Manžel verzus kamarát?

2. aug 2020

Dobrý deň...S manželom sme spolu 11rokov,máme dve krásne deti,7rokov a 5mesiacov..Naše manželstvo nefunguje,ani náš vzťah nebol nikdy dobrý.Ale som z rodiny,kde som sa musela vydať ,keďže som ostala tehotná a neprichádzalo do úvahy ostať sama,alebo iba tak na voľno vychovávať dieťa..Tak som celé roky nejako prežívala,roky utekali,s mužom sa hádali,nerozumieme si absolútne v ničom,on môže všetko,ja nemôžem nič..A ani sa nepýta,rovno si urobí po svojom a ja sa musím vo všetkom prispôsobiť a držať hubu..Už má to nebaví,ale vždy som si hovorila,že kvôli deťom a pokoja v rodine to Nejako zvládnem a ostanem,že kto by už len chcel babu s dvoma deťmi atď...Ale jedného dňa,pred rokom,som v jednej reštaurácii,kde chodím občas s deťmi stretla starého známeho a dali sme sa do reči..Je odomna o 15rokov starší,ale bolo mi s ním strašne prijemne.Rozpravali sme sa a on ma vypočul a podporil,že všetko raz bude ok a ja si uvedomím, že v takomto vzťahu byť nechcem a odídem..Odvtedy sa stretávame a píšeme si v rámci možností,ako kamaráti,nikdy medzi nami nič nebolo..Ale komunikuje sa mi s ním strašne dobre a ja si začínam uvedomovať,že už to nezostáva iba pri kamarátstve..Navrhol mi,aby som sa k nemu s deťmi presťahovala,aby som začala od začiatku a že mi pomôže,ako bude vedieť.. Že má ma rád,aj moje deti,ku ktorým sa správa lepšie ako ich vlastný otec...Skúsila som sa o Tom rozprávať aj s mojou mamou a pripraviť ju na to,že sa možno rozvediem a skúsim začať od začiatku...Nechcela o Tom ani počuť a povedala,že tým pádom nemá dcéru,pritom vie,ako veľmi sa trápim....Neviem čo robiť..Či ostať s manželom pre pokoj v rodine,lebo to tak proste má byť,aj keď niesom šťastná,alebo naozaj vyskúšať žiť život s niekým,koho mám ozaj viac ako rada a byť konečne šťastná žena,matka?

gelifil
2. aug 2020

Stále vravím, 1000x si rozmyslieť, s kým vleziem do postele...

deti95060810
2. aug 2020

ja som staromódna.... deťom nebrať otca a v manž. vydržať. Nemyslím si že to bude také krásne a jednoduché u nového otca.... 😉

halabolka
2. aug 2020

Sama si si v poslednej vete odpovedala, co je spravne. Trapis sa uz 11 rokov kvoli tomu, co by povedali ini, este nestacilo?

sickynickyobsadene
2. aug 2020

Jednoducho chlap ucítil o15 rokov mladšiu "možnosť".Skúsil... pekne postupne sa rybka namotava-namotala.

dollyzv
2. aug 2020

Ja ako nikdy nepochopím takéto rodinné zmýšľanie..za každú cenu sa vydať,za žiadnu cenu sa rozviesť aj keby ťa muž mal mlátiť hlava nehlava aký je dôvod na toto?? Zapretie vlastnej dcéry lebo chce odísť z nešťastného manželstva..
Ale k veci..Treba sa pripraviť na to,že čo keby to nevyšlo aj s týmto novým chlapom? Bola by si rozvedená,s dvomi deťmi,k rodičom by si sa uchýliť nemohla,čo by si robila? Si dostatocne finančne nezávislá aby keď ťa nový ritier náhodou vykopne na ulicu tak by si mala kam ísť a čo dať do úst sebe aj deťom? Koľko času strávil s tebou a s tvojimi deťmi keď tvrdí že ich má tak rád? Ja nezastavam názor zostávať v nefungujucom vzťahu ani kvôli deťom,alebo už vôbec nie pre pokoj v rodine..ale aby si neskončila na ulici..
P.s. pre kieho boha si si s ním robila ďalšie dieťa? Nejakú lásku z tvojho príspevku necítiť,si nešťastná a ešte viac si skomplikujes situáciu do ktorej si sa už raz nedobrovoľne dostala..

