Manžel verzus jeho sestra

janka_haly
29. aug 2022

Ahojte.

Včera sme boli ma výlete v Trenčíne, ja, manzel, sestra a jej deti. Manzel sa sestry pýtal už skôr, či s nami chce absolovovat výlet, údajne že nie. Zrazu v deň výletu zmenili názor… o to by nešlo, keby sme my neboli autom a oni viazaní na autobus … mala som naplánovaný krasny výlet v okoli, ktorý by trval cca 2.5 - 3 hodinky. A tu nastal problém, čas výletu bol v kolízii s odchodom ich autobusu. Moja otazka - či to stíhame rozpútala oheň na streche a čo cert nechcel, vysla som z roho ja ako najväčšia krava. Pričom čo? Ziaden problém by nebol, ak by jej muz nesedel doma a čas venoval detom a aj jej, teda aj oni by boli autom a krasne vieme mat výlet spolu. Bola som na sluzobke týždeň odcestovana, chýbala mi intimita s mužom a viete ako som sa tešila na tu našu malu chvíľu počas výletu? Lebo mne začína znova zmennost a nebudeme mat na seba čas, aj keď cas doma je niečo úplne iné ako niekde v prírode… už druhý deň mám slzy v očiach a rozmyslam, či som ozaj taka krava alebo čo … najviac ma zamezelo, že miesto toho aby slusne povedal niečo sestre, ohľadom toho že povodne to nechceli a my sme sa už zariadili, tak pekne krasne sprdol mna …

babovka2321
29. aug 2022

@janka_haly velmi podstatna vec je sposob a ton, akym si sa to, ci stihate, opytala...

viestta
29. aug 2022

Tu nie je problém medzi manželom a jeho sestrou, ale medzi tebou a manželom (a možno aj jeho sestrou). A to či bola ich reakcia adekvátna, či nie my posúdiť nevieme. V každom prípade ja by som kvôli tomu nevyplakavala. Plány sú síce pekná vec, ale okolnosti ich môžu zhatit. Treba veci brat realisticky, nie hneď vybuchnúť. Kto vybuchol prvý, kto na koho vyštartoval prvý viete len vy traja

luccija
29. aug 2022

@janka_haly chceli ste sa prisposobit a dopadlo to zle.Ja po urcitych skusenosriach s inymi rodinami nechodim spolocne na vylety kazdy bol fiasko.
Problem bol v tom, ze jej muz sedel doma ona asi chcela spravit detom vylet stoj co stoj a pokazila ho vam..zase 2 dni by som kvoli tomu neplakala urcite vas vztah neutrpi, aj keby isli autom ako ste ich volali mali by ste intimitu?Prehanas...muz sa zastal sestr...ponaucenie vzdy iba vy 2

janka_haly
autor
29. aug 2022

@babovka2321 ano toto beriem. Že možno vyšším hlasom, ale tak bolo to v meste na zmrzline, možno som si neuvedomila

dadis
29. aug 2022

Vsetkemu som po druhom precitani prispevku porozumela, len tej vasej malej intimnej chvilke pocas vyletu nie 😂😂..No takto, je to sestra tvojho brata, asi to nema doma celkom ruzove, ked jej muz ostava s autom doma a ona sa s detmi teriga autobusom na vylet. Takze prestan mysliet iba na seba a svoje romanticke ocakavania od uplne obyvajneho vyletu s rodinou. A muz tam zobral aj sestru, ktoru ma rad (vidis akeho mas fajn muza ❤️). Tak sa mu prosim ospravedln za ten drama vystup, aj jeho sestre, ak pritom bola a muza si vystiskaj vecer v posteli, tam ta manzelska intimita ma patrit.

janka_haly
autor
29. aug 2022

@dadis Taky nadhľad som potrebovala😄 ale tak chcela som sa porozpravat, zas taký exterminsta nie som, že niečo take niekde vonku😀 a vies, cudzích to nezaujima a o com sa kto rozprava, lebo ich nepozna, ale zas rodina rieši … preto no

dadis
29. aug 2022

@janka_haly Ja som zas napisala, ze to je sestra tvojho brata 🤦‍♀️😂😂..oukej..

