Manžel v puberte

crazy55555
22. sep 2012

Prosím poraďte! S manželom som vydatá len 10 mesiacov ale niekedy mam pocit,že je to už 10 rokov.Chodili sme spolu len rok a vydávala som sa 20 ročná-veľmi mladá, on má 28. Čakali sme spolu dieťa tak hlavne preto. Do pôrodu bolo všetko v poriadku,menšie hádky ako každý. No keď sa narodila dcérka všetko sa obrátilo hore nohami. S tým som aj rátala ale nerátala som s tým, že budem musela riešiť jeho nezáujem o rodinu. Malá bude mať len 4 mesiace a mám pocit, že som na ňu sama. Pán "dokonalý" chodí do práce každý deň a vracia sa večer o 5,pozdraví malú, naje sa, sadne za notebook alebo telku alebo si nájde niečo aby sa nenudil a my sme mu ukradnutý. Každý víkend ide s kamarátmi na pivo- a nie jedno,vráti sa pripitý, stále sa pohádame a on na obranu povie len, že potrebuje vypnúť.ON?...neviem kto potrebuje vypnúť skôr. Nechápe čo je to sa starať o dieťa dennodenne...a keď vám vyplakáva vkuse a neviete čo mu je a popritom variť, prtať, žehliť atď...On má asi druhú pubertu, že sa potrebuje vybujačiť s kamarátmi niekde v krčme. Má 28 rokov preboha. Ja som musela ako 20 ročná nechať všetko čo som si plánovala zo sekundy na sekundu keď sa malá narodila- proste všetko- prácu,kamarátov,plány....a on proste potrebuje "vypnúť". A ani mi so žiadnymi domácimi prácami nepomáha keď už niekedy fakt nevládzem. Nechce sa o tom normálne porozprávať...vôbec ma nepočúva len sa mi smeje do xichtu a hovorí, že on nikde nechodí. Už fakt neviem ako mu vysvetliť, že má rodinu a nie kamarátov!

katecameron
22. sep 2012

no cím skor mu das jasne na javo co si zelas a co nie tym lepsie az si to nevydiskutujete bude to cím dalej tym horsie ach tí chlapi naco sa to vobec sarpe do zenenia presne takyto chlap sa nemal nikdy nezit a daj si pozor aby si neprisla este k dalsiemu dietatu bo to takyto typkovia robia narobit deti a zena sa moze aj zblasznit samam z detmi a oni si ziju svoj zivot ako slobodny 😠 😠 😠 😠 😝

jankagun
22. sep 2012

Ahoj,fuu tak to ako keby si opisovala moju situáciu,moja malá má rok a stále som na ňu sama,muž chodí z práce neskoro večer,niekedy v noci,takže malá ho ani nevidí celé dni.síce pripitý domov nechodí,ale tiež prichádza s tými odpovedami,že potrebuje vypnúť..akože halóoo?! a my nepotrebujeme?mala som cisársky rez a dva mesiace som musela ležať v posteli,lebo mi to museli znovu rezať,veľké bolesti som mala a on si ani týždeň nezobral voľna,ani dva dni,aby mi pomohol(ani doma s namni nebol,lebo sa potreboval vyspať,a nie sa v noci 3x budiť ked bola malá hladná)...tak isto som musela nechať podnikanie,vysokú školu,kamarátky,záujmy...on sa nevzdal ničoho a ešte mi hovorí že ako dobre sa mam na materskej,že nic nerobím..hahaha....asi ti ani neviem veľmi poradiť,lebo sama si neviem dať rady,ale ak to bude aj pri druhom dieťatku,tak mu dám jednoducho na výber...a nemozes ist napr.na par dni k rodicom?proste sa zbalit,nic mu nepovedat a mozno si uvedomi ze mu chybate a co je dolezitejsie... 🙂 drzim palce

katecameron
22. sep 2012

@jankagun s tym odchadzanim k rodicom by som si dala bacha bo chlapi byvaju sikovny a velmi rychlo naslapcuju inu osobu 😠 do svojej postele mozno odíst k rodicom ale sama bez detí co sa asi u 4mesacneho dietata vylucuje

