Manžel si nepraje, aby som išla so synom k rodičom

meggieerika
11. júl 2013

Ahoj kocky,............... len sa tak chcem vyrozpravat aaaaaaaaaa...............je podla vas ok, ze moj muz je akosik prot tomu aby som sla s malym k mojim rodicom??? ako, vraj ho taham k madarom.......... ze mu moj rodicia, aj tak nic nekupia, nedaju........ ze co tam chuda dieta bude robit......... ked k nim ideme len na vikend, on tam ide len akoby s donutenia, nudi sa tam......... pritom moji rodicia su stastni ked tam som s malym, mama ozije, nemysli na zle veci, na svoju chorobu.........mojho maleho maju radi, ocino mu posiela peniazky na knizku, vzdy ked moze...... dali by neviem co za maleho.................. ☹ ja tomu nerozumiem.............. moji rodicia maju radi mojho muza, nemaju nic proti nemu.................

cerez
11. júl 2013

@meggieerika Ok to nie je. Ak by mu vadilo to, že ho ťaháš k maďarom, tak s kým potom tvoj manžel žije? Predpokladám, že máš maďarskú národnosť. Starí rodičia majú právo vidieť svoje vnúča, očividne majú k nemu pekný vzťah, napĺňa ich to, tak nemal by brániť. Sú aj taký starí rodičia, ktorí si ani za roky nespomenú, že majú vnúčatá. Tak nech si toho tvoj manžel váži a teší sa z normálneho vzťahu v rodine.

trish31
11. júl 2013

@meggieerika a jeho rodicia do davaju malemu?A preco vlastne maju nieco malemu davat?K starym rodicom sa chodi pretoze ste rodina a chcete byt spolu a nie koli darom si myslim.Neverim,ze mu obcas nedaju nejaku cokoladku a pises,ze otec mu dava peniaze na ucet co teda vela starkych nerobi...

k_a_j_k_a
11. júl 2013

@meggieerika rozpravala si sa s manzelom, preco tam nechce chodit? Toto budes musiet riesit hlavne s nim.ako casto chodite k tvojim a k jeho rodicom? Ako na nich reagujes Ty? Inak, dietatu je jedno, ci nieco dostane alebo nie, dolezite su prenho zazitky.
Ani MM moc nechce chodit k nasim a tiez sa tam nudi. Ale raz za cca mesiac, ten jeden den prezije 🙂 Berie so sebou tablet a 3DS a venuje sa tomu. Nasi sa venuju detom a vsetcia sme spokojni 🙂 ak by sme tam chodili castejsie, tak viem, ze by mu to vadilo. A to ja u nasich pracujem, cize sa vidime kazdy den a obcas mi az blbe pride, ze nas stale volaju. Ale nemozeme tam byt stale a ani oni k nam poriadne nechodia 😖
Inak, myslim, ze to nie je nic vynimocne, ze tam nechce chodit. Vela ludi k svokrovcom moc nemusi. Ja mam sice super svokrovcov, ale tiez mi raz do mesiaca staci 🙂 jediny, kto mi nevadi, ze sme tam casto, je MM babka. Ale tam sme aj niekolko rokov byvali. A pamatam si, ze ked som bola mala, chodili sme aj k jednej, aj k druhej babke tiez cca raz do mesiaca. Ked sme isli k tatinovym rodicom, bola "ofuknuta" mama a ked k maminym, tak tatino. Takze ono je to asi normalne a bez "pindania" sa tie navstevy nezaobidu 😀

meggieerika
autor
11. júl 2013

@trish31 noooo ze malumu nic na narodeniny urcite nekupia, ze on malemu kupi nieco suuuuuper k narodkam........pritom moja mama objednala tortu, kupila mu rifle tricko, tatrovku auticko mu kupili a take balenie 100 lopt............. maly bude mat narodky buduci tyzden............ a jeho rodicia..... netusim co mu daju...... babka (muzova mama) vyhlasila, ze torta nebude............ ze naco......... je to drahe..... a pritom prvemu vnucatu Adamkovi kupovala tortu do 6 rokov...... zda sa mi to nefer....... vsak, ja chodim s malym k nasim bo sa casto nevidime, asi raz za 3 mesiace, vzdy sa k nim tesime, inak si len volame......