sense
29. aug 2022

Určite b som namala preto slzy v očiach. Trosku flexibility a spontánnosti.... Možno je manžela sestry ľúto ze ma doma blbá, a možno ten jej blb jej sľúbil výlet a nakoniec si to rozmyslel. Tak ona potom nechcela sklamať deti.
A posledne co by som robila scény alebo výčitky medzi ľuďmi a keď sú pritom aj deti

spadnutaslivka
29. aug 2022

@janka_haly ja nejako nechápem, v čom je problém. Boli ste predtým ochotní ich brať, tak to, že menili názor, nie je až taký problém. A vy ste autom, čiže ste flexibilní, čiže neviem, čo mal byť problém stihnúť. Dokonca ste si mohli po ich odchode ten výlet ešte o trošku predĺžiť, ak ste chceli byť len sami. Prepáč, nejako ozaj nevidím, kde je ten problém, prečo si "musela" reagovať tak, ako si reagovala.

panelacikova
29. aug 2022

@janka_haly ja som to celkom nepochopila. tak ste šli napokon všetci 1 autom, že ste sa pomestili alebo oni šli autobusom na konkrétne miesto, vy autom a kvôli tomu bol problém? myslím časový? že ste museli byť viazaní vy na ich spoje?

traktor
29. aug 2022

uprimne.. mnohe tu takto pisete, ale keby taka situacia nastala u vas, tiez by vam to mozno nebolo jedno.. jedna vec je, ked niekoho volam, cakam ze pride, prispôsobím sa tomu, naplanujem to tak, aby sme to v ramci dvoch rodín sklbili.. ak viem, ze to pada a ideme ako rodina len my, tak si naplanujem den inak, podla svojich predstav.. tesim sa, zvlast, ak takyto vylet nemam casto pre prácu , ci ine dovody.. cize chapem ta uplne

janka_haly
autor
29. aug 2022

@traktor presne tak. Plus ona ma babku v Trenčíne a plánovalo sa ísť len tam. Do auta oni už nevošli, preto sli busom. A my sme si preto urobili výlet navyše kde už oni povodne ísť nechceli

dadis
29. aug 2022

@traktor uprime..islo o sestru jej muza..nie o nejaku cudziu kamaratku..prisposivat vylet sestra musela spojom, nebolo to z jej rozmaru..@janka_haly a tu babku ma len ona? Nie aj tvoj brat? Ved vzdy je vsetko o kompromisoch, o to viac, ze ide o sestru.

traktor
29. aug 2022

@dadis ved ok, sestra, brat, kamarat.. dohodli sme sa, ze ideme na vylet, sestra nechcela ist, tak sme si urobili vylet podla seba a v den vyletu sa to zrazu zase zmenilo.. skratka to zamrzelo, zvlast, ak takyto vylet nemame casto..

panelacikova
29. aug 2022

@dadis ak je to babka z mužovej strany manželovej sestry, tak ju tam "má" len ona. rozumieš, ako to myslím?

panelacikova
29. aug 2022

@janka_haly ja som z tých zlých žien a partneriek. mne by to vadilo. asi by som držala v daný moment hubu, aby som neurobila peklo, ale každý ďalší výlet by som plánovala len v kruhu svojej rodiny, žiadne sestra, jej deti, bla bla bla... mužovi do budúcna vysvetliť, že toto sa ti nepáči, dôvody, prečo sa ti to nepáči, atď....
pri plánovaní nasledujúceho výletu, akonáhle by muž povedal niečo ohľadom nej, že dohodnime sa aj s ňou, tak by som zmenila tému a výlet neplánovala.
ty predsa za to nemôžeš, že ona má na prd manželstvo alebo muža alebo bol muž možno len unavený a nechcelo sa mu ísť v daný deň a ona sa silou-mocou driapala... toto my už nevieme, ani to nie je podstatné. podstatné je, že vy ste sa museli na poslednú chvíľu prispôsobovať a to nie je veru nič príjemné.

