Manžel zbil 6-ročnú dcéru varechou

hanah_b
23. júl 2024

.. dcéra (6r) veľmi vyvádzala, bola strašne pochabá, škriekala nepekné slová - prišla druhý deň z denného tábora, včera to bol tiež boj, ale nejako sme to ustáli .. fakt to dnes prekročilo všetky medze, nepomohlo nič (zákaz, zvýšený hlas, rozprávanie sa o jej výstupoch), dostala viackrát a upokojila sa .. manžel už zopárkrát dal deti do poriadku varechou, susedia bijú aj remeňom, keď niečo veľmi závažné, to by ale musel byť u nás extrémny hrot ..

.. ako je to u vás? dostanú deti len tak symbolicky na zadok alebo pocítili aj "bitku?"

bublinka1426
23. júl 2024

ešte som ju nebila. nebol dôvod. bude mat 7 rokov. pardon raz dostala výchovnú po zadku,,,,

dzejny656
23. júl 2024

My dcéru nebijeme. Má 5 rokov a ešte sme ju neudreli, obaja s mužom to pokladáme za nesprávne. Snažíme sa o "modernejšiu" výchovu, správame sa k nej rešpektujúco.

Na druhej strane ja si z detstva pamätám že od rodičov som dostala keď som vyvádzala (asi ako všetci v tej dobe) a nemyslím si, že by to na mne zanechalo nejaké následky.

positivvibe
23. júl 2024

@hanah_b moja dcera dnes už 18ročná nedostala nikdy ani len po zadku keď bola malá... Ja som bitá bola.. Varechou, remeňom atď a práve preto by som nikdy ruku na svoje dieťa nikdy nepoložila... V konečnom dôsledku to k ničomu nepomôže su aj iné cesty.. Je to len ventilácia rodičovského hnevu...

lenka_vi1
23. júl 2024

Po zadku dostal párkrát ale vziať varechu nebodaj remeň to už je cez cez čiaru. Nedokazala by som to.

hopsas
23. júl 2024

@hanah_b my sme doma.od rodičov dostávali symbolicky na zadok, nebolelo to skôr išlo o ten nepríjemný pocit .za mňa pomohlo 🙂

karolina2121
23. júl 2024

@hanah_b no z tvojho prispevku citit ze sama vies ze to nie je cesta a rovno si to ospravedlnujes ze vy len varechou ale susedia remenom. Ved to je hrozne ozaj. Ty keby si prisla rozrusena z prace a plakala kricala lebo by si mala nervy a namiesto pochopenia by ti manzel dal dve po pysku asi by sa riesil rozvod.

ukgirls
23. júl 2024

moja raz-a poriadne... bola pred domom a ja som odskocila len do kuchyne-sekunda a ked som sa vratila jej a ani kamaradky nikde-strasne som sa bala... nasla som ju na konci ulice u zmrzlinarskeho auta ... tak strasne som bola vystrasena a tak strasne som na nu nakricala dostala riadne po zadku-plakala ona aj ja a aj jej kamaratka pre kto si tiez prisla mama .. odvtedy oznamuje aj ked ide len na wc 😀 kazdopadne som sa jej ospravedlnila hned ako som sa ukludnila a aj ona mne .. uz kludna som jej vysvetlila ako som sa bala a co vsetko sa mohlo stat a snad si to zapamata ...

kaktusik007
23. júl 2024

zobrala som na decka varechu, avsak demonstracne a iba ako vyhrazku... datie po zadku ked decko vystraja je jedna vec, zobratie varechy ci remena su nezvladnute emocie u rodica. Ano, vytocili ma viackrat do vyvrtky, avsak ja vtedy odchadzam - prave preto, lebo by to mohlo skoncit tym remenom po zasku a to je u mna konecna.

denkabemommy
23. júl 2024

Nebijem svoje deti, príde mi to choré a zvrátené, ak si niekto potrebuje svoju vlastnú frustráciu vybiť na dieťati 🤮. Je to úbohosť najvyššieho zrna, tiež ak má kamarátka iný názor, pripadne sa s niekým pohádam nejdem mu hneď jednu streliť 🤦‍♀️. Ľudia by si mali dať dokopy svoje psychické zdravie, až potom robiť deti

althejka
23. júl 2024

@hanah_b bitku nedostal nikdy, bolo by to moje nezvladnutie situacie. A uz vobec s niecim v ruke. Vzdy po nejakom zazitku, po nejakej situacii,ktora naburala stereotyp sa chvilu vprataval do koze. Proste si tak filtroval tu zmenu. Bolo to narocne,ale zvladli sme to. Ja som od mamy dostala a pamatam si to dotera, ako obrovsku krivdu a nepomohlo mi to v zivote nijako.