sisaha
22. sep 2012

@crazy55555 ako prve mu treba zrušiť servis s nazvom mama hotel. Prestat mu prať, variť, žehliť. Ako druhe, zapojiť ho do starostlivosti typu pomoz mi okupat, oblec malej pyžamko, podaj plienku, nakremuj....atd. Dieta mu treba nechať na dve hodinky s tym, že musis lekarovi, alebo ine...Ak by stravil, že pojdes s kamaratkou na kavu, tak chod. Ak sa mu nepaci, ze ma rodinu - poslať ho preč, alebo na nejaky cas odid k rodicom. Ked pride z prace - treba mu podať rovno kocik s dcerou s tym, ze treba ist na prechadzku, pripadne nakupit.
Ak ho nenakopne ani toto - vyhodiť ho. Ziť s chlapom, ktory sa cez víkend iba opíja a trávi čas na netom ti je na nič...

elebe
22. sep 2012

@crazy55555 moja sestra mala tento istý problém s manželom a riešila to tak že keď prišiel z roboty najedol sa,tak mu dala malého na ruky že potrebude niekde odíjsť tak na hoďku a nech sa zatiaľ postará o malého....to zdesenie v jeho očiach,že čo ja s ním.....aj napriek tomu sestra odišla na tú hodinu z domu,ajhkeď bola na ihlách že čo s tým malým robí....ale robila to pravidelne a potom už mladý vôbec nemal problém postarať sa o malého 🙂 a keď namietal že on zarába peniaze,tak mu povedala že ja som ti porodila zdravého syna tak si to váž a ak nie môžeš ísť.....môj názor je zapoj ho do výchovy dcérky a každý deň....viem že sa to možno ťažko povie,ale ak sa nechytí tak taký chlap ti je akurát tak na príťaž a to mu aj tak povedz

crazy55555
autor
22. sep 2012

So všetkými vami súhlasím....proste neviem ako si môže chlap myslieť, že ja nič nerobím...a neviem aký debil to nazval materská dovolenka...to nie je dovolenka!!!...Len je tu potom aj ten problém, že keď som mu po 3 mesiacoch povedala, že a kamaráti volali si sadnúť na hoďku vonku tak mi povedal jasné NIE....a to čo ma znamenať?...Že ja ho čakám každý piatok v akom stave zasa príde a ja nesmiem nikde chodiť?...to kde sme..ako aj tak som šla a prídem domov a akokeby som dostala facku. On sedí pri notebooku, jeho bratranec ktorého si zavolal sa bavil s malou a na stole polka fľašky vodky stiahnutá. Tak si asi každá matka vie predstaviť ten môj výbuch nervov v tom momente. Ako si zodpovedný otec vôbec dovolí keď stráži ani nie 4 mesačné SVOJE dieťa popri tom piť?...iba hodinu a pol som bola preč z domu. A keby som chcela odísť k našim to by bol asi problém lebo bývame v tej istej dedine. Ja som mu povedala, že sa začnem správať ako on a vtedy pochopí ako sa správa ku mne. Ale aj ste mi poradili v niečom...lebo už fakt neviem niekedy z kade mám začať..a asi fakt tak spravím pár krát mu nechám malú nech sa naučí čo je to zodpovednosť...a keď ju bude musieť utišovať 2 hodiny vkuse ako ja včera pretože malú bolelo bruško ☹ ☹ ☹ ☹

elebe
22. sep 2012

@crazy55555 a ešte kojíš? lebo detičky sú veľmi citlivé a ajkeď sú malinké vedia a cítia že niečo nie je v poriadku....a zabudla som ešte napísať,sestra tiež mala aj problém s notebookom,furt pri ňom vysedával....jednoducho ho odpojila a schovala ruter a povedala mu že najprv malý a potom netebook...a stým akloholom mu daj na výber buď vy alebo chlast....polož mu jednoduchú otázku či chce s vami byť a či vás lúbi a z jeho tváre to už vyčítaš ajkeď nič nepovie.....keď sa správa ako pubertiak tak sa k nemu aj ty správaj ako k pubertiakovi,normálne mu nejaké veci zakáž a razantne a ak to nemieni akceptovať jednoducho otvor dvere a povedz mu že vypadni.....je to možno ťažké,ale ak to nebudeš riešiť čo najskôr bude to len horšie

