Manžel sám na svadbe

21. sep 2024

baby, zaujímal by ma vás názor. Boli sme pozvaní na svadbu, no ta sa konala až cca 6 hodín autom od domu… Dohoda bola, že ideme, išlo o kamosa môjho muža, ja som ho videla v živote len raz. No pred svadbou som ochorela ja (nádcha ale taká, že síce bez horúčky ale chceš len spať a nech Ti daju všetci pokoj), do toho som tehotna, takze skoro žiadne lieky, dcérka tiež chorá ale “len” sople a kus maznava.. vravím mužovi, že nech nikam nejdeme, že aj ta cesta bude náročná ale ukecal ma, že keď tak pôjdeme len zablahoželať do kostola a dáme darčeky a urobíme si rodinný víkend… tak sme išli, nehovorím, ako ma už samotné balenie dosť dorazilo, cesta tiež, kúsok sa zhoršil stav mne aj malej, tak reku na svadbu my dve nejdeme, išli sme len pred svadbou k ním domov (mali to von, bolo krásne slnečno). Dali sme darčeky, chvíľu sme ostali a že uvidíme ako večer. Keď sme prišli na Apartman, hneď sme s malou zaspali obe a spali sme do 18teho cca tak sme zmeškali kostol… Vravím mužovi, či nechce ísť on, party začala o 19tej, že nie. O 20:30 cca keď už bolo treba chystať malú spať, tak že ok ide pozriet.. Reku OK, chod na 2-3 hodky, taká dohoda. lenže on odišiel, ja som sa trápila s uspavanim malej, zaspala až niečo po 23tej tak mu pisem, že kedy príde, že nemá ani kľúče a vstup do apartmánu priamo z ulice… tak že nemám zamknúť (?!?!). Vravím nie, to nezaspim, že ľahnem na gauč a nech príde okolo pól noci domov. Na gauči sa mi naprd spalo, o 1dnej mu pisem že teda co, on že ide tancovať lebo vypil (!!!) - svadba bola na cca 10 minút autom a on išiel autom… No nasrala som sa na neho, jednak že ma nechal chorú, tehotnú samu s malou, už keď tam chcel ísť tak na chvilku a domov a nie že idem, pijem, tancujem a žena nech ma doma čaká… podotýkam, že na svadbe okrem ženícha nepozná nikoho… On nechápe, prečo sa hnevam.. Sú to u mna len tehu hormóny alebo fakt mal myslieť aj na rodinu a nie len seba?

euie
21. sep 2024

Posledna veta super 🙈 ale ist chora do spolocnosti je ok? Cele trochu nestastne... Mali ste sa s dcerkou ostat doma liecit, muza nechat ist sameho..

vkatush
21. sep 2024

Na jednej strane chápem, tiež som bola tehotná, hormóny, chorá na svadbe kamošov a mala som nervy na môjho, že sa zabáva, keď ja chcem ísť už domov (bola som jediný šofér) a nie a nie ho dostať z parketu od partie. Navyše mi bolo fakt zle, myslela som vtedy, že som potratila, no najebkaná som na neho bola nenormálne (asi jediný krát za celý čas, čo sme spolu). Ale on si neuvedomil vtedy, že mi je až tak zle, myslel, že len únava z choroby, došlo mu, až keď som šla so slzami do auta a nech on ide taxikom. A doteraz sa mi ospravedlňuje za tú svadbu (a to sú už roky 😂).

Na strane druhej, nemala si ísť, ak si sa na to necítila, mal ísť sám, je to jeho kamoš, čo sa žení pravdepodobne len raz (kľudne si mohla ostať doma s dieťaťom, prípadne si k sebe zavolať babku či opatrovateľku, ak si to nedávala). Úplne ho chápem, že ho stiahla atmosféra, ľudia (zabaviť sa dá, aj keď ich nepoznáš), možno mu chýbalo odviazať sa, zabudol na čas a nechcelo sa mu.

Takže nehnevala by som sa na neho, ak to je niečo, čo sa stalo prvýkrát alebo je to fakt výnimočné.

Ale za pitie alkoholu, keď je autom, by dostal vynadané riadne 😡

vorkola
21. sep 2024

Ano, ako dobry manzel mal prist za tebou,a nie tam ostavat,a ty lež.Mna by to tiez dozralo.Modli sa aby sa to casom nezhorsovalo,Lebo este aj ist autom opyty, tak to uz je riadna palka

simona20201309
21. sep 2024

Trepať sa 6hod autom na svadbu, ktorú prespis? Tak aspoň ten muž má rozum a aspoň jeden niečo z toho má.
Prepáč, ale musela by som byť poriadne trafená aby som sa trepala chorá s chorým deckom 6hod autom pre svadbu nejakého kamoša....
Neverím. Toto musí byť vymyslene pretože neverím ze je niekto fakt taky blbý bez zdravého úsudku.
0 bodov za organizáciu, absolútne nepraktická. Nereálne.

vanilkovazmrzka
22. sep 2024

Tak isiel na svadbu a bavil sa. Ty si nepamatas casy kedy si sa dobre bavila, mala vypite? Vtedy cas plynie inak, tak chvila trva proste dovtedy, dokym sa bavis.