trish31
11. júl 2013

@meggieerika tvoj muz je ako moj muz tiez ocakava dary nenormalne,ked je taky macher nech syncekovi on kupi velky a drahy dar,on je otec predsa.Neviem co je na tych darcekoch zle.

meggieerika
autor
11. júl 2013

@k_a_j_k_a s muzom sa rozpravat poriadne ani neda, len mi nieco odvrkne, zduje sa a uz sme spolu dokecali..... chodime tam raz za 3 mesiace, casto nie, byvaju 220km od nas.......ocino ooooooooobcas vynimocne za nami pride...... mamina vobec, je tazko chora, neda sa........ja jeho rodicov mam rada, tam chodime kazde dva tyzdne....... vychadzame spolu, pokecame si a taaaaak..............neviem ako oni......... aaaaa tie draceky riesime teraz preto bo maly ma buduci tyzden narodky, tak sa akosik rozbehla vojna o to kto mu da viac............... mam dojem............ 😀

erika04
11. júl 2013

nemyslim si, ze je to o daroch. To je len taka zamienka...
Asi mu skor vadi, ze su madari, nie? Obavam sa, ze tento postoj unho tazko zmenis... a nehovori aj tebe ked sa pohadate, ze si madarka alebo nieco take? lebo ked mu vadi povod tvojich rodicov... :/ ja neviem. ale nechcem strasit, ani nic.
Inac suhlasim, ze v mnohych paroch sa navstevy svokrovcov nezaobidu bez reptania {aj ja som stale nervozna ked mam ist k tym svojim, ale to preto, ze ma nemaju velmi radi}
Mozno by pomohlo keby ste si dohodli terminy navstev, teda ako casto tam budete chodit. Potom budes moct povedat, nech to vydrzi, ze tak znela dohoda...

meggieerika
autor
11. júl 2013

@erika04 nie sme madari.......... ani nemame madarsku narodnost............. len pochadzam z rimavskej soboty, kde ziju aj madari, aj sa tam tak rozprava........... ale my nie sme............ len nieco po madarsky vieme................ chodime tam kadze tri mesiace......... na vikend..... co vela ani nie je..... a ze ja idems malym k nasim na 10 dni sa tu rozprava uz pol roka dopredu, aj v maju ked sme boli len na vikend u nich, sme o tom kecali.......... tak nechapem co mu zas vadi.......a zrazuuuuuu sa venuje malemu, zrazu ho chce zobrat kade tade na vylety.....a ked sme doma, tak nic........ lebo on oddychuje, jeho bolia nohy........a taaaaaaaaaaaaaak............. no hroza...... 😀

erika04
11. júl 2013

aha, tak potom pardon 🙂 Inac mna niektori ludia tiez povazovali na vyske za madarku a to len preto, ze som z Kosic. pritom mam slovenske meno aj slovenskych predkov a po madarsky nevieme ani slovo. Ale to len tak na okraj...
Tak ja neviem. Asi ma z toho "len" stres. Skus zistit co presne mu vadi na tvojich rodicoch a trpezlivo mu vysvetluj, ze to co si nam tu pisala - ze oni ho maju radi, aj maleho atd... Ved nakoniec, ked tam budete a bude to prebiehat v pohode, malo by ho to obmakcit

k_a_j_k_a
11. júl 2013

@meggieerika hm... Ked budes mat naladu na "vadenie", tak sa ho opytaj 🙂 a kludne mu pekne vymenuj, ako casto ste u jeho rodicov a ako casto u vasich, ako sa spravaju Tvoji rodicia k malemu a ako jeho rodicia (spomen aj toho druheho vnuka). Mozno ho to aj stve, ale dusi to v sebe. Treba to s nim nejako vykecat. Pripadne ak nie, tak cakaj, ze bude byvat zduty kazde 3mesiace, co tam pojdete 🙂
Inak to s tymi darcekmi je aj u nas a ja to stale neviem pochopit. Nie sice medzi MM a nasimi, ale medzi starymi rodicimi. Teda nie len s darcekmi ale so vsetkym. Lebo nasi sa so svokrovcami nepoznaju a su na seba alegricki (dlhy pribeh a keby tu bol smajlik, ktory si tuka na hlavu, tak ho pouzijem) a navyse nasi dllllho, zopar rokov prekusavali, ze niekoho mam. tiez sa predhanaju, aby ten druhy nebol lepsi ako on. Cize sa to odzrkadluje na darcekoch, na prazdninach, proste na vsetkom. Obcas mam pocit, ze nase deti dostavaju toho viac od starych rodicov ako od nas rodicov.