crazy55555
autor
22. sep 2012

nie už nekojím....ale keď som kojila tak som mu vravela nech ma takými vecami nerozčuľuje lebo to hneď ide do mlieka...lenže aj tak si niekedy nedal povedať. Možno je aj vo mne chyba, že ja som mu povedala hocikedy, že DOSŤ, že nemám na to nervy ani žalúdok aby som trpela tie jeho pubertiacke výstrelky a to ako sa stavia ku problémom, lenže som skoro povolila...a on si na to asi zvykol, že mňa to rýchlo prejde tak už nesmiem poľaviť. lenže to mu nesmiem dovoliť ani sex 🙂 lebo tým sa všetko začne odznova...si bude potom myslieť, že už ma to prešlo...bude to ťažké ale keď ja aj on sme po pôrode vydržali 6 týždňov tak to asi nebude problém...a mám pocit, že chlapy zaberú len na to 🙂

tygrica178
22. sep 2012

ahojte...no ja len zasnem ze to co je za chlapov?nooooooooo je to na zvazenie ...dojde z roboty tak nech sa paci rozedlit si povinnosti ja nepoviem aby lestil byt ale ked ides von tak ho treba zavolat s tebou ,,,po ceste mozte aj nakup urobit,,,veecr pomoct pri kupani .a vikend z kamaratmi,???prosim?pekne si rozdelit povinnosti ved ani zena na materskej neni otrok nestaci ze nespime v noci?treba sa porozpravat o tomto ved si myslim ze to dieta checl aj on nie? 😠 a ked sa mu nebude pacit cim skorej ho poslat do ........

sisaha
22. sep 2012

@crazy55555 ak pravidelne popija, tak by som bola opatrna a zacala to sledovat. To je rychla cesta do pekla.. A radsej to zastavit skôr ako neskôr potom nevedieť kam z konopí...A čo sa týka zákazu stretávania sa s kamaratkami, tak ho treba okamzite uzemnit. Nie si jeho majetok, nie si neplnoleta, on nie je tvoj rodič, aby ti zakazoval chodiť po vonku a stretavať sa so znamymi... Na tvojom mieste si vybavim nejaky kurz (jazyk, cvicenie..cokolvek ta bavi) a pravidelne chodim do spolocnosti ľudí...

elebe
22. sep 2012

@crazy55555 ty sama musíš vedieť čo na tvojho chlapa zaberá....ale ja by som určite zhabala netebook a keby mi povedal že on ide v piatok von,tak by som povedala že nejdeš lebo dnes idem ja von a uvidíš ako sa zatvári

crazy55555
autor
22. sep 2012

Ja neviem či majú tí chlapi v hlave nejaký blok alebo čo?....Vôbec nevedia ako sa žena cíti po pôrode, že len čaká kým ju tie neznesiteľné bolesti prejdú a spánok minimálny a popri tom mať navarené a chlap príde domov, rozvajčí sa na gauči, povie že je hladný a o hodinu ide spať.fakt rozmýšľam, že mu nenavarím 3 dni a bude spokojný....si začne potom vážiť čo doma má...a jeho mama tiež spravila chybu keď mu všetko dala do papule....ako prácu ma neustále odkedy vyšiel zo strednej ale nikdy nepral, nevaril, nežehlil a nestaral sa popri tom o dieťa.musím už robiť rázne pravidlá a držať sa ich len neviem či mám dosť síl....lebo už som z toho vyšťavená načisto...a dokonca ti kamarátky čo som mala sa na mňa vybodli už počas tehotenstva takže ich za kamarátky nepovažujem. a tie čo za niečo stoja sú kilometre odomňa, takže musím cestovať aby som ich videla...a tiež to nejde stále....už ani neviem dakedy s kým sa mám porozprávať...sa niekedy cítim fest sama...ale to on asi tiež nechápe pretože on každý týždeň ide von s kamarátmi pod zámienkou že on ich týždeň nevidel.tak toto som fakt ešte nepočula.... 🙄

