Manžel sa mi nevenuje

jaja018
16. jan 2012

Mám taký pocit že sme vedľa seba ale nie spolu. Včerajšok vyzeral tak že pozeral telku hral sa hry na PC a jediné čo mi povedal bolo aha sneží. A takto to u nás chodí už nejakú dobu. Sme manželmi len 3 mesiace a už je to takéto tak aké to bude o rok? Čo mám spraviť?

sisaha
16. jan 2012

@jaja018 toto budes musiet prebrat s muzom. Mozes si napisat na papier co vsetko ta trapi, aby si nic nevynechala. na druhu stranu papiera si napis co si na nom vazis a co sa ti paci z vasich spolocnych aktivit, alebo rozhovorov. A v jeden pekny den (ked vies, ze nic dolezite v telke mu nejde 🙂 a netreba sa nikam ponahlat) mu vypni telku, pc a povedz, ze sa s nim chces porozpravat. Rozhovor ved kontruktivne, nedaj sa zatiahnut do hadky, zbytocne na neho nepoukazuj, ze v tomto a v tomto je zly. Vyloz na stol co ti prekaza, ako si to predstavujes. Miestami ho pochval...Hovori sa tomu aj hamburgerova metoda (aspon myslim). Najprv kritika, potom pochvala, potom opäť kritika a zakoncit navrhmi na zlepsenie.. Mozno si len trochu viac precitlivela - hormony robia svoje a po narodeni dietatka sa zmeni aj muz a zacne vyvijat ovela väčšiu aktivittu. A maloktory muž je "klebetník", tak ako zena, ze sa dokaze bavit o hocicom. Niektorí maju co povedat, iba ak sa nieco udeje. Mozno k tomu prispieva aj toto pocasie, ze sa neda chodit velmi po vonku...

jaja018
autor
16. jan 2012

@sisaha Ja som sa s nim včera snežila o tom rozpravať ale povedal mi že cez týždeň je unavený z práce a cez víkend si chce oddýchnuť a odreagovať sa.

tinki
16. jan 2012

@jaja018 ahoj. Chlapi sú proste taký...ale ty sa nedaj. Teraz si tehotná, všetko vnímaš oveľa citlivejšie. Pamätám si aj ja som stále chcela, aby sa mi venoval. Vysvetli mu, že teraz si citlivá a potrebuješ jeho lásku, dotyky a objatia. Že si chceš zahrať napr.karty, človeče...alebo si spolu zahrajte pc hru.. A cez týždeň keď si sama, skús si niekam zájsť, alebo si prečítaj knihu..to veľmi pomáha..Alebo zájdi do kina. Keď porodíš, tak skoro sa vonku večer nedostaneš..Mysli pozitívne...usmievaj sa a manžela "otravuj". Nečakaj kým sa rozhýbe. Lebo chlapov také veci nenapadnú. Ak si ticho, myslia si, že je všetko ok..Ak naznačíš, nepochopia..Treba im jasne a zrozumiteľne povedať požiadavky.. 😉

jaja018
autor
16. jan 2012

@tinki Suhlasim ale aj ked mu jasne poviem poziadavky, zacne ich plnit v tej sekunde a trva to nasledujuce 3 dni a potom je zase vsetko po starom 😒

sisaha
16. jan 2012

@jaja018 tak si na tu poznamku mala nadpojit rec. Ked sa chce odreagovat, tak s tebou - mozete ist niekam spolu a spolu relaxovat a hned mu dat na vyber z viacerych moznosti, ktore na tvoj stav prichadzaju do uvahy.

jaja018
autor
16. jan 2012

@sisaha nemam moc neladu sa s nim o tom hadat riesime to xy krat a ja stale cakam ze mu to pride aj samemu. Ked sa ja spravam tak isto ako on jemu to vobec nevadi ani si to nevsimne

tinki
16. jan 2012

@jaja018 ono to tak je...ja som so svojím manželom už 5,5 roka manželia a dokopy spolu skoro 10 rokov. A je to tak stále..Je proste taký. Iný nebude. Ale je super, má iné dobré vlastnosti ako manžel a otec a to, že nie je stopercentý, som sa naučila po ozaj dlhej dobe rešpektovať. Ale veď kto je..že? Nezmeníš ho...len ho môžeš usmerňovať a povedať požiadavky..A využiť aj tie 3 dni, ktoré sa ti venuje..Potom zasa nechaj jeho, nech si žije po svojom. A keď ho budeš znova chcieť pri sebe, znova mu to povedz..Ale nezabúdaj žiť aj sama. 🙂

