Manžel sa sťažuje, že veľa míňam

6. júl 2023

Ja mám na starosti nakupovanie a financie.Je pravda že predtým som vedela nakúpiť za menej peňazí,no teraz týždenne miniem v obchode až 100 eur na potraviny a drogériu.Mesacne to vyjde 500 eur.Sme 2 dospelý a 2 deti.A pritom kupujem len to nutné,mäso a drahšie položky kúpim len keď sú v akcii.Sledujem letáky,kupujem potraviny ako pečivo mlieko vajcia cukor múka cestoviny ryža zemiaky a pod.Drogeriu tiež len to nutné ako prací gél aviváž toaletný kuchynské utierky zubnú pastu kefku jar čistiace prostriedky sprchový gél šampón atď.Nic navyše žiadnu blbosť.Nefajcime nepijeme alkohol.Sladke a slané kúpime raz za čas keď je v akcii.Manzel sa sťažuje na mňa že neviem hospodáriť s peniazmi a veľmi veľa miniem na jedlo.Hovori aby som nevarila,aby sme jedli len suché rožky so salamom.S tým ja nesúhlasim,ako raz za čas na večeru alebo raňajky ok ale celé dni určite nie.Mame deti kupujem im aj ovocie zeleninu jogurty mliečne výrobky.To všetko niečo stojí.Nie sme na tom až tak zle finančné len mužovi vadí že mu ubúdajú peniaze z účtu a že kopa peňazí len prejeme.Ze on ich ťažko zarobí a ja veľa míňam.Ako fungujete vy,resp.ako vysvetliť mužovi že podľa mňa neminiem až tak veľa? Či?

martinkatinka
6. júl 2023

Na styroch mas super rozpocet na jedlo a ked je v tom aj drogeria.....

pinkgirl
6. júl 2023

🤦 a videl manžel ceny v obchodoch?! Dala by som mu jeho diétu - nech si tie rožky so salámou je celý mesiac sám. Ty var a nakupuj iba sebe a deťom😬😉.

amonet
6. júl 2023

nech si manžel pozrie čo znamena inflácia a koľko je na tento rok

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Ja taketo problemy neriesim, moj muz chodi tiez do obchodu, o cenach ma prehlad a vie aj varit, takze taketo hadky u nas za takmer 30 rokov este neboli. Ale tak kludne by som panovi manzelovi nachystala rozky so salamou a zvysku rodine by som dalej normalne varila, mozno potom zmeni nazor.

cocolino234
6. júl 2023

@autorka to on myslí vážne? ak je v tých 500 eurách ešte aj drogéria, tak preboha. Veď pre 4 ľudí pri dnešných cenách čaruješ! On kedy bol naposledy v obchode a robil týždenný nákup? Otras. Ukáž mu diskusiu, keď už nevie aké sú dnes ceny.

kitycat
6. júl 2023

Tak jemu rozky a salamu, urcite usetris 50 na nom...

By ma zaujimali kolko si naberie na tanier, asi neje male porcie...

akiana
6. júl 2023

Manzelovi povedz, ze nech teda vyriesi celosvetovu inflaciu, ked mu vadi, kolko veci stoja. Ine riesenie nevidim, kedze nieco jest musite.

vler
6. júl 2023

Detom vo vyvoji a pracujucim dospelym rozky so salamou?! Podla mna si super ked vies styrom ludom zabezpecit plnohodnotnu stravu za 500 E

simonka32
6. júl 2023

Nech nakupuje on.

lenkakravcova
6. júl 2023

Jediný spôsob ako mu to vysvetlíš, je, že napíšeš zoznam základných potravín, ktoré treba nakúpiť a pošleš ho do obchodu.
Ozaj tie potraviny dosť stúpli na cene. Myslím ze väčšina 4 clennych rodín to má s nákupmi v rovnakej hodnote ako ty.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. júl 2023

@pinkgirl Áno videl tie ceny,občas chodí so mnou na nákup.No aj tak povie že na čo toľko kupujem.A keď niekedy nekúpim ale čakám na akciu,tak sa pýta že a nemáme maslo,nemáme syr,že nemá čo jesť.
@cocolino234 Drogériu kupujem len to čo som písala hore,ozaj sa snažím kúpiť len také veci čo potrebujeme.Priklad aj dnes bol so mnou v obchode a bol zhrozený z tých cien.
@lenkakravcova To som spravila,napísala zoznam a poslala ho.No kúpil len pár veci zo zoznamu

maryetta
6. júl 2023

Na 4ludi je to este dobra cena. A hlavne deti potrebuju pestru stravu. Nie suche rozky 🙈
U nás nakupuje manzel a ked citam taketo nieco si aspon uvedomim ze ok-toto mi nemusi nijako vycitat ze minam lebo sam realne vidi co kolko stoji a kolko zjeme.

babovka2321
6. júl 2023

Najlepsie je, ze vacsinu tych penazi pravdepodobne prezerie on sam. Ja by som ho nechala par mesiacov hospodarit, ani by ma nenapadlo ist nakupovat, nech sa panko stara. My sme priemerne 600€ prejedli len dvaja este pred par rokmi, nez isli ceny hore. Teraz v potravinach minieme viac a to neratam do toho extra drogeriu z dmka ani maso, ktore kupujem mimo beznych potravin.