elebe
22. sep 2012

@crazy55555 a neskúšala si sa porozprávať s jeho mamou? možno by mu aj ona dohovorila a chlapi dajú na svoje maminky....nesmieš ustupovať,proste stoj na jednom mieste a hotovo....ja som tiež bola podobne na tom,môj bývalý manžel si lúbil dať pivko a ja reku však čo ťažko pracuje to pivo v pohode,lenže ja som stále ustupovala a nakoniec sa mi stávalo také že som sa v noci zobudila a manžel nikde a on si sedel oproti v krčme s kamarátmi a s herečkami...skoro ma porazilo...aj sme sa rozviedli....takže ak svojho manžela stále lúbiš tak to rieš tu a teraz lebo potom už môže byť neskoro

keiko33
22. sep 2012

@crazy55555 Ked ta pocuvam, tak to ako keby si hovorila o mojom svagrovi, az na to ze on byva u mamy, takze svagrina ma velku oporu u nej. Pred dvoma mesiacmi svagrina porodila druhe dieta a cely cas co bola v nemocnici nic doma nespravil, o malu sa starala svokra a on rano zmizol a prisiel vecer, o dceru ani nezakopol a ked ju doviezol z porodnice, na druhy den isiel do prace na cechy a to este jej ani nevybrali stehy po cisarskom az na dalsi den. Pritom mala aj 40 horucky, ale zabrala jej tabletka, tak sa zbalil a isiel. Je to obycajny sebec, mysli len na seba. Ma to len jednu vyhodu, on opity nechodi, chodi len na kavycky a cigaretku, ale nechapem doteraz ze preco sa zenil, lebo nemusel, svadbu planovali rok do predu, ked ziju v jednom dome, ale vlastne zvlast, Ked chce svagrina vypnut ide s kamaratkou, ked on tak ide sam. Nikdy nie spolu, ked tak len na rodinne navstevy. To o com je taka rodina. Ja s muzom mame tiez rovnaky rozdiel ako vy, ja mam 26 a on 33, tiez som sa vydavala ako 20 rocna, na zaciatku bol trochu problem s domacimi pracami, ale po porode a hlavne po druhom, kedze po prvom sme boli este pri svokre pochopil, ze mi treba pomoct, ze nemozem sa v sestonedeli zodrat. On chodi na turnusy takze ked je doma sa nam plne venuje. Hoci na zaciatku sa tiez nevedel zmierit s tym ze uz nemoze chodit s kamaratmi na pivo, ze ved ani ja nechodim, tak preco by mal on. Par krat som mu aj dovolila ist, ale po vacsine to skoncilo tak ze sa ledva vliekol a to isiel len na 2-3 piva, ale tu stretol takeho kamarata tu takeho. Tak som mu to zatrhla, ked nevie s mierou, tak nech nepije vobec. Ono to chce niekedy cas, mojmu to tiez doslo neskor, ale s domacimi pracami pomoze, aspon nieco. Ja mam tri deti, takze mne uplne staci ak mi ich vezme na ihrisko a ja si domacnost obriadim sama. Pozeram ze si zo starej lubovne, ja tiez. 🙂

mima4
22. sep 2012

baby, tiez mame taky pripad v rodine. Ja mam chvala Bohu skveleho muza, co nema problem s nicim a na vsetkom sa spolupodiela s vynimkou umytia dlazky.
ale ja problem vidim aj v nas zenach, vo vychove, ktoru nam dali/davaju nase matky, v ocakavaniach spolocnosti. Niekto nam "nahovoril", ze musime byt superzeny. Mat pracu a donasat peniaze, rodit deti, udrziavat domacnost na 100 %, popritom varit, zavarat, vypekat, byt neviem akymi gazdinkami a hlavne SO VSETKYM SI PORADIT SAME.
Mame strach "nestihat" aby sme nevyzerali ako lenive, pricom muzi tak nikdy nevyzeraju. Mame strach povedat, ze nezavarame, lebo mame ine konicky. Mame strach venovat sa sebe samym. Vzdavame sa nase osobnosti, nasich zaujmov, nasich konickov, lebo si zakladame rodiny. Avsak muzi toto neriesia. Neriesia, ci bude navarene, neriesia, ako budu stihat dieta popri praci, neriesia x veci. Ale to je chybou aj nas zien. Ze si zakladame rodiny same so sebou a zijeme zivotom slobodnych matiek, s vynimkou navyssenia fin. prostriedkov, ktore asi zabezpecuje ten chlap.
Je velmi dolezite, aby zeny mysleli aj same na seba, aby jasne dali od zaciatku vztahu muzovi najavo, ze nebudu z nich gazdninky na cely uvazok, a ze nemienia stihat cely zivot same....

