Manžel stále na mňa kričí

30. nov 2020

Ahojte boli sme na jednej návšteve manzelovho brata a od vtedy som nespokojná. Už som bola aj pred tým ale toto má rozhodilo ešte viac. Môj manžel stále kričí na mna za každú blbosť nonstop je nervózny. Dokáže sa so mnou hádať za každú kravinu napr že zabudnem zavrieť dvere na spajzy. Alebo jemu vadí keď mám na linke položené veci čo používam denne ako napr soľ cukor ale je to len v tých mini korenickach. A stále nerváci že čo to tam nechávam. Keď niekam cestujeme nadáva vrieska na šoférov. Stále viac a viac fajčí a potom nonstop smrdí ako spak. Už som sa s ním bavila o tom xy krát že nemôže taký byt že škodí aj sebe aj nášmu manželstvu atd. Jasne chce to napraviť a o deň znova. Mame aj deti už si zvykli je mi z toho ťažko ako on nie je zly len vkuse nervózny a potom vybuchne za každú drobnosť. No a ani má nepohladi len občas a mne to chyba. Ak sme boli u toho brata tak to bolo hm. Stále sa k sebe túlili ochotne svojej žene pomáhal v kuchyni pripraviť nám obed atd. To u nás nehrozí len výnimočne. Pretože on nonstop spi cez víkend že chce oddychovať lenže denne je v robote od 6-18 ja viem že potrbuje oddych. Ale aj my ho potrebujeme vedieť že je s nami. Keď poviem pod spravíme spolu poriadok garáži. Fakt tam už má bordel a ja neviem presne ktoré náradie načo je tak nechcem tam moc babrať ale že pomôžem mu s tým tak on sa ide radšej hrať že nebude nonstop niečo robiť. Hentam u jeho brata harmónia pokoj pusy objatia. Keď nás odprevádzali stali medzi dverami jeho brat si chytil ženu zo zadu kolo pása a take to bolo pekne. Je mi z toho smutno revem preto už neviem koľko. Môžem byt milá ako chcem aj tak nájde niečo prečo byt nervózny. Stratil okuliare dosť drahé slnečné. Asi pred týždňom od vtedy sme hľadali všade možné dom sme prehodili hore nohami 10x a nie sú nikde. Keď sme šli cez víkend autom a zasvietilo slnko chytil nervy a začal vrieskat ako nevidí lebo nemá okuliare. Najnovšie má obvinil že ja som mu ich niekam dala. Ženy úprimne viem aký je na ne háklivý ani sa mu ich nechytam a on mi povie že ja som ich niekam dala. Ja nwm prečo je taký nebol taký. Pred tým aj viac pomáhal aj chcel byt s nami. Už som sa ho priamo opýtala či má milenku alebo čo. Vraj nie aj mu to verím nemal by moc kedy. Keď sa pýtam na prácu len nadáva čo všetko je zle tam tak sa radšej nepytam ja sa ho bojím už aj niečo opýtať lebo chytí nervy za všetko. Tak sa s ním bavím čoraz menej a trávim s ním minimum času radšej sa zasijem v inej časti domu. Strašne som smutná z toho.

princess59
30. nov 2020

Daj mu prečítať to čo si sem napísala, aj napriek tomu jeho správaniu píšeš o ňom s láskou a nie tak že to chceš ukončiť. Možno si vstúpi od svedomia. Možno sa aj on dostal do stereotypu a nevie ako ďalej. Na toto pomôže iba komunikácia, ale taká ozajstná dlhá a úprimná...možno si spolu aj poplačete, on snáď pochopí teba a ty uvidíš to čo by možno mal rád on jeho očami. Držím palce a hlavu hore, každý pár je na tom niekedy lepšie a niekedy horšie. ❤️

laila18
30. nov 2020

Vyzerá , že práca ho ničí, skús sa ho spýtať či by nezmenil prácu, toto je syndróm vyhorenia. 😔

anjelicek26
30. nov 2020

Podla mna ma problem a nie, nie si to ty. Pracuje 12h denne a cele vikendy prespi, absolutna unava, vycerpanost, zacal fajcit, steka po celom svojom okoli, vnutorna nervozita, vybuchy zlosti, zabudlivost, obvinovanie... neviem, ci zistis sama, kde je pricina, ale psycholog by bol spravne riesenie. Lebo toto je bud nabeh na burn out alebo depresiu, alebo kombinaciu oboch veci. Veci mu prerastaju cez hlavu a je uz v situacii, kedy vadi - cokolvek... treba najst zdroj problemu... financne tazkosti? Strach o pracu? Zdravotny problem? Ako pise kocka vyssie, hovoris o nom s laskou, velmi sa zmenil predpokladam, ze to take predtym vobec nebolo. Skuste najst spolocne riesenie. Vyhybat sa jeden druhemu znamena, ze strati aj tu poslednu istotu, ktoru v zivote ma. Treba tomu celit - to znamena riesit.