Nemali ste chodit vobec ked si chora a vyzadujes aby bol pri tebe 🤷‍♀️

really8
22. sep 2024

Naco si tam vobec isla? Potrebujes mat muza pod kontrolou? Nepacilo by sa mi keby nedodrzuje dohody ale je to svadba kamosa. Ked sa to nestava pravidelne nebud furia. Aj ked si sj tak myslim ze muzovi dostane naklad a vsetci budete nasrati. Krasny vylet

nenne27
22. sep 2024

Toto musim precitat mojmu muzovi, aby vedel, ako sa ma dobre.nechapem vobec.preco si ho nenechala ist na svadbu kamaratovi a poriadne si to tam uzit.naozaj nezvladas nadchu seba dietata bez muza? Si to otoc a predstav si, ze sa ti vydava kamoska a on toto bude vyvadzat...nemam slov.uplne chapem, ze sa mnohi muzi nechcu zenit

evaachesa
22. sep 2024

Nechápem....načo si sa ty so soplíkom, tehotná a s dieťaťom čo má soplík trepala gratulovať niekomu koho si videla raz? To nemohol ísť muž sám normálne na svadbu bez vás? Stalo by sa niečo keď šlo len o soplíky a maznavosť? Takto to vyzerá že si riadna stíhačka....chudák chlap, veď išlo o jeho dobrého kamoša. 🤦🏻‍♀️

nenne27
22. sep 2024

@vorkola si robis srandu. Ako dobra manzelka mala muza nechat nech si uzije kamosovu svadbu.a ako viea ze pojde opity autom?boze vezme taxik alebo ho niekto hodi a po auto sa vrati rano

really8
22. sep 2024

Inak ale cele toto je uolne zle riesene.
V idealnom zenskom svete by muz povedal kamosovi: sorry zena tehotna chora dieta tiez, budem s nimi doma, uzi si svadbu a zili by ste stastne az by ste nepomreli.
V idealnom muzskom svete by zena povedala: zlatko ostaneme doma, chod zabav sa, davaj si pozor. Prisiel by na druhy den a ty by si ho s usmevom privitala a zili by ste stastne az by ste nepomreli.
Toto je zase len o nejakych ocakavaniach zien (ktore uplne chapem). Len si zober trepat sa niekde 6h tehotna chora, cvakat tam apartman, kupovat svadobny dar a ist na svadbu na 2h? To sa oplatilo? Nepoviem keby si ok ze spojite s nejakym vyletom. Sama sebe skodis, preco si tam silou mocou musela ist? Nebolo by ti/vam s malou doma lepsie?
A posledna vec, keby mi niekto pride na svadbu chory, no poviem to slusne, stikutalo by sa ti velmi dlho.

marca12
22. sep 2024

Preco by sa nemohol zabavit? Co je on tvoje dieta,ze mu budes diktovat,kedy sa ma vratit? Ziarlis a takto vysilujes. Ok mozno hormony. Ale uvedom si,ze ste sa tam trepali 6 hodin,ty nemas smrtelnu chorobu a pokial sa to neopakuje pravidelne,ze ta choru nechava s dietatom,tak mu tu zabavu dopraj.

lia2929
22. sep 2024

Mali ste s dcerou ostat doma a muz sam ked uz…

i_vu_li_cek
22. sep 2024

Všetky jej vyčítate, že sa niekam vybrala chorá, že chce kontrolovať manžela...ale veď ona hneď v úvode píše, že ju muž presviedčal, aby išla. Čiže ak niekto urobil chybu, tak on. Pravda, autorka si mohla postaviť hlavu, ale nie každá to vie.
V prípade, že by ma muž niekam dostal v takom stave a ešte by sa mi pohoršilo, tak by som očakávala, že so mnou zostane. Čiže za mňa to nie sú hormóny, ale oprávnená reakcia.

tinalia
22. sep 2024

Na tvojom mieste by som na svadbu nesla a poslala muza sameho. Pretoze mne by to nevadilo, ze sa isiel zabavat bezo mna. Keby som bola naozaj velmi chora, asi by som ho poprosila, aby zostal doma, aby sa staral o malú. Ale keby som ho uz na svadbu takto vecer poslala, necakala by som, ze sa tak skoro vrati.

mikitilik29
22. sep 2024

Zase až taky veľký kamoš to nemôže byť keď autorka ho videla počas ich vzťahu len jeden jediný raz. Tak jej manžel mal dodržať slovo a vrátiť sa o pár hodín domov, a nie tam začať pijakovat s ľuďmi ktorých vôbec nepozná. Pričom vie, že žena ho čaká na izbe. K tomu nemal ani kľúče od apartmánu. Ja by som tiež bola na neho naštvaná

michaela789
22. sep 2024

Pokazila si to ty, že si išla. Evidentne si bola zle naladená už od balenia, ako sama píšeš. Mala si ostať v pohodlí domova a liečiť sa.
Mne by veru choroba (moja a ešte detská) v cudzom meste v cudzom byte nestála za to.
To že neprišiel na minútu presne by mi tiež nevadilo, keby ste mali vyriešené tie kľúče. Proste celé zle a znamenia boli všade už od začiatku... škoda, že ste ich odmietali vidieť.