lucka_ke
23. júl 2024

keď bol syn malý ešte nosil plienku dostal rukou po zadku keď mi rupli nervy, ale u neho to nefungovalo, ešte horšie ako predtým a vtedy sme si uvedomili, že toto nie je cesta, na môjho funguje len vysvetľovať do nemoty a keď má "besné" obdobie tak vydržať kým sa skľudní a potom rozhovor

pribinak
23. júl 2024

Ja nie som zástanca bitia deti, beriem to tak, že proste rodič nevydrží a rupnu mu nervy
Ale tiež som zažila situáciu, že 1-2 po zadku mali 100x väčší efekt ako 100x dokolecka vysvetľovať a znova opakovať a zas vysvetľovať
Nehovorím, že je to ideálne, nemalo by to byt štandardom, ale zas sú deti a deti a niektoré povahy sú fakt ťažké

kristinapetronela
23. júl 2024

Aby sa ma vlastne dieťa balo? Šak vás nerešpektuje to už je vaša vizitka .ona je len dieťa

beronsche
23. júl 2024

@hanah_b bitka je vždy, VZDY len a len zlyhaním rodiča.
A bitka varechou? Hrozne.. chuďa vasa dcérka.
Ide to aj inak. Hranice sú pre dieťa velmi potrebné, ale dajú sa nastaviť aj respektujuco, bez strachu a bitiek.

simsalabim
23. júl 2024

Ja som ako dieta asi 2x varechou dostala. Viem, ze to bol pre mna vazny signal, ze som prekrocila vsetky hranice. Nemyslim si, ze mi to ublizilo. Nebol to ale vyprask, ale jedno-dve svacnutia. Moja generacia tak bola vychovavana a myslim, ze v nas rodicia viac vstepili prirodzeny respekt. Moje deti varechou nikdy nedostali, ja som vsak bola dost prisna. Aky pristup je spravny, tazko povedat, faktom je, ze dnes mnohi rodicia detom hranice ukazat nevedia.

sashka22
23. júl 2024

@hanah_b mňa rodičia boli, veeeeeelmi, nenávidela som ich kvôli tomu a už vôbec som im neurobila nikdy po vôli,keď aj tak som vedela , že dostanem. Ja svoje deti nebijem, na to som ich neporodila.

beronsche
23. júl 2024

@simsalabim to je pravda, že nevedia.
Prehupli sme z bitia deti, rovno k tomu, že si deti robia čo chcú..
Z jedného škodlivého extrému do druhého, iného, ale rovnako škodlivého..

medda_beda
23. júl 2024

Skús tie zákazy, ale nie len hračka, ale teší sa niekam, chce niečo? Nie nedostaneš to, budeš sedieť doma a hotovo.
Má 6 nie 2.Keď s tebou točí teraz bude celú pubertu.

Sú deti ktoré keď dostali na zadok tak chápali, že otec/mama to vraveli už 10 krát a stačilo.Nasleduje následok ktorý je nepríjemný, viackrát na zadok dostať nechceli.A nešlo o strach z rodiča, ale z dôsledku.Mňa tak isto mama nebila, raz mi dala varechou odvtedy stačil pohľad a vedela som, že štípanie na zadku nechcem.
Či sa to niekomu páči alebo nie, rodič nemôže byť len kamarát, ale aj autorita a áno aj kus strachu z rodiča neuškodí.Tu píšu ženy čo nemajú 30 ročné deti, nezažili ten extrém keď ti dieťa strelí facku, pošle ťa do p****, kopne ťa.Nevidia čo z toho z tej výchovy vyrastie keď decko nemá hranice lebo stále majú doma len detičky a nie dospelákov.

A potom sú tu deti čo im môžeš dať na riť a bude vystrájať ďalej.Dôležité je podľa mňa deťom neustupovať a neľutovať ich potom po hodine.Ani v živote im nebudú chyby odpustené do 5 minút.

