Manžel so mnou nechce bývať sám

1. júl 2021

ja uz vobec neviem co mam robit.. byvam 5 rokov u svokrovcov, nerozumiem si s nimi, nenavidim svokru a nechcem tu byvat, chcela by som sa s manzelom odstahovat aby sme byvali sami, lenze on o tom nechce ani pocut... asi pred 2 rokmi sa stalo ze som sa velmi pohadala so svokrou, zbalila som si veci a odstahovala sa k mamke, bola som u nej 3 tyzdne a dala som manzelovi na vyber, bud sa so mnou odstahuje inde alebo ostane pri rodicoch bezo mna, hadajte co si vybral🥴 je mi jasne, ze som sa uz vtedy nemala vratit, ked si vybral ich.. urobila som chybu, pristupila som na kompromis ze budem mat svoju vlastnu kuchynu a tak budem so svokrou len minimalne.. kuchynu sice svoju mam, je to o nieco lepsie, nehadame sa tak, ale mne to nestaci.. som cely cas v strese, nedokazem byt spokojna a kludna.. svokra o mne hovori velmi nepekne, nedavno som si vypocula rozhovor ako svokrovi hovorila ze som jedna spina, ze nic nerobim a nejdem robit do zahrady(kopat zeleninu, zemiaky...) tak sa ma svokor zastal, ze ja sa bojim o svoje dieta (som na rizikovom) a nie o jej poondiatu zahradu
svokra je jedna narusena osoba, napriklad jej vadi ked pojdem na navstevu ku svojej mame, moja cela rodina ma ku nam zakazano prist, tak jasne ze ich idem pozriet ja no nie? so svagrovou zenou robila uplne to iste, u nej jej to aj vyslo, odlucila ju od jej rodiny, mala zakazane sa rozpravat so svojou mamou a to byvaju v jednej dedine, tak si svokra asi myslela ze ju posluchnem aj ja, lenze ja si nedam skakat po hlave, stale poviem a urobim to co chcem ja.. je to snou
naozaj narocne, robim mi napriemy a ja uz nevladzem

maciak410
1. júl 2021

To tvoj manžel toto nevidí? Čo je mamičkár?

nafka0483
1. júl 2021

Problem nie je svokra, problem je tvoj manzel. Ze su mu prednejsi rodicia ako manzelka a babo. A ano, urobila si chybu, ked si dala ultimatum a aj tak si sa vratila, nedodrzala si slovo. Tak mu daj este jedno a bud pojde s tebou alebo pojdes sama.

mila23
1. júl 2021

nuz, teraz uz tazko, ked je dieta na ceste...mali ste to doriesit dovtedy..takto si ta priputal a uz zostanete pekne u svokrovcov.....a svokra sa Ti bdue starat este aj do vychovy a to este len budes mat nervy.....☹

elizabet173
1. júl 2021

akú radu chceš? Sama vieš, že sú len dve možnosti. Alebo sa zožierať ďalej, alebo odísť a už sa nikdy nevrátiť. Ak manžel ostane pri rodičoch, tak niet za čím smútiť. A keď ti idú svokrovci na nervy teraz, tak po narodení dieťaťa to bude krát desať, s tým počítaj. Chybou bolo, že ste sa tam vôbec niekedy nasťahovali, že ste si hneď po svadbe niečo neprenajali. A chybou bolo splodiť dieťa, keď tam máš nervy.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. júl 2021

@elizabet173 je mi to jasne.. viem, ze to uz dlho nevydrzim a odidem..je mi tazko za manzelom, mame harmonicke manzelstvo, velmi si rozumieme, skoda ze su mu prednejsi rodicia

ruzasipova
1. júl 2021

ze harmonicke manzelstvo…. :D To by bolo, keby ta pocuval, vnimal tvoje pocity a nie az za tymi svojimi a hlavne mamickinymi.