jaja018
autor
16. jan 2012

@tinki chlapi su asi taky a nic s tym nespravim

romannasport
27. apr 2013

Ja mam doma takeho cele dni maka potom sa stara o holuby a na nas cas uz neostava lebo je utahany a nemam sil mu to stale vikrikovat a ziadat ho o objatie pekne slovo mame 15mes.dceru ale je smutne ze ani nanu uz nema cas je dobry chlap ale v zivote ma bordel kedze je starsi tak si asi mysli ze co mu ja o zivote mozem kazat uz nevladzem ale dceru nechcem vichovavat zinym nechcem jej znicit zivot to ma najviac boli ;(((

travisek
5. jan 2014

@jaja018
@jaja018 Ha- Ha ! To si zvyknes dievca, my uz sme dlho spolu a nepozastavujem sa nad tym ani uz. Lenze je rozdiel moje 24 rocne manzelstvo a Tvoje iba " cerstve " kratkodobe manzelstvo, tam cosi nie je v poriadku, skutocne. Skusaj ,sleduj, skumaj, mozno najes coskoro pricinu. Vela stastia do uspesnej buducnosti.

travisek
5. jan 2014

@sisaha Velmi sa mne paci Tvoj rozumny prispevok a odpoved. Mas v nej hodne pravdy.

travisek
5. jan 2014

@tinki Ja uz davam tomu mojmu davno najavo, ze nie je vela veci v poriadku, cize nie som ticho, aby to pochopil a nemyslel si nahodou, ze je vsetko v pohode, ale podla neho stale nieco rypem a ziapem, lebo jemu to vyhovuje presne tak ako to ide... Mas pravdu, chlapom to nedojde...V prvom rade je prilis pohodlny na to, aby riesil akesi problem tak iba mavne rukou...

travisek
5. jan 2014

@tinki Krasne si to napisala, bohuzial uz ich nezmenime, su tak dani a treba to tak brat, tolerovat, vsak aj ja tak vravim, ze nikto nie sme perfektny. Aj ja uz som sa naucila tak s tym vsetkym zit aj s chladnejsim srdieckom z jeho strany aj s odmietanim a nevsimavostou... a zijem

travisek
5. jan 2014

@jaja018 aj ten moj stale pozera telku a je unaveny aj mne lezie s tym uz na nervy ale u Vas je to myslim si prilis skoro...

travisek
5. jan 2014

@romannasport Presne citim s Tebou, moje slova, nazor. Ked uz je unaveny z prace, pretoze niekto robit musi, tak na mna uz casu nezostava ale na svoje zaujmy vzdy toho casu mal aj chut aj unava presla... tiez uz som zmenila taktiku k nemu.

mia8888
22. jan 2015

Pozerám, že nie som sama s takýmito problémami...

mirinka24
23. jan 2015

Takisto mám podobný problém... s priateľom som takmer osem rokov. .. ked má prísť zamnou tak sa na neho veľmi teším , že mu všetko poviem ale on ked príde len si sadne ku telke a furt mi hovorí, že ččč ja pozerám telku ticho teraz idú správy... a potom sa chlapi čudujú ked nájdeme si nejakú inú dušu nejakého iného chlapa. No my sme momentálne takisto v kríze, a vybavujeme si pôžičku na byt a pevne verím ,že ked budeme spolu bývať že sa to zmení.

velkacica
23. jan 2015

a komu/čomu sa venuješ ty?? Deckám?? Nečuduj sa! Vzťah je obojstranná diaľnica, nie jednosmerná ulička.

timea7
23. jan 2015

no unavený z práce byť samozrejme môže, ale nie denne. Rešpektovala by som, keď si chce pozrieť správy, alebo nejaký športový prenos, ale inak tieto reči - som unavený z práce, ktorými muži často denne kŕmia ženy považujem za fajn prostriedok, ako ženu "vypnúť". Je to krajšie povedané, ako "daj mi svätý pokoj a neotravuj!"

timea7
23. jan 2015

@mirinka24 neviem, či by som si na tvojom mieste vybavovala pôžičku, keď ste v kríze. Dúfať že sa to zmení....no MK je plný žien, ktoré dúfali, že sa to zmení 😝 😝 😝 možno by som s ním skúsila najprv podnájom.