deti95060810
30. nov 2020

samonasierací typ... odporuč mu návštevu psychiatra - úplne vážne. Nech mu niečo predpíšu na ukľudnenie.
prosím ťa ty mu nepovieš nič na tieto jeho stavy? Lebo niečo podobné som zažila u nás v sobotu - nerv. mm, tak som na neho spustila, že ja nie som povinná počúvať jeho vreskoty, že už do večera ani necekol. Nedaj sa, povedz mu že sa ti to nepáči. ak bude po tebe kričať - krič aj ty. musíš to zastaviť. Samé od seba to neprejde. Ja to už mám odskúšané.... Daj mu pocítiť že tebe to ide na nervy takéto správanie, alebo prestaň s ním chodiť všade tam kde je nervózny. Možno si uvedomí že to takto ďálej ísť nemôže...

vilma7
30. nov 2020

A nie je ten jeho brat s partnerkou v krátkom vzťahu? Že je tam ešte stále to prvotné zalaskovanie?
Nie každá máme doma romantika, žiaľ. Ale aj napriek tomu nemôžeš svoj vzťah porovnávať s inými, každý je individuálny, každý si prešiel svojimi križovatkami.
Manžel je zrejmé nešťastný a možno aj sám zo seba. Žiadne ciele, rutina možno má depresie. Takže treba na tom popracovať, spoločne.

Ja by som ho možno skúsila pri.takom výbuchu nahrať a potom mu pustiť, keď bude v kľude. Možno sa spamätá, človek ozaj netuší, ako vypadá "zvonka". Raz som bola na školení, školenie vedúcich tímu, kde sme simulovali poradu a nahrávali nás pri.tom. o nahrávaní sme dokonca boli informovaní. Ale takmer každý z nás bol prekvapený, keď videl seba ako reaguje, hlavne aj neverbálne.

ckocka
30. nov 2020

Ako prvé je potrebné zistiť príčinu. Je to cholerik, má momentálne nejaký zdravotný problém, má problémy v práci, finančné ťažkosti, alebo niečo úplne iné?
Podla toho potom hladať riešenie.

julliska
30. nov 2020

Smer psychiater.. A to nemyslím v zlom, no podľa opisu ma vážny zdravotný problém 😔

jana_eyre_2
30. nov 2020

Môj svokor sa v produktívnom veku takto rapidne zmenil, dostal infarkt a odvtedy bol taký ako popisujes.. sama svokra mi to všetko vravela, môj muž mi zase vravel ako to vnímal on.. nikdy to neriešil, všetci jeho výbuchy proste pretrpeli.. ja si myslím že trpel depresiami, ktovie ako on videl svoj život zo svojej perspektívy.. už zomrel, pred troma rokmi, mala som ho celkom rada aj keď bol veľmi svojský..
Zrejme tvoj muž potrebuje odbornú pomoc, keď bude v kľude skús mu načrtnúť túto tému, úprimne dlho a polopatisticky rozprávaj.. povedz že ho budeš podporovať, ale aj on nech skúsi tým pomôcť pohode vo vašej rodine.. začni mierne tým ako ho máš rada, človeka to čo bude nasledovať menej vytoci keď si vypočuje najprv pozitíva.. držím palce..

andreja13
30. nov 2020

mozno by bolo fajn teda aspon pre teba sa vytratit niekam na par dni aj s detmi s tym tea, ze proste hentak dalej fungovat proste nevies, neda sa zit v jednom strese z toho s cim zas pride alebo jak vybuchne

autor
30. nov 2020

Ja si tiež myslím že už úplne vyhorel sak zrušili sme aj 2 dovolenky zimnú letnú za koronu tak len doma aj to asi mu prispelo k tomu. Tak som hľadala možnosti. A svokrovci išli preč na víkend pred 3 týždňami tak mu hovorím chod k ním budeš sám v byte nabalim ti jedlo alebo sa prid domov naobedovat objednaj si pizzu. Zober si xbox hry čo len chceš chod tam oddychnes si prídeš domov kludny. Najskor výbuch ako ho chcem vyhodiť z domu ... potom keď som sa rozrevala že toto už nedám tak sa uvedomil osp sa a odišiel tam. Prišiel po 2 dňoch ja že všetko bude ok že sa uvolnil a bude kludny ale ne ... hneď ako prišiel má zhulakal že sú topánky na chodbe že či nosím všetky naraz keď tam mám viac druhov ... Kukam ne len ich suším pod radiátorom lebo som ich prala... a od vtedy zas všetko zle zle zle... keď bol preč my s detmi sme boli taký spokojný mali sme kľud ... už asi naozaj len nejaký odborník lebo mám pocit že už všetko robím zle😢