martina1201
1. júl 2021

Ahoj, prepáč ale harmonické manželstvo vyzerá inak. V harmonickom manželstve sa manželia chápu a tolerujú a to tvoj muž nerobí, nakoľko nechápe že sa ti život u jeho rodičov nepáči a že ti je ťažko z nesúladu medzi tebou a jeho mamou. Na tvojom mieste by som odišla a viac sa nevrátila. Do pôrodu isto a po pôrode už vôbec. Lebo po pôrode to bude ešte horšie. Ak manžel dáva prednosť rodičom pred tebou tak harmóniu hľadaj u nich a nie u vás..... Škoda, že si sa vrátila a si nútená znovu to isté prežívať.....

nafka0483
1. júl 2021

Harmonicke manzelstvo? Ked neuvazuje nad samostatnym byvanim, ked si odisla na 3 tyzdne a ani to nim nehlo, dala si mu na vyber a on si vybral rodicov... to je hamronicke manzelstvo?
Ci na harmonicke manzelstvo staci ze ta nemlati a nepije?

1angelika
1. júl 2021

Odsťahuj sa aj sama. Je to tažké ale asi jediná cesta, keď už teraz máte takéto problémy tak po narodení dieťaťa bude peklo na zemi. Svokra bude robiť okolo dieťaťa to čo si ty nebudeš priať a tvoj muž jej nič nepovie a teba bude porážať. .....

lusyc
1. júl 2021

Veľká chyba, ze si sa vrátila. Takže, zbalila by som kufre a odišla. S dieťaťom to bude oveľa ťažšie. Manzelstvo nie je harmonické, manzel nech si ostane pri mamičke. Ja som v takom prostredí ani neotehotnela, moje telo sa bránilo. Manžel pochopil a uznal, že nemôžeme bývať v dvojgenerecnom dome skôr ako som od neho odišla.

katus226
1. júl 2021

Tvoj muz ma harmonické manželstvo so svojou mamickou, nie s tebou 🙈

dskjhfdlkdjhl
1. júl 2021

harmonicke manzelstvo nemate, keby ste mali, tak by to uplne inak vyzeralo. Zloz ruzove okuliare a zacni premyslat.

trollfacewow
1. júl 2021

Sestra mala nieco podobne so svojim ex. Sice neboli zobrati ale ten radsej pocuval mamicku a aj ostal pri nej. Ta lubila kydat na sestru a ten hlupak sa jej ani nezastal. Nemal vlastny rozum asi a maminka mu hovorila co ma robit. Nakoniec sa sestra s nim rozisla a ma uz vyse roka pokoj.

nic_ol
1. júl 2021

Na tvojom mieste by som zdrhala kade ľahšie už dávno a nie to ešte dieťa si spravila s hentakym mamičkinym trtkom 🙈

danulicek
1. júl 2021

odísť nie je ľahké, o to viac s dieťatkom, ale nie je to nemožné. choď a čo najskôr. ako bude dieťatko rásť, bude odchod pre teba "pocitovo" ťažší a problémov oveľa viac. mamičkár môže urobiť kroky smerom k svojej rodine, ale to všetko je len dočasné a na zalepenie očí. keďže bývate u svokrovcov, možno sa ani snažiť už nebude. on je doma medzi svojimi...

vevapeto
1. júl 2021

No ja k tomu len toľko …. pis si, že keď budete mat dieťa tak sa ti problémy stisicnasobia…

lucka_ke
1. júl 2021

ešte môžeš dať svokre do pitia oleander a bude kľud 😝 nie žartujem, nemáš na výber, proste musíš odísť inak sa zblázniš

sense
1. júl 2021

Problem nnie je svokra ale manžel... A harmonické manželstvo vyzerá inak

robin30
1. júl 2021

Harmonicke manzelstvo🤣🤣🤣dievcazlez z toho oblacika a pristan nohami na zemi.Ty nemas nic a uz vobec nie manzela,mozno tak na papieri Manzel sa sprava inak.Ale zjavne si zasluzis co mas ked si sa k nemu vratila a este aj dieta si si s nim spravila🙄.

annamalaga
1. júl 2021

Nerozumiem, čo ťa drzi pri ňom ?
Bývanie nemáte , pokoj nemáš ? Ja by som šla ku rodičom a mám pokoj.