Este ma napadlo, ako sa sprava Tvoj manzel, ked ste u jeho rodicov? Tiez akoby ziarlil (lebo mne to tak pride), ked sa venuju jeho rodicia malemu? Alebo mu to vadi len u vasich? Mozno by ste mohli spravit to, ze maleho nechate babke a dedkovi a vy dvaja si niekam vyrazte 🙂 mozno by pomohlo vysvetlit manzelovi, ze su to maleho stari rodicia a aj oni sa mu chcu venovat, pripomenut mu jeho vztah k jeho starym rodicom (ak mal dobry) a ze chces, aby mal maly zazitky aj so starymi rodicmi.

nikolka2
11. júl 2013

@meggieerika Táááá čosi ešte sa taký muž nenarodil , že by bránil mojim rodičom aby boli s mojim dietatom 😉

svano
11. júl 2013

Skús sa s manželom porozprávať a vysvetlí mu,že váš syn má právo na starých rodičov a práve tak aj starí rodičia majú právo na svojho vnuka. A nie je to len o daroch, ide tu o vzájomné budovanie vzťahov.

digysa
12. júl 2013

@meggieerika Tu nejde iba o syna......co Ty? Ty nemozes ist za mamou a otcom???
Spytaj sa ho, co by povedal svojmu synovi, ked mu raz oznami: " Moja zena k vam nerada chodi a preto k vam chodit uz nebudeme a vnuka/vnucku tiez neuvidite......"

Pre mna je rodina svata! Moj otec a mama su moji rodica a ziadny muz mi nikdy nezakaze, aby som k nim prestala chodit...
Presne, ako @nikolka2 napisala..... Taky chlap sa este nenarodil, co mi bude zakazovat styk s vlastymi rodicmi.....

A ked mu ide iba o darcek (co je starsne nechutne od neho), tak pre dobro rodiny by som "tajne" z muzovych penazi kupila nieco poriadne velke a povedala mojim rodicom, aby to dali synovi na narodeniny.....Ak mu len o to ide.... 🙄 🙄 🙄 🙄

lujza123
12. júl 2013

@meggieerika myslim ze jeho spravanie pochopis ked si precitas temu "moja svokra" a ine....tam niektore zeny ide roztrhat od zlosti ked si ich manzel dovoli vziat dieta na wikend k svojim rodicom.
Podla mna sa mu len nepaci ze ides na dlhsie prec tak hlada zamienky...po pravde aj ja by som vymyslala, frflala keby mi ide zena a dieta na 10 dni prec...
Si to nevsimaj a chod si uzit dovcu za rodicmi. Aspon si budete vzacnejsi ked prides domov

zsuzsuka
12. júl 2013

@meggieerika neries ho, normalne chod s drobcom k vasim...ved je to uplne normalne..je leto...a su to jeho starki..ani by som sa s nim o tom nebavila...myslim ak by nieco namietal...a kto co komu kupi..to je o com?tiez by som sa s nim o tom nebavila, ale najprv mu nalozila... 😀 o com toci...ci by mu lepsie bolo len dat nejaky darcek a nejavit zaujem ? nech si vazi, ze ma maly staryxch rodicov a ma ho kto lubit...to je to najpodstatnejsie...