pepinka25
22. sep 2012

@crazy55555 Ahoj no nemas to lahke to urcite nie,to sme prosto my zeny vsetko je na nas môj ma vie riadne nahnevat ked sa ma spyta ze co som robila cely den ked on bol v praci ze prosim?????ale to ze sa musi rano zaviest maleho do skôlky,navarit,oprat,upratat,ist pre maleho,dat ho spat,potom sa mu venovat,vecer ked je treba kôs zehlenia vybavit a oni nic pridu z prace najedia sa a zasadnu k pocitacu alebo k telke chapem ze su unaveny z prace ved to je jasne ale my nie sme unavene?keby mali oni robit to co robime my tak by to nezvladali to je jasna vec,tiez potrebujeme obcas vypnut a len tak hodit vsetko za hlavu a odpocivat aj ked len hodinku to nam postaci ale oni maju stale nejake vyhovorky a to ako pises ze tvoj manzel ma 28 a chodi si von ako za mlada a este chodieva aj pripity to je uz troska smutne ved uz ma mat tolko toho za sebou,moj partner ma tiez 28 ja mam 25 mame 3 rocneho syna a sme spolu 4 roky vsetko mozne sme si spolu uz preskakali a vzdy sme to vyriesili aj problemy sme mali mensie krize a sme stale spolu naucili sme sa riesit veci spolocne a to je dôlezite a hlavne kompromis jasne ze si zajde na pivko za kamaratmi ale vsetko z mierou tak by som ti poradila si snim sadni a komunikujte spolu povedz mu co sa ti nepaci a on nech povie zase tebe ale to ze bude kaslat na rodinu je to najhorsie co môze byt lebo je tazke povedat kedy chlapom konci puberta a kedy zacina a dokonca ci ju nemaju aj dvakrat ci dokonca trikrat do zivota 😀

mima4
22. sep 2012

kočky,

ak vaši muži sa pytaju čo ste robili celý deň, a ako vám je dobre na materskej dovolenke, spravte tu radost im, a chodte vy do práce a vašim manželom doprajte ostať zvyšok dovolenky doma 😀
Však po 6 mesiacoch môže ostať muž na dovolenke až 2,5 roka.. a dnes predsa mnohé už zarábame tak ako muži, dokonca aj viac 😉

keiko33
22. sep 2012

@mima4 to hovorieva aj moj muz, kedze vie ze nemam sancu zarobit viac ako on, 🙂 Ale stacilo mu 4 dni co som bola v porodnici, bol sam na dve deti a ked som prisla z porodnice tak nie ja ale on vyzeral ako keby som nerodila ja ale on. 😀 Ani nie tak fyzicky, ale psychicky bol zniceny, kedze aj deti mali debku, ze su bez mamy a syn dokonca posledny den odmietal jest a to uz mal 4 roky. Ale on tvrdi ze to zvladol bez problemov. 😀

elebe
22. sep 2012

baby ja síce dieťatko nemám,bohužiaľ sa nám nedarí 😔 ale ja verím že môj muž sa bez problémov postará,lebo už jedného syna má a viem že u nich to bolo opačne,žena chodila von a on bol s malým doma....tak to býva kto má si neváži a iní by za to dali aj modré z neba ☹ tento rok sme chceli nové auto a aj na neho máme peniaze a keď som si konečne vybrala tak mi muž povedal že ho nekúpime,lebo keď sa nám podarí miminko tak nebude mať peniaze,skoro som odpadla 😲 😲 pretože som si vybrala troško lepšie auto ktoré nestojí málo peňazí.....ako s tým sa teraz nechcem chváliť,ja len chcem povedať že mnohí muži si nevážia čo doma majú ☹

sante81
22. sep 2012

@crazy55555 skus trochu vychladnut a riesit situáciu neskôr bez emocii. najlepsie by vám obom prospelo keby ste sa porozprávali o danej situácii mimo domu. zavolaj kamosku, alebo babku, aby bol aspon 2 hod v malinkou a chodte niekam na kávu alebo do prírody, aby ste sa porozprávali. hlavne mu nič nevycítaj, pokojne a s kludom mu povedz čo ti vadí, čo chces zmenit, základom všetkého je komunikácia. drzím ti palce, mám niečo podobné za sebou, aj ked mám o 10 rokov viac a uz 2 deti. ak ti na manzelstve zálezí, tak urob všetko pre jeho záchranu, ak vyčerpás všetky moznosti a ani po čase sa nič nezmení, tak si aspon môzes povedat ze si pre to urobila všetko.

