Manžel sa začal zvláštne správať

21. mar 2023

Ahojte, prosim pred tým ako vlastne porozmýšľate nepíšte mi tu hneď o rozvode. Som s manželom vyše 5 rokov a mame malinke dieťa. Problém je v tom ze už vyše mesiaca sa akoby manžel začal zvlastnejsie správať. Minimálne 1x do týždňa príde v noci medzi 1-4 hodinou a na dosť vypite. Vždy tvrdí že je s kolegami alebo kamarátmi. Je automechanik čiže vždy keď príde ms ruky špinavé. Stalo sa tak znova aj teraz v piatok a v sobotu sa to opakovalo. No veľmi sme sa pohádali a v nedeľu večer som mu povedala ze ešte chvíľu s nim ostanem len kvôli dieťaťu ktoré je na neho veľmi naviazané a Sk sa to nezlepší tak odídeme. Ale ze odteraz s nim budem žiť len ako druhý rodič a už nie ako manželka. Na moje počudovanie povedal ze ôk keď to tak chcem. Zarazilo ma ze tam nieje z jeho strany žiadna snaha. Včera večer o 11 mu vkuse zvonil mobil. To isté číslo mu volalo asi 6x za sebou. On nedvíhal lebo povedal ze nevie kto to je. Keď si išiel ľahnúť, hľadala som svoj mobil a tak som si chcela z jeho mobilu zavolať. A práve prišla správa z toho čísla "už im netrep, a stoj si za svojim" neotvarala som mu mobil a nezistovala viac. V posteli mi povedal ze ma ľúbi tak som mu len povedala aby neklamal aj seba. Povedal mi ze sa nemám báť ze on by ma nikdy nepodviedol. Povedala som mu ze mi povedal ze nevie kto mu vola a zrazu si aj vypisujú tak mi na to nepovedal nič, teraz ráno tiež nič len sa obliekol a odišiel do prace. Chcem počuť čas názor.

martinmmartin
21. mar 2023

precitaj si svoj prispevok este raz "odosobnene" tak ako keby si si citala nieco od niekoho ineho- co by si si ty myslela? Myslim ze je to jednoznacne.

autor
21. mar 2023

@martinmmartin cely čas ako sme spolu mi často hovoril ze nepochopí ako môže niekto niekoho podvádzať, ze už by neuniesol keby mu to ja urobím a tiež ma uistoval ze nikdy by to neurobil on, ze sa mu to hnusí a tak... Ale až do toho včerajška som tomu verila

melanta
21. mar 2023

Veď to urob! Prestaň sa správať ako manželka. Neuvar mu, nakúp iba pre seba a dieťa, neoper mu, nič pre neho neurob. Uvidíš, aká bude reakcia po pár dňoch. Čo čítam príbehy na MK, veľa žien robí tú chybu, že muž sa začne zrazu inak správať, podozrivo, ženy sa aj vyhrážajú, ale nič neurobia. Naďalej mužovi upratujú, perú, varia. A to takým mužom vyhovuje. Prestaň to robiť, ak si sa mu tým už vyhrážala. A časom uvidíš.

moonlight1210
21. mar 2023

Hm.
A nedozvedel sa on nahodou nahle, ze z jednorazoveho uletu a sexu na jednu noc sa stal otcom? Ze sa mu ozvala, az ked porodila? A teraz ho tlaci, aby prevzal zodpovednost?
(Kludne aj pred manzelstvom.)

Druha moznost - nenamocil sa do nejakeho vysokeho dlhu?

vilma7
21. mar 2023

Klame a ešte raz klame. Je to viacmenej jasné.
Ten kto by nikdy nikoho nepodviedol, nemusí o Tom kvakat dookola, lebo je to pre jeho samozrejmosťou.

autor
21. mar 2023

@moonlight1210 o tom dlhu, nie nemyslím si to mame dosť peňazí a mam ich na starosť väčšinou ja takže viem o každom vydavku

autor
21. mar 2023

@moonlight1210 taktiež o tej prvej polovici textu... Myslím ze takéto veci sa dejú len vo filmoch 🙂

jj298
21. mar 2023

Da sa to vysvetlit vselijako..tu sa ale nedockas inej odpovede ako ze ta podvadza

drobcek26l
21. mar 2023

Ja si myslím že toto nebude o podvádzaní. Skôr si myslím že má nejaký problém s niekým. Možno ho niekto uháňa, vyhráža sa mu,....ak má plnú hlavu svojich problémov nemá možno kedy riešiť to že ty si mu dala ultimátum.

gejb
21. mar 2023

Ťažko to takto sudit, mňa prekvapilo to množné číslo ze "už IM netrep..." ja by som skúsila zavolať na to číslo, alebo by som poprosila niekoho blízkeho komu verím (kamoš, sestra) nech tam zavolá a skúsi pod nejakou zámienkou vyzistit kto je na druhej strane...mozno tam bude chlap a riešia úplne niečo iné...

autor
21. mar 2023

@drobcek26l nemyslím ze to bude o nejakých vyhrazkach a tak.. O všetkých svojich problémoch sme sa vždy porozprávali. Zarazil ma ten včerajšok veľmi.

