Manžel robí neustále neporiadok

8. jan 2020

Ja uz neviem ci ja som taka vadna alebo co, ze ma nasere, ked pridem domov a cista, upratana kuchyna (ktoru som vydrhla vecer pred spanim) je cela zapratana riadom, poharmi z kavy. Zijem len s mojim manzelom. A este mi povie, Ked uvidel, ze som nasrata pri telke (kde nikdy nie som, lebo bud varim, upratujem alebo si citam), ze mam byt rada, ze nemusim varit, ze aspon je najedeny a ci neviem dat dva hrnce do mycky a ked sa mi nepaci, tak si nebude uz nic varit (varil si prvykrat) a mam to robit ja (co inak robim minimalne raz za dva dni)..ja uz uplne nechapem, tak som vytocena. On robi z domu, je tu milion salok od kav, tak viem, ze tu mal kamosov, ani tu blbu mycku nevie vyprazdnit, kym im robi kavu, nech tam teda tie “dva” hrnce hodim (neratam zasrany sporak a celu linku), ja zabijem 3 hodiny cestovanim kvoli praci, chcem zacat cvicit, tak som dnes bola a prisla som domov teraz s tym, ze do 9 si chcem navarit na zajtra do prace/jemu. Ale som sa skoro rozplakala, lebo este pol hodinu zabijem znova upratovanim...uz len z principu nemam chut to upratat, ale panko je urazeny......takze on to neuprace urcite. Ach jaaaj.potrebujem to len vypustit zo seba bo vybuchnem

evittam
8. jan 2020

Poslať ho do prdele. A ani prstom by som nepohla. Nech to aj zhnije. Nech sa panáčik naučí.

lenka2710
8. jan 2020

Neviem čím to je, ale keď vari môj muž tak to vyzerá ako keby v kuchyni vybuchla bomba, ale samozrejme keď vari, aj upratuje

petulda333
8. jan 2020

A just by som neupratala. Mm bol tiez tak zvyknuty, ze mama za nimi uoratovala a obskakovala... Sice vzdy nadavala aki su, ale nikdy ich nenechala nic robit. Ked sme zacali spolu byvat tiez som vzdy upratovala a on nic. Tak som sa nasrala 3t mu nechala bordel. Ked mu to zacalo kvitnut upratal. Naucil sa. Ja nie som sluzka!

janinah
8. jan 2020

nechaj to tak,však jemu dôjde,ked nebude v dome ani jediná čistá šálka...inak sa nenaučí....a príležitostne sa poďakuj jeho mame,že ked ho ženila,tak akosi zabudla tú slúžku pre milosťpána pribaliť mu do výbavy....

medulienka81
8. jan 2020

Moja a to ešte nemáš deti. To ešte len budeš mať o zábavu postarané.

autor
8. jan 2020

Mne to neda to tak nechat, neviem existovat v neporiadku, uz som to aj upratala ale to je posledny krat...neskutocne ma toto vytocilo....

@janinah Asi tak, este ja som jej pomahala s upratovanim lebo hentie jej hnidy len bordel robia....ach som bola sprosta, ze vsak on maka okolo domu, tak ja budem zasa zienka domaca....ale nie, tiez makam, cestujem, tak aspon tu poondiatu mycku vylozit a nalozit moze....

Jaj baby, normalne to neviem rozdychat...a to som mala endorfiny po fitku

autor
8. jan 2020

@medulienka81 vsak prave, ale to je este male sproste, ale chlap by mohol mat trosku rozumu

Chapete? On sa normalne so mnou nerozprava😄 ja uz neviem

deti95060810
8. jan 2020

nerozpráva sa s tebou? nič to . Zapamätá si to a teraz budeš mať kľud na čítanie...😉

tosomja
8. jan 2020

Vies co, moj ex bol taky, ze hoci aj recami upratoval..."idem povysavat, idem umyt riad" aj tri dni by som za nim cakala, tak som si ho naucila, ze vsetko som urobila.
Ked varil, ja som za nim musela drhnut kuchynu, ked isiel vysavac, tak ho najprv rozobral, isiel ho cistit, ale medzi dvermi ho zaujalo nieco ine...tak som to po dni musela urobit aj tak ja...
Az raz ma to prestalo bavit, ale nemal nic, ani upratane, ani navarene, ani zenu v posteli. Az potom mu blikla kontrolka, ked som mu povedala, ze sa rozvadzam, ...vraj si nic zle nevsimol. 😂

