Manžel si píše s inými ženami

nicol_10
29. júl 2022

Ahojte,
neviem či len ja som taká "divná" v tomto, ale môj manžel vypisuje iným ženám a to vždy ako prvý. Nebudem sa tajiť tým, že mu občas nakuknem do mobilu (viem,nemala by som), ale už keď som bola tehotná, som mala také divne tušenie, ze sa niečo deje. Nasla som u neho správy s novou kolegyňou, kde sa to uz uberalo kade tade. Správy typu : chcel by som byť tvojim gombíkom na košeli, môžem ťa zobrať domov, môžem si ísť k tebe zacvičiť a pod. Po tejto skúsenosti mu uz nedoverujem a on to vie. Samozrejme, že jeho prístup sa v tomto nezmenil a stále si píše s nejakou. Je to podľa vás normálne, ak sa ženatý chlap takto správa? Ak mu niečo vytknem, hneď na mňa hodí výčitky, že už sa nemôže ani s nikým iným baviť. A to už ani nerátam kolkokrat mi povedal, že si už písať so žiadnou nebude.

lily405
29. júl 2022

@nicol_10 nie určite to nieje normálne a ty to vieš..zbohom dôvera navždy...takže tu už asi len rozchod...asi to bude typ chlapa,ktory nebude mať problém podvadzat..

xsimonkax
29. júl 2022

Dôvera je základ, to je ako keď rozbijes pohár a zlepis ho, uz nikdy nebude taký ako pred tým. Mas len dve možnosti bud sa budeš takto trápiť a upodozrievat ho a z toho budú samé hádky alebo rozchod. Ja by som určite volila možnosť dva aj keď je ťažšia.

viestta
29. júl 2022

@zoro9836 poradi

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkastanka
29. júl 2022

Bavit sa moze ale odtiaľ potial.a nie, nie je to normálne , ze zenaty chlap takto vypisuje CUDZÍM 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ to isto dobre vieš .bol aj pred tebou taky suknickar co?a ty si si myslela ze ho zmenis...

nicol_10
autor
29. júl 2022

@lily405 ono, horšie na tom je aj to,ze mam pocit, ze ho už neľúbim a začína mi veľa vecí prekážať..ci uz jeho dotyky,sex,objatie,pusa..z mojej strany to začína byť nasilu a ja si to uvedomujem, že to asi nedopadne dobre..na druhej strane to nechcem vzdať kvôli našej dcére..úplne sa cítim ako v zacarovanom kruhu a neviem ako z neho von

nicol_10
autor
29. júl 2022

@zoro9836 mali sme už veľa diskusii,kde sme sa bavili otvorene a jeho odpoveď na otázku, prečo to robí bola, že on je proste spoločenský a zaujíma sa o ľudí..presne sme riešili aj veci okolo mňa, kde je chyba vo mne podľa neho,ale jeho odpoveď bola, že chyba vo mne nie je žiadna.. tak neviem či mi nechcel povedať pravdu

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicol_10
autor
29. júl 2022

@zdenkastanka ak myslíš suknickar v takom zmysle,že sa vyspal s každou,ktorá sa na neho usmiala, tak to nie..iba co sa vypisovania týka s inými, tak to bolo od začiatku nášho vzťahu,ale o tom som hneď nevedela

nicol_10
autor
29. júl 2022

@zoro9836 no asi tak, to uz vie len on..samozrejme,že vždy sa celá debata otočí proti mne a hodí na mňa výčitky, že mu chodím do mobilu..viem, nemala by som, ale keď sa človek už raz veľmi sklame, tak čo iné čakať, ako to,ze to stále pokračuje

retatka
29. júl 2022

@nicol_10 A čo ty vieš ,či s nimi nespáva ?Videla si všetko čo si pišu ?Zalezi na tom i čo si píšu ,či v kamarátskej rovine či je tam niečo viac …

nicol_10
autor
29. júl 2022

@retatka tak to urcite nemôžem vedieť..tak tie spravy sú všelijaké..niektoré kamarátske, niekde sú nejaké narážky, niekde sú slová typu: moja najkrajšia, najlepšia účtovníčka (kolegyna) a pod.

