Manžel vyžaduje varenie

4. jún 2024

Ahojte zeny mam taky problem. Som momentalne tehotna v prvom trimestri cize som strasne unavena, prespim aj cely den. A potom idem este aj na noc spat. Je mi dost zle, zvraciam, napina ma, ale zaroven som strasne hladna a vzdy nieco pojedam nejake snacky a somariny. Som doma na PN. Moj muz ked pride domov z roboty, sa uz ako prvu otazku s nasratostou pyta ci som aspon uvarila nieco ( pocas dna som taka dodrbana ze nevladzem ani varit ani prat ani upratovat proste nic iba lezat). Muz je nasraty ze nie je navarene ale ja jednoducho nevladzem. Mame kvoli tomu tichu domacnost nebavi sa so mnou ze ked som cely den doma nech aspon ma navarene. Nezaujima ho ze mi je zle a ze nevladzem.. Neviem co robit.. Mam tu objednavat hotove jedla z restiky a tvarit sa ze som to ja navarila? Nedavam to uz.

melanta
4. jún 2024

Išla by som na týždeň k mame, ku kamoške, do hotela. S tým, že ak ma nevie podporiť, keď mi je zle, keď čakám naše dieťa, tak idem preč, aby sa mohol na ten týždeň zamyslieť, že jeho rola ako partnera je podpora - ak mi je zle, navarí on mne, pripraví čo mám rada, bude robiť veci, aby mi spríjemnil náročné chvíle. Určite sa nepretvaruj ani nepremáhaj. Musí si uvedomiť, že ste partneri a teda sa tak má chovať. Držím palce, nech to čím skôr prejde, tie nevoľnosti. A nech sa ukáže, že toto je len zlé obdobie, ktoré muž nezvládol a že za tým nebude zistenie, že je debil.

matullienka
4. jún 2024

No ja som mala obe tehotenstva rizikové, ale rýchle obedy som varila normálne. Aj pre tehotnú je dôležitá prijímať vyváženú stravu a nie sa kŕmiť snacmi. Veď si nájdi minútové jedlá, ktoré máš hotové za pár minút

viestta
4. jún 2024

Tak ked ti je zle a on je hladny, nech navari. Mal by navarit pre oboch aby zena, ktora nosi jeho dieta pod srdcom mala vyvazenu stravu. To ako sa teraz sprava je obraz toho co ta caka na materskej, tak sa na to priprav. Ruzove to nebude.

melanta
4. jún 2024

@matullienka sú ženy, ktorým je zle tak, že ani rožok si nenatrie, pretože nevládze. Jedna vec je rizikové tehotenstvo a druhá je, keď je tak zle, že nevládzeš sa ani pohnúť, nie obrazne, ale doslova. Ver, že vtedy sa nedá ani sáčková polievka uvariť nieto ešte obed hoci rýchly.

matullienka
4. jún 2024

@melanta tak, vládze sa kŕmiť snacmi čo mi pre tehotnú zrovna vhodné nepríde. Ak jej zle tak to treba riešiť s gynekológom, sú na to čipky prípadne som mnou boli ženy hospitalizované lebo v sebe neudržali ani hlt vody. Hlavne to treba riešiť s lekárom

iivancova
4. jún 2024

Takýto materiál pre spoločný život a dieťa!!! si si vybrala dobrovoľne? Žasnem… Dúfam, že je to vymyslená téma, inak ako bolo spomenuté vyššie, na materskej “dovolenke” si to užiješ, prečo nič nerobíš a nestíhaš. Nech varí on, si tehotná a rozbitá, mne bolo podobne do 5 mesiaca.

lenka.25
4. jún 2024

Tiež som mala rizikové , veľakrát mi bolo zle celé dni , ale navariť niečo rýchle sa dá tiež podľa mňa vždy. Zober si napríklad , že máš doma nejaké 2-3 ročné dieťa a jednoducho musíš fungovať , musíš sa premôcť - Akože hodiť stehná do rúry a uvariť ryžu je záležitosť pri ktorej stojíš max 5 minút .

mabenn
4. jún 2024

ako budem hnusna, ale aspon vies, co ta caka, ked sa budes nevyspata unavena niekolko rokov starat o babatko, co ta bude v noci niekolkokrat budit...to preco si si vybrala takehoto..?