dadis
29. aug 2022

@panelacikova Ano, ale kazdopadne si myslim, ze reakcia autorky nebola len z rozmaru, hoci bola prehnana. Z niecoho to prameni, asi z nedostatku pozornosti a casu stravenych s muzom osamote. Treba si s nim sadnut, ospravedlnit sa, ale za svoje pocity sa nehanbit, nepotlacat ich a povedat o nich..chybas mi v poslednej dobe, tesila som sa na spolocny cas, bola som sklamana a pod ..myslim si, ze vsetky pocity co citim, treba komunikovat a nenechavat tieto pocity v sebe doznievat..maju urcite svoj dovod (ktory my tu na koniku nevieme) a so sestrou, ci babkou, ci vyletom ktory nedopadol podla predstav nesuvisia...

panelacikova
29. aug 2022

@dadis jasné. rozhovor s manželom je jednoznačne prvoradý... ostatné už potom bude vyplývať práve z toho rozhovoru.

janka_haly
autor
29. aug 2022

@panelacikova my autom, oni busom - iné miesto bývania, kapacita auta, stretko sme mali u jeho babky, teda aj jej babky. Dohoda spoločne bola, ide sa k babke, keďže ona pri plánovaní výletu povedala jasne NIE výletu. Deň výletu sa všetko zmenilo. Výlet mal trvať 2-3,5 hodinky, pekná prechadzka. Keď sme už mali vyraziť, pozrela slm sa na hodinky a bolo by to tak - buď ja jak blb čakám pol hodinu niekde sama kým on ich odnesie alebo proste pochopia že nestíhajú výlet, lebo nestihnu autobus. Normálne som sa jej opýtala, či teda stíhajú autobus… no a vtedy to začalo, už pomaly na mna muz ani neprehovoril … čiže výlet bol taký jak aj nijaký

dadis
29. aug 2022

@janka_haly Take situacie sa stavaju v zivote bezne

janka_haly
autor
29. aug 2022

@dadis ano, vystihla si to. Momentálne som druhý mesiac tehotna, neviem čo sa stane. Viem dokedy budeme môcť mat čas takto iba pre seba? Pre mna ke ten spoločný čas vzácny 😞

panelacikova
29. aug 2022

@janka_haly tak potom hľadaj problém v komunikácii s mužom alebo priamo v tvojom mužovi. pokiaľ tvoja otázka bola nevinná a "na mieste", a on reagoval prehnane.... nebude toto jeden zo životných príbehov, kde sestra je prednejšia než manželka?

janka_haly
autor
29. aug 2022

@panelacikova nooooo toho sa aj bojim a preto naozaj som chcela vediet názor niekoho, nejaký nestranný. Ja som jedináčik, neviem to vcelku pochopiť teda. Ale zena by mala byt prednejšia… ja vravím, že žijem s mužom a nie jeho sestrou predsa

dadis
29. aug 2022

@panelacikova To su nemyslim, normalna situacia v rodine, snazis sa vyjst v ustrety vsetkym stranam a nakoniec z toho vyjdes ako najvacsi..lebo niekto logicky si pride ukrateny..teraz to bola tehotna precitlivena manzelka..podla mna o nic zavazne neslo.. bezna rodinna hadka/nedorozumenie

panelacikova
29. aug 2022

@dadis ja neviem, či je toto bežné... ja mám tiež súrodencov, aj manžel, ale nikdy nám nie sú prednejší, než my sebe navzájom. ani sa nejak extra nekontaktujeme, fakt len párkrát za rok. neviem si predstaviť, žeby som vyhovela sestre s tým, že manžel by bol z toho skormútený a naopak...

janetinka27
29. aug 2022

@janka_haly nepochopila som uolne tu cast, ze ty by si cakala ako blbpol hodiny, kym ich odnesie. myslis tym, ze by sa otocil pre nich a doviezol by ich v druhej varke?

dadis
29. aug 2022

@panelacikova Ja mam vyborny vztah s bratom, tak pozeram na to z mojho pohladu. Autorka ako jedinacik , nemoze nikdy pochopit surodenecku lasku..a autorka je tehotna, precitlivena, ak z takejto hluposti ostala skormutena..