au1994
29. júl 2022

@nicol_10 po tomto by som nu bez výčitiek vyhodila mobil z okna. Hneď po mobile by nasledovali aj všetky jeho veci a ak by stále nechápal, kde je jeho miesto, aj on sám. Toto potrebuješ k životu? Chápeš za akú hlupaňu ťa musí mať, keď si tie správy ani nevymazáva a vie, že sa k nim môžeš dostať? Zaujíma sa o ľudí a jeho rodina ho nezaujíma?

nicol_10
autor
29. júl 2022

@au1994 ja už mám občas pocit, že on s tým už aj ráta, ze si to ja nájdem a nič si z toho nerobí

gleep1
29. júl 2022

No a teraz si predstav že on nejakej z nich napíše že už cíti že ta nelubi a prekáža mu na tebe veľa veci vrátane dotykov a sexu.
Chapem že stratil tvoju dôveru a nečudujem sa ti že ti to vadí, to by vadilo drvivej vacsine žien.
Keď to robí od zaciatku vzťahu (tak ďaleko si sa mu hrabala v správach že vieš že to bolo od zaciatku?) tak ma buď takú povahu (takú kde namotava ženy a keď skoci nejaka na háčik tak podľa mna nemá problém využiť príležitosť) alebo mu ty od zaciatku nedavas niečo čo potrebuje a hľadá to inde. Určite to nie je o tom že je spoločensky, to by tak vypisoval aj rôznym muzom, co pochybujem že robí.
Je mi ľúto že sa trápiš a myslím si že by vám pomohla iba nejaka odborná pomoc v podobe poradne… alebo ak to ty cítiš tak, že už nikdy nebude mat tvoju dôveru a že ho nie si schopná milovať, tak porozmýšľať o odlúčení sa. Chápem že sa snažíš myslieť na dcerku, ale aký by bol vás budúci vzťah, v čom by vyrastala? Utrápena mama, ľahostajný otec, hadky stále viac a viac, ticha domacnost… je to na tebe , len ty vieš aký ste a ako to v konečnom dôsledku u vás vyzerá alebo môže vyzerať. Za mna je to veľa prace na poradni alebo rozvod.

zdenkastanka
29. júl 2022

@nicol_10 to je jedno... do vztahu nepatri ani taketo vypisovanie s cudzimi... a odpovede tych zien boli ake ?no keby si siel naozaj k nej "zacvicit" tak neviem neviem... a ani sa ti nečudujem ze ho prestavas lubit atd.. mne by sa tiez taky muz zhnusil🤢👎

slovakboy
29. júl 2022

@nicol_10 nie je to vporiadku že sitakto píše s inými. Tvoja chyba to je len čiastočne. Nevycitaj mu nič lebo to ťa len od neho vzdiali. Urob sa vzácnejšou a nedostupnou. Nepustí ho k sebe a povedz mu ako sa cítiš. Nie spôsobom: “ty robíš to a to, ty si taký a taký.” Ale povedz mu to spôsobom :” zranuje ma keď viem že nie som jediná. Ak nie som pre teba kediná nemôžem s tebou žiť fungovať naše manželstvo je ohrozené “ vystraš ho rozchodom alebo aspoň neprijatím. Neobvinuj ho priamo ale cez dôsledky. Neboj on bude vedieť prečo to je.

nicol_10
autor
29. júl 2022

@slovakboy ale on to veľmi dobre vie, ze mi to vadí, že ma to raní..smutné na tom je, že podľa neho on nerobí nič zlé, že si s niekym píše..veľa krát som mu hovorila, ze tak prečo si píše len so ženami, prečo si nepíše aj s bývalými kolegami, známymi, ktorých dávno nevidel a pod. Z toho sa samozrejme len nejak vykrutil..nemôžem povedať, že vždy je ten obsah flirtujuci, ale nájdu sa aj také a to podľa mňa nie je ok ani vo vzťahu a uz vôbec nie v manželstve