tosomja
8. jan 2020

Rozvod som podala aj z inych dovodov, nie len z nepomahania 😉

evittam
8. jan 2020

Si nepochopila co chcela tym
@medulienka81 povedat.👍😁😁😁
Nemyslela ze ti ma dieta pomáhať. Ale teraz si si naucila ze najskôr pofrfles a aj tak urobíš. Ked budete mat deti vy.erie sa na teba rovnako. Mat doma podobne individuum uz ho zeniem. Bud nech zacne robiť co ma alebo vela šťastia. Kks lemravy naložiť umývačku. By som ju odpojila-a umyvaj ručne fesacik.

medulienka81
8. jan 2020

Myslím, že veľa záleží aj od výchovy. Môj muž bol tak naučený z domu. Vždy mi pomáhal, aj keď deti boli malinké a aj teraz mi veľmi pomôže. Keď mamičky robia svojim deťom slúžky tak to takto vyzerá

autor
8. jan 2020

Tak hnat by som ho nehnala, bo inak je uzasny....ale asi ma ma fakt za sluzku. A odkedy som mu to povedala, tak vzdy ked ho poprosim o nieco mi povie, ze on neni moja sluzka😄 ako spravi to (ze mi poda deku ktoru ma pri hlave a podobne chujoviny, inak ho neziadam o nic) vtedy by som mu aj facku dala😄😄

Ako ja neviem, on robi svoju pracu a okolo domu. Ja robim svoju pracu a staram sa o domacnost. Ale je to fakt tak vela k tomu co on robi, ze po sebe uprace? Chcem naozaj vela? Lebo ja neviem naozaj....

lenka2710
8. jan 2020

@medulienka81 súhlasím, muž musí pochytit základy aj doma, keď mamička všetko robí a otec nič, tak syn to vezme tak akosi normálne a pokračuje v tom aj on!
MM je zo 4 bratov a museli robiť aj ženské práce, bo svokru by muselo urvat aby všetko postihala, prali koberce, vysavali, umývali riad, muž aj navarí, keď sa mu chce a ma náladu 😉

medulienka81
8. jan 2020

Mám dvoch synov 11,9 a vedieme ich k tomu, že je úplne normálne si povysávať detskú, utrieť prach, vysypať kôš... povysávať celý byt. Pobaliť si kufor na dovolenku. Myslím, že nevesty nám budú vďačné 😉

sapetka
8. jan 2020

Keby som mala takeho chlapa asi by ma jeblo s prepacenim. Len tolko k tomu.. dokopala by som ho do tej kuchyne nech si pride po sebe upratat.. urobil bordel nech urobi poriadok, a to mate este mycku takze nemusi drhnut riad. Ved ty si si nevyvalovala sunky cez den ale bola si v praci.. a co ty si pre neho sluzka? Ze si ta nevazi?? Ka neviem zeny ale to si neviete urobit poriadok s chlapmi?

autor
8. jan 2020

@sapetka ako realne si neviem predstavit ako ho mam k tomu dokopat....nebavi sa so mnou a ignoruje ma a emocne vybuchnut/kricat je pod moju uroven

sapetka
8. jan 2020

A robit mu sluzku nie je? Ja by som to nechala tak.. neupratala by som po nom

autor
8. jan 2020

@sapetka len ja potrebujem varit v tej kuchyni...

kristiii
8. jan 2020

Ja by som ani nenavarila

sapetka
8. jan 2020

Na tvojom mieste by som sa isla parkrat najest do restiky na obed a uvidis ako dlho by vydrzal v tom bordely.. ale pozri rob ako chces, kludne to po nom uprac ty s nim zijes nie ja, chvalabohu😅inak je dost infaltilny..