nikol873
30. nov 2020

na neho vyzera, ze sa vsetko vali, ze preto je to takto, mohla by si mu povedat co citis viackrat, to aspon u mojho pomaha, ze opakujem, vtedy sa nad tym zacne zamyslat

goodidea
30. nov 2020

"A svokrovci išli preč na víkend pred 3 týždňami tak mu hovorím chod k ním budeš sám v byte nabalim ti jedlo alebo sa prid domov naobedovat objednaj si pizzu. Zober si xbox hry čo len chceš chod tam oddychnes si" ....bože žena ty si sen...ja si myslím že ty si na neho moc dobrá...

lellla
30. nov 2020

Psychológa nájdi ale poriadneho dobrého..mala som to isté doma veľká hádok on nervózny zo všetkého veľa krát som plakala a veľa krát sme si aj spolu poplakali ..nastojila som na neho a našla mu dobrú psychologicku objednala ho začal tma chodiť a plus som sa snažila viac sa mu venovať minimálne večer ..môjmu mužovi stačí aj pohladenie alebo masáž takže išla som aj cez únavu ..potom začal cvičiť a všetko dokopy a dal sa ako tak do poriadku je z neho lepší človek ...za to teraz už sa to začína obracať a začínam sa obávať o seba 🤦

stanulienkat
30. nov 2020

Nechcem byť zlá, ale bude sa to len zhoršovať. Porozmýšľaj, či chceš tak straviť ešte nasledujúcich 30 rokov. Bude z teba klbko nervov, sama hovorís, že keď ste sami s deťmi doma, že vám je lepšie, že máte pohodu a kľud. Budeš vynervovana z toho a ochorieš.

evka_28
30. nov 2020

Kup manzelovi magnezium (magnerot 4x denne + magneziova sol do kupela), vapnik, na noc lubovnik caj a hlavne nech manzel zacne cvicit - posilovat. Nie kardio ale silovy trening. Moj mal to iste, este aj na predavacku v obchode nakrical za nejake sacky... On za to nemoze, proste je total psychicky vycerpany a mozno tiez tetania? Moj mal nedostatok vapnika a magnezia a presne tato nervozita za vsetko. Treba mozno aj robotu zmenit? Ale rozpravaj sa s nim ked je kludny, ked ho chyti ta nervozita tak nevnima a nevie normalne reagovat. Nam pomohol ten sport (v posilke sa skaratil s trenermi, mali tam srandu, odreagoval sa) a jlavne dlhodobo doplnat vysoke davky magnezia (mal na predpis magnosolv) a vapnika. Moj chodil aj psychologovi, pomohla zmena myslenia, snazi sa zit zo dna den a neuvazovat co bolo co bude... Par mesiacov to trvalo, kym to preslo, teraz je uplne zlaticko zas 🙂

pbra40
30. nov 2020

ako nahle by na mna zacal vrieskat, by som sa otocila a isla mimo miestnost a jasne mu dala najavo, ze na mna vrieskat nebude. si jeho partnerka a nie handra. dopredu by som ho informovala, ze ked zacne kricat, ho nemienis pocuvat.
ty si naozaj na neho dobra, obdivujem ta.

littlefiona
30. nov 2020

Aj podľa mňa toto je na psychológa, keď nevie zvládať svoje negatívne emócie a takto ich neprimerane ventiluje. Nie je to hanba, získal by väčšiu stabilitu v prejavovaní svojich emócií.

autor
30. nov 2020

Ďakujem Vám za všetko čo ste napísali už som myslela že som fakt ja vadná pomohli ste mi aspoň takto že sa cítim trocha lepšie fakt

veroonikadan
30. nov 2020

moja teta po ujovi huka podobne, ale ta mala vzdy pocit menejcennosti a takto si to kompenzuje, no ujo sa jej nevie postavit, comu sa cudujem, nerob prosim ta tu istu chybu, daj mu najavo, ze si to na tebe vybijat nemoze

brita7777
30. nov 2020

Vybija si na tebe zlost. To, ze sa ho bojis spytat, nevesti nic dobre, chapem, ze si z toho smutna. Je to na nic taky partner. Samozrejme, mozes sa s nim o tom skusit porozpravat, ale treba mu to predom oznamit a snaz sa formulovet vety typu Ja...som smutna, ja sa citim odstrcena, ja sa citim, ze si na mne vybijas zlost, Ja sa citim, ze ti neviem pomoct a tak velmi by som chcela. Miesto, aby si mu nieco vycitala, skus si to v hlave nejak pripravit, kludne aj na papier, napis si to. Hlavne treba vety formulovat, ze to vravis za seba ako Ja Tiez mozes vyhladat psychologa, prip. manzelsku poradnu prip. muza poslat za psychologom, nejako taktne mu to navrhni, ak by odmietol, skus zajst za nim sama. Teraz je vela veci online, takze nikam nemusi chodit.