Takže namiesto dať po zadku hľadaj to čo ju bude mrzieť.
Na zadok jej neuškodí len asi ani nepomôže keď je taká povaha.

medda_beda
23. júl 2024

@sashka22 Je rozdiel dať dieťaťu na zadok ak už fakt prekročilo hranice a iné je dieťa biť lebo si niečo dokazujem.To čo robili tvoji rodičia, že ťa zbili za každú sprostosť tak to už normálne nebolo.

dusankomoj
23. júl 2024

Ja niesom zástancom bitky,aj keď netvrdím že moje deti nikdy nedostali na prdel, ALE! nikdy ničím iným ako rukou. Aby som aj JA cítila intenzitu a neublížila! Tu varechu by som mužovi otrieskala o hlavu!

martinka13
23. júl 2024

Občas dostanú, ale varechou nie....

denithestrange1993
23. júl 2024

@hanah_b to si sa prisla pochvalit alebo co? Vyborne tak vy "len" varechou,pricom susedia "az" remenom. Ked by ta muz zbil lebo vystrajas tak tu uz nariekas,ze si tyrana.

hanah_b
autor
23. júl 2024

@denithestrange1993 viete čo, neviem, skôr som chcela počuť vnímania iných aj z iných svetov .. žijeme na klasickej dedine, kde sú naozaj rôzne spôsoby výchovy a asi nezaškodí ani nám navnímať

laurita285
23. júl 2024

Dúfam, že aj teba muž zmastí varechou keď sa mu nebude pozdávať čo ty robíš 😀 wtf fakt 😀 😀

malasandrika
23. júl 2024

Prosím?! Zbiť dieťa remeňom či varechou?! Potom keď dostaneš facku od manžela, tak nefňukaj!!!
Si sa len pri bitke prizerala alebo čo si robila? Netuším ako vychovávate deti, ale očividne zle, keď treba takto “výchovne” zasiahnuť. Facku Vám obom

medda_beda
23. júl 2024

Ja poznám decko fakt decko lebo to je tak nevychované, rozmaznané dievčisko ktoré na zadok nedostalo nikdy, rodičia su k nej extrémne dobrí.Výchova je vysvetľovanie, dohováranie.
Decko príde strelí facku otcovi.Ocko dohovára.Vytrhne mu mobil z ruky, hodí o zem, vrieska mu tam keď telefonuje, ocko dohovára.
Príde mamička, ťuťušky láska moja.

Príde ku nám cudzím, bez opýtania si berie veci, stisne človeka po operácií, nereaguje na to, že spôsobuje niekomu bolesť.Všetko si vydupe, keď nie je po jej tak do rodiča aj kopne.

Ale stačí dohovárať 😁.
Možno keby jej aspoň raz niekto strelil jak ona svojmu otcovi tak by možno pochopila, že fackaná byť asi nechce.
A to mala sopľanda 9 rokov.

mikadooo
23. júl 2024

@hanah_b u nás decká dostanú po riti, keď mi prdnú nervy (alebo mužovi). Čiže veeeeľmi zriedka. A keďže je to v afekte, tak proste silno a raz. Ale baby nedostali, už ani nepamätám. Zato malý na vie ešte vytáčať do belava a nevie ešte prestať ani keď ho upozorňujem, že ešte chvíľu bude provokovať a mu strelím po tej krpatej riti... Takže povedzme, že tak raz za pol roka mi ustrelí dekel 🤷. Ale už má 6, tak snáď jedného dňa mi to docvakne, že keď poviem že už NAOZAJ stačilo, tak stačilo. Aspoň baby sa to v istom veku naučili, teraz po sebe len vrieskame, keď sa hádame 😁. Povrieskame si a hotovo.

dankamg
23. júl 2024

Keď si spomeniem na detstvo, prvé čo ma napadne je ako sa krčím na zemi a otec ma bije hlava nehlava celou silou všetkým čo má po ruke. Svoje deti nebijem. Nechcela by som sa dožiť toho, aby mali po celý život na detstvo podobné spomienky ako ja...

malasandrika
23. júl 2024

@medda_beda facky, bitka nikdy nie je riešenie. Keď budeš mať vlastné dieťa, pochopíš … siahodlhé hodnotiace odpovede pre rodičov detí, ktoré sa správajú “trochu inak” si nechaj na neskôr …