jakojka
12. júl 2013

@meggieerika urcite si nedaj branit chodit k tvojim rodicom, raz by si to mohla lutovat...hlavne ked vas maju tak radi aj drobceka, pisala si, ze mamina je chora....urcite sa hrozne vzdy potesi, ked vidi maleho a pomaha to aj jej zdraviu...tiez som mala takych rodicov, co milovali svoje vnucatka a urobili by pre ne cokolvek, toto nie je o peniazoch, ale o laske 🙂 .... moj ocino uz bohuzial nezije a ja lutujem kazdy den, ktory som s nim nebola, ked som mohla byt

mamavera
12. júl 2013

@meggieerika láska starých rodičov sa nemeria tým, či mu niečo kúpia, alebo nie, ale či sa mu b´venujú a zaujímajú sa o neho, či ho ľúbia a sú mu ochotní pomôcť, keď to bude potrebovať. Keď tvoj manžel nechce ísť k tvojím rodičom, povedz mu, že to rešpektuješ, aj keď ti je z toho smutno, ale ty tam chodiť a malým budeš a rázne stopni poznámky typu - že ho ťaháš k maďarom, to je chorý názor 🙄

veronicka1901
12. júl 2013

Od začiatku má takýto postoj? Či až teraz? Si ako dvomi mlynskými kameňmi, ale skús to manželovi vysvetliť, ak vaši malého ľúbia, niet o čom 🙂

sharlotta
12. júl 2013

Vobec by ma netankovalo, co hovori moj muz. k svojim rodicom by som sla, ci by sa mu to pacilo, alebo nie. s nim, alebo bez neho...

mirka414
12. júl 2013

@meggieerika moj nenavidí cestovanie,ale vždy ma s dcérkou posiela za našimi aby mala leonie kontakt s babkou a dedkom a sesternicami a snaží sa aby sme tam išli aspon 2x do roka lietadlom.a to sme pekne ďaleko 1000km .nechapem postoj tvojho muža ,nepáči sa mi to.asi by som sa presne tak isto chovala k jeho rodičom.

yidaky
12. júl 2013

@meggieerika Suhlasim s dievcatami co vyssie pisali. Nechapem ako moze niekto zakazovat stretavanie sa s rodicmi. Syncekovi sa venuju a tesia sa z neho. Ved je to super. A ked nechce ist on, nech sedi doma a naduva sa. A nech nekazi Vam naladu a spolocne chvile s rodinou. Najma, ak je mamina chora, mal by mat viac pochopenia. Okrem toho by som mu povedala, ze k jeho rodicom chodite kazde 2 tyzdne a ty domov raz za 3 m. Hm, netusis co mu moze vadit? Vsak nech nie je kubo a normalne sa s tebou porozprava. Nechapem, preco ludia musia byt "ako male deti".

adkoalauri
12. júl 2013

@meggieerika manžel nech sa ide liečiť 😉 Ja bývam v tej istej dedine, ako moja mama a veru sme u nej každý deň 🙂 Keď aj len na päť minút, aj tak prídeme. A voláme si každý jeden deň 😀 A keď ti povie na maďarov niečo, povedz mu, že ho aj naučíš tak rozprávať! Nikdy nevieš, kam ho vietor zaveje. Moja svokra je slovenka, ja som maďarka a raz som sa s malým nerozprávala po slovensky ani vtedy, keď je tu svokra! A čo sa za 20 rokov nenaučila, teraz sa v priebehu dvoch rokov naučila 😀. Poprípade sa spýtaj manžela, či vedel pred sobášom z ktorého kraja pochádzaš. Keď to vtedy nevadilo, nech mu to ani teraz nevadí. A ja osobne by som chodila k rodičom aj bez neho, resp. aj ty mu to spomeň, keď pôjdete k jeho rodičom. Nech cíti aj on, aké sú to príjemné veci 😢

jeemima
12. júl 2013

@meggieerika my sme v istej faze nasho vztahu tiez riesili taketo rodicovske veci....hlavne moj mm....a vies co pomoholo ked som sa k jeho rodicom spravala chvilu - asi dva tri mesiace ako on k mojej mame...a toto mu otvorilo oci....a odvtedy pokoj svaty vsetci sa respektujeme a kazdy sa ku kazdemu sprava s uctou a ziadne natahovacky ani neochota ist na navstevu ani hlupe reci...

cecil36
12. júl 2013

A co ked si nepraje? Ved nie si nesvojpravna. Zakazovat stretavanie sa s rodicmi, riesit z akeho kraja pochadzaju... no to je fakt hodne dospeleho cloveka. Nenechaj sa takto manipulovat a vydierat, lebo ak raz v tomto u teba vyhra, tak si bude isty, ze to tak bude stale.