spadnutaslivka
29. aug 2022

@traktor úprimne nie som naveľa a bežne sa mi menia plány. Nežijem sama pre seba a len podľa seba. Jasné, nie vždy je to prispôsobovanie ľahké a príjemné, ale ako vravím, stáva sa mi to bežne, čiže z toho nerobím ani vedu, ani sa kvôli tomu nehádam s manželom a ani nemusím húkať na druhých. Aj keď tu autorka akože osvetlila situáciu, asi si stojím na kábli, ale stále nechápem, čo sa vlastne stalo a prečo vyletela. Jedine to, že tam ešte primontovala babku a že je autorka tehotná. Pre niekoho je to asi choroba alebo čo. Pokiaľ netrpí neviem akými závratmi alebo pokiaľ nie je na rizikovom, tak sa predsa nič nedeje. A aj po pôrode sa dá chodiť na výlety. Len zas je to o tom, že nie som sebec sám pre seba a podľa seba, ale nájde sa spôsob, ako sa dá. Nie prečo všetko sa nedá ;) Osobne mi je to fuk, nech si každý robí ako chce, ale v opísanej situácii stále nevidím dôvod ani na pohnutie emócií, nie ešte na to, aby som kvôli tomu bola nevrlá na iných.
@janka_haly mohla by si možno skúsiť ešte raz, v kľude a bez emócií, opísať ten deň, čo sa vlastne stalo - kde nastal problém. Možno by sme lepšie pochopili časový sled než chaos opísaný v xy doplnených komentároch.

janka_haly
autor
29. aug 2022

@spadnutaslivka tak takto. Nie som precitlivena, ani to nie je choroba, ani nič 🙂 len som proste človek, ktorý ma rad pravidla a nemám rada ak sa menia plány. Dohoda bola ideme k babke, tam ide aj jeho sestra s deťmi a my ďalej na výlet z Trenčína- ako trenčianske Teplice a tak. Tam už ísť jeho sestra povodne ísť nechcela, záhadne v deň výletu zmenila názor. Pričom už vtedy sme sa jej pýtali či by nebolo mozne aby šiel aj jej muz, že predsa s nami pojdu na ten výlet nie? No nie… tak sme sedeli na zahrade u jeho babky a oni sa bavili kedy im ide autobus… keď som pocula kedy im ide autobus, tak som sa teda spytala že či ten výlet s nami stíhajú, normálnym, možno troska zvýšeným tónom hlasu keďže to bola otazka. No a zrazu som už bola ta ktorá odmieta jeho rodinu, nemám ich rada a podobne. Pričom ja som jednoducho chcela ísť iba na výlet, na ktorý by mohli ísť aj oni keby boli autom, ale proste k nám do auta nevošli…. Časovo nevychádzalo to, že si urobíme výlet s nimi nejako že oni busom alebo taxíkom tu chvíľku a tam sa stretneme…čas odchodu autobusu domov mali asi v strede výletu..

spadnutaslivka
29. aug 2022

@janka_haly tak síce je mi to ľúto, ale musíš pochopiť, že život nefunguje presne tak, ako si naplánuješ. A buď sa naučíš tancovať medzi kvapkami dažďa a budete si s mužom "kradnúť intímne chvíľky pre seba" kedy to len bude možné, hoci s ústupkami a nedokonalosťami, alebo budeš nervózne čakať na dokonalú chvíľu, ktorá pravdepodobne najbližších 18 rokov nenastane.
Čo sa týka aktuálnej situácie - skús si v kľude s mužom sadnúť a povedať, že ti je ľúto, že to tak blbo celé vyznelo, že je to proste len nedorozumenie. Proti jeho rodine nič nemáš a kľudne si môžete spoločný výlet dohodnúť aj nabudúce, len by možno bolo treba trochu lepšie ho naplánovať. - a následne uvidíš, ako sa dialóg bude vyvíjať. Neviem, ako riešite doma "hádky", aké ich máte časté a či sú nejaké zásadné alebo sú to blbosti, ale mali by ste sa naučiť takéto veci riešiť čím skôr, lebo nezhody a ústupky a zmierovania sú vo vzťahu dôležité a časté. Ak si z takejto blbosti rozhodená už 2 dni, niečo vo vašom vzťahu asi nebude celkom v poriadku. Takéto veci treba udobriť čo najskôr a nie to ignorovať, lebo sa to časom nabalí na veľký problém.