elizabet173
30. nov 2020

treba na neho pritlačiť, dať mu dôrazne najavo, že tento stav je pre teba a deti neúnosný, že sa u neho môže rozvíjať nejaké psychické ochorenie, za ktoré nemôže, ale ktoré treba riešiť. V každom prípade navštíviť odborníka, psychológa. Môžeš za psychológom ísť aj ty sama.

tinkerbell
30. nov 2020

Myslím, že tvoj manžel má nejaké psychické problémy. Toto nie je normálne správanie.

tinkerbell
30. nov 2020

myslím, že evka_28 ti najlepšie poradila. Môže to byť aj tetánia, vraj môže vzniknúť aj z dlhodobého stresu alebo aj zo závislosti na mobile a pod.

nevenka
30. nov 2020

Podla mna, vycerpany bude z prace, ako baby vyssie radili, bude treba odbornu pomoc, ale sla by som najprv cestou obvodaka. Je mozne, ze ma nejaky fyzicky zdravotny problem, porobit vsetky zakladne vysetrenia. Je chlap, ti maju ovela menej problemov so stitnou zlazou, ale clovek nikdy nevie. Pri tomto tiez byvaju aj psychicke prejavy, nervozita, az zurivost. Ja to aj podla seba poznam, niekedy mi vadi, ze sa ma dieta nieco normalne vypytuje a taka som hnusna na nu, ze potom mi je to luto a zas som nervna zo seba, ze som nervna...a zhorsuje to unava, ked sa nevyspim kvoli niecomu. Mozno je tak vycerpany z roboty, ze ani spanok nema dobry a to je taky kolotoc. Moj ocino ma hroznu povahu, ale odjakziva ma problemy s nespavostou a vekom sa pridruzili dalsie zdravotne problemy a v kombinacii s tou povahou je to niekedy na nevydrzanie s nim. Ja by som radila skusit sa s nim porozpravat, ked bude chvilku kludny,...a skusit tie vysetrenia, to pre zaciatok. Mozno mu chybaju mineraly, nejaka nerovnovaha alebo nieco ine. Zacat niekde treba. Hlavne, ak takyto predtym nebol.

ladka_ladislava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
6. jan 2021

@ladka_ladislava Vzhladom k tomu že mu to evidentne toleruješ - kde je ten problém?
Keď niečo nechcem, podnikem kroky aby sa to nedialo.

mandarinka555
6. jan 2021

Len aby to nedopadlo tak, že každý večer budeš roztrasená pozerať na hodinky, že čo si zas nájde a začo zas na teba navrieska, keď dôjde z práce. Z teba sa stane jedna ustráchaná ....zakríknutá žena, bez štipky sebavedomia. Ak ste sa o tom už veľa krát rozprávali a on nič, tak mu povedz, že keď sa nedá dokopy, že ho opustíš.

bubble1234
3. dec 2021

Ak ste ešte spolu tak by som sa k tomu vyjadrila do sme my zažili. Ak ešte nešiel psychiatriovi tak to treba aj keď to bude ťažké.my sme si týmto prešli s priateľom a trvalo to viac ako dva roky kým sa tie jeho dennodenne záchvaty hnevu prešli nie úplne ale teda fakt raz za mesiac dva ešte vybuchne ale príde sa ospravedlnit uvedomuje si ale to je nič oproti tomu masakru čo bolo.(V Tom období sa nám narodilo dieťa takže hatecore.mala od narodenia spi v inej izbe lebo zobudiť ho bolo nočná mora pre mna.)Ale teda chcelo to psychiatria našťastie si uvedomil že ho potrebuje a šiel . Ďalej to chcelo antidepresíva viac krát menit ,moju trpezlivosť čo sa sama sebe čudujem čo som zniesla ,ďalej zmenu práce a brural kľud a nenútila som ho do ničoho. Dokonca niekoľko mesiacov bol bez práce čo bol masaker. Teraz je ok pracuje funguje aj keď ešte lieky berie .aj doma úplne normálne fungujeme a to som si myslela že sa zbláznim. On má ale teda syndróm vyhorenia .