kayyaa
2. aug 2020

A to s tym "kamaratom" si len pisete, obcas stretavate ?? ...lebo kedysi si si zrejme pisala a stretavala aj s manzelom, a kedze mas s nim dieta, asi sa ti s nim tiez dobre rozpravalo, zrejme to nebolo znasilnenie, ci ??
Vies, ono sa kludne moze stat, ze ked sa nastahujes k tomu super kamaratovi, po par rokoch budes zas nastastna, lebo zistis, ze to nie je podla tvojich predstav...je tak lahke sklznut k romantickym predstavam s niekym, s kym nezijes, len si "pisete"...skutocny zivot je ale o inom.
Nepises nikde o vztahu deti, resp dietata k otcovi a k novemu "kamaratovi"...
Pokial tvoj muz nie je nejaky totalny exot - nevernik, nasilnik, flakac, alkoholik...a pokial sa cele "nestastie" vo vztahu toci len okolo toho, ze "si nerozumiete", co tak zacat komunikovat a snazit sa pracovat na vztahu s manzelom ? Ak si nerozumiete, najcastejsie je chyba na oboch stranach. Treba hladat cesty, riesenia...

mondolina
2. aug 2020

Treba odísť nie kvôli tomu, že sa nasáčkuj ďalšiemu mužovi pod krídla, ale že zoberieš zodpovednosť za šťastie vo svojom živote pod svoju kontrolu.
Nechápem ako ste prišli k druhému dieťaťu keď je to také hrozné, ale budiž.

sense
2. aug 2020

Ak sachces rozviest sa rozved ale najprv sa postav na vlastne nohy a betahaj hbed deti k cudziemu chlapovi, co ak to nevyjde...? A preco si mala s muzom teda druhe dieta?

autor
2. aug 2020

@kayyaa on je flakac..Vždy bol,do práce sa mu nechcelo nikdy,on je taký majster sveta,že jemu nikto nebude rozprávať,čo má robiť,preto ho odvšadiaľ vyhodili..Deťom sa nijako extra nevenuje,po roku zobral dcéru na kúpalisko,že ju naučí plávať a celý čas sedel pod stromom,lebo mu bolo teplo a dcéra sa skoro utopila,to mi potom mala hovorila,ale že to nemám hovoriť tatkovi,lebo jej zakázal mi žalovať.. Najradšej je s kamarátmi,doma je minimálne...Keď som dcére len okrajovo načrtla,že by sme sa mohli odsťahovať, okamžite jej rozžiarili oči a kričala áno, áno..Takže asi nebude taký dokonalý...A je úplne jedno,ako sme sa dopracovali k druhému dieťaťu,pretože tu nejde o deti,ktoré milujem najviac na svete a absolútne neľutujem,že ich mám dve..To aký je ich otec je druhá vec,ale deti neriešim.Su všetko moje šťastie na tejto zemi...

aylinn
2. aug 2020

takto zo vzťahu do vzťahu ist podla mna dopadne hrozne. Ked chces od manzela odist tak odid sama s detmi to bude jedina istota. Ked kamarat pride nato po roku ze sa mu nechce vychovavat cudzie deti,aj ked su zlaté, tak budes vyzerat ako nejaka hlupana naivna, ze si sa nechala zmotat inym muzom, rozbila rodinu , zobrala detom otca atd... drzim palce

maca1984
2. aug 2020

kto zije tvoj zivot,ty alebo tvoja mama? chces zit este xy desat roci v nestastnom manzelstve?
nesla by som rovno byvat k novemu chlapovi,ale manzelstvo by som ukoncila keby som stastna nebola a mohol by sa aj cely vesmir na hlavu postavit.Drzim ti palce

zuzanka.zuzu
2. aug 2020

však jasne, že miluješ svoje deti, to ti nikto neberie... ale očividne si nepochopila otázku, že načo si si preboha robila druhé decko?? urob si aj tretie, ver mi, že aj to budeš milovať, ale je to rovnako logické ako druhé v tejto situácii 🙄

a 7 ročnej sa rovnako rozžiaria očká, keď povieš, že sa od milenca sťahujete do azyláku alebo do nejakého neprerobeného podnájmu?