slovakboy
29. júl 2022

@nicol_10 on to vie ale neciti dôsledky. Jedine čo cíti je hnev a výčitky od partnerky. Jeho pohodlný mozog si povie: “ona mi vyčíta to čo mi robí dobre. Nemám ju rád”. Úplne iná situácia bude ak ten jeho mozog nedostane zámienku na hnev ale dostane výčitku od samého seba. Každý ma v sebe viacej osôb. Dobre ja zle ja. Sudcu a obeť. Ten sudca si teraz ty a to sa mu nepáči. Keď však ho súdiť bude jeho svedomie, to bude jeho psychika prijímať inak. Prečo ma nechce? Prečo ma už nemá rada? To som jej ukradnutý? Ešte včera ziarlila hnevala sa milovala ma. A teraz som pre ňu nula ktorá jej ublížila. Preto ti radím komunikuj skutkom ten ma väčšiu silu. Chod spať do inej izby. Rob smutne oči. Plač. A nepovedz prečo. Psychológovia by ma asi poslali do kelu čo ti tu teraz radím no na mňa by to fungovalo. Citové vydieranie. Možno to nie je dlhodobo správne riešenie. Znovu by sa vrátil k starým písaniam. Komunikovať treba. Urobiť zo seba silnú a nezávislú na jeho citoch. Bolí to aby si vedel ale rob si čo chceš nebudem tvoj chomút. Aj ja som nezávislá. Mám ťa rada a som smutná ale doprosovať sa ti nebudem. Nečakaj úsmev od ženy, ktorej ublizuješ. Neviem či ti radím dobre skús si vybrať. Teba trápi on a chceš ho pochopiť. Neboj sa má ťa rád. Len si je tebou veľmi istý a cíti sa vo vzťahu s tebou bezpečne. Keby si mu nasadila parohy to by si videla tie fukoty a obrátku o 180 stupňov. To určite nerob. Ale flirt s niekym môžeš risknúť.

katarka_tatarka
29. júl 2022

@nicol_10 takmer nikdy sa do takýchto situácii nezapájam, ale tvoj príbeh mi tak veľmi pripomenul vzťah s mojím už bývalým priateľom . Raz som si išla pozrieť niečo na jeho počítači, vedel o Tom, ale zabudol, že si nechal otvorený pokec a tam správu nejakej slečne. Spýtala som sa ho na rovinu čo to znamená (tá správa mala vysoko sexuálny podtón). Snažil sa mi vysvetliť, že o nič nejde....ale jedného dňa za určitých okolností, mi niečo vnútri našepkalo, aby som sa mu pozrela do mobilu. Skoro som odpadla, tie správy, a hovory s cudzími číslami o tretej v noci a podobne. Jedno také číslo som si opísala a zavolala som tam. Dotyčná mi povedala, že ju dosť zvláštnym spôsobom balil, že zatiaľ u nich k ničomu nedošlo, ale nebolo od toho ďaleko, aby sa stretli a pod..
Aj napriek tomuto sa tváril, že o nič nejde, že ja nie som v poriadku a z ničoho robím veľa.
Nechala som to tak, seba som vinila, že som asi na hlavu, že to preháňam, že čo je na Tom, že koketuje s inými cez internet.
Potom som sa rozprávala s jeho sesternica a v rámci diskusie mi spomenuli, že jeho bývalá priateľka si myslela, dokonca vedela o Tom, že ju podvádza. A vtedy mi blikla kontrolka.
Rozišla som sa s ním. Najskôr mi stále vypisoval, tváril sa pred celou jeho rodinou, že sme spolu, len mám toho veľa v škole a v práci.....teraz už je pre mňa len bývalý o ktorom nič neviem.
Našťastie sme mali vztah bez dieťatka, bola som mladučká, a rýchlo som si našla partnera s ktorým máme našu krásnu dcérku.
Držím palce, nech už vás vzťah dopadne akokoľvek, nech si šťastná a spokojná ❤️. Občas sa bojíme rozchodu, ale ten nám len prinesie niečo lepšie. (Tým však nechcem povedať,že máš od neho odísť, chápem, že je to úplne iné keď máte dieťatko, ako to bolo u nás, a hlavne to že on podvádzal mňa, neznamená, že aj tvoj manžel teba)

solange7
29. júl 2022

Chcel by byt gombikom na jej koseli? To je dobry zufalec
😀 Bez urazky, ty za to nemozes.

