@danko1989 sorry, ale ja neverím tomu, že nie je vo výhľade iný muž 😒

latvia
12. júl 2015

@danko1989 ajeeeje....manzelke je sympaticky niekto iny....ale ona sama nevie,ci by o nu dotycny javil zaujem,alebo to ma komplikovane ako ona, a hadam nenecha dobreho muza -teba- ked nema istu buducnost s inym.ty sa postaras aj o deti,ani ju nebijes,prihopsas kedy ona chce a das jej casu habadej...
Pribeh ako cez kopirak co poznam...ked potom dotycny zistil,ze zenuska sa citovo vylieva nedostupnemu chlapovi, rozlucil sa s nou.
Bodaj by si nebol rovnaky pripad

oldman50plus
12. júl 2015

Netreba byť detektívom:
1. Manželka vidí nového pána úžasného v tej partii alebo inde
2. Posiela ťa preč aby bola voľná a mohla sa mu venovať
3. Dotyčný z nejakého dôvodu nemá záujem (ženy obvykle vycítia či dotyčný má potenciálny záujem ale z nejakého dôvodu nezabral, napr. je charakterný a vie že je vydatá 😀 )
4. Síce už o teba nemá záujem ale lepší vrabec v hrsti ako väčší vták na streche tak ťa povoláva naspäť...

Viem, píšem veľmi kruto. Ale pokiaľ ti žena toto povedal bez konkrétneho dôvodu (napr že piješ, nezarábaš, chodíš smradľavý a podobne) a nie v afekte tak je v 90% koniec, nasleduje už len agónia. Je to strašné kvôli deťom, ak chceš skús sa obetovať, pokiaľ si naozaj tvrdý chlap a hodnotný človek môžeš vydržať. Tvoja najlepšia šanca na ako tak znesiteľný život je nájsť si niekoho kto ťa milovať bude. Ak raz si spomenieš na tieto slová verím že mi dáš za pravdu. Napriek všetkému my chlapi bez lásky chradneme oveľa rýchlejšie ako ženy pretože tie sú schopné nahradiť partnera deťmi - čo chlap nedokáže.

danko1989
autor
12. júl 2015

Ďakujem všetkým zatiaľ, hneď ako si nájdem čas prečítať všetky komentáre tak sa vyjadrím.

lilitela
12. júl 2015

No a kludne to moze byt aj tak, ze maju manzelske problemy, ktorych si zakladatel temy neni ani vedomy, mame tu pohlad iba z jednej strany, az prilis "dokonalej". Najviac mi totiz nesedi: aby sme isli od seba na nejaky cas, tak som isiel do zahranicia. Nestacilo o par ulic dalej, aby si jej s malymi detmi bol v pripade potreby k dispozicii?

danko1989
autor
12. júl 2015

V prvom rade si zastanem manželku nečakal som že ju niekto bude obviňovať a ohovárať. Určite veľa žien zaživa podobnú situáciu ale snaží sa to skrývať.Môj názor je taký že je dobre že sa mi z tým zmienila a snaží sa to dotiahnuť k dobrému aby sme aj naďalej šťastne žili a hlavne aby to deti nevycítili a kvôli nám netrpeli.
Odchod do zahraničia oddelenie sa od seba bol hlavne kvôli tomu aby si uvedomila že starať sa o dve deti samej nie je ľahko.A neverím tomu že by si počas toho jak som bol preč užívala nejaký románik z iným.(a deťmi) Manželka mi hovorila že mala chvíľky kedy sa na chlapov pozerala aj inak ako len na kamaráta(ma pekné oči úsmev a podobne) ale podviesť že by ma nedokázala.Obaja pevne veríme že sa to napraví a že sa dokáže znovu do mňa zamilovať. Ja hlavne potrebujem vedieť ako mám ovládať pocity keď mi príde ťažko. Doteraz som to riešil tak že som išiel do sprche,ale červené v očiach to neumyje.A hneď sa ma pýta že čo je zase keď poviem že nič tak hneď vie že klamem.Potom prechádzka s psom je celkom dobrá ale nedá sa furt,k deťom v takej situácii moc nechcem ísť aby niečo nevycítili.