janinah
22. sep 2012

@crazy55555 je možné aj to,že nevie čo presne má robiť a preto nerobí nič,skúsila si ho poprosiť,aby nakúpil /lístok čo treba mu dáš do ruky,inak 😉 /,aby vyvesil prádlo,aby poumýval podlahu...teda žiadať konkretnu vec...aby zabavil malú,kým ty odskočíš na poštu....a treba aj vedieť kedy to od neho žiadať,isto nie okamžite vo dverách ako dôjde z práce...a potom pochváááááliť do neba 😉 niekedy sa dosť čudujem ako málo ženy vedia použiť ženské zbrane ,krikom toho veľa nevybavíš,nezabudni,chlapi sú z Marsu,ženy v Venuše 😉

andrejka1983
22. sep 2012

@crazy55555 Ahoj,v prvom rade sa musiš ukludnit,aj ked viem že maš to ťazke...ale zas na druhej strane si zober ako sa potom citia slobodne mamičky ktore sa fakt nemožu na nikoho spolahnut len same na seba...a tiež si myslím že to chce troška času, raz mame lepšja raz horšie obdobie,do vášho spoločneho partnerskeho života prišla zmena ( dieťaťko) a každý sa s tým vyrovnáva po svojom,muž prácou a kamošmi a ty zvýšenými nervami a stresom....ja viem,je to náročne obdobie ale nie tak aby si to nezvládla aj sama....možno sa ti to bude zdat divne, ale ja by som ho ak nezaberá krik a dohovaranie, zacala ignorovať,starala sa o dieťa ako najlepšie vedela a dokazala mu že ho nepotrebuješ...a ak sa mu niečo nebude páčit može odísť on 🙂 uvidíš ako bude reagovat.....lebo chlapom to dvíha ich ego ak je na nich žena závisla a prosí ich o pomoc...proste kašli nanho....
...a určite by som to neriešila odchodmi že a teraz budeš strážit dieťa ty....to male za nič nemože a ja osobne by som sa nedokazala zabaviť keby neviem co robi mala či neplace a tak...a zvlasť ak sa na jeho otca nemožem spolahnut....takže asi tak....

andrejka1983
22. sep 2012

@janinah suhlasim s tebou..... 😉

sissy27
22. sep 2012

@crazy55555 neviem, kým ste neboli manželia a nemali dieťa, tak bolo všetko ok? sedel po večeroch pri tebe a venoval sa ti, alebo bolo tak predtým ako je teraz? lebo vieš ako to je - každá žena čaká, že chlap sa po svadbe zmení a on sa nezmení... a každý chlap čaká, že žena sa po svadbe nezmení a ona sa zmení...

nikush29
22. sep 2012

@crazy55555 tak ja som mala podobny problem ako ty, tiez moj (ex) priatel chodieval kazdy druhy den po praci este na pivo s kamaratmi, lebo ze vsak co on bude robit doma, cez vikendy si chodil pravidelne za kamartmi, pit a bavit sa, kym ja som sa samozrejme starala o nasu dceru. Nielenze mi s nou skoro vobec nepomahal, ale este si na takuto "zabavu" aj kazdy mesiac minul celu vyplatu!!...Neskor dal dokonca vypoved v praci lebo ze jeho to tam nebavi, tri mesiace bol bez prace, poslednu vyplatu si tiez samozrejme hned celu minul (na kamaratov, cigarety a alkohol) a potom pytaval peniaze bud odomna alebo od svojej mamy.. Ale ani ked bol nezamestnany mi s malou moc nepomahal, tiez si chodil za kamaratmi, alebo zvykol poobede spat (kym ja som sa starala o nasu dceru) a potom vecer ked my sme spali bol na nete... Ale asi ti neporadim co robit, ja som to vyriesila rozchodom, a je mi teraz ovela lepsie (a myslim ze aj dcerke, kedze aj tak o nu nejavil velky zaujem)...