autor
21. mar 2023

@gejb plánujem si zistiť o tom čísle viac. Lenže nechcem mu brat mobil a neviem co. Najradšej by som to urobila nenapadne len neviem kedy keď on ten mobil ma vkuse pri sebe... A on ma veľa neulozenych kontaktov nakoľko si dobre pamätá čísla ľudí..

autor
21. mar 2023

Wau, ja som sa chcela hrať na tvrdú a ze teraz mu dám lekciu a hádam sa spamätá. No nakoniec po tej správe som celú noc nespala a stále rozmýšľam a vymýšľam si scenáre v mojej hlave ze co za tým môže byť. Zrazu sa cítim tak ze keby mi povie ze je za tým iná tak sa zosypem ako domček z kariet.

melanta
21. mar 2023

Hlavu hore. Ako prvé urob to, čo si mu povedala. Že odteraz s ním žiješ ako spolubývajúca. Stoj si za svojim slovom. Nevar, nenakupuj pre neho, neper mu. Stoj si za svojim slovom. Ak nebudeš, bude to signál, že máš len reči, ale reálne neurobíš nič. Takže hneď od dnes sa tak začni správať. A nepoľav. Ak by ťa poprosil, či mu môžeš urobiť niečo, povedz že najprv povie on tebe pravdu a ak budeš cítiť, že ti povedal naozaj všetko, tak potom možno.

autor
21. mar 2023

@melanta ale ja mu neviem veriť už ani keby mi povedal pravdu, s týmto klamaním je tu dlhší problém. Lebo klame dosť často a potom po čase sa prizná a povie pravdu... Bože ja som tak zúfalá a neviem co mam robiť. On je kľudný, akoby sa ho nič ani netýkalo.. Nikdy sme nemali tichu domácnosť dlhšie ako 1 deň teraz je to už 4ty deň a on je totálne v pohode. Ja mam pocit ze sa čoskoro zrutim

moonlight1210
21. mar 2023

Nie, nedeju len vo filmoch. Znama zazila podobne.

dianka555
21. mar 2023

Mala si si zapamätať číslo a zistiť čo sa dá o ňom komu patrí to by ti tiež niečo napovedalo. To by bolo najľahšie, či žene alebo kolegovi, kamarátovi , milencovi aj to sa mohlo stať. Potom by si vedela či ide o neveru alebo iný problém.

melanta
21. mar 2023

Klame často a po čase sa prizná? Tak to si mala napísať hneď v úvodnom príspevku, to úplne mení situáciu. A v takom prípade nechápem, prečo mu stále robíš manželku. Nuž ale vieš, ako som písala, on klame stále a ty stále držíš. Tak prečo by sa menil.

autor
21. mar 2023

@dianka555 keď to číslo uvidím, budem vedieť ze to je ono, približne posledné tri čísla si pamätám, len sa bojím ze ak mu do toho mobilu pozriem a už tam nič také nebude... Teda ze to vymazal tak mi to bude hneď jasne

autor
21. mar 2023

@melanta mam strach, po toľkých rokoch ze by som sa mala niečo dozvedieť...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryetta
21. mar 2023

Bojis sa? Radsej horka pravda ako sladke klamstvo.

macekovam
21. mar 2023

Ako dlho ste manželia?

autor
21. mar 2023

@maryetta každému koho sa to netýka si myslí že áno radšej si vypočujem krutú pravdu.. Každý kto nieje v takej situácii je majster sveta a všetko by urobil presne naopak. No nik necíti tu bezmocnosť a zúfalstvo a bojí sa pravdy viac ako čert kríža. A nie nebojím sa toho ze by som nemala kde ísť alebo ze si nenájdem niekoho iného. Len vážne neviem ani co si už myslieť.. A keď ho žiadam a prosím aby povedal pravdu tak mi povie ze on nič neskrýva..

autor
21. mar 2023

@macekovam vyše 5 rokov, predtým par rokov vztah

melanta
21. mar 2023

Máš strach že čo sa po rokoch dozvieš? Tak to riešiš tak, že robíš manželku niekomu, o kom tvrdíš, že pravidelne klame. A takýto príklad budeš dávať svojim deťom? Aj svoje deti chceš tak vychovať? Že klamstvo vo vzťahu je v poriadku a že je v poriadku to tolerovať?

macekovam
21. mar 2023

V dielni pracuje ešte s niekym tak dlho?

autor
21. mar 2023

@macekovam on ma svoju, ale ma kolegov ktorí majú tiež svoju a s nimi sa stretáva

xsuzannex
21. mar 2023

Bola som v takej situacii a napriek tomu som trvala na tom aby som vedela pravdu. Proste chcem vediet na com som. Tak mas dve moznosti. Vykasles sa na to a nechas sa dalej klamat alebo si tu pravdu zistis sama (od neho sa ju nedozvies). Takze pozries mu do mobilu a precitas spravy, alebo si odpis to cislo a zistis nieco skrz neho..

maryetta
21. mar 2023

Fakt? Neviem. Ci v kamaratstve ci v manzelstve. Vzdy som za pravdu. Nech je aka ma byt. Tu vobec nejde o hrdinstvo.
Ano je s tym spojeny isty strach ale ten ta bude uz navzdy zozierat kym budes v zit v tejto “polopravde/poloklamstve”…. Ma to vobec vyznam? To musis ty vediet.