dadis
12. júl 2015

@danko1989 nuz neda sa odmilovat len tak, ze rano vstanem a nemilujem. Sa necuduj, ze zeny napisalu svoj nazor na tuto situaciu. Ja tvoju manzelku nepoznam, nedovolim si ju ohovarat a sudit, ale myslim si ze je v tom iny muz, nemoze si pomoct, nechce ta vsak ranit. Mal by si jej ukazat, ze mas svoju dostojnost,
a ze o tba ma usilovat. Len tak bude vediet porovnat, ktory muz jejvje vzacnejsi. No ak budes plakat, doprosovat sa, bude bojovat o priazen druheho a ty budes v zalohe, keby to nevyslo.

maminuska
12. júl 2015

@danko1989 si submisívny typ muža a dosť citlivý. U takéhoto typu mužov ženy skúšajú kam až môžu zájsť čo všetko si v rámci vzťahu môžu dovoliť , skúšajú oddanosť manžela, jeho naviazanosť. Ak zistia že je silná , tak si kľudne dovolia vyrukovať s takýmito že bujačinami. A muž bojuje ako taký blb a bojuje a žena sa sa na to s uspokojením pozerá a vie že vždy sa bude mať kam vrátiť . Je to určitý typ manipulácie a sada.
Ver tomu že keby to mala povedať nejakému zdravo sebavedomému mužovi , ktorý by ju mohol v krátkej dobe rýchlo poslať do riti , tak si veľmi rýchlo rozmyslí či bude stavať manželstvo na hranu alebo nie.

apb
12. júl 2015

@maminuska "ženy skúšajú kam až môžu zájsť čo všetko si v rámci vzťahu môžu dovoliť", uplna pravda.
@danko1989 poriadne ju pretiahni, vyraz si von s kamaratmi, trosku sa nahod, ju menej vsimaj, uvidis ako otoci, ale tvojim smerom.

maminuska
12. júl 2015

@apb ja by som to napríklad manželovi povedať nemohla, teda mohla ale až keď by som že na 100%odchode.
Viem presne čo by mi povedal : " Že trepem koniny a že ma asi málo pototo. 😀. Neriešil by to vôbec. On je voči takýmto veciam odolný , rovnako ako ja .
A možno práve preto máme vcelku harmonické manželstvo .

dadis
12. júl 2015

@maminuska moj by povedal, tam su dvere 🙂. Ale to iste by pocul odo mna, keb sa mi zdvoveril, ze uz ma nelubi.

danko1989
autor
13. júl 2015

Verím tomu že keby som sa vedel tak zaťať menej si ju všímať tak by to pomohlo. Jej stačí sa na mňa pekne pozrieť usmiať alebo pusu dať a som hotový. Mám strach z toho že keby začali chladnúť city aj z mojej strany tak máme manželstvo v krachu. Ale určite vyskúšam biť viac tak odmeraný.
Ďakujem všetkým za diskusiu pomáha mi.

natalym
13. júl 2015

@danko1989 Môj muž pri hádkach kedysi plakával. Strašne mi s tým liezol na nervy. Hovorila som mu, čo reveš, však nerev a zmeň.
Ale keď tresol po stole. To bola iná káva. 😉

dadis
13. júl 2015

@danko1989 praveze riesenie nie je byt odmerany, alebo urazeny, ale sam v sebe si povedat koniec, tu su moj tento vztah uzavriet, ak nechces odist, dohodnut sa na pravidlach otvoreneho vztahu, ak ta nemiluje, musi dat moznost tebe, aby ta niekto miloval. Ale to nemozu byt len reci, to zena vyciti, , ak chces aby o teba znova stala, musi si ta ziskat ona a nie ty. Mam za sebou s mojim manzelom skusenosti z oboch stran, boli davno na zaciatku vztahu a manzelstva. Z mojej strany islo "len" o zalubenie, nie o neveru, ale tiez v tom obdobi som si myslela, ze muza uz nelubim( 1/2 roka ipo svadbe). Nemali sme deti, bolo to lahsie, ale myslim ze ina cesta niet, a