mirinka24
23. jan 2015

timea7 .... no premýšľam aj o tomto ... ale kríza ? to nie je taká kríza, že sa hádame alebo čo .... je to také zvláštne obdobie, pretože už vyše roka si chceme byt kúpiť ... a nedalo sa, až teraz by to malo vyjsť .. a preto sme sa stále hádali, lebo predsa ? už sme spolu veeeľmi dlho a chceme sa osamostatniť 🙂 ale dakujem za tvoj názor 🙂

bordor
23. jan 2015

@mirinka24 bude pozerať TV vo vašom vlastnom byte, nehnevaj sa, ja by som sa na to nespoliehala, že sa to zmení.

igor211
23. jan 2015

@mirinka24 novy byt to urcite nezmeni...

danielahamar
23. jan 2015

pokiaľ je zapnutý pc alebo tv, tak je to proste nemožné, hlavne pc /treba si dať čas, dokedy "môže" byť na pc/ pri tv sa dá robiť všeličo 😀

mirinka24
23. jan 2015

tak to aby som ešte poriadne porozmýšľala

lubkavargova1
23. jan 2015

zienky, aby ste neboli prekvapene ze kazdy je nejakym svojim sposobom cudak...aj muzi...ja mam toto v opacnom prevedeni. Mam priatela co je mocno komunikativny a stale by sa len rozpraval. Ja som zase utiahnuta, tichsia. A ked pridem domov z prace utahana, fakt tuzim po tichu a nie "bla-bla-bla-bla"....a uz som schytala ze maaaaaaaalo komunikujem. Ale dofrasa co mam rozoberat, ze ake su hviezdy na nebi???? Jednoducho ked nemam problem, ked mam klud tak fakt tuzim len tak tichucko pozerat telku a nie riesit chrustovu nesmrtelnost....takze asi tak. Aj muzi aj zeny potrebuju asi nejaky "vypinac - zapinac" 😀

tinka323
23. jan 2015

@jaja018 precitajte knihu 5 jazykov lasky, ked ti to uz teraz vadi, je mozne, ze nerozprava tvojim jazykon lasky.
bud su to slova, dotyky, to musis vediet ty, co je pre teba primarne, aby udrziaval tvoju emocnu nadrz a samozrejme ty jeho.
ked sa vyprazdnia na nulu, zacnes picitovat prazdno, vycitat ze ta nelubi, mozbo len potrebujete vediet ako urobit toho druheho stastnym.super kniha, navod na harmoniu v partnerstve

travisek
24. jan 2015

@timea7 presne tak, suhlasim, to je proste odmietanie zeny, ked sa to potom uz opakuje castejsie a zauzivaju si to chlapi. Ako sa ma zena citit ?! Velmi uboho a potom sa hodne chlapov cuduje, ked si zena najde iny zaujem a nebude sa muzovi zdrziavat viacej doma. Naco ? ked na nu kasle a je mu stale prednejsia telka... vsak to dava zretelne najavo co viac uprednostnuje a zanedbava... bolestive a urazajuce pre zenu, ktora skutocne lubi toho chlapa a zije len pre neho a deti.

travisek
24. jan 2015

@bordor Chlapi dokazu byt hrozni sebci, pozor ! Akonahle si zenu ziskaju , su si isti, ze uz ju maju pre seba a to im proste staci a zacne ich pohodlie a prestanu sa zaoberat myslienkou, ze zene sa treba aj venovat a dobyvat si ju ako bolo predtym; proste muzsky mozog a to je pod ich uroven aj akoby ponizenie, ale my zeny by sme mali podla nich vsetko vydrzat a prijmat, nesuhalsim tiez s takym sebectvom a egoizmom od muzov, preto u nas dochadza tiez k castym " vymenam nazorov " a to hodne chalpov nema rad; lenze my zeny mame tiez pravo si povedat svoje a nie byt len prisposobovane a manipulovane od chlapov. Vztah dvoch ludi, ktori sa maju radi by mal byt vyrovnany, rovnocenny, co samozrejme vela chalpov neuznava, lenze kde je napisane, ze my musime uznat len co oni rozhoduju ??!!! Prajem , aby sa Ti to vykrystalizovalo k lepsiemu.

travisek
24. jan 2015

@igor211 Pozor, uvazuj a rob si v tom poriadok uz hned zo zaciatku aby Ta netrapili neskor aj dalsie veci a budes sa suzovat placom... Zelam vsetko dobre akokolvek to uz dopadne, ver ze to co pride bol osud ked tak rozhodol.