tncka
1. júl 2021

Ja by som uz bola rozvedena. Chyba bola ze si sa vtedy nechala ukecat. Mal si vybrat a vybral si

evkamotka
1. júl 2021

Ked sa narodi male, bude sa ti svokra starat do vychovy a blrblat ti, co robis zle. Tak si urychlene najdi inu alternativu, ale ak si myslela, ze ta doteraz siel trafit slak, to si este nezazila ake to je ked sa ti staraju do dietata

1angelika
1. júl 2021

@evkamotka súhlasí,m, u nás sa vzťahy veľmi pokazili po narodení dieťaťa a to spolu ani nebývame, neviem si predstaviť to znášať v jednom dome...

marecek1
1. júl 2021

no ak je to zlé teraz, tak si nevieš predstaviť, aké to bude zlé po príchode dieťatka na svet. baľ kufre, kým sa dá... ak máš možnosť ísť ku svojej mame, neváhaj. a ak manžel nie je úplný truhlík, tak príde za tebou....

elizabet173
1. júl 2021

Nie, nemate harmonicke manzelstvo, v harmonickom manzelstve nie je muzovi fuk, ze jeho manzelka, ktora navyse caka jeho dieta nie je stastna a sam navrhne, ze sa osamostatnia

autor
1. júl 2021

ja viem, ze mate pravdu.. na takuto diskusiu by som napisala uplne to iste ako vy vsetci.. ja neviem ako mam odist, u mamky mozem byvat ale ona ma len garzonku, kde tam dam postielku, kocik atd.? vyhliadla som si podnajom, ale bojim sa ako by som to sama utiahla financne, je mi jasne ze tu nevydrzim byvat dlho, takze musim ist prec ale nemam plan, chybaju mi peniazky nato, neviem ako to vyriesit, manzel so mnou urcite nikam byvat nepride, tento dom ostava jemu a ma aj uver na rodicovsky dom

martina1201
1. júl 2021

Môj názor je taký že by si mu mala rovno povedať že ak neprehodnoti ísť s vami bývať do podnájmu tak uvazujes nad rozvodom. Lebo toto už psychicky sa nedá zvládnuť a ani nie si ochotná takú šikanu aku ti jeho matka pripravuje zvládať ďalej. V tvojom rizikovom stave je nutné aby si bola v kľude a nie okopavala záhradu a mala zakázané chodiť k vlastnej rodine. A ak ty nemôžeš chodiť k vlastnej rodine tak nesmie ani on chodiť k tej svojej, lebo ste si rovni a obaja by ste mali mať rovnaké podmienky na život s rodinou aj harmoniou....

w123
1. júl 2021

ojoj mala si problem celkom lahko riesitelny a ty si si ho neskutocne skomplikovala, tak ti poviem ze na materskej do podnajmu tazko pojdes, na tvojom mieste by som tam asi ostala ale velmi razne by som si vymedzila svoj priestor a iba v tom sa zdrziavala, jeho rodicom povedala svoje s tym ze si neprajes aby ti zasahovali do vychovy a ohovarali ta ze mas usi a niesi hlucha a nech sa staraju o seba pripadne svojho syna ktory je neschopny postarat sa o svoju vlastnu rodinu, zatala by som zuby a vydrzala tam teda este 2-3 roky ked uz si tam 5 vydrzala tak toto nejakozvladnes, az dieta pojde do skolky najdes si pracu zbalis kufre a adios zacnes si zit novy zivot, teraz zial nemas inu moznost, u mamy v garzonke traja to nevidim ruzovo, ale keby uz bolo najhorsie aj tam sa da ist ale skor by som to riesila radikalnejsie s jeho rodicmi, to ze tam zijes este neznamena ze sa k tebe budu spravat s neuctou

nafka0483
1. júl 2021

A nemate nic usetrene? Ked byvate u svokrovcov, tak nejake uspory snad mate, ty si teraz teda na PNke, takze nemocensku mas nizsiu ako prijem... na matersku budes mat narok? Lebo podnajom sama asi velmi neutiahnes.
Mamka ma vlastnu garsonku? Je alternativa najst si vacsi byt, 2 izbovy a ist byvat s mamkou tam, ak je garsonka jej tak tu prenajimat. Dve sa lahsie podelite s najmom.