2hanah
22. sep 2012

@crazy55555 To není puberta, je to prostě velký sobec a připadá mi, že on se nehodlá změnit, ani nic řešit. Já bych zkusila jít bydlet aspoň na nějaký čas k rodičům, jestli to jde a on si pak uvědomí, jestli mu chybíte nebo ne. Rodiče Vám třeba i pomůžou a bude Vám líp. Třeba to manžel bohužel i přivítá, že je volný, takových znám dost, ale abyste mu dělala služku... je to náročné žít vedle takového člověka. Bere všechno na lehkou váhu, pochopitelně mu taky můžete třeba o víkendu nechat starost o malou a někde se dýl ,,zdržet" (ikdyž nevím, jestli by jste to malá a Vy zvládly), ať si to vyzkouší nebo se přestaňte honit, když to ani neocení, úklid počká, občas nemusíte ani vařit, věnujte se sobě a malé, vždyť proto jste doma, ne dělat otroka manželovi, který si to všechno ani neuvědomuje, ať vidí, že se samo neuklidí, ani neuvaří, šetřete síly. Buď vemte nohy na ramena nebo to chce ženskou rafinovanost, přeju hoooodně štěstí!!!

slundo
22. sep 2012

no možná se nestihl připravit na to, že bude otcem, pokud přišlo těhu nečekaně..... Všechny dobře víme, že chlapi dospívají dýl..... a někteří ještě dýl. někdy mu zkus říct, že jdeš s kamarádkou na kafe, že malá je nakojená a že se za 2 hodinky vrátíš, tak at se o ni postará.... potřebuje zjistit, co obnáší péče o miminko. Taky ho zkus zapojit - večer mu řekni- miláčku, nechtěl bys mně prosím pomoc s koupáním? Nechceš si zkusit malou přebalit ? To jsou chvilky kky se tatínkové s dětma sblížej 🙂

jankagun
22. sep 2012

@katecameron jj,možno máš pravdu,no v takom prípade ten chlap nestál za to,a je lepšie takého chlapa asi nemať 😒

katecameron
22. sep 2012

@jankagun mas pravdu a mozno cím skor tym lepsie ukoncit taky vztah

xsenova
22. sep 2012

V prvom rade sa musis rozhodnut co chces TY SAMA. Nutit muza ktory sa sprava ako sebecky trtko k zmene - si myslim, je nezmysel. Cim viac budes tlacit, tym viac sa muz bude jezit a robit presne to, co nechces. Z toho co pises je zrejme, ze si fyzicky a citovo vycerpana. Pisala si, ze ste z jednej dediny - takze mas blizko rodinu a priatelov - dohodni sa s nimi ze ti postrazia malu a ty pojdes aspon nachvilu sama von alebo pojdes pozriet kamaratov. Pretoze ked si pod tlakom a v strese - obycajne dobre riesenie nenajdes. Ako pisala @mima4, ziadny mama hotel - ty vsetko a on nic. Nie extrem ako nevarit mu a neprat mu - zbytocne robit dalsie problemy - ale poziadat ho o veci ako umyt riad po jedle alebo vyvesit pradlo z pracky - to mu hadam ruky neodpadnu. K spravaniu a pristupu ktore ma - to sa podla mna nezmeni. Vypada ze je nezrely na dieta, co nie je sposobene vekom ale povahou. Kedze sa vam sype vztah 3 mesiace, tak ho nedas dokopy za 3 hodiny. Nezodpovedny partner ale nemusi byt uplne zly - pretoze vztahy sa buduju a ludia sa menia - casom. Keby bol alkoholik, agresor alebo zavislak - tak nie je o com pisat. Ale je to predsa otec tvojho dietata, nezobral roha ked sa dozvedel ze si tehotna a to, ze ostava znamena, ze ma zaujem o teba aj o dieta. Oddychni si, ukludni sa a rozhodni sa ako dalej 🙂 Vela stastia