really8
22. sep 2024

@mikitilik29 asi je to dost velky kamos ked ich pozval na svadbu a to ze ho videla jediny raz tak a? Ak zije 6h cesty tak asi sa velmi nenavstevuju a chlapi si zrejme moc neskypuju. Tiez mame takeho kamosa. Muz ho videl iba z fotky.

doriiis
22. sep 2024

Dvaja blbi dospelí.A potom z toho vznikne toto trápne divadielko.Jedine mi je ľúto toho dieťaťa.

gejb
22. sep 2024

To bolo asi túto noc... Chod sa najprv vyspať a potom sa nad tým ešte raz zamysli.

tamitamitami
22. sep 2024

Ak si bola naladená že nechceš ísť a chceš sa liečiť doma tak ste mali s dcérou ostať doma a mal ísť sám. Píšeš že ste iba trocha choré takže nič čo by si bez manžela nezvládla.
Ak už si chcela ísť s ním ale nechcela/chcela si ísť na svadbu mali ste sa riadne dohodnúť ako to bude vyzerať.
To že nakoniec šiel a zabavil sa je úplne normálne keďže ste tam prišli kvôli svadbe nie na rodinný výlet. Mala si si ísť ľahnúť a on ti mal zavolať pri ceste na apartmán. Ty by si vstala, otvorila mu a spokojne by si mohla spať ďalej.

Keby ste vážne choré a chceš aby ostal doma tak chápem. Keby ti je na výlete extrémne zle a potrebuješ aby nešiel a odviezol na pohotovosť/okúpal/uspal tak ok. Ale prišli ste na svadbu, ty si večer aj s dcérou šla spať tak naozaj nevidím jeden jediný dôvod aby sa nemohol ísť zabaviť.

aurora33
22. sep 2024

A nemohol ísť muž od začiatku sám na svadbu? Ty si tam bola načo aj s chorým deckom? Aby ste poroznasali bacile? Boze, dospelá ženská a nevieš si to s mužom odkomunikovať? Či jednu noc bez neho neprežiješ? Lebo máte NÁDCHU? A ako sa dá zhoršiť stav pri nádche? Nepreháňas trošku? A ano muž by sa mal venovať rodine ale preboha jednu svadbu hádam môže nie?

h2
22. sep 2024

6 hodín autom? To bolo v zahraničí? Ja nechápem, načo ste tam ty s dcérkou vôbec išli. Mal ísť muž sám, alebo nemal ísť nikto, keď to bolo 6 hodín autom a navyše to nebola rodina, ale "len" kamarát.

hellionka
22. sep 2024

Tu budeš za blbú Ty, že si nenechala chudáka manžela sa zabaviť … alebo ísť samého … a vlastne keď zabaviť tak samozrejme sa ožrať, to je to isté. Mne by sa to nepáčilo, ale hlavne by som nešla a ani on nikam. Nechcela by som chlapa, ktorý ma kvôli kamošovi necha tehotnú a chorú s malým deckom doma a on sa ide zabávať. Mám rada mužov s prioritami. Je tu aj s týmito vysoko tolerantným ženami veľa tém. Držím, palce aby pochopil, že to nebolo ok a Ty si nastav jasne očakávania od muža.

anketkarka
22. sep 2024

Ja ho chápem, že sa chcel baviť s kamošom. Ale 6 hodín by ma v takom stave s chorým dieťaťom nedostal nikam. Musel by ísť sám.

aurora33
22. sep 2024

@hellionka preco by sa mal ozrat? A preboha má len nádchu nemala horúčky hnačku vracanie. To nevydrží jednu noc sama? Ja zase nechapem také nesamostatne ženy.

mandzula
22. sep 2024

Ja by som nesla uz len preto, aby som nikoho nenakazila a muza by som poslala zabavit sa sameho.

mandzula
22. sep 2024

@h2 preco v zahranici? 6 hodin nie je problem ani v ramci Slovenska.

lienka9
22. sep 2024

Prehanas.nic vam v podstate nebolo,dvaja by ste hadam naraz neuspavali..ja by som poslala hned chlapa sameho a neteperila sa niekam 6 hodin.ked som chora,tak som chora a nejdem na svadbu ale ani necestujem,nieze spravime si pekny vikend..podla mna zbytocne skomplikovane.nieje to akcia co si spravia hocikedy na piatok,ale svadba tak asi chcel pobudnut trocha dlhsie a zabavit sa,asi sa zas dlhsie neuvidia. mna by toto nerozhadzalo,ale kazdy je nejaky..

mikitilik29
22. sep 2024

@really8 ale prosím ťa, to sú také kamarátstva jak naozaj. Za celý čas sa videli len raz, a to predpokladám ze nie sú spolu vo vzťahu len pol roka keď už cajaku ďalšie dieťa.

h2
22. sep 2024

@mandzula To by museli ísť doslova cez celé Slovensko. Ale to je jedno, vlastne, pri slovenských cestách aj úplne reálne.