autor
4. jún 2024

@matullienka Ja nevladzem navarit ani tie minutove jedla a napina ma pri tom napr len ked uvidim surove maso alebo ho zacitim. A on take jedla ako spagety nezje

eva_eva
4. jún 2024

Nie preto, aby mal navarené on, ale preto, aby ty si mala normálnu stravu, tak využi čas, keď ti bude lepšie a navar na viacej dní. Prípadne skús niečo pomaly cez deň uvariť, však sú také jedlá, pri ktorých príprave nemusíš stáť dve hodiny pri sporáku. Alebo si niečo objednajte, alebo navarte spoločne, alebo nech si on niečo objedná do práce. Však je toľko možností. To je jedna vec, ale druhá je to, aký postoj má on k tebe a nevie sa vcítiť do tvojej kože.

mabenn
4. jún 2024

ja len pre informaciu: je 21.storocie, kde zeny nie su povinne sa starat sa o muzov a domacnost, pretoze nie su na nich hmotne odkazane...jedine, ze si to niekto ako formu existencie vyberie

matullienka
4. jún 2024

Keď nezje je to jeho problémy navarené je. Ak nie je spokojný nech si urobí to čo chutí jemu. Pri prvej dcére som jedla palacinky skoro denne skrátka mi išli neskutočne na chuť. Môj muž si objednal pizzu alebo inú donášku keď chcel iné.

autor
4. jún 2024

Dobre zeny, on stehna , ktore ja bachnem do rury a mam pokoj nezje. Nezje stehna, ani take veci ze napr spagety alebo granadir.

lenka.25
4. jún 2024

A čo také bežne varíš keď nie si tehotná , snáď nemávate švédske stoly každý deň .

autor
4. jún 2024

Tak mi teda dajte presne tipy na konkretne jedla ktore ja mam co najrychlejsie zvladnute. A ano ja si nevladzem ani natriet rozok a polozit si na nho salamu. Jem balene sladke croisanty s tycinky a podobne somariny ktore mam pri hlave pri posteli. On mi ani tie ranajky neurobi ze by mi urobil rozok s niecim. Vstane a ide do roboty a ja som na pospas osudu.

matullienka
4. jún 2024

Tak kašli na neho. Ale ty sa najedz normálneho jedla nie len snacov. Nie si mischellinska reštaurácia aby si vyberal čo áno a čo nie

januska12323
4. jún 2024

Pošli ho do reštaurácie a do prdele. Nech sa vráti keď si ťa začne vážiť. A ty si objednaj niečo, tiež potrebuješ jesť normálne jedlá a nie somariny.

dadis
4. jún 2024

@matullienka Ja som nemohla ani do chladnicky vstupit, nieto varit. Mna nadrapovalo aj z pohladu na cerealnu kaiserku 🙈 Moja strava bolo najma kakao s piskotami. Viem, ze nic moc z hladiska vyzivy, ale bolo to len par mesiacov.

mabenn
4. jún 2024

to, co tvoj muz zje ale nezje, naozaj cudzie zeny nielen ze nezaujima, ale ani s tym nic neurobia...mozme ta polutovat, ale zit to budes ty...bohuzial, kazdy sme si strojcom vlastneho stastia, a vybrala si si muza, ktoreho by mnoho zien poslalo do prdele skor ako pred 1.rande

viestta
4. jún 2024

@matullienka ja som grcala prvu ligu, nic nepomahalo. Bola som rada ak som v sebe udrzala pl pohara vody dlhsie ako 10 minut, jednu piskotu alebo ano, zemiakove lupienky vo mne drzali tiez nejaky cas. Na to aby som nieco varila som nemala sily, bola som rada, ze som dosla na zachod. 3 mesiace bol moj najlepsi kamarat lavor pri posteli. Mne stacilo vidiet chladnicku a uz som sa otacala do drezu aby som zo zaludka vyhodila von to co som tam pred pol hodinou ulozila.

blondinka95
4. jún 2024

Aké jedla si bežne varievala pred tehotenstvom?

thirstymonk
4. jún 2024

Bože, ďalší kreten. Sory, ale to čo za chujov vyberáte za otcov svojich deti? Moja jemnosť pani bola na tom podobne. Celé dni polihovala, rigala jak Etna, chvíľu sračkovala, potom zas mala zápchu, hrozilo, že ju vezmú do nemocnice na infuzie, ale napokon sme to nejako "prežili"

Ja som mal akurát rok, čo som namiesto IT robil stavby. Ráno o šiestej som zmizol, vrátil som sa o štvrtej, hneď som navaril niečo, z čoho nehodila tyčku, doniesol jej do postele na tácke, spapkala, odniesol som a dal do umývačky. Bolo to naše prvé dieťa, obletoval som kolo nej jak kolo maľovaného vajca.