vesimelonimarsista
6. júl 2023

A z coho mas setrit, ked tie akciove ceny zodpovedaju zhruba normalnym cenam pred koronou a energetickou krizou? Tiez sa neda vsetko kupovat v akciach. Tvoj chlap ma v mozgu vypalene este stare sumy za potraviny a drogeriu. Najlepsie mu dat tvoj mesacny limit na tieto veci a nech ti ukáže, ako nakupovat pre celu rodinu za stare ceny. Ale nech je v chladničke a v kupelni vsetko, co on požaduje. Bude velmi prekvapeny.

rebrambora
6. júl 2023

Tak nech to robi on, ak to vie lepsie.

zuzkaa1991
6. júl 2023

Dobre my sme 2dospeli a 1 jedno dieta a stravu miniem 500eur viac menej je v tom aj drogeria kedze som si vypisala posledné 2 mes platby v obchodoch......aj muz zo začiatku dudral ze vela miniem ale pred výplatou ked chcem usetrit poslem jeho 🤣🤣🙈a zistil hned ze len zakladne veci sa kupi a bum 30 40eur bezne za nákup a to kupim len zaklad ako vy a pozriem chladničku nw druhy den prázdna 🙈
Ani šunky nekupujem kedze u nas sa je malo a nevydrzi dlho radšej salamy aj ked nie su.velmi zdrave.....určite odporúčam poslat ho raz dvakrát za týždeň do obchodu 🙂 a to mine viac lebo ako poznam mužov nasledujú ceny 🙈moj napr taky je len prekrutim s ocami ze drahšiu vec kupi ako mal

zuzanaete
6. júl 2023

Za mna carujes, ak sa s takym rozpoctom najete a drogeriu poriesis.

triss83
6. júl 2023

500e na stravu pre 4 člennú rodinu je zázrak. Sme tiež 4 členná rodina a na stravu a drogériu dávam oveľa viac. Chodím na nákup potravín do Poľska a na Slovensku kupujem len akciové výrobky.

lalilla
6. júl 2023

Posli ho na nakup cely mesiac a uvidime co bude hovorit a druhy mesiac mu pridel tie rozky a salam. Potom napis vysledok

vamajka
6. júl 2023

Si setrna my sme 4 a minieme raz tolko

luccija
6. júl 2023

Neminas veľa...to pochopí, až keby chodil do obchodu iba on.Dnes videl ceny tak čo sa čuduje?

jaond19
6. júl 2023

Tak mu napis zoznam veci co treba kupit na 1 tyzden a daj mu 30€. By som bola zvedava co vsetko mu vyjde..... nedojde ani po tie rozky a salam. Alebo neni problem odlozit blocky.... tam najlepsie uvidí

lucia147852
6. júl 2023

Veď ty šetríš ako sa dá. Ja miniem pre 2 dospelých a 1 dieťa okolo 600€ len na stravu bez drogerie. Niekedy aj viac. Tvoj muž je somár. Nech si on je rožky so salámou. Keď sa bude pýtať kde je jedlo, tak nie je, lebo šetríš. Alebo vyslať na nakúp a nech on vymysli jedalnicek (normálne teple jedlo) na cely týždeň a nakúpi.

amelie2017
6. júl 2023

Dala by som mu za domacu ulohu zostavit jedalnicek na mesiac a urobit podla neho nakupny zoznam, dala mu 400€ a nech to zvladne. Kludne by som ten mesiac obetovala vyvazenu stravu. Detom sa za mesiac nic nestane. Po mesiaci by som sa ho opytala ci sa mu pacilo take stravovanie. Neviem ci on ma v praci obedy, ale nech sa na mesiac odhlasi a nosi si len tie salamove rozky..ak nepochopi, doma by uz mnou varenu stravu nejedol. Ziadala by som o zruseniee bsm a pytala vyzivne.

petamich
6. júl 2023

nech sa paci, buduci mesiac moze nakupovat manzel, ze aky bude uspesny a akoze pardon ale aby som jedla suche rozky so salamou viac ako obcas na ranajky/veceru a setrila na ukor deti, lebo mu ubuda z uctu....🙈 minam daleko viac a mame jedno male dieta, manzel nepovie ani pol slova (samozrejme bolo by, kde setrit ale na strave urcite nie)

maminkadeticiek
6. júl 2023

Manzel nema ponatian o realite aktualnych cien.500 eur je velmi dobry rozpocet na mesiac pre 2+2.Povedz mu ze ak to dokaze lepsie tak tento mesiac nakupuje on a nech odklada blocky.

candii
6. júl 2023

Nakúpiť pre 4 za 500€ na mesiac to si ešte dobraaa.. my minieme 800€ 😁 len na jedlo

zuzana76
6. júl 2023

@autor manzel je otrasak, je to super suma za jedlo a drogeriu. Opytaj sa ho, ze ked bute na suchych rozkoch a skoncite s gastroproblemami, ci potom ucty za doktorov budu lacnejsie.

zuzana76
6. júl 2023

@autor, jemu nakup tie rozky a vy si normalne varte, nechaj ho tyzden jest tie rozky