Manžel začal brať drogy. Čo robiť?

suezana
21. mar 2011

Prosím vás o pomoc pre moju kamarátku, ktorá zistila, že manžel je na drogách. Majú dve malé detičky, je to asi mesiac, čo sa začal správať "divne" nezaplatil účty, zmizli veci z domu, peniaze,...nakoniec sa priznal, že sú v tom drogy, a že to prehnal... bez mihnutia oka klame, zrazu mu na ničom nezáleží.... kamarátka je na dne...je to čerstvé, poraďte jej prosím, čo robiť... 😔 ak máte skúsenosti, lebo ja neviem... 😔

suezana
autor
21. mar 2011

Ide o pervitín.

pia22
22. mar 2011

Ak by nemal snahu s tym skoncovat a odmietol ist na liecenie, tak by som od neho aj s detmi odisla. Podla mna tam niet ineho riesenia. Inak znici nielen seba, ale celu rodinu.

terrs
22. mar 2011

@pia22 má pravdu. Je to asi najlepšie liečenie, až sa sám priznal, že je na drogách, tak to bude možno ľahšie dostať ho tam. Ja by som rovno podala žiadosť o rozvod - dá sa stiahnuť keď sa uvedomí..

pia22
22. mar 2011

Pokial uz taha z domu veci na predaj tak s tym asi nezacina, urcite je v tom uz poriadne namoceny, takze niet casu cakat na zazrak. A hlavne su vo vztahu aj deti, na to treba pamätat.

bubelko
22. mar 2011

@suezana pia ma pravdu, ak nie je ochotny ist na liecenie, tak zo vztahu von. su tam deti, a ked teraz uz vlaci veci z domu, tak to fakt trva dlhsie 😖 a hlavne ak moze, cenne veci odpratat z domu prec, a upozornit rodinu, pretoze nam sa stalo ze vykradli staru mamu - kvoli drogam - presne vedeli, kde co hladat - info mali z rodiny. ☹

titkovamiriam
22. mar 2011

Bože strašná téma-keby len rodinu ale aj znamich,može si nabrať požicky o ktorých nebudeš ani tušiť ☹ -asi by som sa priklanala alebo pri najhoršom sa obratila rovno na políciu-koly deťom ☹

ajana
22. mar 2011

asi je potreba dostať deti mimo, tie tam nemôžu byť, rozvadzať sa hned nemusí, mohlo by mu to ublížiť, ale odísť asi bude treba...ved odisť a dostať ho na liečenie a ato ešte kým nie sú na mizine...a su v poriadku, tam moc nenačakáš. Ale poznam lidi, čo s tým po liečení prestali na furt, takže....ja by som dala deti z dohladu, povedala by som im, že tata ich moc lubi, ale je velmi chorý...aby nemali z toho traumu a nie je to ani klamstvo.A jak sa z toho dostane, pochopí že chranila deti pred ním aj jeho sameho ....Určite odchod bez rozvodu, Liečenie a potom sa uvidí...Veľa sily jej možeš dodať aj ty.

titkovamiriam
22. mar 2011

ono je to veľmi ťažke a hlavne na tomto malom Slovensku-ja čo poznám ľudí a chceli sa z toho dostať museli ist mimo SR lebo este aj v liecebni sa k drogam dostali a to nehovorím ked prisli po lieceni...vsetkym sa samozrejme rodiny rozpadli lebo je to velka zataz...Dokonca kamarat ked mal abstak si dokazal zlomil vlastnu ruku ktoru mal priputanu o radiator/to mu chceli pomoct doma po troch lieceniach/no nakoniec odysiel do talianska k mnichom tam zil 4 roky a az potom zacal zit naozaj samozrejme tam,tu by si ho zasa ,,nasli,,.....

kaja73
22. mar 2011

Ak už bere z domu,tak je v tom namočeny už asi par rokov.Ono rodina na taketo pride vždy velmi neskoro.Určite si treba kupit testy na moč-aj na ine drogy-marihuana,heroin a pravidelne kontrolovat moč a samozrejme podmienka- lečba.Ak si este nepicha,tak v ramci "šetriaceho mechanizmu" aby ušetril prachy,tak s tym začne a potom ju aj deti može nakazit napr hepatitidou C,HIv alebo inymi chorobami.Jednoznačne musi citit TLAK rodiny a musi vediet že BUD-ALEBO.Bud drogy,alebo rodina-oboje mat proste nebude a bodka.Zo zavislakmi sa inak jednat neda.Vola sa to tvrda laska.

viera27
22. mar 2011

najprv treba zistit situaciu. U mna by hned nasledne po potvrdeni najhorsich obav prislo k oddeleniu BSM (pokial si zacne poziciavat, nedajboh este u nebankoviek, kedze tym padom si spoludlznik...). Teda najskor by som zabezpecila, aby sme ja a deti nahodou neprisli o strechu nad hlavou. A potom rozmyslat ako dalej, liecenie, pomoc, rozvod.

suezana
autor
22. mar 2011

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za názory a rady. Nemám teraz čas čítať to, ale kamarátka to číta všetko, len nechce ....chápete 😔 Je z toho veľmi nešťastná, vlastne ani neviem, či túto noc vôbec spala 😔

sheepik
3. apr 2011

@pia22 suhlasim, takeho cloveka je len velmi tazke presvedcit "iba tak", aby prestal, pretoze vtedy vymizne vsetka zodpovednost a veci s tym suvisiace, taky clovek ma klapky na ociach, straca zaujem o rodinu, o vsetko, je to hrozne, nikomu neprajem. ja som rok a pol chodila a bola velmi zalubena s niekym kto si pichal pervitin a nikdy viac

len.petra
3. apr 2011

Ahoj, ja mám rovnakú skúsenosť. Mali sme dcérku, ktorá nemala ani rok a pol a už som to nezvládla a opustila ho. Samozrejme sa spamätal neskoro, teda ak sa spamätal, pretože už sme dávno rozvedení a mám druhého partnera a s ním druhé dieťa. Každopádne neviem presne v akom je štádiu, ale keď už kradne veci, treba ho postaviť len pred dve možnosti, buď prestane a nastúpi na liečbu, okamžite, alebo odídete. Nič iné neexistuje, žiaden kompromis. Láska musí ísť bokom, aj keď je to ťažké. Závislosť je choroba a treba ju liečiť, najhoršie je na tom ale to, že to chcenie musí ísť hlavne z jeho strany 😔

suezana
autor
3. apr 2011

@sheepik
@len.petra ďakujem vám

merrynka19
5. okt 2021

@suezana ako sa kamoška nakoniec rozhodla ?