A tu príde chlop domov a nasraty, že neni navarene... normalne nemam slov...

autor
4. jún 2024

@mabenn Lebo mi tu davaju tipy na take jedla ktore u nas doma nemaju sancu cize ziadna pomoc. On by najradsej mal rezne, gulase, kadejake masa so zemiakmi a ja to teraz nevladzem robit.

katarinaba
4. jún 2024

@matullienka ja ti poviem tolko - ja som vladala chodit do roboty, normalne porozvazat deti do skoly, skolky, po treningoch. Ale ku kuchyni som sa nemohla ani priblizit. Nevedela som sa normalne najest, mojou stravou - a to doslova a do pismena - bola coca cola a ovocne lentilky. Takto som fungovala 2 mesiace. Mne bolo zle z kazdej vone, ci z vonavky na zachode, ci z cibule. Kto nezazil, nepochopi, ze proste sa neda.
A teda ozaj ma tazke obdobie, teraz je cas, kedy by sa mal on postarat o nu, nie od nej este vyzadovat.

mabenn
4. jún 2024

a ako akoze ocakavas, ze tato tema tvoju situaciu vyriesi?

tamitamitami
4. jún 2024

Objednaj a hotovo, vôbec sa netvár že si varila ty....normálne na rovinu mu povedz že tých pár týždňov kým ti bude zle tak budeš objednávať menu. Dni keď bude doma nech varí on. Prípadne kúp hotové jedlá v obchode.
Ak bude mať problém tak mu poriadne vynadaj nech sa spamätá že si tehotná a je ti zle, ak nepomôže a bude stále robiť dusno tak normálne choď k mame na pár dní.

Ja som v 8-9 mesiaci celé dni iba spala, prisahám že minimálne 18 hodín denne som prespala 😅. Nevarila som, upratovala som iba to najnutnejšie. Jedlo sme si aj 3 krát denne objednali, tých pár týždňov sme tak vpohode prežili 🙈. Len by mi skúsil robiť dusno pre takéto kraviny....😂

akvi
4. jún 2024

Keď nezje, čo v takomto stave navaris, tak nech si vyserie oko a zje to. Akože aby si panko ešte porúčal, že čo má žena, ktorá ledva stojí na nohách variť a ešte keď sa pozvracia z polky vecí, no mám dosť. Ja ťa viem pochopiť, ja som prezvracala 9 mesiacov, žiadne cipky mi nepomáhali, polka toho, čo šlo dnu, šla v zápätí von a na rozdiel od teba som v takom stave musela chodiť aj do práce, moja "úžasná" dr ma odmietla vypísať. A prespala som dni aj noci veru. Kto nezažil, nepochopí.

iivancova
4. jún 2024

Objednávaj si pre seba jedlo a on snáď počas pracovného dňa má teplý obed, studena večera ho nezabije. A panie vyššie - keď jej je zle, tak jej je zle, prečo by mala variť pre boha, ja som mala “opicu” do piateho mesiaca a variť som nemohla, lebo som nevládala, nechcelo sa mi a nechutilo mi nič okrem kupovaného bohužiaľ. Buď som si objednala alebo mi muž niečo spravil. Autorka nemá doma tri malé hladné deti, kvôli ktorým sa musí prekonávať. Autorka, lež, oddychuj, si Pn, objednaj si niečo teplé a na partnera sa vykašli. Isto by som kvôli nemu nestála pri plotni 🤦🏻‍♀️ A hlavne začni rozmýšľať ako vyriešiš to, že tvoj muž je sebecký debil.

mabenn
4. jún 2024

budeme sa striedat vo vareni reznov, gulasu, masa so zemiakmi, kym ti nebude lepsie? nie...pravda je taka, ze to horsie este len bude

victory7897
4. jún 2024

Tebe odporúčam železo globifer a jemu bistro.sk