žena, konáš nerozvážne.

jaskolka
2. aug 2020

Keď chceš odísť od muža, ok, odid od neho. Funguj s nimi, vybav si výživné, rozved sa. Snaž sa postaviť na vlastné nohy. Ale okamžite sa nasťahovať k človeku o 15 rokov staršiemu, lebo ti párkrát zalichotil a uistil, že to bude fajn, nie je veľmi šťastný nápad. Stretávajte sa, spoznávajte, či to bude klapat, lebo ak on nebol ženatý a nemá deti, tak nemusí mať ani poňatia, čo to značí, mat doma malé deti, ktoré ani nie sú jeho. Plus podľa toho zrejme už to nebude úplný mladík, tipujem tak cez 40 a to už je vek, v akom sa človek ťažko prispôsobuje úplne novej situácii...je zvyknutý na deti, na ich režim potreby, plač, nálady? Už to nebude len "káva v restike a hodinka na ihrisku s detičkami". Aby kamarát po pár mesiacoch nevytrirzvel a neprestalo ho baviť hrať sa na utesitela smutnej duše. A co potom?

autor
2. aug 2020

@zuzanka.zuzu nie .Takto to nebolo myslené...On nechce,aby som išla k nemu bývať ako jeho nová priateľka...On mi vie poskytnúť ubytovanie,kým sa nedám dokopy..Navrhla som mu,že by som mu prispievala nejakou čiastkou za poskytnutie bývania,odmietol s tým,že mu bude úplne stačiť,ak operiem občas aj jeho veci,a navarim nie iba pre seba a deti,ale aj preňho...Asi som sa zle vyjadrila..Nejdem do vzťahu,aj keď už to nieje iba také jednoduché kamarátstvo, reálny vzťah je teraz to posledné,po čom túžim...a on to vie

karpina
2. aug 2020

Neunáhli sa, tvoj priatel sa môže pekne správať, ale aký je naozaj, zistíš, až ked s ním budeš reálne žiť, ale to už bude neskoro- Návrat späť už môže byť nemožný a matka ťa zrejme nepodporí. Je zvláštne, že je tvoj priatel sám, je rozvedený? Má deti? Rok je krátka doba na spoznávanie, aj ked verím, že to s ním môže byť pekné, tajomné a hlavne iné, ako s manželom. Podnikáte spolu aj nejaké výlety, či inak trávite spoločný čas, aj s deťmi? Spomínaš, že sa pekne správa k tvojim deťom. Manžel nič netuší?

autor
2. aug 2020

@karpina on je vdovec,zomrela mu manželka na rakovinu a sám vychoval dcéru,ktorá je dnes už dospelá a žije a študuje v zahraničí..Áno,boli sme aj na výlete,mala ho berie úplne v pohode,vie,že sme kamoši,a mať kamaráta nieje predsa nič zlé...A je s ním veľmi rada a pýta sa ma,kedy sa znova stretneme..syn malý nerieši,ten ešte nevie...

tanyan
2. aug 2020

nikdy nevieš kde na teba čaká šťastie, ale v aktuálnom manželstve asi nie.
a možno by ani nemuselo byť zlé skočiť rovno do ďalšieho vzťahu. pokiaľ ti zdvihne sebavedomie a pomôže ti postaviť sa na vlastné nohy. aj keby to nevyšlo, ľahšie sa ti bude odchádzať zo vzťahu, ktorý ti aj niečo dal, nielen vzal čas a energiu...

autor
2. aug 2020

@jaskolka on má 45,ja mám 31 za chvíľku...

karpina
2. aug 2020

Ak sa jedná o nezáväzné poskytnutie ubytovania, to by stálo za úvahu, v samostatnom oddelenom byte. Ale ak budete bývať spolu v jednom byte - dome, tak myslím, že je malá šanca, že by ste žili tesne vedla seba, bez sexuálneho kontaktu.

asia83
2. aug 2020

O 15 rokov starší ešte slobodný? Chce ženu s dvoma deťmi rovno nasťahovať ku sebe? No pozor na neho.

stary_ujco
2. aug 2020

Sprav si tretie dieťa ale ostan bývať u manžela. Koho to dieťa bude, uz necham na scenaristovi.

autor
2. aug 2020

@asia83 je to vdovec..Zomrela mu manželka na rakovinu,píšem ,že je starí známi,takže viem,poznala som z videnia aj jeho ženu..Bol dlho rokov sám,pracuje v zahraničí, vraví,že nemal chuť,ani čas riešiť vzťahy..A že toto naše nevinné písanie a stretávanie zrazu naberá nový rozmer a ...podáva pomocnú ruku s tým,že sa ničomu nebudeme brániť...Lebo ja to cítim rovnako,ale ak z toho nič nebude,rovnako to bude v poriadku...Nič si nesľubujeme a nič neocakavame,ani ja,ani on...Len pozná môj príbeh a stále viac mi dáva silu v Tom,že som mladá a mám sa dať do poriadku..Tiež mi navrhoval,aby som to riešila s rodičmi,že by bolo najlepšie,ak by som bývala u nich,ale vedela som,že neuspejem..Preto navrhol,že ak sa rozhodnem odísť,unho mám dvere otvorené... Neočakáva odomna ani vzťah,ani sex...Je doma minimálne,preto som aj písala,že sa stretávame sporadicky,keď mu čas dovolí,pracuje v zahraničí,mesiac prec a dva týždne doma na SVK...