hajajansj
30. júl 2022

@nicol_10 mi príde vtipné jak stále žena napíše že pozrela mužovi do mobilu a za tým že vie že nemôže :D to už tak spoločnosť natlacila ženám do hláv že nemôžu, že chudák ženy si ešte idú robiť výčitky že vlastnemu mužovi nemôžu pozrieť do mobilu 😅. Trenky mu môže prať ale pozrieť do mobilu nedaj bože ! .. lebo tu má každá "dokonalý vzťah " 😀 ale vidím že každá druhá tu na koniku nevie o čom je vzťah inak by také blbosti nepísala . Tu je veľa rozvedenych nešťastných žien a hlavne také dávajú rady premudrele 😅😅 adios

dadis
30. júl 2022

@hajajansj Ja som rozvedena, stastna a ano, mas uplnu pravdu, ked trenky tak aj mobil 🙂 Kazdy normalny partner nema problem s tym, aby mu do neho druhy nahliadol.
@nicol_10 V byvalej praci sme nali 2 takychto zufalcov, co kazdej vypisovali, ci ju balili..vsetci o nich vedeli, myslelj si svoje, boli tercom vtipov a ich zeny vsetci lutovali...neverim, ze taky slizky typ sa moze zmenit, to je nejaka chybka na urovni osobnosti.

janetinka27
30. júl 2022

@nicol_10 chyba mu empatia. rani ta, ale jemu je dobre. povie ti, ze ty za nic nemozes, na druhu stranu ti vycita, ze mu nedovolis bavit sa s inymi ludmi. ty si ta zla, on potrebuje spolocnost inych zien "chudacik".chcem byt gombikom.... mi pripomina zufalo trapne a nezabudnutelne "bozkavam vas vsade".
podla mna on to stale na zeny skusa, lebo niektore tie zeny vedia, ze ma teba a dieta a odmietaju ho. niektorym zas vyhovuje flirtovanie a lichotky, ale dalej uz nepojdu. a mozno sa najde taka, co nema ziadne zabrany alebo nevie, ze on ma rodinu a ta mu kyvne.
podla mna mu chyba sebavedomie, nevie co chce, nevazi si co ma.skusa pre seba nieco ziskat a zatvara oci pred tym, co riskuje, co moze stratit.
alebo to moze byt tak,ze je zbabelec a chce, aby si vztah ukoncila ty. mne to raz urobil byvaly, ze sa zacal vo vztahu spravat inak, jasom sa pre to trapila a nakoniec priznal, ze to robil preto, aby som vztah ukoncila ja.
musi byt otrasne zit v takomto vztahu bez dovery, zit ako manzelia, snad neotehotnoes s nim znova.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
30. júl 2022

Určite to nie je normálne a zadaný chlap nená co vypisovať vôbec druhej žene. A ešte takéto primitívne sprostosti, že chcel by byť jej gombík na košeli, však to už len otrasné znie 🙈🙈🙈

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovenka753
30. júl 2022

Niej je to normálne. Môj si píše s mamou a bývalí mi kolegami.

moonlight1210
30. júl 2022

@slovakboy citove vydieranie je cesta lahsieho odporu. Jednoduche, no kratkodobe riesenie.
Po istej dobe to strati ucinnost (ak to u neho vobec bude mat vahu, aby prestal - za mna je to u neho zavislost na istych typoch hormonov, teda stavoch, ktore tie kombinacie hormonov navodzuju, takze najskor nikdy neprestane, resp. sa k tomu vzdy vrati.)

Potom zacne citove otupenie k nej a definitivna lahostajnost, co to s nou robi. Take to: vsak sa rozved, ked ti to vadi. A ak sa nechces rozviest, tak sa s tym zmier, ja sa kvoli tebe menit nemienim (a.k.a. uz nemas tu hodnotu).

Toto chce skor dlhodobu strategiu.
Otazka je, ci ju zamerat na zachranu vztahu, alebo uz teraz radsej na budovanie si cesty k osamostatneniu sa (rozvodu) a hladaniu ineho partnera.