blondtana
8. jan 2020

@sapetka Tak poraď ako si urobiť poriadky s chlapmi? Na toho môjho som skúšala všetko, pekné slovo, prosenie, ignoráciu, iróniu, výčitky, krik, dokonca dostal plastovou fľašou po hlave, keď sme sa o ňu 4 dni potkýnali a nič nepomohlo, nikdy, dokonca mi povedal, že už ma nemieni počúvať, čo sa týka bordelu. A potom mi kamarátka povedala, chlapa nezmeníš, buď sa zmieriš s tým aký je, alebo pôjdete od seba a tak som sa zmierila, že je všetko na mne, hlavne že je zodpovedný, dobrý, kľudný, inteligentný, dokáže nás zabezpečiť, nefajčí, nedvihne na mňa hlas. Len tá domácnosť je moja na komplet a že dokáže narobiť neporiadok (aj keď nevarí) 😉

autor
8. jan 2020

@sapetka asi to tak spravim, toto bola naozaj uz pre mna posledna kvapka...aspon keby sa teraz netvaril ako keby ja som nieco spravila, ani som mu nevynadala ani nic. Iba ked prisiel za mnou, ze ako dnes bolo a ci sa vecer budeme milovat, som mu povedala, ze nie, ze nemam cas, lebo musim upratat ten bordel po nom ...a odvtedy je zduty a uplne okolo mna chodi a neodpoveda, ked mu daco poviem😄😄😄😄 asi ma kramy.

zuzi56
8. jan 2020

Mám doma to iste!!!
Raz som sa naštvala, nevarila, neupravovala, nevysavala, proste nič.Asi po troch dňoch zapojil deti(9,6 r.).Taky cyrkus robil, vadil sa nadával, že smeti ho pichajú do noch😂😂😂, ja som sa len tvárila dôležito, upratal, ale aj tak mu stále musím všetko Furt hovoriť ako detskú,

autor
8. jan 2020

@blondtana mam to tak isto!! Tiez by som podla mna s jeho tvrdohlavostou nic nedocielila, ostalo by to tak naozaj dokym by som ja nepovolila

blondtana
8. jan 2020

Raz som 3 dni obchádzala v obývačke našúpané šupky z ovocia, že hádam ho trkne...kdeže, vybral ďalší tanier a našúpal ďalšiu kopu..a vôbec ho to netrklo, že tam pomaly hniju odpadky z predošlých dní. Ale aspoň nenachádzam použité trenky, či ponožky v obývačke na stole, ako jedna kamoška 😀

sapetka
8. jan 2020

@blondtana ja neviem🤷‍♀️Ja som toto nemusela riesit. Ale zacina to pri vybere partnera a spoznavani jeho a jeho rodiny a tam vela zistis😉ja som si vybrala velmi dobre. Okrem toho co si spominala ze nas zabezpeci nefajci nekrici lebo je kludnej povahy urobi pre mna a syna orve a posledne😊mal a ma dobry rodicovsky vzor a to je zaklad. Pomahal mi stale s cim bolo treba ci trebalo povysavat alebo umyt kupelnu navarit .. od narodenia syna kazdy vecer mu robil mlieko v noci cele 2r este ak teraz sa stane ze ide a urobi..

suzitok
8. jan 2020

Ked si nezavedies pravidla hned, neskôr to uz nepojde...ja som este za slobodna mala kamarata a zacali sme spolu chodit...pozval ma k sebe domov, to bolo nieco neskutocne, co tam bolo! Sranda je ta, ze on ten bordel nevidel, prenho uplne normálka...ja som bola zhnusena a on nechape, preco som skoncila vztah skor ako zacal...tam boli vsade pohare, jedlo v tanieroch zasusene, krabice od jedla, flase, oblecenie vsade....inak tak na okraj, odvtedy preslo vyse 20 rokov a stale je sam a nechape preco 😂 Niektori muzi su proste taki, ze to nevidia a robit to nebudu...
Moj manzel automaticky veci uklada, umyje, nemusim ani hovoriť...a deti takisto, uz mam starsie, ale minimalne do drezu zo stola odpracu...najmensieho 4 rocneho nekomentujem, to je nonsens co ma v izbe...snad to prevychovam 😃

sapetka
8. jan 2020

@blondtana pri tychto vasich chlapoch co sa (ne)poroadku tyka som si spomenula na film rozchod. Pozrite si ho😅

blondtana
8. jan 2020

@sapetka Ten môj mal dobre návyky z domu, vysával, umýval riady, nakupoval, umýval kúpelňu, záchod, keď som prišla za ním na ubytko počas VŠ, vždy mal poriadok, neznášal bordel u spolubývajúcich, som sa tešila ako je super naučený...kým nezačal pracovať, vtedy akoby si povedal, že teraz už je živiteľom on, tak nech robia iní, pritom ja som tiež pracovala a prispievala rovnako do domácnosti, takže ma neživil, len proste už bol na koni...asi sa presýtil upratovaním, tak keď už mal doma ženu, tak nech sa stará o domácnosť žena.