aylinn
2. aug 2020

Mysli na deti hlavne, aj ked sa to mozno zda ako super priležitosť odisť ale deti su prvorade. Ako by znasali keby zo dna na den byvaju u ineho uja? Ajked ho poznaju to je jedno. Občas ze vas zoberie na nejaky vylet a kupi im zmrzlinu je niečo uplne ine ako žiť v jednej domacnosti. 🙈 a to že ti vie poskytnut ubytovanie KYM SA NEDAS DOKOPY a nestahujes sa tam ako jeho nova priatelka/milenka tomu ani sama neveriš 🙈 ked 11 rokov trpíš v nefunkčnom manželstve už tych par mesiacov alebo rok kym sa daš dokopy vydržiš.

jaskolka
2. aug 2020

Čiže ak tomu rozumiem dobre, byvala by si u neho ako gazdiná, upratovačka, pomocnícka v domácnosti, aj s deťmi? Ok, no dobre, teoreticky by sa dalo to pochopiť. Nechceš riešiť vzťah, ani on nie... Ale podla mňa je nereálne, aby ste vedľa seba fungovali len tak, hlavne ak ty píšeš, že ho máš, rada viac ako kamaráta. Ak by on to opatoval, v podstate by to nebolo až také hrozné. Ale keď trebárs skutočne on ta vníma len ako osobu, akej chce pomôcť, a nie ako potencialnu partnerku, mohlo by to predstavovať problém... (napríklad by si o nejaký čas tam priviedol dámsku návštevu, keďže teba by bral len ako podnajomicku, či by ti to nevadilo ) Ťažko poradiť v takom prípade, keby ste si vyjasnili pravidlá spolunažívania, možno by to mohlo fungovať...ci teda budete len spolubývajúci, alebo kamaráti s výhodami alebo možno aj klasický pár...

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
2. aug 2020

Ak máš z toho dobrý pocit tak choď do toho, a môžeš sa časom postaviť aj bytovo na vlastné nohy, držím palce.

mrkvicka060
2. aug 2020

..a mladsie dieta ma len 5 mesiacov? To bolo neplanovane? Cize s kamaratom si sa zacala stetavat ako tehotna?

erickatt
2. aug 2020

A ja ti napíšem opačne. Chod do toho....máš právo byť šťastná a aj mama to po čase rozdycha. Ma len silné reči že ťa zabehne. Môžeš si nájsť brigádu, drobca do jaslickiek . Ak to nebude úplne spoločné bývanie je to ok . Keby chcel sex už dávno obťažuje.

danielahamar
2. aug 2020

Ja ti poviem novinku, každý človek jediné čo musí je zomriet😉 a nie žiť nešťastný zivot

martina1201
2. aug 2020

Ahoj, urcite by som nesla zo vztahu do vztahu. Ak ponukol nezavaznu pomoc s tym, ze sa mozes s detmi k nemu prestahovat, tak by si to mala prijat ako nezavaznu pomoc s tym, ze mu budes platit za prenajom ( pripadne sa s nim dohodnes na vymennom obchode, budes sa starat o domacnost prat a upratovat a nebudes platit za byvanie). Urcite vsak nechod zo vztahu do vztahu. Nie kvoli tomu, ze je starsi, ale kvoli tomu, aby si v ociach manzela a aj rodicov nevyzerala horsie z toho titulu, ze si sa s nim rozviedla lebo mas za neho nahradu. Viem, ze mas len matersku a je to malo. Ale ak mas silu odist od manzela tak by si to mala urobit len ak sa dokazes postavit na vlastne nohy, aby ta nik nemusel vydrziavat, lebo ak to nevyjde tak mozes padnut viac ako keby si ostala s muzom, ktory si ta nevazi..... Drzim ti palce aby si sa spravne rozhodla, bola stastna a aj deti boli stastne.